Упорито разсройство

  • 2 984
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 34
Здравейте,
Синът ми е на 8 месеца. От 10 дни е с разстройство. В първите дни акото беше рядко, сега е кашаво, а от морковите съвсем гъсто. Но все пак ака 6-7-8 пъти на ден и има слуз. В общи линии половин час след всяко хранене изкарва това което е ял  предишния път. От миналия вторник е на ентерол, лечебна хумана, моркови, ябълки и оризова вода и каша. Няма обаче никаква промяна в последните дни. Иначе е весел, игрив, държи се съвсем нормално. Не е вдигал температура, не е боледувал, не съм му давала нова храна. Педиатърката твърди че ще премине, но аз съм сериозно притеснена, защото това продължава вече 10 дни и няма никаква промяна в последните дни, въпреки диетата и ентерола. Случвало ли ви се е такова нещо и какво ще ме посъветвате.
Поздрави на всички бебоци

# 1
  • Мнения: 834
На мен ми се случва в момента. Ние също от 10 дни сме с разтройство. Ентерол , чай от шипки това е което правя аз, все още не съм го овладяла. При нас казват че от зъби може и при вас да е от това.

# 2
  • Мнения: 34
Дано да е от зъбите. Днес го водих на детски гастроентеролог. Нищо ново, освен че му предписа и Смекта. Така че от тази вечер добавихме и смекта. Ще пиша ако има подобрение утре

# 3
  • Мнения: 4 458
Божееее, как да не е сериозно бе хора  Close
Я отидете веднага да направите изследвания Sign Exclamation
Давай на детето глюкоза да не се обезводни и да се подсили.
Може и да не е нещо сериозно но за всеки случай  направете изследвания.
Аз вече като чуя такова разстройство и косите ми се изправят. И ние сме го карали това нещо и се оказа, че имаха е-коли Confused  Лечението е продължително но е необходимо.
Незнам дали ще ми повярвате, но с коластрата на Аквасорс може да се повлияе на разстройството - това от опит го знам.
Успех и бързо за направление при личната лекарка!

# 4
  • Мнения: 372
Разбира се ,че трябва да направите изследвания,но упоритото разстройство не може да мине толкова бързо.Червата на детенцето,особенно ако е толкова малко не могат да се възстановят веднага и слузта в изпражненията е вероятно от тях.Не съм мед.лице,но много съм препатила с тези разстройства.На големия ми син не е пробил и един зъб без това/макар лекарите да го смятат за невъзможна причина,но е факт/.
А за Смектата не се дава повече от два дена,после може пак Ентерол,макар да ми се вижда излишно във вашия случай.

# 5
  • Мнения: 7 831
Здравейте,
При Дани така се случва когато му растат зъби - не ака по-често, няма слуз, само е рядко, но не на вода. Няма никакви други проблеми, след като избие зъба, рязко се запича. И понеже докато е с разстройство яде запичащи храни, след като избие зъба 1, 2 дни си е направо със запек  Sad .
Дано и при вас да е от това.

# 6
  • sofia
  • Мнения: 769
Направи изследване на детето, а междувременно може да ползваш хомеопатия (ако желаеш): Podophillym Peltatum 9 CH  - по 5 гранули разтворени в малко вода след всяко ходене акане. Давай да пие оризова вода (водата от сварен ориз), а ориза давай при хранене смесен с обелена пасирана ябълка или картоф.

# 7
  • София
  • Мнения: 39 715
от зъби може да се получи, мойта също си пълнеше памперса когато й растяха зъбите. Но ходете на лекар, в момента има гаден грип. Дияна беше 4-5 дена с разстройство. Освен ентерол, смекта, може да се дава оризова вода, брашнена кашичка, малко оцет, чай от шипки.

# 8
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Носихте ли секрет в ХЕИ за изследване? 10 дена е доста, ако не сте носили, поискай направаление от педиатъра ви и занесете, да не е бактериална инфекция. Ако не е, няма от какво да се притеснявате, ще отшуми. Редом с изброените неща, можеш да даваш печен банан (вкусен е и запича) и избягвай всякакви сладки сокове, течностите може да са шипков чай и оризова вода (която даваш). Успех, дано мине скоро.

# 9
Привет, ами нашето има съшите симптоми описани по горе но е на 3 месеца и 15 дена...едва ли е от зъби Simple Smile ... в момента който хапне и след 10 мин изаква ...от 3 дена е така. На сухо мляко е...смъатам да му сменя храната ако не се оправи до 2-3 дни..добра ли е идеята?

# 10
  • Мнения: 1 266
Таткото,
каква смяна в храната искате да направите?
Сигурно имате вирус.
Най-важно е да наливате детето с течности.
100 мл/кг телесно тегло/ден
плюс още малко отгоре, за да компенсирате загубата.
Бих била внимателна с всякакви промени в храненето.
Може Ентерол или Смекта.
Средно вирусна инфекция трае 4-6 дена, за повече се ходи на педиатър.

# 11
  • Мнения: 34
Здравейте,
Пак съм аз. При нас няма промяна. Синът ми продължава да ходи 5-6-7 пъти на ден, макар и по малко. Изследвахме фекална маса - отрицателен резултат. С други думи уж всичко е наред с детето. Давах му 5 дни смекта, по 1 пакетче на ден - никаква промяна. Според гастроентероложката трябва да му давам Нелидикс. За това лекарство обаче прочетох първо че е антибиотик, а освен това, че не бива да се дава на деца до 7 години. Според педиатърката може да има алергия към белтък на кравето мляко (която е възникнала внезапно сега, без никаква видима причина) и трябва да махна всички адаптирани млека е лечебни хумани и да му давам Алфаре. Така че аз отново не знам какво да правя. По склонна съм разбира се, да опитам промяна на храната преди всякакви лекарства. Какво ще кажете? Междувременно това разстройство продължава вече 2 седмици, а детето си весело и се държи съвсем нормално.
Поздрави

# 12
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Бях ти отговорила в същата ти тема в майчиния форум. Копирам постинга си:
"А взехте ли циман за микробилогично изследване?
Ако не, това е първото, което трябва да направиш! Непременно!
Имахме подобен проблем с каката, когато беше малка. Ей така си акаше след всяко хранене. Въведохме диета и лечебна хумана, малко "позатегна" акитата, но проблемът си продължаваше. Акито беше зеленикаво с по- особена миризма и слуз. Дълго време лекарката, при която я водех, не вземаше проба за посявка. Най- накрая когато "узря" за тази идея, се оказа, че дъщеря ми има дизентерия. Нямаше типичните клинични прояви, според лекарката била "добре гледано дете", та затова не се усъмнила за инфекция. Просто нямам думи. Загубихме и ние 7-10 дена, докато се разбере причината за проблема. Излекувахме се бързо с Нелидикс (за 5 дена се оправи), но още ме хваща яд, че бях "по-зелена" и не знаех за тези цимани.
От тогава при всяко разстройство, което ме притеснява дори и малко, настоявам за проба. Ако се налага, си я плащам сама.
Не се плаши от това, което ти разказах, не е задължително при вас проблемът да е същия. Но моят съвет е да вземете спешно мерки, ако разбира се не сте ги направили вече!"


Та, мисълта ми е, че пихме Нелидикса на 11 месечна възраст- приготвят се специални прахчета с точно изчислен грамаж според теглото на бебето.
Не ти казвам да пиете антибиотика, ако е наистина алергия, сменайте млякото. Но, ако се наложи, давай й Нелидикса.
Бързо оздравяване!

# 13
  • Мнения: 834
Здрасти, в момента Борис пие AL 110 но Нестле и вече да чукна на дърво нямаме разстройство, ако искаш попитай вашата педиатърка за него. Само да ти кажа че ние направихме микробиология и нямаме бактерии. Зъбчето почти се показа и силно се надявам да е било от него!

# 14
Здравейте,
Пак съм аз. Днес стават точно три седмици с разстройство. Положението сега е следното - от четири дни сме на Алфаре, диетични противодиарийни каши, пюрета от моркови, ябълки и банани. Сутрин и вечер още го кърмя. От три дни акото е съвсем гъсто, но все пак ходи 4-5 пъти на ден (малко по-малко от преди). Като се има предвид че е на диетична храна, че преди ходеше по 1-2 пъти на ден с помощта на пюре от сливи, положението не ми се вижда нормално. Вече не знам какво да правя и къде да го заведа. Иначе както преди той е весел и спи спокойно. На някой случвало ли му се е такова нещо? Наистина съм много притеснена.
Благодаря ви за вниманието и поздрави на всички бебчовци.

Общи условия

Активация на акаунт