Защо не е хубаво...

  • 6 689
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Liorena,на бебета може ли да се дава кафява?Да няма пък нещо друго и аз не знам вече!

# 16
  • Мнения: 4 915
По-безвредна е фруктозата (плодовата захар).  А след годинка може да се подслажда с малко мед.

# 17
  • Мнения: 934
Цитат на: Шани
В този ред на мисли - давате ли кафява захар на дечицата си?  Rolling Eyes


Да, давам кафява захар, когато се налага, но в повечето случаи пробвам дали ще се хареса натурално...Напр. киселото мляко не го подслаждам, харесва си го така и го хапва с апетит Grinning

# 18
  • Мнения: 2 006
Цитат на: lyuba84
...да се дава захар на бебетата?Питам,защото купувам пюретата на Хип,но тези на Ганчев и на Ам-ам имат по-голямо разнообразие и ми се иска да давам и от тях понякога!Също са по-течни и за на вън в шишето са доста удобни,иначе с лъжицата каква цапаница става!!!
За захарта ве4е няма какво да се каже,но  и един съвет за шишето-не давай пуре с биберон Sign Exclamation

# 19
  • Мнения: 3 663
Цитат на: lyuba84
Просто искам да разбера дали ще навреда на беба ако давам Ганчев например!

аз лично не вярвам да навредиш
възможно е да не са чак толкова качествени както други марки (немските особено), но чак да навреждат на бебетата не мисля

# 20
  • Мнения: 3 663
Цитат на: A.A.M.Belev
но  и един съвет за шишето-не давай пуре с биберон Sign Exclamation

А това от какви съображения ? не че го правя - питам от любопитство Simple Smile

# 21
  • София
  • Мнения: 708
защото е хубаво да свикнеш бебето да яде с лъжица..щом е достатъчно голямо да яде пюре, значи е голямо и да яде с лъжица..отначало само е мацаницата..за 1 месец се отрегулира положението..трудно е наистина..но не е невъзможно..давай с лъжица и това е..поздрави..

# 22
  • Мнения: 2 006
Цитат на: T o n i
Цитат на: A.A.M.Belev
но  и един съвет за шишето-не давай пуре с биберон Sign Exclamation

А това от какви съображения ? не че го правя - питам от любопитство Simple Smile
Ами първо-хубаво е детенце да свиква да се храни с лъжица (хранителните навици са много важни) и втори,когато су4е от биберон храната остава по дълго в устата и може да докара кариеси .

# 23
  • Букурещ
  • Мнения: 7 830
Цитат на: lyuba84
Liorena,на бебета може ли да се дава кафява?Да няма пък нещо друго и аз не знам вече!


за нас:

ако се налага да дам захар,- конкретен пример: попарата да вземем, никога не слагам бяла захар, най-много да сложа 1 бучица кафява захар (аз купувам само на бучки) и толкова.
но най-вече ползвам мед (дъщеря ми е на 2г и 7мес и яде мед спокойно, като казвам "яде" - в попарата слагам вместо бучка кафява захар - 1 ч.л. мед.
кафявата захар е малко по-малкото зло, ако се налага.
или друг пример - сок лимон с малко водичка, не слагам захар, ,отново 1ч.л. мед, НО мед след 1 год.

# 24
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Доколкото ми обясни моята педиатърка Thinking ,Ам-ам били много добри пюрета,конкуренция на Хип.Подслаждали се с фруктоза,която можело да се слага и на дом.приготвените пюрета.
 Аз от Ам-ам добравям по 2-3 лъжици към пюретата на Семпер,защото някои са толкова натурални,че са отврат на вкус и аз не бих ги хапнала.Но не вярвам,че в Хип не слагат също подсладител.Ако се пробват един вид пюрета на Семпер и Хип,рагликата във вкуса е огромна!!!!!!!

# 25
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Цитат на: biliana333
Доколкото ми обясни моята педиатърка Thinking ,Ам-ам били много добри пюрета,конкуренция на Хип.Подслаждали се с фруктоза,която можело да се слага и на дом.приготвените пюрета.
 Аз от Ам-ам добравям по 2-3 лъжици към пюретата на Семпер,защото някои са толкова натурални,че са отврат на вкус и аз не бих ги хапнала.Но не вярвам,че в Хип не слагат също подсладител.Ако се пробват един вид пюрета на Семпер и Хип,рагликата във вкуса е огромна!!!!!!!
Семпер по-добри ли са от Хип,имат ли разнообразие в плодовите пюрета?

# 26
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Според мен са по-добри!Като пробваш даден зеленчук си има вкус на истинският(но са доста по-скъпи).И разнообразието не е малко!

# 27
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Не са ли около 2,30-2,40лв

# 28
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Цитат на: lyuba84
Не са ли около 2,30-2,40лв

     Да,но имах в предви,че на Хип за сега са под 2лв.

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Liorena
Цитат на: lyuba84
Liorena,на бебета може ли да се дава кафява?Да няма пък нещо друго и аз не знам вече!


за нас:

ако се налага да дам захар,- конкретен пример: попарата да вземем, никога не слагам бяла захар, най-много да сложа 1 бучица кафява захар (аз купувам само на бучки) и толкова.
но най-вече ползвам мед (дъщеря ми е на 2г и 7мес и яде мед спокойно, като казвам "яде" - в попарата слагам вместо бучка кафява захар - 1 ч.л. мед.


Лио, истинската кафява захар не може да е на бучки! Тя е мокра и с много остра миризма, даже на упътването за съхранение пише, че не трябва да се оставя да изсъхне. Тази на бучките е бяла с оцветител - и аз се бях объркала да взема от нея в началото.

За Мартин ако подслаждам нещо слагам кафява захар ( от мократа и миризливата) или фруктова захар. Мед не може, защото е алергичен.

Общи условия

Активация на акаунт