Въпроси за скъсената юздичка на езичето.

  • 2 555
  • 23
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 2 232
Та въпросът ми е, към какъв лекар да се обърна- уши, нос гърло или лицево-черепна хирургия?И как се процедира с отрязването- с упойка или без.Ако има и други подробности.....приема ли се в болница и т.н.

# 1
Доколкото знам , към стоматолог . Има много мами с такъв проблем , ще ти пишат , но се чудя не е ли рано ?!

# 2
  • Мнения: 2 534
Аз съм госта .
Много бързо става цепването и само леко му щипе на детето няколко дни . Незнам за упойка , но ако има тя ще е по скоро местна . Четох обаче , че тази манипулация се прави към третата годинка

# 3
  • Мнения: 1 383
Ей, тъкмо щях да пускам такава тема. Става въпрос за тази ципичка между предните зъбки и устната, нали? Като беше бебе синът ми ми казаха, че трябва да се цепне като започнат да растат постоянните зъби, за да не остане разстояние между тях. Да ама него като че ли го дразни. Бях чела някъде, че някъде в София правели тази операция с лазер и било абсолютно безболезнено и възстановяването било много бързо, докато при обикновената манипулация все пак остава някаква раничка за няколко дни. Някой има ли информация къде се прави това с лазера?

# 4
  • Germany
  • Мнения: 7 939
Нашия мъник също е със скасена юздичка, но при него е под езика и педито каза че се реже само ако видим по нататък дали му пречи на храненето или на говоренето. Иначе манипулацята се извършва при стоматолог, аз даже питах моята зъболекарка но тя каза че ни е рано още.

# 5
  • Мнения: 2 232
И нашето е под езика, като беше на 2-3 месеца, ходихме и ни казаха, че ако суче(тогава още сучеше)-няма проблеми и не трябва....Сега обаче забелязвам , че не може да се изплези нормално езичето и да си оближе например устата...а не знам дали има нещо общо(предполагам-да), но не ще да дъвче например филия, всичко трябва да е надробено та дори пасирано, но има и други деца така без да имат проблем с юздичката(аз също съм яла до 3г. само пасирано).... Казва думички- баба, бебе, мама, тати, папам и др. но бебешки, не знам дали да не изчакаме още....

# 6
  • Мнения: 2 534
За кое дете питаш всъщност ?

# 7
  • Мнения: 2 232
Цитат на: jenia vulova
За кое дете питаш всъщност ?


Ами аз за сега имам едно- второто е на път Wink

# 8
  • Мнения: 2 534
Цитат на: dejo
Цитат на: jenia vulova
За кое дете питаш всъщност ?


Ами аз за сега имам едно- второто е на път Wink

А това било термина до раждането , така ли !?

# 9
  • Мнения: 2 232
Цитат на: jenia vulova
Цитат на: dejo
Цитат на: jenia vulova
За кое дете питаш всъщност ?


Ами аз за сега имам едно- второто е на път Wink

А това било термина до раждането , така ли !?


Да - то си пише 16 седмици и един ден бременна остават още еди колко си дни....

# 10
Цитат на: tsveti7
Ей, тъкмо щях да пускам такава тема. Става въпрос за тази ципичка между предните зъбки и устната, нали? Като беше бебе синът ми ми казаха, че трябва да се цепне като започнат да растат постоянните зъби, за да не остане разстояние между тях. Да ама него като че ли го дразни. Бях чела някъде, че някъде в София правели тази операция с лазер и било абсолютно безболезнено и възстановяването било много бързо, докато при обикновената манипулация все пак остава някаква раничка за няколко дни. Някой има ли информация къде се прави това с лазера?
 В стоматологичният институт в София. Grinning

# 11
  • Хасково
  • Мнения: 995
Някай има ли координати на Стоматологичния институт?

# 12
  • Мнения: 2 232
Цитат на: NadiaNGX
Някай има ли координати на Стоматологичния институт?


 Намира се до военна болница- ако знаеш къде е. Незнам иначе точният адрес.Във високата част на сградата е.

# 13
Ние заведохме детето на 2 мес. на стоматолог-хирург и той отряза подезичната връзка.Но май не си беше свършил работата добре,защото после детето не можеше да произнася някой звуци добре и започнахме да посещаваме логопед.Логопедката ни каза да я карам да си облизва горната устна и с това стимулирахме езика да се вдига нагоре.Добре че с това се оправихме иначе трябваше още малко да се реже юздичката.Но проблемите не свършват до тук,защото имаме и ципа между горната устна и горните предни зъби и между долната устна и долните предни зъби.

# 14
Операцията е съвсем безобидна. На моя син я направиха в Юниордент. Прави се с местна упойка, като предварително направиха тест за упойката. Цялата работа продължи не повече от 15-20 мин.

# 15
  • София
  • Мнения: 2 271
Ама боли ли го после детето? Ще може ли да яде нормално?  newsm45

# 16
  • София
  • Мнения: 84
И ние имахме същия проблем. При нас е наследствен - скъсена юздичка под езика. НА 6 месеца го водихме при стоматолог хирург и той каза че ни е рано. На година и 2 месеца го заведох на лекар уши нос и гърло и му го срязоха. Незнам дали лекарката беше много опитна или самата процедура е лека но всичко приключи за 2 минути. Нико дори не се усети и не успя да се разплаче а той си е ревлив по-принцип  Laughing Нямаше упойки или други такива неща. Не му се отрази на хранене или пък на каквото и да е което да покаже че го боли повече. Само един два дни мажехме с онова гадно зелено лекарство от което изглеждаш като вампир  Twisted Evil

# 17
  • София
  • Мнения: 2 271
При нас проблема също е наследствен - таткото и цялото му семейство са били така. Зная че това е разпространено, просто искам да съм подготвена. Като чета сега на нас май още ни е рано за тази манипулация, но от друга страна имам чувството, че детето се мъчи и въпреки, че не го осъзнава, това му пречи, например като яде пюре с лъжичка.
Има ли проблем ако го направим сега, или трябва да изчакам още малко.

# 18
  • Мнения: 194
Днес на синът ми му срязаха юздичката под езика във ВМИ-болницата в Пловдив.Заедно с това решиха и проблема с фимозата-той е на 1г. и 2 мес.но пишката му изобщо не можеше да се забели,въпреки опитите ни още от 3-4 мес.възраст.Направиха му пълна упойка и всичко мина за 20-тина минути.Той се събуди веднага след излизането от операционната и след 2 часа ни изписаха.За сега единствено пишокът създава проблеми,но само докато пишка-изглежда,че му щипе.На езичето нищо му няма,може дори да се храни спокойно,след всяко хранене му давам няколко глътки чай от лайка по препоръка на лекаря.Надявам се да може вече да поема и по-груба храна,защото преди много се давеше и смятам,че юздичката му е пречела,а да не говорим,че сигурно щеше да даде и сериозно отражение на говора му в бъдеще.За това е важно това да се оправи навреме,преди детето да е проговорило и да е добило учленителни навици.Мами и татковци,искайте си направления за консултация с детски хирург и на позволявайте на джипитата да се правят на приятно разсеяни Naughtyкакто се опита да направи моята с лежерното обяснение,че едно време юздичките се режели,ама сега вече не било така,че можело да не ходим при хирург и не било проблем засега.Добре,че не се хванахме на тази въдица!Какъв смисъл има да се чака детето да почне да фъфли и тогава да се вземат мерки?Да не ви казвам пък колко пъти трябваше да се връщаме при нея за някоя хартийка,която е забравила да ни даде.Дори и днес ни направиха компромис в хирургията и ни приеха без талона за хоспитализация,които тя е забравила Twisted Evil,като се уговорихме да го занесем при контролния преглед.Накрая искам да ви кажа,че съм изключително благодарна на лекарите от детската хирургия на ВМИ-Пловдив за професионализма и доброто отношение!

# 19
  • София
  • Мнения: 2 271
Аз също съм на мнение,че джипитата само се правят на разсеяни - моята ми каза, че това не е проблем и дори може да се оправи ако детето пие сокче със сламка - така щяло да се разтегне и да се оправи smile3512
Такива глупости говорят понякога, че аз, дето не съм специалист им се смея...  smile3532
Кажете какви документи са необходими за тази интервенция, за да не ме връщат, че и без това нещо ме дразни личната ми .... и само това остава, за да и вдигна скандал  smile3513 newsm61

# 20
  • София
  • Мнения: 84
Аз пък искам да похваля нашия педиатър - д-р Везенков. Именно той ни насочи към стоматолог заради скъсената юздичка, когато бяхме на 6 месеца. Иначе за самата интервенция по срязването не търсихме талони и други подобни а просто си платихме 10лв. за да не се налага да се връщаме по 100 пъти за някоя забравена хартийка.

# 21
  • Мнения: 5 393
Дежо- и аз и малкия ми брат сме го имали това-майка ми каза че ни е водила на УНГ дофтор-за мен не знам на брат ми на 6месеца го е завела.

# 22
  • Мнения: 194
Лара,първо взехме направление за консултация с детски хирург,който прецени,че трябва да се среже и насрочи дата .Джипито трябваше да даде направление за изследване на кръв и урина,талона за хоспитализация и мед.заключение дали детето е здраво в момента и дали не проявява някакви алергии.Такива бяха изискванията от хирургията.Може би ако ставаше въпрос само за езика,нямаше да ни искат всички тези бумаги,но нали му премахнаха и фимозата,та може и да е заради нея.Питай личната и бъди настоятелна,защото както ти трябва да си плащаш осигуровките,така и тя трябва да си гледа работата,нали?Желая ти успех!

# 23
  • Мнения: 356
Преди една седмица на малкия също му откриха, че има юздичка между горната устна и горните два зъба. Педито каза, че е много тънка и може да се скъса от самосебе си и да не бързаме с интервенция. Ще поизчакам пък ще видим.

Общи условия

Активация на акаунт