Новините:Майка изостави.....

  • 6 509
  • 46
  •   1
Отговори
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Майка изостави бебета близнаци заради липса на пари
30-годишна майка от смолянско село се отказа от новородените си близнаци, защото няма средства да ги отглежда.

Жената не е от ромски произход, но няма постоянни доходи, уточнява БНР.

Двете братчета вече са за първи ден в дома за деца до тригодишна възраст в Широка Лъка. Това е второ раждане на майката, децата й стават три и тя остави рожбите си за осиновяване, защото е трайно безработна и няма пари да ги отгледа.

Двете момченца цял месец бяха под грижите на висококвалифициран медицински екип на смолянската болница, за да оцелеят.

Децата са в добро здраве, едното тежи 2.5 кг, а другото – 2 кг, каза д-р Юлия Кисимова.
Тя попита защо се търсят приемни семейства на всяка цена, а не се подпомагат биологичните родители в такива тежки случаи.

# 1
  • Мнения: 2 655
Е и какво са направили всичките 127 организации? Rolling Eyes

Намало ли е кой поне малко да я подкрепи финансово и да и вдъхне сили?
Жалко и това е трагрдия.  Cry
Дано на никого не се случва.

# 2
  • Мнения: 364
Цитат на: Pela
Е и какво са направили всичките 127 организации? Rolling Eyes

Намало ли е кой поне малко да я подкрепи финансово и да и вдъхне сили?
Жалко и това е трагрдия.  Cry
Дано на никого не се случва.


Без думи  Imp

# 3
  • Мнения: 2 693
С риск да ме заплюете, ще ви кажа какво мисля аз. МАЙКА, КОЯТО СИ ОСТАВЯ ДЕТЕТО/ДЕЦАТА НЕ Е НИКАКВА МАЙКА! Когато "си го е поставяла" с някой мухъл не е мислила, че е трайно безработна и може да създаде живот, за който не може да поеме отговорност! Аман от безотговорни родители! В моите очи нищо не я оправдава! Това е кощунство бе! Много жени дават мило и драго да забременеят, а тая Господ я дарява с близнаци!!! И още - що за майка е тази, която може да раздели така децата си - решава да остави първото си дете, а другите две - в дом! Аман от такива, дето "раждат деца на държавата"! Държавата ли ги прави, държавата ли ги ражда? Детето според мен се ражда, за да живее живота си и да поеме собствения си път - накъдето и да води той! АЗ не съм раждала дете на държавата! Родила съм свободен човек!

Съжалявам за гневния пост, но такива "майки" според мен не бива да бъдат наричани с тази свята дума!!!

За Пела - да, има кой да и помогне, но тя просто е взела решението предварително!

# 4
  • Мнения: 3 634
bobolenta, и аз така мислех по време на четенето... Викам си, таз жена не знае ли нищо за предпазен секс (или каквото се казва там... safe sex)... Все пак, може би причините са повече от недостиг на финанси. Но пък социални грижи няма ли за точно такива като нея?

# 5
  • Мнения: 2 693
Цитат на: Мама от Финландия
bobolenta, и аз така мислех по време на четенето... Викам си, таз жена не знае ли нищо за предпазен секс (или каквото се казва там... safe sex)... Все пак, може би причините са повече от недостиг на финанси. Но пък социални грижи няма ли за точно такива като нея?


Ами има, и някои от неправителствените организации наистина помагат, аз също бих изпратила поне дрешки /при това сигурно съм с най-ниския доход в този форум/, но причините явно са други, защото съм сигурна, че тя е взела предварително това решение. Просто българина е свикнал повечко да реве наляво надясно и да чака държавата да го "оправя". И после "скапана" била! Ми скапана е , като си готованец, всяка държава ще ти е скапана!

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
Това не е майка, а някакъв бокулк /няма да се извинявам за епитета/ - то е ясно.
Само, дано дечицата имат късмет, да попаднат на добри хора. Дай боже, да не ги разделят, да ги вземат заедно и двете. И по-възможност вън от тази страна.

Един урод, от входа в който живее майка ми, от семейство малоумни долнопробни алкохолици, забременя за пореден път и реши да го износи, защото беше получила обещание за брак от "бакшиша", направил детето. Не спря да се налива с най-долнопробна водка 9 месеца, в 12,00 на обяд вече беше пияна. За други неща да не разправям. После се върна без детето, казала на съседка - "Ми то нещо не беше в ред. Оставих го."
Ей такива, изроди трябва да се затварят в клиника на строг режим докато родят, да им се взимат децата и да се кастрират!
 Imp
 Но у нас още няма реална закрила и защита на родените деца, камо ли на неродените от майките им!

# 7
  • Мнения: 364
Момичета, напълно ви разбирам,защото и аз съм имала контакт с "майки" като тези ,които описвате. Но ми се е случвало да се изплаша и панирам за много по-дребни неща. На всеки му се е случвало да прояви наивност и да се заблуди. Представете си,че е обичала този от когото е забременяла,че се е надявала да създаде семейство, че са я зарязали бременна, че детето изведнъж се е оказало,че всъщност са децата. Нека преди да хванем камъните да изпитаме малко съчувствие и съпричастност. Може майката да заслужава наистина оплюване и критика, но може и да не го заслужава.

# 8
  • Мнения: 8 769
Elsi,много си права и в двете си мнения! Подкрепям те напълно!
  202uu
Rali, обичала-не обичала, малко мисъл в определени моменти не е излишна!

# 9
  • Мнения: 2 693
Цитат на: Rali
Момичета, напълно ви разбирам,защото и аз съм имала контакт с "майки" като тези ,които описвате. Но ми се е случвало да се изплаша и панирам за много по-дребни неща. На всеки му се е случвало да прояви наивност и да се заблуди. Представете си,че е обичала този от когото е забременяла,че се е надявала да създаде семейство, че са я зарязали бременна, че детето изведнъж се е оказало,че всъщност са децата. Нека преди да хванем камъните да изпитаме малко съчувствие и съпричастност. Може майката да заслужава наистина оплюване и критика, но може и да не го заслужава.


На това мога само да кажа: БАЩИ МНОГО - МАЙКА ЕДНА!!!
Какво значи обичала? Ако е била способна на подобно чувство, не е възможно да остави децата си! Ако е толкова сантиментална, би ги приела като резултат от тази прекрасна любов и би ги отгледала с цената на всичко!
Пак ще повторя - нищо не я оправдава в моите очи!

# 10
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
А знаете ли какъв бизнес, ама много доходен бизнес  се вихри в  МД - С-я с деца, ооставен още там, нямате идея за какво става въпрос и за какви пари гворим.

# 11
  • Мнения: 2 693
Цитат на: Liorena
А знаете ли какъв бизнес, ама много доходен бизнес  се вихри в  МД - С-я с деца, ооставен още там, нямате идея за какво става въпрос и за какви пари гворим.


Знаем, и не е само в МД за съжаление... Rolling Eyes

# 12
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Цитат на: bobolenta
Цитат на: Liorena
А знаете ли какъв бизнес, ама много доходен бизнес  се вихри в  МД - С-я с деца, ооставен още там, нямате идея за какво става въпрос и за какви пари гворим.


Знаем, и не е само в МД за съжаление... Rolling Eyes


да, разбирам, ами аз само за МД разбрах тези неща и ми стана много гадно. но, явно не е само там.

# 13
  • Мнения: 3 042
Такааа, а да си спомняте преди няколко години как бебе на незнам си коя година от списание 9 месеца стана едно ромче.
Майката се беше запътила да го остави в дом, а бащата не го беше грижа ни за нея, ни за бебето.
Като спечелиха конкурса ги заляха с подаръци - памперси, шишета, дрехи и пр. Даваха ги по тв-то. Таткото реши да се върне при бебето и жена си.
Та, любопитно ми е сега, какво се случи с тия хора......къде е детето, къде е бащата.......
такива работи Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 2 693
Цитат на: Павлина
Такааа, а да си спомняте преди няколко години как бебе на незнам си коя година от списание 9 месеца стана едно ромче.
Майката се беше запътила да го остави в дом, а бащата не го беше грижа ни за нея, ни за бебето.
Като спечелиха конкурса ги заляха с подаръци - памперси, шишета, дрехи и пр. Даваха ги по тв-то. Таткото реши да се върне при бебето и жена си.
Та, любопитно ми е сега, какво се случи с тия хора......къде е детето, къде е бащата.......
такива работи Rolling Eyes


Ами не го знам този случай, но не се изненадвам. Открай време мангалките раждат деца, "за неква далавера", да може да купуват с майчинските и детските ракия на Асан, та да "спестат некой бой". А цигането кучета го яли - как проходи "ша се учи на просия"... Imp
Ама ми иде да ги прасна в мутрата като ми се покажат на екрана с детето в ръка и почнат да обвиняват държавата, че детето било "голо и босо, и нема какво да яде"! Imp

# 15
  • София
  • Мнения: 786
Цитат на: bobolenta
Цитат на: Павлина
Такааа, а да си спомняте преди няколко години как бебе на незнам си коя година от списание 9 месеца стана едно ромче.
Майката се беше запътила да го остави в дом, а бащата не го беше грижа ни за нея, ни за бебето.
Като спечелиха конкурса ги заляха с подаръци - памперси, шишета, дрехи и пр. Даваха ги по тв-то. Таткото реши да се върне при бебето и жена си.
Та, любопитно ми е сега, какво се случи с тия хора......къде е детето, къде е бащата.......
такива работи Rolling Eyes


Ами не го знам този случай, но не се изненадвам. Открай време мангалките раждат деца, "за неква далавера", да може да купуват с майчинските и детските ракия на Асан, та да "спестат некой бой". А цигането кучета го яли - как проходи "ша се учи на просия"... Imp
Ама ми иде да ги прасна в мутрата като ми се покажат на екрана с детето в ръка и почнат да обвиняват държавата, че детето било "голо и босо, и нема какво да яде"! Imp



  202uu   202uu   202uu   202uu

# 16
  • Варна
  • Мнения: 322
Цитат на: Rali
Момичета, напълно ви разбирам,защото и аз съм имала контакт с "майки" като тези ,които описвате. Но ми се е случвало да се изплаша и панирам за много по-дребни неща. На всеки му се е случвало да прояви наивност и да се заблуди. Представете си,че е обичала този от когото е забременяла,че се е надявала да създаде семейство, че са я зарязали бременна, че детето изведнъж се е оказало,че всъщност са децата. Нека преди да хванем камъните да изпитаме малко съчувствие и съпричастност. Може майката да заслужава наистина оплюване и критика, но може и да не го заслужава.


А гледахте ли в събота вечер по bTV предаването на Ани Салич за една жена, която гледа собствените си 4 деца и 2 деца на починалата си сестра?!? И не даваше и дума да се издума което и да е от тях да даде в приемно семейство, въпреки, че ще има възможност да го вижда...... А живееше в ужасни условия.....
Да се чуди човек кое е по-доброто.....
Аз лично съм убедена, че майчината любов не може да се замени с нищо !!!!

# 17
  • Мнения: 2 693
Цитат на: Hris
А гледахте ли в събота вечер по bTV предаването на Ани Салич за една жена, която гледа собствените си 4 деца и 2 деца на починалата си сестра?!? И не даваше и дума да се издума което и да е от тях да даде в приемно семейство, въпреки, че ще има възможност да го вижда...... А живееше в ужасни условия.....
Да се чуди човек кое е по-доброто.....
Аз лично съм убедена, че майчината любов не може да се замени с нищо !!!!


Аз го гледах, и да си призная условията бяха кошмарни, но както се убедихте /който го е гледал/, винаги има добри хора, които помагат кой с каквото може! Свалям и шапка на тази жена!

# 18
  • Мнения: 203
Цитат на: Павлина
Такааа, а да си спомняте преди няколко години как бебе на незнам си коя година от списание 9 месеца стана едно ромче.
Майката се беше запътила да го остави в дом, а бащата не го беше грижа ни за нея, ни за бебето.
Като спечелиха конкурса ги заляха с подаръци - памперси, шишета, дрехи и пр. Даваха ги по тв-то. Таткото реши да се върне при бебето и жена си.
Та, любопитно ми е сега, какво се случи с тия хора......къде е детето, къде е бащата.......
такива работи Rolling Eyes


Не е спе4елило конкурс....А беше първото бебе за годината  Laughing  Rolling Eyes  Grinning

# 19
  • Мнения: 203
Изчетох всички постинги и едно ще ви кажа....грозно е така да говорите за другите хора, звучи отвратително и гнусно:(  Tired Face Не сте вие тези, които ще съдите, които ще казвате на кой и как да си живее живота... Да, грозно е да създаваш деца и после да не те е грижа за тях, да се отнасяш с тях като с парчета вестник...Cry Но съдите пребързано....което се и очаква тук, де;(SadSad Ами ако е забременяла жената случайно, ако е разбрала късно за бременността, ако не е имала възможност да направи аборт-парична, физическа, психическа...., ако е решила да задържи детето, но впоследствие е разбрала, че са близнаци.....Според мен добре е направила, 4е ги е изоставила...Защо мислите, 4е на жената и е било лесно? Как мислите се гледат 3 деца, ей така..........................Не е ли по-добре да бъдат осиновени от родители, които ще ги обичат и които ще им предложат по-добър живот. Жената сама си е преценила и е взела най-доброто решение за нея и децата... А и много по-лесно е да изостави новородените си деца, отколкото другото си детенце, ве4е порастнало, с което е свикнала ....Както и да е....На никоя майка не и е лесно да изостави детето си:( Но след като тя е сметнала това за нужно и  е преценила, 4е това ще е най-добрият вариант за нея и децата. Те са хубави, здрави български деца, близнаци, които скоро ще бъдат осиновени... Недейте да обиждате жената, защото в случая тя е единствената, която губи, целият товар и мъка е върху нейният гръб.... И ако трябва да бъда честна....проблмът е, че социалните помощи на държавата за деца не са достатъчно и държавата не може да осигури добър живот на такива семейства в България;( Не знам как е другите държави, но знам, че примерно в Англия, Америка ... се държавата се грижи за такива семейства и оигурява поносима среда за живот на родителя и децата...
А според вас по-нормално ли е тези 4ма души да живеят в абсолютна мизерия.......?Честно ли е/? Дали тези деца ще живеят по-добре и по-спокойно в такава мизерия? Всички ще са изнервени, децата ще обвиняват и обиждат майката...Това би могла да бъде "ужасната" "бъдеща" картинка....Казвам го като пример....Както и да е...това ве4е е без значение...Важното е, 4е това "изоставяне" ве4е е факт и жената сама е преценила кое е най-добре за нея и децата...и моето мнение е, 4е не е постъпила зле (няма да кажа добре) щом е сметнала, че не може да осигури достатъчно добро бъдеще за децата си...
Лошо е, когато някои жени забременяват безотговорно и после не поемат отговорността, но не смятам, 4е в конкретната ситуация жената е постъпила безотговорно...в крайна сметка постъпката и е много смела и тежка, но е постъпила както е сметнала, че ще е най-добре за децата....Както казахте, наистина има семейства, които се молят да имат деца, но не могат- уверена съм, 4е ще се намери и едно семейство, което да даде много любов и радости на двете близначета:) И животът им ще бъде хубав;) Дано!

# 20
  • Мнения: 3 042
Сарони, точно конкурс си е това на списание 9 мес, има си един куп изисквания за бебето, точна дата, час по-близък до полунощ, да се обадиш в редакцията на списанието.
И още!! Бяха 2 бебета родени в един и същи час, и ромчето го изтеглиха с жребий- е ако това не е конкурс......
Не разбирам защо не го приемаш за такъв.
Поздрави

# 21
  • Мнения: 2 693
Сарони, никой никого не съди! Това което съм написала е моето мнение по въпроса, и ще потретя ако се налага, че нищо не оправдава в моите очи майка, която си оставя детето/децата! Нея ще я съди друг, аз съм обикновена простосмъртна! А ти откъде знаеш, че обстоятелствата са такива, каквито ги описваш? Повярвай, наясно съм с психиката на подобни "майки", и колкото и грозно да звучи, те раждат с едничката мисъл този път да задържат бащата на поредното дете... И като не стане - айде в дом... А ти мислиш ли, че ще ги осиновят близнаците още утре?!? Знаеш ли изобщо как стои въпроса с осиновяването?

# 22
  • Мнения: 203
Цитат на: Павлина
Сарони, точно конкурс си е това на списание 9 мес, има си един куп изисквания за бебето, точна дата, час по-близък до полунощ, да се обадиш в редакцията на списанието.
И още!! Бяха 2 бебета родени в един и същи час, и ромчето го изтеглиха с жребий- е ако това не е конкурс......
Не разбирам защо не го приемаш за такъв.
Поздрави


A ми така да е:) не съм казла, 4е не го приемам за конкурс;)))))Въпреки, 4е под думата конкурс аз разбирамд а го изберат измежду още поне 20-30 бебоци...всички отговарящи на критериите и не 4рез жребии:) Ама както ида е...Все тая дали мус е казва конкурс или не;))))))))))))))))))))

# 23
  • Мнения: 203
Цитат на: bobolenta
Сарони, никой никого не съди! Това което съм написала е моето мнение по въпроса, и ще потретя ако се налага, че нищо не оправдава в моите очи майка, която си оставя детето/децата! Нея ще я съди друг, аз съм обикновена простосмъртна! А ти откъде знаеш, че обстоятелствата са такива, каквито ги описваш? Повярвай, наясно съм с психиката на подобни "майки", и колкото и грозно да звучи, те раждат с едничката мисъл този път да задържат бащата на поредното дете... И като не стане - айде в дом... А ти мислиш ли, че ще ги осиновят близнаците още утре?!? Знаеш ли изобщо как стои въпроса с осиновяването?


Казах, 4е е предположение-чети:)Simple SmileSimple SmileSimple Smile Знам по-добре от теб как стои въпросът с осиновяването- майка ми е директор на такъв дом:) Знам колко документи са нужни и колко време се влачи еднод ело в съда....но не и пове4е от няколко месеца ( 1-2 месеца)-за български семейства....Чужденци понякога 4акат и година;) Освен това говоря образно акзано, а и близнаците ще ги осиновят:) Здрави, читави, хубави деца....

# 24
  • Варна
  • Мнения: 322
Цитат на: saroni
Цитат на: bobolenta
Сарони, никой никого не съди! Това което съм написала е моето мнение по въпроса, и ще потретя ако се налага, че нищо не оправдава в моите очи майка, която си оставя детето/децата! Нея ще я съди друг, аз съм обикновена простосмъртна! А ти откъде знаеш, че обстоятелствата са такива, каквито ги описваш? Повярвай, наясно съм с психиката на подобни "майки", и колкото и грозно да звучи, те раждат с едничката мисъл този път да задържат бащата на поредното дете... И като не стане - айде в дом... А ти мислиш ли, че ще ги осиновят близнаците още утре?!? Знаеш ли изобщо как стои въпроса с осиновяването?


Казах, 4е е предположение-чети:)Simple SmileSimple SmileSimple Smile Знам по-добре от теб как стои въпросът с осиновяването- майка ми е директор на такъв дом:) Знам колко документи са нужни и колко време се влачи еднод ело в съда....но не и пове4е от няколко месеца ( 1-2 месеца)-за български семейства....Чужденци понякога 4акат и година;) Освен това говоря образно акзано, а и близнаците ще ги осиновят:) Здрави, читави, хубави деца....

А сигурна ли си, Saroni? Колко често близнаци са били разделяни, само защото осиновителите искат само едно дете...... Дано не съм права.... Cry

# 25
  • Мнения: 2 693
Цитат на: saroni
Казах, 4е е предположение-чети:)Simple SmileSimple SmileSimple Smile Знам по-добре от теб как стои въпросът с осиновяването- майка ми е директор на такъв дом:) Знам колко документи са нужни и колко време се влачи еднод ело в съда....но не и пове4е от няколко месеца ( 1-2 месеца)-за български семейства....Чужденци понякога 4акат и година;) Освен това говоря образно акзано, а и близнаците ще ги осиновят:) Здрави, читави, хубави деца....


ОК, щом знаеш по-добре от мен как стои въпроса с осиновяването, вече съм спокойна за близнаците.

# 26
Аз също съм сама и ще гледам детето си без баща му,защото той ни остави,но сам благодарна,4е имам такива невероятни родители,които ще ми помагат.Не бих могла да се откажа от детето си.То е най-важно за мен,а таткото да прави каквото ще.

# 27
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 660
Браво, мило слонче Нели!
Поздравявам те за твърдото решение,
и се радвам за това, че имаш подкрепата на родителите си.
Сигурна съм, че детенцето ще израсте щастливо сред такива
свестни хора  Stuck Out Tongue .
Преди около две години моя приятелка направи аборт,
заради мнението на "таткото" по въпроса. От яд си подстригах дългата коса и доста си поплаках  Imp - мъжът ми даже ми се скара, че твърде надълбоко приемам чуждите грешки и нещастия.
За мен това не са точно "татковци" - просто биологични фактори са, и нищо друго. Някога ще плаче и ще съжалява,
но незнам дали има прошка за такава грешка - да изоставиш бъдещото човече и жената, която вече не ти е толкова "безпроблемна" в такъв момент.
Възхищавам ти се и ти желая безпроблемна бременност и успех!  Laughing  




url=http://lilypie.com][/url]

# 28
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
мамка му, без извинение...
имам позната в Германия, майка на три деца. Веднъж гладала филм за домовете за сираци у нас. МНОГО искаше тази жена да осинови българче......хайде познайте дали успя.....
Казали са и, че трябва да даде 10 000 евро и да чака сума ти време....
Може и тя да не се е свързала с подходящите хора....но щом на нея и се е случило, значи се случва и на други чужденци.
Та тя ми каза веднъж "в Германия има толкова семейства без деца, които искат да си осиновят.....у вас има толкова много изоставени деца....ЗАЩО не може да стане така, че да се срещнат и всички да са щастливи......"

и аз си задавам този въпрос......

# 29
  • Мнения: 3 153
Цитат на: bobolenta
Цитат на: Павлина
Такааа, а да си спомняте преди няколко години как бебе на незнам си коя година от списание 9 месеца стана едно ромче.
Майката се беше запътила да го остави в дом, а бащата не го беше грижа ни за нея, ни за бебето.
Като спечелиха конкурса ги заляха с подаръци - памперси, шишета, дрехи и пр. Даваха ги по тв-то. Таткото реши да се върне при бебето и жена си.
Та, любопитно ми е сега, какво се случи с тия хора......къде е детето, къде е бащата.......
такива работи Rolling Eyes


Ами не го знам този случай, но не се изненадвам. Открай време мангалките раждат деца, "за неква далавера", да може да купуват с майчинските и детските ракия на Асан, та да "спестат некой бой". А цигането кучета го яли - как проходи "ша се учи на просия"... Imp
Ама ми иде да ги прасна в мутрата като ми се покажат на екрана с детето в ръка и почнат да обвиняват държавата, че детето било "голо и босо, и нема какво да яде"! Imp


Съгласна съм! Мангалите, опа извинявам се-на "хората от ромски произход" раждат деца не от някви силни майчински или родителски чувства, а просто като нов източник на допълнителен доход и като нова работна ръка! Не знам дали сте чували, но в социални служби и общини е пълно само с "роми", които по цял ден висят и си търсят правата и помощите, а повярвайте ми никои от нас не е толкова запознат със разпоредбите, законите и помощите, колкото са въпросните "ромки".

# 30
  • Мнения: 1 517
Цитат на: slon4eto_neli
Аз също съм сама и ще гледам детето си без баща му,защото той ни остави,но сам благодарна,4е имам такива невероятни родители,които ще ми помагат.Не бих могла да се откажа от детето си.То е най-важно за мен,а таткото да прави каквото ще.

pozдравявам те за решението което си взела,аз също гледам сина си сама поради същите причини като твоите,щом има кой да ти помага предтоити най голямото щастие на земята.на мен също ми помагат моите родители и не знам ако не бяха те какво щях да правя защото много исках това дете и никога не бих го оставила

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 336
Цитат на: bobolenta
. МАЙКА, КОЯТО СИ ОСТАВЯ ДЕТЕТО/ДЕЦАТА НЕ Е НИКАКВА МАЙКА! Когато "си го е поставяла" с някой мухъл не е мислила, че е трайно безработна и може да създаде живот, за който не може да поеме отговорност! Аман от безотговорни родители! В моите очи нищо не я оправдава! Това е кощунство бе! Много жени дават мило и драго да забременеят, а тая Господ я дарява с близнаци!!! И още - що за майка е тази, която може да раздели така децата си - решава да остави първото си дете, а другите две - в дом! Аман от такива, дето "раждат деца на държавата"! Държавата ли ги прави, държавата ли ги ражда? Детето според мен се ражда, за да живее живота си и да поеме собствения си път - накъдето и да води той! АЗ не съм раждала дете на държавата! Родила съм свободен човек!


абсолютно подкрепям
на мен работата ми е свързана с такива жени - и понеже съм новоизлюпена майчица от проблемно забременяващите такава амбиция ме е обзела - аман от глупости за интегриране в семейна срада на близки и роднини (това е мнението на ЕС - ама те и хабер си нямат за българските "близки и роднини")
та заради това гледам на всички подобни случаи максимално бързо родителите да бъдат лишавани от родителски права и децата да бъдат давани за осиновяване, ако самите родители не са съгласни за това
защото знам какво е да нямаш детенце и знам колко много хора биха осигурили прекрасен живот за тези дечица, особено пък ако са мънички

# 32
  • София
  • Мнения: 13 204
Цитат на: bobolenta
С риск да ме заплюете, ще ви кажа какво мисля аз. МАЙКА, КОЯТО СИ ОСТАВЯ ДЕТЕТО/ДЕЦАТА НЕ Е НИКАКВА МАЙКА! Когато "си го е поставяла" с някой мухъл не е мислила, че е трайно безработна и може да създаде живот, за който не може да поеме отговорност! Аман от безотговорни родители! В моите очи нищо не я оправдава! Това е кощунство бе! Много жени дават мило и драго да забременеят, а тая Господ я дарява с близнаци!!! И още - що за майка е тази, която може да раздели така децата си - решава да остави първото си дете, а другите две - в дом! Аман от такива, дето "раждат деца на държавата"! Държавата ли ги прави, държавата ли ги ражда? Детето според мен се ражда, за да живее живота си и да поеме собствения си път - накъдето и да води той! АЗ не съм раждала дете на държавата! Родила съм свободен човек!

Съжалявам за гневния пост, но такива "майки" според мен не бива да бъдат наричани с тази свята дума!!!

За Пела - да, има кой да и помогне, но тя просто е взела
решението предварително!




Браво!  202uu 202uu 202uu 202uu 202uu

# 33
  • Мнения: 426
ТЕМАТА Е СТРАШНО СПОРНА И ВИНАГИ ЩЕ БЪДЕ.СМЯТАМ ,ЧЕ ЖИВОТА  Е НЕСПРАВЕДЛИВ ПОНЯКОГА И ИГРАЕ НЕЧЕСНО.ИМА МНОГО ЖЕНИ КОЙТО СЕ ОПИТВАТ ДА ЗАБРЕМЕНЕЯТ ,НО БЕЗУСПЕШНО ИМА И ТАКИВА КОИТО ЗАБРЕМЕНЯВАТ,НО ПО РЕД ПРИЧИНИ НЕ МОГАТ ДА ЗАДЪРЖАТ ДЕТЕТО СИ ( НЕ ГОВОРЯ ЗА РОМКИТЕ ) И ГО ДАВАТ ЗА ОСИНОВЯВАНЕ .СПОРЕД МЕН И  В ДВАТА СЛУЧАЯ ИМА ЛИЧНА ТРАГЕДИЯ -ТРАГЕДИЯТА НА ЖЕНАТА КОЯТО НЕ МОЖЕ ДА БЪДЕ МАЙКА.НЕ СМЕ НИЕ ХОРАТА КОЙТО ,ЩЕ СЪДИМ.НЕ СМЕ БЕЗГРЕШНИ, И НЕ ТРЯБВА ДА ХВЪРЛЯМЕ КАМЪК С/У "ГРЕШНИКА".С ОПАСНОСТ ДА РАЗБУНЯ ДУХОВЕТЕ, БИХ ИСКАЛА ДА КАЖА ,ЧЕ ТОВА Е МОЕ МНЕНИЕ И НЕ ИСКАМ ДА ДА ГО ПРЕВРЪЩАМ В СПОР. argue

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 6 926
Мои познати си осиновиха детенце, от което майка му се отказала след като бащата я зарязал в 7-я месец. Бяха взели решението още преди да се роди, но какво стана? Детето стоя ТРИ МЕСЕЦА в дом, докато бюрокрацията си свърши работата. Дадоха им  го в окаяно състояние: почти не беше наддало след раждането, с рани и струпеи по дупето, от добри грижи в дома!!!
Слава богу вече е здраво, хубаво детенце и обичано!

# 35
  • Мнения: 249
Цитат
Тя попита защо се търсят приемни семейства на всяка цена, а не се подпомагат биологичните родители в такива тежки случаи.

И аз това се питам.

# 36
  • Мнения: 1 417
Не прочетох всички мнения по темата, но ще споделя моето - не може да знаеш, че нямаш финансова възможност да гледаш дете /деца/ и да го създаваш!Това е безотговорност!Само ще споделя, че аз имам чак сега 29г. дете, защото през всички 8 год. с тати, той ме питаше: Ти знаеш ли каква отговорност е това, смяташ ли че можеш да я поемеш?Най-лесно е да направим дете!И още нещо, независимо че имаме частен бизнес, достатъчно печеливш за да отгледаме едно дете, той ми казваше: Едно дете е голям разход /ако искаш да му осигуриш приличен живот, разбира се/! Ами, те организациите са друга тема, но всеки трябва да си носи кръста!Жалко за дечицата, те не са виновни!
http://community.webshots.com/user/y_koleva100100

# 37
  • София
  • Мнения: 2 300
Цитат на: spav
Цитат
Тя попита защо се търсят приемни семейства на всяка цена, а не се подпомагат биологичните родители в такива тежки случаи.

И аз това се питам.


"Който има желание, намира начин. Който няма желание, намира причина". Тя ако иска да си гледа децата винаги ще намери начини да се справи - наистина ще бъдат лишени от много неща, но храна и дрехи ще се намерят. Щом ги е изоставила, значи просто не иска да ги гледа и липсата на пари е просто оправдание. При това положение е по-добре да се намери семейство, което желае да има деца и ще ги обгради с любов и внимание, пред това да се подпомагат хора /пък  било то и собствените им родители/, които ще ги отглеждат с нежелание и за които децата ще са бреме и пречка. Аз съм на мнение, че децата са на тези, които ги отглеждат а не на тези, които ги създават /в биологичен смисъл/. Дано да имат късмет да попаднат в добро семейство.

# 38
  • Мнения: 503
Моето ли4но мнение е, 4е и държавата трябва да помага пове4е. Тук например детските са по 250 долара на месец! И това е пове4е от достатъ4но, за да си гледаш детето. Ако го храниш с адаптирано мляко, ти помагат, дават ти процент от цената му, а кашите, пюретата и пмаперсите тук са дори по-евтини от най-обикновените в България.... Еднократната помош за раждане на първо дете е 1000 долара, на второ - 2000, а на трето - 10 000 долара!
Освен това, за третото дете в семейството държавата поема изцяло грижите за вси4ко - вси4ко за него е безплпатно, дори и висшето образование!
Отделно, дори майката да е на социални помощи, те са напълно досатъ4ни!
И когато и държавата помага, и родителите си гледат децата, не ги оставят...

# 39
  • Мнения: 1 533
Цитат на: bina
И  В ДВАТА СЛУЧАЯ ИМА ЛИЧНА ТРАГЕДИЯ -ТРАГЕДИЯТА НА ЖЕНАТА КОЯТО НЕ МОЖЕ ДА БЪДЕ МАЙКА.:


Ама много съм съгласна, обаче само дотук, защото едната - тази която НЕ МОЖЕ да има дете, вече Е майка и то за чудо и приказ, защото минава през такива перипетии и мъки, и физически и душевни, каквито много от нас не можем да си представим че има, докато се сдобие с детенце и за съжаление не всички успяват. А другата, която НЕ ИСКА да бъде майка, тя не е станала такава когато е родила, а още когато е разбрала че е бременна и е имала предостатъчно време да вземе решение. Ако искат да ме убият с камъни тези които смятат че абортът е убийство, но е сто пъти по-добре да се направи аборт, отколкото да се обричаш на такова душевно терзание и да си захвърлиш детето на произвола на съдбата и никога да не разбереш как е, къде е...

# 40
  • Мнения: 8 769
Цитат на: _kalina_k
Ако искат да ме убият с камъни тези които смятат че абортът е убийство, но е сто пъти по-добре да се направи аборт, отколкото да се обричаш на такова душевно терзание и да си захвърлиш детето на произвола на съдбата и никога да не разбереш как е, къде е...

  202uu Точно така мисля и аз!

# 41
  • Мнения: 966
Nikoga niama da go razbera tova maika zariazala deteto si emi to i jivotnite sa po grijlivi da ste 4yli ot niakoi vetrinar fenomena jivotno da ostavi bezpomoshnite si malki ne dosega mai takova 4ydo niama. Ima tolkova vazmojnosti za predpazvane, abort i zashto triabva v kraina smetka da go zaqrezesh na proizvola(znam tii kato sam izrasla v medisinski sredi 4e bebetata ostaveni za osinoviavane jiveiat pri koshmarni yslovia i malko neshto da ne im e nared dori fakta 4e sa rodeni seksio gi ostava vav riskov faktor i gi otdale4ava ot osinoviavaneto), neznam mai triabva da se napravi neshto po vaprosa sas tezi zaxvarleni dyshishi, a na maika ostavila deteto si li4no az bix ia izpratila v zatvor.

# 42
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Stranno,kak sadite horata....bez dori da gi poznavate!!!!!!!!!!
Iskam da vi kaza tse na men litsno mi stava strasno matsno kogato ,protseta niakade tse maika e ostavila deteto si.Samo tse moze bi triabva da pomislite malko i ot drugata strana na nestata.Kakvo da pravi tezi detsa -da gi gleda kak umirat ot glad li?Ili pak da gi gleda kak se matsat v mizeria i kato se razboleiat da ne moze da im kupi lekarstva?!!!!V niakakav slutsai ne ia opravdavam tse gi ostavila,no moze pak da e smetnala tse taka ste sa po dobre.
Az sasto misleh kato niakoi ot vas,mnogo iskah dete, i zabremeniah(i to mnogo lesno)sled koeto napravih abort.V tozi moment mi se iskase da ubia vsitski maiki ,koito izostaviat detsata si.Sega sled kato vetse imam moeto malko sakroviste mai se promeniha malko nestata v misleneto mi.Predi vreme raboteh v mnogo goliama nepravitestvana organizatsia v BG i za sazalenie ,sam vizdala kak maiki ostaviat detsata si platseiki,zastoto ne mogat da gi gledat kak se matsat i ne mogat da im usigoriat dobar zivot.
Pak kazvam ,ne gi opravdavam.Az litsno sasto sama si gledam deteto i za sazalenie tuk nisama mnogo hora koito da mi pomagat.I za moment ne sam si pomislia da go ostavia.Tolkova mnogo sam go iskala i sega go imam.No neka ne napadame taka tezi zeni ,zastoto na niakoi ot tiah ste im tezi tsial zivot i vinagi ste se pitat seka kak li e kak izglezda ,mnogo ot tiah sled vreme dori gi tarsiat.
No moze bi pak ima nesto viarno-"koito iska-namira natsin"(ili ne)

# 43
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Цитат на: karla
Цитат на: slon4eto_neli
Аз също съм сама и ще гледам детето си без баща му,защото той ни остави,но сам благодарна,4е имам такива невероятни родители,които ще ми помагат.Не бих могла да се откажа от детето си.То е най-важно за мен,а таткото да прави каквото ще.

pozдравявам те за решението което си взела,аз също гледам сина си сама поради същите причини като твоите,щом има кой да ти помага предтоити най голямото щастие на земята.на мен също ми помагат моите родители и не знам ако не бяха те какво щях да правя защото много исках това дете и никога не бих го оставила


Карла, Нели, възхищавам се от вас. Възхищавам се от смелостта, която имате. За Нели прочетох (в друга тема беше) причините, поради които е сама. И какво да кажа...в такива трудни моменти хубаво е, че има кой да ви помага, хубаво е, че вие самите не сте се отказали от децата си.

# 44
  • Мнения: 232
И аз съм на мнение, че нетрябва да се оставят децата, нали те са част от теб....какво е това неможе да ги гледа и е трайно безработна?Трудно е не го отричаи и се възхищавам от смелите майки които са решени на всичко , за да си отгледат детето.И аз съм отгледана само от майка ми и просто не го разбирам това, да го подхвърлиш някои друг да го гледа...може и да греша.

# 45
  • Мнения: 1 616
Цитат на: mi6i
Не прочетох всички мнения по темата, но ще споделя моето - не може да знаеш, че нямаш финансова възможност да гледаш дете /деца/ и да го създаваш!Това е безотговорност!Само ще споделя, че аз имам чак сега 29г. дете, защото през всички 8 год. с тати, той ме питаше: Ти знаеш ли каква отговорност е това, смяташ ли че можеш да я поемеш?Най-лесно е да направим дете!И още нещо, независимо че имаме частен бизнес, достатъчно печеливш за да отгледаме едно дете, той ми казваше: Едно дете е голям разход /ако искаш да му осигуриш приличен живот, разбира се/! Ами, те организациите са друга тема, но всеки трябва да си носи кръста!Жалко за дечицата, те не са виновни!
http://community.webshots.com/user/y_koleva100100

Миши,няма да споря,че отглеждането на едно дете е огромна отговорност и доста пари.Но едва ли мисълта за парите трябва да е решаваща при вземане на решение да бъде или не запазено детето.Всички добре знаем,че най-често бременността е непланирана-изненада,и то в момент,когато сме зле финансово.Е,значи ли това,че трябва да се откажем от него?Да не говорим,че за някои семейства перспективите за забогатяване са нулеви и това означава,че трябва да създават дете на 50 години.Де да можеше просто да си поръчаш бебе!АЗ самата съм на 28 години и когато разбрах,че съм бременна,не бях омъжена,а с 6 години по-младият ми приятел беше току-що излязъл от казармата,без работа.По твоята логика трябваше да правя аборт,така ли?Двамата проведохме разговор и бяхме единодушни и категорични,че с цената на всичко трябва да запазим и отгледаме това дете.И не съжалявам-сега вече сме семейство и двамата работим,а през октомври,дай боже,ще сме трима.И съм убедена,че през какъвто и ад да трябва да минем,ще минем заедно,защото всички усилия и тревоги са оправдани,когато са в името на детето!За съжаление понякога е нужно твърде много време,за да си стъпи едно младо семейство на краката,а когато това стане,вече е късно за бебе..Затова се възхищавам на всички онези майки,които въпреки неблагоприятните обстоятелства са имали куража да запазят децата си!

# 46
  • Мнения: 1 975
Naistina che e mnogo galko.......  Cry  
Sigurno na majkata surceto i se kusa.......

Общи условия

Активация на акаунт