въпрос за обличането

  • 2 315
  • 32
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 532
Цитат на: Free Soul

За това ставаше въпрос.  Wink
А за микросистемата: ако навън е минус 15 градуса, а у дома е 20, с влажност 60-70%, не виждам смисъл да обличам по-дебело детето, отколкото по принцип. Нито пък ще го съблека по къс ръкав при 20 градуса у дома и 30 градуса навън.
Поздрави.  Simple Smile


Колкото и студено и влажно да е на вън в къщи винаги има вода за изпаряване , защото въздуха е много сух.Няма логика влагата от вън да влиза в къщи.А това , че майките като ходят на вън им е влажно и студено и си навличат бебетата е съвсем друг въпрос. Поне аз не съм я обличала по-различно при различни температури на вън , въпреки , че бабите например точно това правят и вечно се караме на тая тема.

# 31
  • Мнения: 6 315
Ами моето бебе на 20 градуса е облечено с боди с къс ръкав и памучен гащиризон отгоре. Спи в чувал или с олекотена завивка на 16 градуса, но е на почти 10 месеца. И понеже си мисля, че има разлика с почти новородено казах как съм го гледала лятото - вътре у нас бе 24 градуса и той беше по боди с къс ръкав. Претоплиха ми го в болницата и имаше пъпки и по лицето и по цялото тяло.

Данка, посъблечи го човечето и ако петната изчезнат или позавяхнат, значи е претоплено. Претоплянето никак не е безопасно!

# 32
  • Мнения: 768
С боди с кьс рькав и пижамка с дьльг рькав.
Ако е изприщено бебето значи му е топло- сложи му само ританки вьрхи бодито- така се охлажда. Гледай дали не са му студени рьчичките и носленцето. Ако са с нормална температура не го навличай.

Общи условия

Активация на акаунт