Искам да ви питам нещо..

  • 2 550
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Мария, ако приятелката ти не е минала процедурата за емиграция, която обикновено отнема година, година и половина, не виждам как ще дойде тук. Освен това само да допълня, че когато нямаш статут на постоянно живеещ тук или не си гражданин, здравеопазването се заплаща - в нейния случай сумата ще е доста кръгла и 5-цифрена.

# 16
Ами тя знае,че ще струва доста,пък и за парите не я мисля хич.Повече от достатъчно имат.Прави сметка някъде към 8 месец да замине и да остане,докато роди.

# 17
  • Мнения: 4 390
Цитат на: maria_maria
Ами тя знае,че ще струва доста,пък и за парите не я мисля хич.Повече от достатъчно имат.Прави сметка някъде към 8 месец да замине и да остане,докато роди.


След 6 месец на бременността по принцип се пътува със специална бележка, издадена от лекар (изискват я на летището).Ако не разполага с такава няма да я качат на самолета.

# 18
  • Мнения: 1 194
Цитат на: Nadin
че чак като станело на 13 години получавало гражданство, но не претендирам за достоверност, не съм го прочела лично!

На 18 чак като стане. Детето вече пълнолетно има право да поиска гранжданство, но трябва да е живяло във Франция 5 години след 11-тата си година и да е учило тук. #Silly Ох, не знам дали го обясних правилно. Това в случай че родителите нямат гражданство. Ако те получат , детето получава също получва автоматично, няма нужда да чака до 18 год.

# 19
  • Мнения: 1 017
Цитат на: mariakara

На 18 чак като стане.

А и на мен тези 13 години ми се видяха странни, ама си помислих, че те най-добре си знаят, та за това не се замислих много Simple Smile

# 20
  • Мнения: 3 394
Добре де, а тая жена мислила ли е ,че посто може да отиде в чужбина и да роди.
Трябва поне да знае езика на елементарно нива ,за да се оправя с докторите като се наложи.
И знам,че за някои раждания се плащат баснословни суми, а за застраховки да не говорим.
Тук в Англия е безплатно,но на никой не му пука как ще се оправя после.
Помощи няма да получава ако няма съответния статут. И детето не става англ. поданник.

# 21
  • Italia
  • Мнения: 4 492
В Италия гражданство не се придобива ако детето се роди тук.Доколкото знам ако родителите са 4ужденци има право да поиска гражданство едва след като навърШи 18 г. ( не съм 100% сигурна,трябва да погледна конституцията и Ще докладвам).

# 22
  • Мнения: 3 423
И в Германия не дават гражданство.

Но ако детето се роди във самолет по време на полет или на кораб в някой от океаните, може да получи каквото иска гражданство.

# 23
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Хахахаха ох ,4е ми стана смеШно.
Приятелката ти като полу4и контракции да се ка4vа на кораб.

# 24
  • Мнения: 768
Че няма да я качат в толкова кьсен месец никьде. Кка смата да пьтува
 
Вьв френско да не идва- не се получава гражданство при раждане на чужденец, както и в швейцарско, а и защо и е след като от 2007 това няма да има особено значение.
Нали ще сме в ЕС Grinning  Grinning  Grinning
Или ти  нещо се майтапиш с нас с тази тема. Grinning

# 25
Това за кораба ми хареса.Не се майтапя с вас.Тя просто не е българка и страната и никога няма да влезе в Европейски съюз или където и да било другаде.А иначе френски знае перфектно,просто защото в Ливан се говори и учи на френски и арабски в училищата.
Е,сега ви задоволих любопитството,нали Wink
Мерси за отоговорите,бяхте много отзивчиви.

# 26
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 088
Е, в такъв случай да роди в България. Всички деца родени в България, независимо с какво гражданство са родителите, автоматично получават българско гражданство.

# 27
  • Spain
  • Мнения: 3 750
ПРОБЛЕМЪТ не е в коя държава как, проблемът е българското законодателство също , което  гласи 4е дете родено между двама българи в която и да е точхнка на света си е българ4е.ако ще и на северния полюс и на луната . от там ве4е зависи от законодателството на другата  държава - както са казали другите май4ета от испания - тук малкото бебе може да полу4и само пермисо дерезиденция - сире4 да живее безпроблемно в страната (не 4е някои ще тръгне да го депортира )  Wink  . от там нататък при навършване на пълнолетие може да си избере паспорта. ако държавата позволява 2 гражданства може да бъде българин и ..4ужденец. но и затова си има врати4ки- примерно първо вземаш гражданство от държава която разрешава само едно ..и след това от другата държава -аз съм така (бг и рус ),но поне за сега не ми се е налагало да доказвам нещо та затова не знам колко съм "редовна" . друг е въпроса 4е поне тук не се плаша нищо за раждането , лекарите не те притесняват за пари и си вършат работата за която им плащат че и ти подаряват нещица ..и изобщо спокоина работа ..от това което 4ета за бг болниците -само напрежение и нерви .

# 28
  • Мнения: 978
Какво пречи в такъв случай на бгмамите, дето ще плащат по 200 евро на лекари за раждане и да дойдат в Испания да родят? Хем ще се върнат с поодаръци.

# 29
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Цитат на: White Raven
Какво пречи в такъв случай на бгмамите, дето ще плащат по 200 евро на лекари за раждане и да дойдат в Испания да родят? Хем ще се върнат с поодаръци.
newsm12  newsm10

Общи условия

Активация на акаунт