Плевенска златна - есенна

  • 23 345
  • 282
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 801
Честито християнче на Арита. Да е жива и здрава Ема и бързо да се адаптира на яслата

# 46
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
                 nbirthday ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА СЛАДУРСКИТЕ БЛИЗНАЦИ  newsm67ЗДРАВКО И ИВАЙЛА Tada
  bigdance2Пожелаваме им много здраве,усмивки и щастливо детство 1swing.Специални целувки за Здравко от Меги Embarassed
                                                 newsm51Целувки и за майката геройня newsm64


# 47
  • Плевен
  • Мнения: 973
Люсил, при вас какви бяха симптомите, че се усъмнихте за 3-та сливица?
Започна да хърка доста шумно, като голям човек. И аз си мислех, че е реакция от промяната на времето, въпреки, че досега не е реагирала по подобен начин. Изчаках няколко дни и я заведох при педиатърката, а след това и при доц. Вълков, който потвърди предположението за 3-та сливица. Тери пи 10 дни Зиртек и в момента не хърка, но понякога спи с отворена уста, което също е признак за уголемена сливица. При вас как е?

Арита, честито ви християнче, само хубави неща да й се случват   bouquet!

Дивиана и аз също съм чувала не добри неща за частната детска градина. Подобни на тези, които valja е писала. Дано вече не е мерило за благосъстоянието на Плевенчани  Laughing.

# 48
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Има три основни причини за “махане” на назофарингеалната сливица, като при отделни пациенти те могат да се комбинират:

1. Голяма трета сливица затруднява носното дишане.
Проблемът се изразява в това, че:

- детето спи с отворена уста и хърка по време на сън;
- недостатъчното снабдяване на организма с кислород води до нощно изпотяване, неспокоен сън – през деня детето е сънливо, раздразнително, разсеяно;
- дишането през устата води до изсъхване на лигавиците – зачестяват инфекциите на горните дихателни пътища;
- може да насъпи временно или трайно изкривяване на небцето и захапката.

2. Голямата и/или инфектирана трета сливица води до застой на носния секрет.
Носът непрекъснато отделя секрет, който при здраво състояние минава покрай назофарингеалната сливица в гълтача и се преглъща. Когато това е трудно детето периодично или постоянно има задръжка на секрет в носа – лигавицата на носа и синусите не може да изпълнява правилно функциите си и се инфектира – възниква честа или постоянна хрема и/или синузит.

3. Голямата и/или инфектирана трета сливица води до нарушена функция на Естахиевите тръби.
Това състояние води до остро възпаление на средното ухо и/или постоянна задръжка на секрет в него.

Това са най-честите причини (индикации) за операция. Назофарингеалната сливица първа застава на пътя на инфекцията и често първа се “увеличава”. Обикновено след правилно медикаментозно лечение сливицата се “свива” и оперативното и махане не е необходимо. Когато, обаче обемът на сливицата не намалее проблемите постепенно се задълбочават и оперативното отстраняване на назофарингеалната сливица е обсолютно необходимо.

# 49
  • Мнения: 2 070
Честито на рождениците!

# 50
  • Мнения: 4 390
Децата са малко и всички са в една група, водят ги на ресторант за обяд, не изнасят тържества, на които да покажат на родителите си какво са научили.
Тържества не организирали, защото като се съберат родителите започвали скандали (мерят си богатството Money и  едно от мероприятатията е завършило с инцидент).


Дивиана и аз също съм чувала не добри неща за частната детска градина. Подобни на тези, които valja е писала. Дано вече не е мерило за благосъстоянието на Плевенчани  Laughing.

Опулих ей такива очи  smile3556, докато ви четях.
Отвратително. doh smile3557
Благодаря ви за информацията! Hug


# 51
  • Мнения: 814
Фурор и Люсил, благодаря ви за милите пожелания към Емичка.
А тръгването в ясла днес е поотложено, но няма да й се размине.

# 52
  • Мнения: 2 556
Да, и аз навремето проверявах въпросната частна градина, но факта че от 3 до 7 годишни всички са в една група ме отказа от идеята. А колкото до "меренето на богатството" на родителите, чудя се какъв ли инцидент е ставал #Crazy

# 53
  • Мнения: 4 390
Това, че са в една група, изобщо не ме притеснява, на Велина и без това й е по-приятно с големи деца.
Другите споменати неща, обаче... #Crazy

Искам да й намеря свястно място, където да се занимава до обяд. Срамота е в цял град да няма такова. Twisted Evil

# 54
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Мами, правете си извода - има свободна ниша на пазара - който обича децата може да възползва Wink.
Искам да й намеря свястно място, където да се занимава до обяд. Срамота е в цял град да няма такова. Twisted Evil
В градината не може ли да изкара до обяд, следобеда и без това спят, хранят се и чакат да ги вземат родителите?
За частната градина провери на място, може да са променили нещичко.

# 55
  • Мнения: 153
Здравейте момичета  Grinning Благодаря за бързата реакция Peace , аз май малко съм ветеран тука сред вас  Mr. Green
А по въпроса за частната детска ясла - Дивиана, аз също не ти я препоръчвам. Едно, че е скъпа скъпотия  Money  и децата наистина са в една група... А пък и имам някакви (не особено хубави) впечатления от собствениците, въпреки, че не са по линия на яслата. Нали знаеш, вълка козината си мени, нрава - не.  

# 56
  • Мнения: 801
valja, познах те в Кайлъка вчера, но много бързахме- Радост почна да писка,че е гладна и й се спеше, а не бяхме планували да обядва навън, затова не се спрях  Flutter

# 57
  • Мнения: 7
Момичета здравейте

Само едно голямо благодаряза пожеланията по случай рождения ден на Лора, и бягам.Ще ви пиша като се поосвободя

# 58
  • Мнения: 22 430
Здравейте и от мен. ))

Ние днес ходихме на импровизирана разходка, понеже количката ми още не е пристигнала. )) НО утре ще се офайдосам с една на мои приятели. )))
Калина си спеше и беше определено доволна. )))

Имам обаче един проблем, отново и е трудно да ака. Днес пак цял ден се напъва, но нищо не става.
Правих масаж на коремчето, но пак си стои подуто.
Някакъв начин или средство да се изака?

# 59
  • Мнения: 262
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ИВАЙЛА И ЗДРАВКО! ЩАСТЛИВО ДЕТСТВО И ВЕСЕЛИ ИГРИ!

 nbirthday               newsm67                    bigdance2                    Tada

Общи условия

Активация на акаунт