Пак за удар по главата!

  • 4 065
  • 16
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 822
Момичета,изчетох почти всичко,което намерих по темата,но въпреки това се притеснявам много...
Вчера Алекс се удари доста лошо малко над дясното око.Веднага мястото посиня и се поду.Намазах го с олио и днес е само синъо.След като падна поплака доста ,но се успокои.После пак започна да щурее и тича из къщи.През нощта обаче беше доста неспокоен и се буди 4-5 пъти.А днес е доста сънлив и унил.Постоянно се носим на ръце,обляга си главичката на рамото ми и отвреме навреме се хваща за нея,сякаш иска да ми покаже нещо,но не може още да ми обясни.
Да го водя ли утре(събота) на лекар или да го наблюдавам и през следващите един-два дни?Да настоявам ли за изследване?Не е повръщал,днес се храни що-годе добре.Задавам ви тези въпроси,защото наскоро детето на мои познати имаше такъв проблем.В клиниката им казали само да го наблюдават една седмица и щом не повръщало вероятността да се е наранило сериозно е малка.Но не е ли достатъчно,че синът ми е доста сънлив и унесен?

# 1
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
И моя син,на 1,3м така падна на  една площатка, че издрънчаването на главичката му още не мога да забравя smile3518 /вече е на почти 3г/Не ходих на лекар,но го наблюдавах.Умирах си от страх,такава огромна цицина стана на челцето му!След като не повръща мисля,че няма страшно!Опитай да го предизвикаш да живне малко-заиграй го или му пусни песнички!Ако и днес не се промени отпуснатото му състояние-обади се на лекарката му за консултация!Дано всичко мине без проблеми,че още колко има да пада #Milti

# 2
  • София
  • Мнения: 39 758
първото при падане е веднага да изплаче бебчо. Ако има сътресение бебето ще повръща.
Дияна падна на 5м от нашето легло, а на 8м реши да прескочи пред решетките на нейното. Два пъти си е цепила клепача на окото, 1вият път на едни стълби, 2рия на раклата в къщи, лепиха я. Ако се притесняваш заведи го на лекар.

# 3
  • Мнения: 2 755
Консултирай детето с неврохирург!!! Може би няма нищо, но нека за всеки случай да го прегледат. Това, че не повръща, не означава, че не трябва да го види лекар. Все пак казваш, че е унил, държи се за главичката. Тъй като е събота отиди в спешния неврохирургичен кабинет номер  111 на "Пирогов". Пиша ти не за да те плаша, МОЖЕ БИ МУ НЯМА НИЩО, но нека го видят. Стискам палци, бебо да е ОК.

# 4
  • Мнения: 1 320
Щом е сънлив ......бегом при лекарите.
Това е достатъчно , пък и ти им кажи че мноооого спи. Може да му няма и нищо , но в Пирогов да му се направи снимка. Това поне не боли.Така и ти ще си спокойна!!
Само за сведение  - проблемите се появяват до 48 часа .. а не до седмица.

Дано нищо да му няма Praynig .

# 5
  • Мнения: 822
Проблемът е,че тук почти със сигурност няма да ме изпратят при специалист.Но за снимка мисля ,че мога да настоявам.Тук и за ехографа се чуват спорни мнения и може би пак,само ако те преценят,ще ни изпратят за снимка,но поне ще отидем на лекар още утре.
Благодаря ви,момичета,не че ще се притеснявам по-малко ...Дано не е нещо сериозно! Praynig

# 6
  • Мнения: 4 414
само да допълня...освен повръщане, при сътресение се разширяват зениците - наблюдавай и тях...може би е сънлив, защото не се е наспал - все пак се е будил 4-5 пъти...но аз бих направила консултация с лекар...стискам палци, всичко да е наред!

# 7
  • Варна
  • Мнения: 11 340
И аз мога да те посъветвам да отидете на лекар! Щом е сънен бебчо, може и просто да му се спи, но може и нещо друго. Иди по-скоро за собствено успокоение! Стискам палци да му няма нищо на мъничето!

# 8
Не се притеснявай,но все пак можеш да отидеш да го видят.Аз и двата пъти,когато бях получила сътресение,не съм повръщала,но ме болеше главата и ми се виеше свят. Пък и тогава лекарите в Пирогов ми казаха,че единствено било лежане и да не си мърдаш много-много главата.

# 9
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Само не разбрах ролята на олиото #Crazy  #Crazy  #Crazy  #Crazy
Но отдавна е трябвало да сте при някой лекар Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation

# 10
  • София
  • Мнения: 39 758
biliana333 четох го неотдавна във форума това за олиото, май се маже, за да не надуе, но пък и леден компрес върши същата работа, стига да няма раничка

# 11
  • Мнения: 1 266
Как сте сега?
Аз така съм си пукнала черепа като малка, понеже съм обикаляла с един плик, нахлузен на главата, но мама решила, че нищо ми няма и ме завела чак след седмица в Пирогов, когато й казали, че сега вече нищо не могат да направят (интересно, какво са щели да направят по-рано, може би да ме вържат  Mr. Green да не мърдам). Но все пак е добре да се знае, ако има нещо. Една снимка няма да ви навреди. Ако е сънлив, това е признак, не е задължително да повръща или да му се разширяват зениците. Ако се разширяват - това вече означава покачване на мозъчното налягане и започва да става опасно.

Ния, къде е ”тук” - в България или извън? В Германия децата с такива травми ги приемат за два дена за наблюдение в педиатрията.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Цитат на: biliana333
Само не разбрах ролята на олиото #Crazy  #Crazy  #Crazy  #Crazy


Билянка, и аз не вярвах за олиото, но го пробвах! Мони се удари в прага на банята и на челото й излезе огромна кърваво-червено-синя цицина! Направо се уплаших, като я видях - чак главичката й изглеждаше деформирана! Пробвах да й сложа лед на челото или студен компрес, но тя изобщо не ми даде да го задържа там! Тогава се сетих за олиото - намазах я (това го търпеше!) и след час цицината почти не се виждаше, а синината изчезна до вечерта.

# 13
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Момичета,благодаря за информацията!!!!Наистина не знаех,че олиото така действа,за това толкова се учудих!

# 14
  • Мнения: 822
Момичета,извинете ме за мълчанието,но вчера и днес не се отделям от сина си.Както и предположих,лекарят му погледна зениците,провери ушите за кръв и опипа черепчето,след което каза че изглежда добре и няма да има нужда от снимка.Освен това в клиниката,където ходихме,правеха само рентгенови снимки.Тъкмо се бях поуспокоила малко и вечерта Алекс започна да ми сочи лампата и да си крие очичките,което за мен е допълнително притеснение,значи все пак е направил сътресение.Затова поне се мъча през деня да го възспирам да тича из къщи,но с 22 месечен щурчо ми е доста трудно.
Мариа_мариа,значи са те посъветвали само да лежиш?А за други признаци сещаш ли се освен главоболие и световъртеж?Много ми е трудно да преценя при толкова малко дете,но не мисля,че му се гади или вие свят.Но главичката явно го боли...Може би през седмицата трябва да отида и при нашата лекарка...
Иначе "тук" е Канада,мислех че излиза под името ми.
А олиото и аз го предпочитам,защото моето човече вече много се противи и не търпи лед,без значение,къде го поставям...
А вчера и днес вече е доста весел,играе,бърбори ми както преди,само със заспиването имаме проблем...
Благодаря ви много!

# 15
  • Мнения: 5 539
Ние също имахме такъв случай. Ева беше на 6м. когато падна от ок. 1 м. височина. Нямаше цицина, но плака много. След това, както при вас беше отпусната и сънлива и през нощта спа неспокойно. На другия ден си повърна цялата закуска и тогава решихме да я заведем на лекар. Рентген, ехограф, преглед при неврохирург, дори ни приеха за 1 нощ в болница. всички изследвания бяха добри, но детето така се изтормози по болниците и така рева докато я снимаха с рентгена, че ми се късаше сърцето.
Също и когато леко си тръснеше главата, започваше да плаче.
Сега си мисля, че е имала леко сътресение, но слава Богу всичко се размина без последствия.
Пожелавам ви и при вас да е всичко наред!
А буденето през нощта сигурно се дължи на стреса. Стряска се от уплахата вероятно.
Може да я заведеш на лекар, а той да прецени има ли нужда от рентген.

# 16
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Исках да спомена само за олиото, че върши невероятна работа. Тук във форума бях чела, че помагало, но не вярвах много, много докато не опитах. Синът ми падна по абсолютно същия начин, моментална синка почти до черно и огромен оток, цялото чело беше деформирано. Опитах се да сложа студено, не дава и наклепах с олио. Заведохме го на неврохирург в Пирогов около час след падането и отокът беше наполовина поспаднал (но пак се виждаше отдалече). Както и да е, снимка, всичко си беше наред, но за подутината лекарят ми каза, с каквото мазала, мазала, край, вече нищо няма да помогне. Даже човекът ни предупреди, че поне седмица ще си седи, може и да се смъкне надолу към оченцето да не се плашим и т.н. Да ама аз не го послушах и пак клепах с олио и на другата сутрин - оток почти няма, само синина, а не мога да ви опиша колко огромен беше и съм сигурна, че олиото помогна...
Колкото до сътресението, до колкото знам по-опасен е ударът отзад на главичката или отстрани към слепоочието, защото при нашият удар по челото, лекарят по-скоро се притесни да не си е пукнал черепа, отколкото от възможно комоцио. Все пак наблюдавай детенцето и ако продължава да го боли главичката пак идете на лекар. Чувала съм, че в Канада е малко ужасно с лекарите, ама по-добре да се презастраховаш. Стискам палци да мине!

Общи условия

Активация на акаунт