къща в предградието на града?

  • 9 229
  • 134
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 3 034
сега са съвсем различни нещата, на родителите ми къщата е от много години ...  Rolling Eyes

# 121
  • sofia
  • Мнения: 8 925
Панчарево е мястото. Отпреди 25 години все си беше достатъчно уредено  Peace

Пусто не ми е по-джоба, а ку му се точим, и на него и на Лозен,и на Герман......


Направо са откачили. До нас продават един маломерен двор (я има 700 кв.м, я не) с "къща", която трябва да се бутне, за да строиш, за 125 хил. евро.....вярно, че си е в селото (не във вилната зона на баира), ама това е нереално. Продавачът изтъкна като + , фактът че имало ток и вода  ooooh!

Иначе единствено ми липсва това да се размиткам по магазините, докато съм на разходка с децата и да си купя нещо......аз дрехи, обувки и подобни само импулсивно купувам, като тръгна с цел се прибирам без нищо
 Mr. Green

# 122
  • Мнения: 3 271
Направо са откачили. До нас продават един маломерен двор

Абсолютно са откачени цените напоследък  ooooh!

# 123
  • Мнения: 1 426
 търся си къща още от сега. Сериозно. Трябва да се мисли в преспектива за старините. Близо до София от източната страна-магистрала Таркия. Панчарево ми харесва. А Герман и Лозен как е.

# 124
  • Мнения: 7 605
По4ти цял живот съм живяла в град с 4 милиона жители, zа по няколко месеца и в по големи градове. От блиzо година живея на село с 600 жители.
Ценя спокойствието и мястото, с което раzполагаме. И наШия хол е огромен, 60м² май. Ценя и това, 4е хората са много любеzни и 4е няма градската анонимност (но не са и големи клюкари).

Голям град не ми липсва много, на 20км имам  Wink  Липсва ми оба4е въzможността да иzляzа пеШа и да свърШа някоя работа, а то в наШето село и един хляб не ,ожеШ да си купиШ  ooooh!

За детето просто е супер, сред природата е  Wink

# 125
  • Мнения: 143
Абсолютно са откачени цените напоследък  ooooh!

Нещо невероятно е в това отношение. За 2 години от 8-12Е на кв.м. цените скочиха до 50Е. С невероятен късмет успяхме да закупим нашето място на 35Е. Тук (Костинброд) цените са тръгнали да се изравняват с цените в Горна Баня и Божурище.


Иначе единствено ми липсва това да се размиткам по магазините, докато съм на разходка с децата и да си купя нещо......аз дрехи, обувки и подобни само импулсивно купувам, като тръгна с цел се прибирам без нищо
 Mr. Green

В началото и на мен ми липсваше точно това. Но в последствие успях да се организирам и сега когато искам да пазарувам просто си отделям поне 3-4 часа и го правя спокойно. Научих се да бъда по-подредена и организирана с времето и действията си. Отрази ми се и в работата. Всяко място за живеене има много плюсове и минуси, и винаги трябва да се търсят и оценяват хубавите неща.

# 126
  • Мнения: 1 288

Иначе единствено ми липсва това да се размиткам по магазините, докато съм на разходка с децата и да си купя нещо......аз дрехи, обувки и подобни само импулсивно купувам, като тръгна с цел се прибирам без нищо
 Mr. Green
  Peace и на мен това ми липсва. добре, че поне имаме детски магазин наблизо и винаги мога да купя всичко за детето без да паля колата.
а за цените няма какво да говорим. и още нагоре ще скачат. в нашия квартал почти няма предлагане на парцели. нашият парцел си беше чист късмет, че го открихме. когато започнахме да търсим парцел, 160 евро на квадрат ни се виждаше скъпо. след 3 месеца го платихме по 200 евро  ooooh!

# 127
  • Мнения: 3 271
Абсолютно са откачени цените напоследък  ooooh!

Нещо невероятно е в това отношение. За 2 години от 8-12Е на кв.м. цените скочиха до 50Е. С невероятен късмет успяхме да закупим нашето място на 35Е. Тук (Костинброд) цените са тръгнали да се изравняват с цените в Горна Баня и Божурище.

В Драгалевци и подобни вече са средно по 350Е  ooooh! Crazy #Crazy

# 128
  • Мнения: 143
В Драгалевци и подобни вече са средно по 350Е  ooooh! Crazy #Crazy

Все пак става въпрос за място, което не е квартал на София, но всъщност е - близо, организирано, с добра инфраструктура и ниска безработица. Изключително много хора, до скоро живеещи в София сега закупиха парцели тук. Градът е отделна община и едва ли някога ще стане административно част от софия, но реално вече е. На отстояния от столицата е, точно колкото е едно нормално предградие. Според мен е въпрос на време цените на земята и имотите, и тук да се изравняват с посочените от вас.
След това поголовно (може и пресилена дума да използвам) преместване на софиянци към Костинброд си мисля, че наистина хората имат нужда от малко забавяне на ритъма.

# 129
  • Мнения: 3 271
В Драгалевци и подобни вече са средно по 350Е  ooooh! Crazy #Crazy

Все пак става въпрос за място, което не е квартал на София, но всъщност е - близо, организирано, с добра инфраструктура и ниска безработица.

Това е така, но цената все пак е безобразна  Crazy

След това поголовно (може и пресилена дума да използвам) преместване на софиянци към Костинброд си мисля, че наистина хората имат нужда от малко забавяне на ритъма.

Това е много вероятно.
Но аз лично покрай децата си на 6 и 4 год все още не съм готова на ежедневно дълго пътуване Sad Не че и сега го нямам  Sick

# 130
  • Мнения: 292
В Драгалевци и подобни вече са средно по 350Е  ooooh! Crazy #Crazy

Все пак става въпрос за място, което не е квартал на София, но всъщност е - близо, организирано, с добра инфраструктура и ниска безработица. Изключително много хора, до скоро живеещи в София сега закупиха парцели тук. Градът е отделна община и едва ли някога ще стане административно част от софия, но реално вече е. На отстояния от столицата е, точно колкото е едно нормално предградие. Според мен е въпрос на време цените на земята и имотите, и тук да се изравняват с посочените от вас.
След това поголовно (може и пресилена дума да използвам) преместване на софиянци към Костинброд си мисля, че наистина хората имат нужда от малко забавяне на ритъма.

Костинброд е ок, но откъм градския транспорт е малко проблемен като че ли? Точно защото не се води в административните граници на София, автобусите са по-нарядко и отиват до автогара Връбница вместо направо на метростанцията като автобусите на Волуяк, Мрамор, Доброславци, Балша...

# 131
  • Мнения: 143
Костинброд е ок, но откъм градския транспорт е малко проблемен като че ли? Точно защото не се води в административните граници на София, автобусите са по-нарядко и отиват до автогара Връбница вместо направо на метростанцията като автобусите на Волуяк, Мрамор, Доброславци, Балша...
Честно да си призная, от както живея тук не съм ползвала градския транспорт. Мои колеги са ми казвали за автобус (не помня кой номер), който ходи точно до тази метростанция.
Хубавото на града е, че много бързо се развива. Като пример ще кажа, че в началото таксита не искаха да идват до Костинброд, не желаеха да поемат поръчки и т.н. Малко  по малко нещата се обърнаха. Сега спокойно се вика такси. Скоро ще се намери и частен превозвач, който ще осъществите автобусни линии, които хората искат и от които има нужда. Където има търсене ще има и предлагане.

# 132
  • Sofia
  • Мнения: 358
Костинброд е ок, но откъм градския транспорт е малко проблемен като че ли? Точно защото не се води в административните граници на София, автобусите са по-нарядко и отиват до автогара Връбница вместо направо на метростанцията като автобусите на Волуяк, Мрамор, Доброславци, Балша...
Честно да си призная, от както живея тук не съм ползвала градския транспорт. Мои колеги са ми казвали за автобус (не помня кой номер), който ходи точно до тази метростанция.
Хубавото на града е, че много бързо се развива. Като пример ще кажа, че в началото таксита не искаха да идват до Костинброд, не желаеха да поемат поръчки и т.н. Малко  по малко нещата се обърнаха. Сега спокойно се вика такси. Скоро ще се намери и частен превозвач, който ще осъществите автобусни линии, които хората искат и от които има нужда. Където има търсене ще има и предлагане.



Много вярно! Мойта къща е на половин километър от Костинброд. Аз също пътувам с кола но рейса за децатта е през 30мин. а и маршрутката е през толкова.

# 133
  • Мнения: 143
Много вярно! Мойта къща е на половин километър от Костинброд. Аз също пътувам с кола но рейса за децатта е през 30мин. а и маршрутката е през толкова.

може би сме съседи?  Laughing

# 134
  • Sofia
  • Мнения: 358
Горе-долу

Общи условия

Активация на акаунт