Ревливо бебе

  • 6 210
  • 32
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 580
Имам нужда от хелп и съвет.Но преди това да ви кажа да не ми се смеете- знам, че всяко бебе реве, но такова чудо.....
Вече трети месец не знам къде се намирам.Малкото чудовище реве постоянно като е будна.Нали се роди по-малка и много я жалих, не я оставях да реве и винаги я носих и гушках.Заради постоянното будене през нощта от самото й раждане тя спи при нас в леглото.И може би тук ми беше грешката.Сега по никакъв начин не мога да я оставя в леглото й.Уж заспива дълбоко, като я държа на ръце /или сучейки/ и в момента, в който я оставя в леглото започва да реве.После следва момента, в който се събужда.Отново рев.До сега не е имало 5 минути, в които тя да е будна и да стои тихо и кротко било то в легло, шезлонг или количка.Направо в чудо се видях, ръцете ми окапаха да я нося, за да не плаче.
Ама и това не е глемия проблем.Да видите като стане 22,00 часа и като се заприготвяме да си лягаме.Имам чувството, че тогава е в апогея си!Реве нонстоп поне до 1-2 часа и никакво дундуркане не помага.Вече съм като парцал, щото сутрин пък ставам в 7.30 да приготвям Митака за ясла.
Давайте моля някакви идеи.Защо плаче така, ще й мине ли, как дя а забавлявам, да я оставям ли да плаче, не е ли малка да се разглезва?!?!
И да добавя само, че не я боли нищо.Може би все още има малко колики, но почти се преборихме с тях.

# 1
Ужас!Аз още от самото начало я оставях в леглото й  и не съм я носила на ръце.Ми според мен трябва да  я отвикнеш от навика да я носиш и да спи при вас. То ще е рев и  сълзи, но не ми се вярва да продължи дълго. Моята като плачеше без причина , не й обръщах внимание и сега тя си стои мирно и тихо в леглото. Просто бъди малко по безмилостна - не й се връзвай на безпричинния плач и  тя ще разбре, че няма да постигне своето. Казвам го от опит, а не просто думи.

# 2
  • Мнения: 580
Цитат на: petrova
Ужас!Аз още от самото начало я оставях в леглото й  и не съм я носила на ръце.Ми според мен трябва да  я отвикнеш от навика да я носиш и да спи при вас. То ще е рев и  сълзи, но не ми се вярва да продължи дълго. Моята като плачеше без причина , не й обръщах внимание и сега тя си стои мирно и тихо в леглото. Просто бъди малко по безмилостна - не й се връзвай на безпричинния плач и  тя ще разбре, че няма да постигне своето. Казвам го от опит, а не просто думи.


Знам, че трябва малко по-твърдо.Синът ми го научих така да си заспива сам в леглото.Имаше два дена рев, но сега е ангелче.
Само, че сега е малко по сложно...Всички спим в една стая.Ако я оставя в леглото да реве ще събуди брат си, който пък става рано за ясла.
Може би ще се наложи някакво генерално разместване на легла из стаите,за да спят в отделни стаи  Thinking
А го има и другия момент, че все ми се струва малка да я оставям да се дере....

# 3
  • Мнения: 3 562
Ние също ревяхме така - будна ли е рев. Като станахме на 4-5 месеца и започнахме редовно да излизаме на разходки се успокои Laughing

# 4
  • Мнения: 10 758
Аз предлагам да ги съберем с нашия ревльо. Той е едно към едно с вашата. Ако не спи реве.И по никакъв начин не се успокоява. Да, ама вече спи по-малко. И аз направих бицепс от това носене и дундуркане.

# 5
Малка-малка, ама знае как да се наложи. Е,ти не трябва да оставяш да реве твърде много де. Но достатъчно, за да разбере, че нямам да е на нейното. Моето бебе плачеше  около 15-мин. Аз я вземах като усетя, че  почва да притихва и я успокоявах. Затова сега не плаче. Много рядко се случва вече. И си спи в нейното легло. Всички ми завиждат на доброто бебе - ама така я научих от началото.Сега аз например гладя,а тя си седи в нейното легло и ме наблюдава търпеливо. Мног орядко я взимам в нашето легло - обикновено сутрин - тя става в 8ч. Храня я и после я гушкам до 9ч. и си "приказваме".Значи тя заспива в 21ч.Като се събуди сутрин малко по-рано от 8ч., тя стои и си мърда в леглото без да плаче.Аз ставам да я храня като стане 8ч.В началото плачеше,но отвикна за около седмица.

# 6
  • Мнения: 580
Цитат на: Roshalche
Ние също ревяхме така - будна ли е рев. Като станахме на 4-5 месеца и започнахме редовно да излизаме на разходки се успокои Laughing


Е и мойта красавица спи на вън.Та цял ден ако сме в парка - спи и вечерта ококорва едни очи /и една уста/ и ела да видиш какво става.... Imp

# 7
  • Мнения: 580
Цитат на: magi99
Аз предлагам да ги съберем с нашия ревльо. Той е едно към едно с вашата. Ако не спи реве.И по никакъв начин не се успокоява. Да, ама вече спи по-малко. И аз направих бицепс от това носене и дундуркане.


Направо ти я давам .... Laughing  
Баща й дето вика "Ма не сме я поръчали такава ревлива"

упс...сложила съм друга иконка по погрешка

# 8
  • Мнения: 580
Цитат на: petrova
Малка-малка, ама знае как да се наложи. Е,ти не трябва да оставяш да реве твърде много де. Но достатъчно, за да разбере, че нямам да е на нейното. Моето бебе плачеше  около 15-мин. Аз я вземах като усетя, че  почва да притихва и я успокоявах. Затова сега не плаче. Много рядко се случва вече. И си спи в нейното легло. Всички ми завиждат на доброто бебе - ама така я научих от началото.Сега аз например гладя,а тя си седи в нейното легло и ме наблюдава търпеливо. Мног орядко я взимам в нашето легло - обикновено сутрин - тя става в 8ч. Храня я и после я гушкам до 9ч. и си "приказваме".Значи тя заспива в 21ч.Като се събуди сутрин малко по-рано от 8ч., тя стои и си мърда в леглото без да плаче.Аз ставам да я храня като стане 8ч.В началото плачеше,но отвикна за около седмица.


 #Silly  #Silly Такова нещо не може посмъртно дасе случи при нас. Завиждам ти за послушното ангелче People Angel

# 9
  • Мнения: 1 753
Ох, съчувствам ти... Ние бяхме така до скоро. Сега вече като че ли е по-спокойна наш'та госпо'ица... Реве като постои повечко време сама и й доскучава. Чела съм ... не си спомням къде, че бебетата до 4 месец са много нервни, нетърпеливи и изобщо си реват повечко, защото нервната им система е твърде незряла. Анна също се роди по-рано и беше супер нервничка, както вече казах, до преди 1-2 седмици. Но тя имаше и ужасни колики, които вече много намаляха... А това, че не иска да спи в креватчето си... мисля, че ще ти е трудно сега да я отучваш. Според мен трябва да изчакаш да мине този период и да се успокои и тогава да пробваш да я слагаш в нейното си легло. Щом реве, значи има защо, може би има нужда да е до теб и да ти усеща миризмата. Едно мамче беше писало, че като я сложи да спи оставя неин пуловер до носа й, за да си мисли бебето, че мама го гушка  Laughing  Ама действало...  Laughing

# 10
  • Мнения: 580
Цитат на: albenadi
Ох, съчувствам ти... Ние бяхме така до скоро. Сега вече като че ли е по-спокойна наш'та госпо'ица... Реве като постои повечко време сама и й доскучава. Чела съм ... не си спомням къде, че бебетата до 4 месец са много нервни, нетърпеливи и изобщо си реват повечко, защото нервната им система е твърде незряла. Анна също се роди по-рано и беше супер нервничка, както вече казах, до преди 1-2 седмици. Но тя имаше и ужасни колики, които вече много намаляха... А това, че не иска да спи в креватчето си... мисля, че ще ти е трудно сега да я отучваш. Според мен трябва да изчакаш да мине този период и да се успокои и тогава да пробваш да я слагаш в нейното си легло. Щом реве, значи има защо, може би има нужда да е до теб и да ти усеща миризмата. Едно мамче беше писало, че като я сложи да спи оставя неин пуловер до носа й, за да си мисли бебето, че мама го гушка  Laughing  Ама действало...  Laughing


Ох Албенади с теб все по един път вървим  Laughing - На ревливите бебета.То не бяха колики, не бе чудо.А сега и това....
Ще пробвам с дрехата, но не ми се вярва да имам успех.
За чакането... не знам до кога ще издържа.И без това ходя като призрак в къщи, в някаква постоянна летаргия съм, така ми се спи.Дано отмине скоро, че не се живее просто

# 11
  • Мнения: 10 758
Цитат на: iva78
Цитат на: magi99
Аз предлагам да ги съберем с нашия ревльо. Той е едно към едно с вашата. Ако не спи реве.И по никакъв начин не се успокоява. Да, ама вече спи по-малко. И аз направих бицепс от това носене и дундуркане.


Направо ти я давам .... Laughing  
Баща й дето вика "Ма не сме я поръчали такава ревлива"

упс...сложила съм друга иконка по погрешка

 Добре, взимам я. То като са ревящи, поне да направят дует. И аз исках да го меткам през терасата и казвах - не го ща, отивам да си купувам друго, неревящо.Ама пита ли те някой. Дето казват, че ако едното е ревящо, другото няма да бъде.ЛЪЖА! И двете са ми били от клуба на певците. Ама тоя сега води класацията. Реве даже и навън в количката.

# 12
  • Мнения: 1 753
Цитат на: iva78
Цитат на: albenadi
Ох, съчувствам ти... Ние бяхме така до скоро. Сега вече като че ли е по-спокойна наш'та госпо'ица... Реве като постои повечко време сама и й доскучава. Чела съм ... не си спомням къде, че бебетата до 4 месец са много нервни, нетърпеливи и изобщо си реват повечко, защото нервната им система е твърде незряла. Анна също се роди по-рано и беше супер нервничка, както вече казах, до преди 1-2 седмици. Но тя имаше и ужасни колики, които вече много намаляха... А това, че не иска да спи в креватчето си... мисля, че ще ти е трудно сега да я отучваш. Според мен трябва да изчакаш да мине този период и да се успокои и тогава да пробваш да я слагаш в нейното си легло. Щом реве, значи има защо, може би има нужда да е до теб и да ти усеща миризмата. Едно мамче беше писало, че като я сложи да спи оставя неин пуловер до носа й, за да си мисли бебето, че мама го гушка  Laughing  Ама действало...  Laughing


Ох Албенади с теб все по един път вървим  Laughing - На ревливите бебета.То не бяха колики, не бе чудо.А сега и това....
Ще пробвам с дрехата, но не ми се вярва да имам успех.
За чакането... не знам до кога ще издържа.И без това ходя като призрак в къщи, в някаква постоянна летаргия съм, така ми се спи.Дано отмине скоро, че не се живее просто


Ужас е... Вие кърмите ли се още?
Ще издържиш, няма къде да ходиш... Още малко и ще се успокои бебчето - ще видиш. Най-много месец-два (знам, че ти се струват цяла вечност) и ще запачне повечко да се заглежда, да бърбори и вниманието ще й се отвлича. Ще установи, че има по-интересни работи за правене от това да се реве...  Laughing

# 13
  • Мнения: 7 106
iva78, още малко търпение и като се поосъзнае след някой и друг месец, ще си намира забавления сама. Моята маймуна също беше от вашата порода  Laughing , всъшност тя не ревеше толкова само защото живееше буквално в ръцете ми. Н около 4 месеца и взехме активна гимнастика и на нея взе, че и хареса, та си открадвах по половин-един час на ден, без бебе в ръцете.
Сега ако ти кажа, не търпи изобщо да я гушат. На мен си ми е мерак да я погушкам и нацелувам, но тя ми се ухили два пъти и ме бутне с ръце и отпрашва да тършува по шкафовете. Така че търпение му е майката. Знам, че сега ти се струва невъзможно това което ти казвам (и на мен така ми се струваше ) но е истина. Заиграва се сама с часове и има дни, в които трудно ще кажеш че има бебе у дома.

# 14
  • Мнения: 580
Цитат на: albenadi
Ужас е... Вие кърмите ли се още?
Ще издържиш, няма къде да ходиш... Още малко и ще се успокои бебчето - ще видиш. Най-много месец-два (знам, че ти се струват цяла вечност) и ще запачне повечко да се заглежда, да бърбори и вниманието ще й се отвлича. Ще установи, че има по-интересни работи за правене от това да се реве...  Laughing

Още се кърмим.И все си мисля да не би аз нещо да ям, което да я възбужда?!
Айде и това да отминава, че да идват зъбите  Mr. Green  #Silly
Тогава вече съвсем ще  Crazy

# 15
  • Мнения: 5 622
В същност не е вярно,че е до "възпитание" на детето и до свикване.Може някои като ги оставиш да плачат да се отучат да реват,но това не важи за всички!Моят син също е много ревлив.А е на 6,5 месеца вече.Ако не спи-реве Rolling Eyes
Ако сме на разходка и спи в количката,като се събуди,почва да реве и ела да ме видиш мен,как тичам до в къщи.Изпотявам се от зор и нерви.То не е работа.Като е такъв,такъв ще си го гледам.И ние не сме го поръчвали ревлив,ама какво да правиш Confused
Опитвали сме да го оставяме да плаче,но това само утежнява нещата.Не спира,а напротив става неутешим,ако не се намесим навреме.И се изпотява целия.Сълзи се леят...абе не се преструва.То е явно Rolling Eyes

И аз завиждам на майките с бебета,дето"сами се гледат" и на тези,дето могат да си позволят да седят цял ден по барчетата,а децата в количките да не се обаждат.......

# 16
  • Мнения: 580
Цитат на: Shali
iva78, още малко търпение и като се поосъзнае след някой и друг месец, ще си намира забавления сама. Моята маймуна също беше от вашата порода  Laughing , всъшност тя не ревеше толкова само защото живееше буквално в ръцете ми. Н около 4 месеца и взехме активна гимнастика и на нея взе, че и хареса, та си открадвах по половин-един час на ден, без бебе в ръцете.
Сега ако ти кажа, не търпи изобщо да я гушат. На мен си ми е мерак да я погушкам и нацелувам, но тя ми се ухили два пъти и ме бутне с ръце и отпрашва да тършува по шкафовете. Така че търпение му е майката. Знам, че сега ти се струва невъзможно това което ти казвам (и на мен така ми се струваше ) но е истина. Заиграва се сама с часове и има дни, в които трудно ще кажеш че има бебе у дома.


Ауу от твоите уста в Божиите уши!Дано!
А за активната гимнастика все се каня да и взема, но пък много скъпи ми се виждат....100-200 лв ей така за два месеца?!?

# 17
  • Мнения: 5 622
Що 100-200 лева бе?
Има активни гимнастики по 40-50 лева май.И са много хубави.Моята е от ТСМ и е 69 лева.МНого е хубава.Но всяко нещо омръзва по някое време и ела да видиш тогава за какво става въпрос.....Почвам да сменят забавленията,докато ги изчерпам и изпадна в тотално безсилие.То не са бънджи гащи,проходилки,активни гимнастики-2 броя,шезлонг,кошница за кола(която ползвам и като люлка),играчки безкраен брой....но в един прекрасен момент не ще нищо и аз полудявам.Не искам да те отчайвам,но моят син е на 6,5 месеца,а аз все още чакам момента,дето няма да реве.Дано да дойде скоро.......

# 18
  • Мнения: 1 753
Цитат на: iva78
Цитат на: albenadi
Ужас е... Вие кърмите ли се още?
Ще издържиш, няма къде да ходиш... Още малко и ще се успокои бебчето - ще видиш. Най-много месец-два (знам, че ти се струват цяла вечност) и ще запачне повечко да се заглежда, да бърбори и вниманието ще й се отвлича. Ще установи, че има по-интересни работи за правене от това да се реве...  Laughing

Още се кърмим.И все си мисля да не би аз нещо да ям, което да я възбужда?!
Айде и това да отминава, че да идват зъбите  Mr. Green  #Silly
Тогава вече съвсем ще  Crazy


Уффф и аз ги чакам тея зъби... От сега се зареждам с търпение. А положението ще е сложно щото тръгвам на работа #Puppy dog

# 19
  • Мнения: 580
Цитат на: БУБА
Що 100-200 лева бе?
Има активни гимнастики по 40-50 лева май.И са много хубави.Моята е от ТСМ и е 69 лева.МНого е хубава.Но всяко нещо омръзва по някое време и ела да видиш тогава за какво става въпрос.....Почвам да сменят забавленията,докато ги изчерпам и изпадна в тотално безсилие.То не са бънджи гащи,проходилки,активни гимнастики-2 броя,шезлонг,кошница за кола(която ползвам и като люлка),играчки безкраен брой....но в един прекрасен момент не ще нищо и аз полудявам.Не искам да те отчайвам,но моят син е на 6,5 месеца,а аз все още чакам момента,дето няма да реве.Дано да дойде скоро.......


 #Silly ти направо ме разби.Аз до 6я месец вече ще съм за 4ти километър, ако продължава така.
А тази активна гимнастика от кой магазин наТСМ е?Щото аз до сега не съм виждала такива

# 20
  • Мнения: 5 622
Ами от Варна съм аз,значи от единия от тукашните магазини с ТСМ стоки,но направо от склада ми го донесоха,иначе и аз не съм виждала точно такъв по магазините.Бил е отделен за някаква клиентка,но тя се отказала в последствие от него и аз го взех.
Но има акт.гимнастики на Чиполино май бяха за по 40-60 лева,също много хубави.По детските магазини можеш да видиш за какво става дума,или в Данет и бг-фемили интернет магазините също ги има.
В същност едната акт.гимнастика ми е на Чиполино точно,тая дето се закача над леглото,много е красива,а и Габриел обожава да играе с нея(ама нали ти казвам,че това е за около 20-30 минути.После почва да мрънка яко Confused  )
И аз се надявах,че като порасне и ще почне да се заиграва сам,ама НЕ!И поради тази причина сме се сдобили с какво ли не занимавки.....
Пък да не ти кажа,като почне да крещи на улицата (щото то е нещо ужасно)как ни гледат хората...УЖАСССС

# 21
  • Мнения: 431
Абе то си е до дете. Не си я разглезила ти, не се притеснявай, нашата кака беше същия звер, не ревеше само навън (когато я возя с количката), а вкъщи понякога и носенето не помагаше. Особено кошмарно беше след 22 часа - та до 04.00 горе-долу...
Сега малката бебка е такова ангелче (на фона на кака си).
А бебето ти е много малко още за да те манипулира съзнателно. Стискай зъби, и това ще мине, казвам го от опит.

# 22
  • Мнения: 580
Явно наистина е до дете....И няма оправия.Ще трябва да си ги гледаме такива, ревливи.Поне ме успокоява това, че не само моето бебе е такова.Вече започнах да си мисля, че нещо при нас не е наред.Митака за разлика от Дея беше супер послушно бебе /поне до колкото си спомням, щото те ревовете се забравят/ и това чудо ми идва в повече.
Ами ще чакам....Пък дано не изкрейзам съвсем.Вече и без това сама си говоря  Crazy

# 23
  • Мнения: 49
Цитат на: iva78
Имам нужда от хелп и съвет.Но преди това да ви кажа да не ми се смеете- знам, че всяко бебе реве, но такова чудо.....
Вече трети месец не знам къде се намирам.Малкото чудовище реве постоянно като е будна.Нали се роди по-малка и много я жалих, не я оставях да реве и винаги я носих и гушках.Заради постоянното будене през нощта от самото й раждане тя спи при нас в леглото.И може би тук ми беше грешката.Сега по никакъв начин не мога да я оставя в леглото й.Уж заспива дълбоко, като я държа на ръце /или сучейки/ и в момента, в който я оставя в леглото започва да реве.После следва момента, в който се събужда.Отново рев.До сега не е имало 5 минути, в които тя да е будна и да стои тихо и кротко било то в легло, шезлонг или количка.Направо в чудо се видях, ръцете ми окапаха да я нося, за да не плаче.
Ама и това не е глемия проблем.Да видите като стане 22,00 часа и като се заприготвяме да си лягаме.Имам чувството, че тогава е в апогея си!Реве нонстоп поне до 1-2 часа и никакво дундуркане не помага.Вече съм като парцал, щото сутрин пък ставам в 7.30 да приготвям Митака за ясла.
Давайте моля някакви идеи.Защо плаче така, ще й мине ли, как дя а забавлявам, да я оставям ли да плаче, не е ли малка да се разглезва?!?!
И да добавя само, че не я боли нищо.Може би все още има малко колики, но почти се преборихме с тях.

Аз имах същия проблем. В началото като се прибрахме от родилния едната баба дойде да ми помага за месец. Тя не даваше вобще малкия да ревне, а той отначало май не успяваше да се нахранва и плачеше жестоко денонощно. Така свикна да се носи на ръце и даже след като проблема с храненето и коликите мина (2.5 - ти месец) продължи да реве. Буден ли е трябва да се носи и люлее, а като доиде време за сън - дундуркане и тъкмо уж е заспал и го слагам в леглото - отваря очите и рев. Държала съм го за да спи през деня. Но поне през ноща започна да спи повече в кошчето. После започна да спи и през деня в коша след като го оставя, но след като се събуди - пак на ръце. Преди две седмици (сега сме на 3.5 месеца) вече не издържах и го оставих в коша. Рева 10 минути и спря, дадох му биберона, залюлях го и заспа. И така го оставях да се нареве, спрях въобще да го нося на ръце, закачам му играчките да си играе и излизам. Преди два дена заспа сам в леглото. Направо се родих, струват си мъките да изтърпиш мъничето да се дере от рев. Така че се надявам и при вас нещата да се оправят скоро.

# 24
  • Мнения: 350
Защо не я заведете на хомеопат?
Все ще намери какво да предпише - я за успокоение, я за добър сън.
Да не плаче от колики? Данеби да са й червени бузките и да сърбят?

# 25
  • Spain
  • Мнения: 3 750
може би е моя грешка ,но аз някак не мога да оставя бебка да пореве - по слу4ая дяже маика ми ме съветва така да я оставям да се нареве и после щяла да заспи. малката като беше на вашата възраст изобщо не ми е ревала , и така я нау4их - първо баба и де ,после аз ,на  ръ4и4ки ..ела да види6 сега какво става - как се приспива всеки ден 11кг бебе на ръце ..сега съжалявам понякога ..и ве4е това с кошарката не помага ..защото се изправя и  реве лудо докато не влезе някои в стаята и не я вземе ...така 4е моя съвет е да се захващащ здраво от сега ..понеже после съвсем ще ти е трудно. аз все така си казвах ,още малко и по4вам да я у4а да  заспива и спи самостоятелно.. и така досега ..без никакъв успех.

# 26
Цитат на: БУБА
Що 100-200 лева бе?
Има активни гимнастики по 40-50 лева май.И са много хубави.Моята е от ТСМ и е 69 лева.МНого е хубава.Но всяко нещо омръзва по някое време и ела да видиш тогава за какво става въпрос.....Почвам да сменят забавленията,докато ги изчерпам и изпадна в тотално безсилие.То не са бънджи гащи,проходилки,активни гимнастики-2 броя,шезлонг,кошница за кола(която ползвам и като люлка),играчки безкраен брой....но в един прекрасен момент не ще нищо и аз полудявам.Не искам да те отчайвам,но моят син е на 6,5 месеца,а аз все още чакам момента,дето няма да реве.Дано да дойде скоро.......

А какво точно представлява активната гимнастика на ТСМ? Embarassed

# 27
  • Мнения: 823
Цитат на: iva78
Заради постоянното будене през нощта от самото й раждане тя спи при нас в леглото.И може би тук ми беше грешката.


По повод, че бебката ти спи при вас в леглото, чете ли това Да спим с бебето - да, не, понякога. На мен много ми хареса статията. Най-малкото ще се успокоиш, че не е било грешка бебчето да спинка до мама.

# 28
  • Мнения: 955
#Milti  А аз си мислех, че моя Жорко е ревлив. Нищо подобно, той реве само преди сън и то 15-20 минути. И като тръгна да се оплаквам на роднини и познати - те ми казват, че съм щастливка и детето си е едно БИЖУ.  И снаха ми и на мъжа ми сестрата имат деца, които докато са навършили 2 годишна възраст са били ревливи. Снаха ми казва, че се е притиснявала дори да я разхожда. Всички са я гледали много странно, затова, че бебето й реве. Спре ли на сфетофар - рев. Спре ли да седне на пейката за почивка - айде пак рев.
Та не искам да ви отчайвам, но има такива бебета. Моя Жорко е на 11 месеца, сега чакаме второ и освен, че се моля да се роди живичко и здравичко, тайничко си мисля и за това - дали ще е ревливо.
Желая ви много здрави нерви и спокойствие. Пробвайте с песнички, аз открих тази техника по-късно. Но наистина действа, даже сега и той прави някакви опити да ми приглася - много е сладък.
Да са ни живи и здрави ревльовците!

# 29
  • Мнения: 580
Цитат на: sunny7
Защо не я заведете на хомеопат?
Все ще намери какво да предпише - я за успокоение, я за добър сън.
Да не плаче от колики? Данеби да са й червени бузките и да сърбят?


Ами аз все се каня да ги заведа и двамата на хомеопат.Големия заради болестите, които изкара зимата, а и малката заради тази нервност, но все не намирам време, пък и незнам къде да търся добър хомеопат.Ако имаш някой "изпитан", казвай  Wink
А иначе плача отколиките го различавам.Знам кога има колики.В много от случаите не реве от тях.А с бузките няма проблем.
Знам ли от какво може да реве.....?!?

# 30
  • Мнения: 580
Цитат на: Пепа
По повод, че бебката ти спи при вас в леглото, чете ли това Да спим с бебето - да, не, понякога. На мен много ми хареса статията. Най-малкото ще се успокоиш, че не е било грешка бебчето да спинка до мама.


Чела съм я тази статия.Аз не се притеснявам, че спи при нас, ами за това че може да й стане навик и после да искада заспива само при мен и с мен, което не е много желателно.

# 31
  • Мнения: 5 228
Дъщеря ми първите месеци искаше само на ръце, направо за секунда не искаше да остане в леглото си. Като и купихме шезлонг беше на месец и половина и започна да се заседява в него от време на време. От известно време се занимава с равни активни гимнастики и положението е несравнимо по-добре. Пробвай да й сложиш разни играчки и занимавки и постепенно ще започне да се заиграва.

# 32
  • Мнения: 5 622
От 2 дена насам,моят син започна да седи съвсем сам,без опора и като го слагам на земята се заиграва и не реве толкова(на 6,5 месеца е).Но трябва все още да му разнообразявам ежедневието иначе пак почва да мрънка.Но вече има видима разлика  от както почна да седи сам.Дано и все по-добре става,че и аз вече не издържам #Puppy dog

Общи условия

Активация на акаунт