Тайната на дългата и гъста коса-14

  • 46 221
  • 416
  •   1
Отговори
# 405
  • София
  • Мнения: 1 956
Аз проучих защо при някои хора пада косата от тази маска. А и аз съм от тях, така че мога да потвърдя, че е вярно. Значи такива маски - наситени с мазнини и мастноразтворени витамини, особено вит А - са подходящи само за суха коса, изтощена коса и за хора с лошо хранене и отслабнал организъм. Иначе, ако човек има здрава коса - нормална, нецъфтяща и сравнително лъскава, такива маски буквално задушават косъма. Освен това пренасищат скалпа и корените умират. Така пада косата...А вит.А в превишени дози има обратен ефект - наблюдава се силен косопад. Това го пише на всяка листовка на чистия вит. А. Та според мен изводът е, че за хора със здрава коса маската не е хубаво да се прави повече от 1 път в месеца. А при косопад е противопоказна - корените на косата при косопада са много отслабнали и като се намаже тази мазнота по тях освен, че се претоварват и задушават, от самото намазване на маската като механичен процес даже, се отделят от скалпа. Ето - аз имам косопад след раждане. Косата ми от маската наистина става още по-лъскава, но пада в много по-солидни количества. Похарчих мнооого пари за ампули на керастас - от тях ми спря косопада, но при всяко слагане на маската тръгвам от нулата, т.е. пак започва да ми пада косата...
Хората с много гъста коса с дебел косъм или пък къдравите са явно тези, които имат положителен ефект от маската. Също и тези, които много третират косата си химично и топлинно и я изтощават непрекъснато.

# 406
  • Мнения: 4 496
Излиза,че точно жените с падащи коси не трябва да правят маската,а тези с гъсти коси и със здрав косъм-ами те просто няма нужда да я правят.....Или аз поне така разбрах...Няма да е зле това да се сложи на първа страница,за да се избегнат въпросите от рода на "Защо ми пада косата".Предварителната информация е хубаво нещо!Благодаря,P-r-o-l-e-t!  bouquet

# 407
  • Мнения: 3 782
пролет, благодаря много за информацията. Hug На мен лично ми се вижда логично, аз все още не мога да оправя своята коса. Никога не е падала толкова, това си го обяснявах, че съм я пренатоварила и затова се получи този дефект. Днес си купих Виалитон, и ще правя маската два пъти в месеца. Да види дали косопада ще се влоши.

# 408
  • София
  • Мнения: 234
Има логика, ама как да различа косопада от пренасищането с маската от естествения през есента, който е на лице в момента  newsm78 В смисъл, че определено си виждам, че пада доста коса при отмиването на маската и разресването след това, ама сега е и сезон за това....Досега съм си я правела 3-4 пъти и не мога да направя разлика колко много е падащата коса, още по-малко да различа доколко реално ми е здрава косата и има нужда от маската  Thinking шах и мат....

# 409
  • Мнения: 154
Ооо , който я е дал тая маска да се счита за позлатен от мене  Grinning Косата ми е мека и не е оплетена , този път ми паднахаа изключително малко космии!! Саамо да попитам да се забележили от маската косата да става по-гъста?  Crazy

# 410
  • Мнения: 1 802
Хората с много гъста коса с дебел косъм или пък къдравите са явно тези, които имат положителен ефект от маската. Също и тези, които много третират косата си химично и топлинно и я изтощават непрекъснато.

Тук все едно си описала моята коса Simple Smile но работата е там, че и на моята коса маската не се отразява никак добре! Косопада е ужасен, а ефекта от маската е още по голямо изтощаване  Peace

# 411
  • Мнения: 103
     Забелязали сме Grinning! Поне при мен е така- косата ми е много тънка но стои бухнала, и вече няколко годии не намерих лек за това да стане гъста, както си беше. Докато не направих маска с Тривитаминол, 3-4 пъти, все по различен начин- с яйце, без яйце, с кисело мляко, и без и т. н. И забелязвам, че като разделя с ръце косата, на ръба стърчат косъмчета около 2см, но са тънички и не се забелязват много засега. Аз съм една от многото доволни "потребители" на маските с Тривитаминол. Който я е открил, да не се оттърве от здраве! Hug Rolling Eyes ( И нямам косопад! )

# 412
  • София
  • Мнения: 4 966
И моята коса не е суха,доста здрава, жива и с блясък.
Защо си я правя маската?От лакомия Mr. Green LaughingИскам още и още по-хубава.
Но явно в нашия случай не е удачно да се ползва маската,поне така разбирам...

Но засега след второто измиване няма косопад.Аз си го и написах.Ако се появи пак-значи не е за мен.

# 413
  • Мнения: 478

Защо си я правя маската?От лакомия Mr. Green LaughingИскам още и още по-хубава.

Нали сме суетни  Blush Winkвсе искаме още по да сме Laughing

# 414
  • Мнения: 154
     Забелязали сме Grinning! Поне при мен е така- косата ми е много тънка но стои бухнала, и вече няколко годии не намерих лек за това да стане гъста, както си беше. Докато не направих маска с Тривитаминол, 3-4 пъти, все по различен начин- с яйце, без яйце, с кисело мляко, и без и т. н. И забелязвам, че като разделя с ръце косата, на ръба стърчат косъмчета около 2см, но са тънички и не се забелязват много засега. Аз съм една от многото доволни "потребители" на маските с Тривитаминол. Който я е открил, да не се оттърве от здраве! Hug Rolling Eyes ( И нямам косопад! )
Перфектно , значи почвам да я правя редовноо  Flutter

# 415
# 416
Не съм песала няколко дни,но вие явно не сте спирали!  Grinning Първо искам да се похваля,че днес си купих вече 2ро шишенце тривитаминол и бадемово масло!Почвам вторея месец!И ще съм все така постоянна!Елеонора,май ти беше питала за продуктите на Денис!Аз си направих една сериика от шампоан против цъфтеж,маска с плацента и пчелно млечице и такива ампули,не пропуснах и кристалите!Ампулите са страхотни за растеж са!Изхарчих 3 кутии и косата ми порасна много!Но искам да ти кажа че правих маската по по-особен начин!След измиване я подсушавах мн.хубаво,нанасях маската и слагах наелонов плик и хавлия и така седях 1 час най-малко 30мин. и останах мн.доволна!  Mr. Green е това беше преди да ме острижат  #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт