Заведения, които посещавате с бебетата си

  • 3 039
  • 26
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 1 172
Здравейте,
имам въпрос към майките от София: кои заведения посещавате с бебетата си - имам предвид кафенета, ресторанти, пицарии и т.н.? Основното, което ме притеснява, е цигарения дим. И бих предпочела да ходим в заведения с добра вентилационна система или с отделен салон за непушачи.

Няма как да излезем без бебо. Нямаме баби наоколо, така че си го водим навсякъде с нас. Аз поне не намирам за удачно да наема детегледачка, която да го гледа 3-4 часа докато ние с таткото си пием кафето/бирата с приятели. Някак си няма да се чувствам нито комфортно, нито спокойна... А от друга страна не можем да се затворим само у нас и да не се виждаме с никой, или пък непрекъснато да посрещаме и изпращаме гости.
Вашата информация за подходящи заведения в по-източните райони на София (Младост, Дружба, Дървеница, Изток, и т.н.) ще ми бъде наистина много полезна... Благодаря ви!

P.S.  Досега сме ходили само в Мак Доналдс, но взе да ми писва все там.

# 1
  • Мнения: 3 200
Никъде не ходя с беба, седим си в къщи. Където и да се отиде на заведение е като следвоенна обстановка: смърдящо и димящо.
Явно изобщо нямат намерение да прилагат новия закон за отделяне на непушачите от пушачите и то истинско отделяне, а не надпис "маса за непушачи" и точно до нея "маса за пушачи".
Просто в България тютюнопушенето се толерира, явно държавата добре печели от пушачите.

# 2
  • Мнения: 5 255
Онзи ден за първи път бяхме "на закрито" в пицария "Виктория" в Драгалевци.
Преди това само в ресторанти с градини.
Не са малко  Blush .
Още не беше навършила и един месец от раждането си Лора знаеше какво е заведение  Wink .

# 3
  • София
  • Мнения: 3 679
В заведенията на София ленд ходим  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 3 153
В София Ленд и в Милениум в Дружба до момента на закрито.

# 5
  • Мнения: 46 508
На закрито никъде с беба!

# 6
  • Мнения: 5 228
На закрито само в Нов Стандарт на ул. Шипка - отлична вентилация и целият първи етаж е за непушачи. Всяка неделя ходим там на обяд с приятелски семейства с бебета и става голяма веселба.

# 7
  • Мнения: 248
В Милениум в Дружба непушачите са абсолютно отделно. Много е приятничко, топло и тихо. Става за майки с бебета - през деня няма много хора, но вечер е пълно.
Също става МакДоналдс до Окръжна болница, една нова пицария има и в Дружба 2 (не си спомням името, но е до магазина на ТСМ) - там има огромно отделено помещение за непушачи, което в повечето случаи е съвсем празно.
А, сетих се за още две местенца - Кентъки на пл. Гарибалди и виенски салон Лагуна - на ул. Христо Белчев - също има салон за непушачи.
Ами, това е от мен.

# 8
  • Мнения: 2 534
Не сме ходили досега на закрито заведение .

# 9
  • Някъде в Матрицата
  • Мнения: 1 240
Ще прозвучи като реклама ама..... Макдоналдс! Там никога не се пуши. Кафето е сносно, а има и вестници, които може да прочетеш. А като поотраснаха близнаците все си намираха и някоя кака от персонала, която се занимаваше с тях.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 958
В "О! Шипка" 1 също има отделен салон за непушачи! Точно срещу Нов стандарт се намира!

# 11
  • Мнения: 1 172
Много ви благодаря!
Със сигурност ще посетим заведенията, които сте изброили :)

# 12
  • Мнения: 1 413
В Арена- пуши се,но има много добра вентилация, просторно е и се охранява, има и детски кът-за каката. Доколкото чух ще правят Арена и към Младост,но дали е така Thinking

# 13
  • Мнения: 242
В Гудис на пл. Света неделя има салан за непушачи и в пицария Дон домат на гърба на ЦУМ.

# 14
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Da House в Младост 1
Happy

.....абе май почти навсякъде ги мъкнем горките

# 15
  • София
  • Мнения: 5 289
Ние с моя Мишо ходихме в Хепи срещу Св.Неделя правеше 2 месеца и двамката тагъдък със се количката се настанихме там,вентилацията е добра така че проблеми няма за бебчетата.

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 4 574
Макдоналдс, СофияЛенд, Арена, на Оборище и Евлоги Георгиев има едно заведение с разкошен двор и играчки, но там е за хубаво време.

А, има и един детски център Смехорани зад Била (на бул.България), но там има само кафе.

# 17
Цитат на: Queeny
Ще прозвучи като реклама ама..... Макдоналдс! Там никога не се пуши. Кафето е сносно, а има и вестници, които може да прочетеш. А като поотраснаха близнаците все си намираха и някоя кака от персонала, която се занимаваше с тях.

Към всичко вече казано трябва да добавим, че сносно кафе и и вкусно кроасанче в Макдоналдс е само 1лв Laughing .

# 18
Цитат на: me4tiza
В Арена- пуши се,но има много добра вентилация, просторно е и се охранява, има и детски кът-за каката. Доколкото чух ще правят Арена и към Младост,но дали е така Thinking

Точно така  Grinning , а до колкото знам откриването е през май или поне това лято.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Сега става по-топличко и няма да го имате този проблем, после като поотрасне детенцето и като почне да щъка напред назад и ефекта ще е нулев от това, че ти си седнала на маса за непушачи, то ще си се разхожда из цялото заведение.
Тази събота съвсем случайно намерихме един детски кът на пазара Ситняково, "Пинокио" се казва. Има малки пързалки и къщички вътре в заведението за по-малки деца и по-големи такива в двора за каките и батковците. Дъщеря ми го хареса страшно много, но аз не останах много очарована.

# 20
  • София
  • Мнения: 6 999
Зимата ходехме в сладкарницата на ЦУМ. Даже ми се подиграваше мъжа ми, че все там си правя срещи с приятелки в събота. Но може да се обикаля на топло с количката из магазина, сладкарницата е с добра вентилация, има хубави неща за хапване...

В "Лагуна" също сме ходили.

# 21
  • Мнения: 544
Цитат на: Valeria
Тази събота съвсем случайно намерихме един детски кът на пазара Ситняково, "Пинокио" се казва .. но аз не останах много очарована.


Къде точно се намира? Има хубави забавления за деца, а за майки - не Confused , така ли? Менюто ли е лошо? Няма ли кафе? Wink

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Цитат на: angelica
Цитат на: Valeria
Тази събота съвсем случайно намерихме един детски кът на пазара Ситняково, "Пинокио" се казва .. но аз не останах много очарована.


Къде точно се намира? Има хубави забавления за деца, а за майки - не Confused , така ли? Менюто ли е лошо? Няма ли кафе? Wink

Меню е силно казано, защото под такова разбирай чипс и зрънчо. Кафе има, но е тип негърска пот. Общо взето заведението е на ниво крайпътна каравана.
Хубавото е че е оградено с голяма мрежеста  ограда и децата нямат достъп към улицата. Има зелена изкуствена тревичка на двора, люлки, няколко автомобилни гуми пригодени за люлки, пързалка с къщичка подходяща и за по-малки деца и пясъчник до който има 5 маси за роднините. А вътре е малък детски кът пак с маси. Ми това е, незнам как да ти го обясня къде се намира далеч по-лесно би ми било да те заведа, че хич не ме бива в обясненията.

# 23
  • Мнения: 544
ОК  Grinning  обикалям пазара и търся нещо тип "крайпътна каравана".

Мерси!  Grinning  Grinning

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Цитат на: angelica
ОК  Grinning  обикалям пазара и търся нещо тип "крайпътна каравана".

Мерси!  Grinning  Grinning

Именно, трябва да го обиколиш. Това чудо се намира от задната страна на пазара в една от пресечките. Мисля, че като тръгнеш от "Пинокиото" към пазара излизаш точно на тоалетните, там където са стълбичките.
Но пък те пресечките там не са толкова много, така че ще го намериш бързо, за ориентир оградата е черна. Пък ако не го намериш поне ще си направиш обиколка на квартала Wink

# 25
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: Reza
Da House в Младост 1
Happy

.....абе май почти навсякъде ги мъкнем горките


и ние така!  Simple Smile
Как не сме се засичали в Да Хауз?  Rolling Eyes ...мъж ми и едни наши приятели са му луди фенове!  Sunglasses

П.П: Арена-та в Младост е с пусков срок тази година! Не ми се иска още по-точно да казвам, че да не  Outta Joint

# 26
Цитат на: Valeria
Сега става по-топличко и няма да го имате този проблем, после като поотрасне детенцето и като почне да щъка напред назад и ефекта ще е нулев от това, че ти си седнала на маса за непушачи, то ще си се разхожда из цялото заведение.
Тази събота съвсем случайно намерихме един детски кът на пазара Ситняково, "Пинокио" се казва. Има малки пързалки и къщички вътре в заведението за по-малки деца и по-големи такива в двора за каките и батковците. Дъщеря ми го хареса страшно много, но аз не останах много очарована.


" Пинокио' го открих, когато човекът ми беше на година и половина. Ако трябваше да го рахождам единствено из гнусните градинки, покрити с лайна, фасове и кво ли не със сигурност вече щях да съм  #Silly Там почти не е нужно да се носят играчки, за пясък примерно. С течение на времето се събраха доста.  Пръска се против кърлежи, ЧИСТИ се ежедневно, не влизат животни, има охрана, пред пързалката имаше малък тепих, пясичникът се чистеше с гребло за да няма клечки и дечурлигата лятно време ходеха боси, има чисти тоалетни, т.е. децата не пишкат из двора  по кюшетата, НЕ СЕ ПЛАЩА ВХОД.  Меню наистина е силно казано, че има. Има елементарните неща, които се предлагат в едно кафене. Но аз не ходя вече там, откакто една малоумница не се опита да забие шамар на 2 год. ми човече, заради една играчка.
Все пак за малки дечица е чудно мястото.

Общи условия

Активация на акаунт