Новините:Майка изостави.....

  • 6 522
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 786
Цитат на: bobolenta
Цитат на: Павлина
Такааа, а да си спомняте преди няколко години как бебе на незнам си коя година от списание 9 месеца стана едно ромче.
Майката се беше запътила да го остави в дом, а бащата не го беше грижа ни за нея, ни за бебето.
Като спечелиха конкурса ги заляха с подаръци - памперси, шишета, дрехи и пр. Даваха ги по тв-то. Таткото реши да се върне при бебето и жена си.
Та, любопитно ми е сега, какво се случи с тия хора......къде е детето, къде е бащата.......
такива работи Rolling Eyes


Ами не го знам този случай, но не се изненадвам. Открай време мангалките раждат деца, "за неква далавера", да може да купуват с майчинските и детските ракия на Асан, та да "спестат некой бой". А цигането кучета го яли - как проходи "ша се учи на просия"... Imp
Ама ми иде да ги прасна в мутрата като ми се покажат на екрана с детето в ръка и почнат да обвиняват държавата, че детето било "голо и босо, и нема какво да яде"! Imp



  202uu   202uu   202uu   202uu

# 16
  • Варна
  • Мнения: 322
Цитат на: Rali
Момичета, напълно ви разбирам,защото и аз съм имала контакт с "майки" като тези ,които описвате. Но ми се е случвало да се изплаша и панирам за много по-дребни неща. На всеки му се е случвало да прояви наивност и да се заблуди. Представете си,че е обичала този от когото е забременяла,че се е надявала да създаде семейство, че са я зарязали бременна, че детето изведнъж се е оказало,че всъщност са децата. Нека преди да хванем камъните да изпитаме малко съчувствие и съпричастност. Може майката да заслужава наистина оплюване и критика, но може и да не го заслужава.


А гледахте ли в събота вечер по bTV предаването на Ани Салич за една жена, която гледа собствените си 4 деца и 2 деца на починалата си сестра?!? И не даваше и дума да се издума което и да е от тях да даде в приемно семейство, въпреки, че ще има възможност да го вижда...... А живееше в ужасни условия.....
Да се чуди човек кое е по-доброто.....
Аз лично съм убедена, че майчината любов не може да се замени с нищо !!!!

# 17
  • Мнения: 2 693
Цитат на: Hris
А гледахте ли в събота вечер по bTV предаването на Ани Салич за една жена, която гледа собствените си 4 деца и 2 деца на починалата си сестра?!? И не даваше и дума да се издума което и да е от тях да даде в приемно семейство, въпреки, че ще има възможност да го вижда...... А живееше в ужасни условия.....
Да се чуди човек кое е по-доброто.....
Аз лично съм убедена, че майчината любов не може да се замени с нищо !!!!


Аз го гледах, и да си призная условията бяха кошмарни, но както се убедихте /който го е гледал/, винаги има добри хора, които помагат кой с каквото може! Свалям и шапка на тази жена!

# 18
  • Мнения: 203
Цитат на: Павлина
Такааа, а да си спомняте преди няколко години как бебе на незнам си коя година от списание 9 месеца стана едно ромче.
Майката се беше запътила да го остави в дом, а бащата не го беше грижа ни за нея, ни за бебето.
Като спечелиха конкурса ги заляха с подаръци - памперси, шишета, дрехи и пр. Даваха ги по тв-то. Таткото реши да се върне при бебето и жена си.
Та, любопитно ми е сега, какво се случи с тия хора......къде е детето, къде е бащата.......
такива работи Rolling Eyes


Не е спе4елило конкурс....А беше първото бебе за годината  Laughing  Rolling Eyes  Grinning

# 19
  • Мнения: 203
Изчетох всички постинги и едно ще ви кажа....грозно е така да говорите за другите хора, звучи отвратително и гнусно:(  Tired Face Не сте вие тези, които ще съдите, които ще казвате на кой и как да си живее живота... Да, грозно е да създаваш деца и после да не те е грижа за тях, да се отнасяш с тях като с парчета вестник...Cry Но съдите пребързано....което се и очаква тук, де;(SadSad Ами ако е забременяла жената случайно, ако е разбрала късно за бременността, ако не е имала възможност да направи аборт-парична, физическа, психическа...., ако е решила да задържи детето, но впоследствие е разбрала, че са близнаци.....Според мен добре е направила, 4е ги е изоставила...Защо мислите, 4е на жената и е било лесно? Как мислите се гледат 3 деца, ей така..........................Не е ли по-добре да бъдат осиновени от родители, които ще ги обичат и които ще им предложат по-добър живот. Жената сама си е преценила и е взела най-доброто решение за нея и децата... А и много по-лесно е да изостави новородените си деца, отколкото другото си детенце, ве4е порастнало, с което е свикнала ....Както и да е....На никоя майка не и е лесно да изостави детето си:( Но след като тя е сметнала това за нужно и  е преценила, 4е това ще е най-добрият вариант за нея и децата. Те са хубави, здрави български деца, близнаци, които скоро ще бъдат осиновени... Недейте да обиждате жената, защото в случая тя е единствената, която губи, целият товар и мъка е върху нейният гръб.... И ако трябва да бъда честна....проблмът е, че социалните помощи на държавата за деца не са достатъчно и държавата не може да осигури добър живот на такива семейства в България;( Не знам как е другите държави, но знам, че примерно в Англия, Америка ... се държавата се грижи за такива семейства и оигурява поносима среда за живот на родителя и децата...
А според вас по-нормално ли е тези 4ма души да живеят в абсолютна мизерия.......?Честно ли е/? Дали тези деца ще живеят по-добре и по-спокойно в такава мизерия? Всички ще са изнервени, децата ще обвиняват и обиждат майката...Това би могла да бъде "ужасната" "бъдеща" картинка....Казвам го като пример....Както и да е...това ве4е е без значение...Важното е, 4е това "изоставяне" ве4е е факт и жената сама е преценила кое е най-добре за нея и децата...и моето мнение е, 4е не е постъпила зле (няма да кажа добре) щом е сметнала, че не може да осигури достатъчно добро бъдеще за децата си...
Лошо е, когато някои жени забременяват безотговорно и после не поемат отговорността, но не смятам, 4е в конкретната ситуация жената е постъпила безотговорно...в крайна сметка постъпката и е много смела и тежка, но е постъпила както е сметнала, че ще е най-добре за децата....Както казахте, наистина има семейства, които се молят да имат деца, но не могат- уверена съм, 4е ще се намери и едно семейство, което да даде много любов и радости на двете близначета:) И животът им ще бъде хубав;) Дано!

# 20
  • Мнения: 3 042
Сарони, точно конкурс си е това на списание 9 мес, има си един куп изисквания за бебето, точна дата, час по-близък до полунощ, да се обадиш в редакцията на списанието.
И още!! Бяха 2 бебета родени в един и същи час, и ромчето го изтеглиха с жребий- е ако това не е конкурс......
Не разбирам защо не го приемаш за такъв.
Поздрави

# 21
  • Мнения: 2 693
Сарони, никой никого не съди! Това което съм написала е моето мнение по въпроса, и ще потретя ако се налага, че нищо не оправдава в моите очи майка, която си оставя детето/децата! Нея ще я съди друг, аз съм обикновена простосмъртна! А ти откъде знаеш, че обстоятелствата са такива, каквито ги описваш? Повярвай, наясно съм с психиката на подобни "майки", и колкото и грозно да звучи, те раждат с едничката мисъл този път да задържат бащата на поредното дете... И като не стане - айде в дом... А ти мислиш ли, че ще ги осиновят близнаците още утре?!? Знаеш ли изобщо как стои въпроса с осиновяването?

# 22
  • Мнения: 203
Цитат на: Павлина
Сарони, точно конкурс си е това на списание 9 мес, има си един куп изисквания за бебето, точна дата, час по-близък до полунощ, да се обадиш в редакцията на списанието.
И още!! Бяха 2 бебета родени в един и същи час, и ромчето го изтеглиха с жребий- е ако това не е конкурс......
Не разбирам защо не го приемаш за такъв.
Поздрави


A ми така да е:) не съм казла, 4е не го приемам за конкурс;)))))Въпреки, 4е под думата конкурс аз разбирамд а го изберат измежду още поне 20-30 бебоци...всички отговарящи на критериите и не 4рез жребии:) Ама както ида е...Все тая дали мус е казва конкурс или не;))))))))))))))))))))

# 23
  • Мнения: 203
Цитат на: bobolenta
Сарони, никой никого не съди! Това което съм написала е моето мнение по въпроса, и ще потретя ако се налага, че нищо не оправдава в моите очи майка, която си оставя детето/децата! Нея ще я съди друг, аз съм обикновена простосмъртна! А ти откъде знаеш, че обстоятелствата са такива, каквито ги описваш? Повярвай, наясно съм с психиката на подобни "майки", и колкото и грозно да звучи, те раждат с едничката мисъл този път да задържат бащата на поредното дете... И като не стане - айде в дом... А ти мислиш ли, че ще ги осиновят близнаците още утре?!? Знаеш ли изобщо как стои въпроса с осиновяването?


Казах, 4е е предположение-чети:)Simple SmileSimple SmileSimple Smile Знам по-добре от теб как стои въпросът с осиновяването- майка ми е директор на такъв дом:) Знам колко документи са нужни и колко време се влачи еднод ело в съда....но не и пове4е от няколко месеца ( 1-2 месеца)-за български семейства....Чужденци понякога 4акат и година;) Освен това говоря образно акзано, а и близнаците ще ги осиновят:) Здрави, читави, хубави деца....

# 24
  • Варна
  • Мнения: 322
Цитат на: saroni
Цитат на: bobolenta
Сарони, никой никого не съди! Това което съм написала е моето мнение по въпроса, и ще потретя ако се налага, че нищо не оправдава в моите очи майка, която си оставя детето/децата! Нея ще я съди друг, аз съм обикновена простосмъртна! А ти откъде знаеш, че обстоятелствата са такива, каквито ги описваш? Повярвай, наясно съм с психиката на подобни "майки", и колкото и грозно да звучи, те раждат с едничката мисъл този път да задържат бащата на поредното дете... И като не стане - айде в дом... А ти мислиш ли, че ще ги осиновят близнаците още утре?!? Знаеш ли изобщо как стои въпроса с осиновяването?


Казах, 4е е предположение-чети:)Simple SmileSimple SmileSimple Smile Знам по-добре от теб как стои въпросът с осиновяването- майка ми е директор на такъв дом:) Знам колко документи са нужни и колко време се влачи еднод ело в съда....но не и пове4е от няколко месеца ( 1-2 месеца)-за български семейства....Чужденци понякога 4акат и година;) Освен това говоря образно акзано, а и близнаците ще ги осиновят:) Здрави, читави, хубави деца....

А сигурна ли си, Saroni? Колко често близнаци са били разделяни, само защото осиновителите искат само едно дете...... Дано не съм права.... Cry

# 25
  • Мнения: 2 693
Цитат на: saroni
Казах, 4е е предположение-чети:)Simple SmileSimple SmileSimple Smile Знам по-добре от теб как стои въпросът с осиновяването- майка ми е директор на такъв дом:) Знам колко документи са нужни и колко време се влачи еднод ело в съда....но не и пове4е от няколко месеца ( 1-2 месеца)-за български семейства....Чужденци понякога 4акат и година;) Освен това говоря образно акзано, а и близнаците ще ги осиновят:) Здрави, читави, хубави деца....


ОК, щом знаеш по-добре от мен как стои въпроса с осиновяването, вече съм спокойна за близнаците.

# 26
Аз също съм сама и ще гледам детето си без баща му,защото той ни остави,но сам благодарна,4е имам такива невероятни родители,които ще ми помагат.Не бих могла да се откажа от детето си.То е най-важно за мен,а таткото да прави каквото ще.

# 27
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 667
Браво, мило слонче Нели!
Поздравявам те за твърдото решение,
и се радвам за това, че имаш подкрепата на родителите си.
Сигурна съм, че детенцето ще израсте щастливо сред такива
свестни хора  Stuck Out Tongue .
Преди около две години моя приятелка направи аборт,
заради мнението на "таткото" по въпроса. От яд си подстригах дългата коса и доста си поплаках  Imp - мъжът ми даже ми се скара, че твърде надълбоко приемам чуждите грешки и нещастия.
За мен това не са точно "татковци" - просто биологични фактори са, и нищо друго. Някога ще плаче и ще съжалява,
но незнам дали има прошка за такава грешка - да изоставиш бъдещото човече и жената, която вече не ти е толкова "безпроблемна" в такъв момент.
Възхищавам ти се и ти желая безпроблемна бременност и успех!  Laughing  




url=http://lilypie.com][/url]

# 28
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
мамка му, без извинение...
имам позната в Германия, майка на три деца. Веднъж гладала филм за домовете за сираци у нас. МНОГО искаше тази жена да осинови българче......хайде познайте дали успя.....
Казали са и, че трябва да даде 10 000 евро и да чака сума ти време....
Може и тя да не се е свързала с подходящите хора....но щом на нея и се е случило, значи се случва и на други чужденци.
Та тя ми каза веднъж "в Германия има толкова семейства без деца, които искат да си осиновят.....у вас има толкова много изоставени деца....ЗАЩО не може да стане така, че да се срещнат и всички да са щастливи......"

и аз си задавам този въпрос......

# 29
  • Мнения: 3 153
Цитат на: bobolenta
Цитат на: Павлина
Такааа, а да си спомняте преди няколко години как бебе на незнам си коя година от списание 9 месеца стана едно ромче.
Майката се беше запътила да го остави в дом, а бащата не го беше грижа ни за нея, ни за бебето.
Като спечелиха конкурса ги заляха с подаръци - памперси, шишета, дрехи и пр. Даваха ги по тв-то. Таткото реши да се върне при бебето и жена си.
Та, любопитно ми е сега, какво се случи с тия хора......къде е детето, къде е бащата.......
такива работи Rolling Eyes


Ами не го знам този случай, но не се изненадвам. Открай време мангалките раждат деца, "за неква далавера", да може да купуват с майчинските и детските ракия на Асан, та да "спестат некой бой". А цигането кучета го яли - как проходи "ша се учи на просия"... Imp
Ама ми иде да ги прасна в мутрата като ми се покажат на екрана с детето в ръка и почнат да обвиняват държавата, че детето било "голо и босо, и нема какво да яде"! Imp


Съгласна съм! Мангалите, опа извинявам се-на "хората от ромски произход" раждат деца не от някви силни майчински или родителски чувства, а просто като нов източник на допълнителен доход и като нова работна ръка! Не знам дали сте чували, но в социални служби и общини е пълно само с "роми", които по цял ден висят и си търсят правата и помощите, а повярвайте ми никои от нас не е толкова запознат със разпоредбите, законите и помощите, колкото са въпросните "ромки".

Общи условия

Активация на акаунт