Ноктенцата-маникюри от кога се режат?

  • 1 758
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
Аз му изрязах ноктите, още на първата седмица. Какви са тия 40 дни, сигурно и тук има мякаква легенда Tired

# 16
  • Мнения: 3 663
Аз не си спомням точно, но мисля, че първия път ги клъцнах към края на първия месец... а може и малко по-раничко да беше... с ножичка бебешка със заоблени връхчета.
Отначало ги режех само докато спи, защото иначе голямо шаване и ритане падаше Simple Smile сега вече ги режа без проблем, когато реша - вече няма такава борба, а седи мирна и много съсредоточена Simple Smile

# 17
  • Мнения: 156
И аз ги изрязах преди краят на първия месец още, с ножичката на Chicco. Много бързо и растат, та правим маникюра два пъти седмично. Съвсем скоро, преди седмица и изрязах и ноктите на краката. Гледам да е заспала, че иначе както мърда рискувам да остане без пръсти детето Wink .

# 18
  • София
  • Мнения: 1 402
Цитат на: Ellypr
Изрязах ги веднага след като се прибрахме от болницата.
Използвам ножичка и винаги режа под права линия. Докато бяха малки режех или докато спяха или докато се хранеха.


И ние така, толкова бързо и растът ноктите на Ели че и ги режа всяка седмица.

# 19
Аз също започнах да ги режа,когато започна да си дере лицето.В началото,докато спи,а сега му привличам вниманието с рекламите по телевизията.Режа ги с ножичка.

# 20
  • Мнения: 317
тук пък ни казаха, че ноктите не се режат до третия месец
до тогава били още мекички и си падали сами

# 21
  • Мнения: 83
Здравейте.
Ние ги одрязахме след втората седмица, нашата акушерката ни посъветва така пък и ноктите му бяха много меки и просто сами си се белеха или аз му ги дръпвах, никога не е плакал от това.

# 22
  • Мнения: 3 334
Цитат на: SAYONARA
На мен ,незнайно защо,ми бяха казали след 40-тия ден да ги отрежа....Е,на 41-вия ги отрязах  с ножичка.Не съм използвала нищо друго.Ако бебчо много шава и се притесняваш да не би да не го клъцнеш,може да ги отрежеш докато спинка:)Успех!


и при мен беше така!

# 23
  • София
  • Мнения: 726
Нашата педиатърка каза да му ги изрежем след 10-ия ден, че бяха доста дългички. Ползвма детска ножичка на Чико и съм много доволна - на сме ги пилили. В началото му ги режех, докато спи, сега /9,5 месеца/ е голямо приключение - то се гоним, молим, смеем и т.н.

# 24
  • Мнения: 2 433
Знаеш ли, да споделя и аз,  педиатърката в родилно на въпроса ни за ноктите, ни каза че ако се притесняваме да използваме ножичка, за да не го нараним просто сами да "изгрезем "ноктенцата на бебчо. Така и направих още след като се пробрах в къщи

# 25
  • София
  • Мнения: 328
Цитат на: Ellypr
Изрязах ги веднага след като се прибрахме от болницата.
Използвам ножичка и винаги режа под права линия. Докато бяха малки режех или докато спяха или докато се хранеха.

И неи също , сега е малко по-трудно,защото много беснее, но пак се справяме,не се притеснявай, не е сложно,аз дори използвах нокторезачка за бебета ,по-безопасно ми се струваше,но сега пак си купих ножица.

# 26
  • Мнения: 61
И моята педиатърка ми каза да ги изрежа след 10-15дни.Ама защо и аз незнам??? Thinking  Thinking  Thinking

# 27
  • Мнения: 1 976
Аз имам питане за рязането на нокътчетата в права линияи или дъга. Майка ми е рязала моите в дъга и никога не съм имала проблеми. Защо някои режат ноктенцата на бебетата в права линия?

# 28
  • София
  • Мнения: 747
Отрязах ги в деня, в който си дойдохме от родилния дом, защото бяха дълги и заострени( като триъгълни), беше се изподрал целия. Ползвам ножица Чико и нокторезачка Нук. И с двете се справяме отлично, но само когато бебо спи.

# 29
  • Мнения: 644
Благодаря много за отговорите!

Общи условия

Активация на акаунт