Koга ви се появи маичинският инстинкт

  • 2 587
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 146
За себе си мога да споделя, че започнах истински да се наслаждавам на маичинството около 4 месец от раждането.Как е при вас?

# 1
  • Мнения: 2 693
При мен може да се каже, че се появи когато бях на около 10-11 годишна, защото тогава се наложи да поема повече от половината от грижите за брат ми. Освен това аз съм най-голямата внучка и в двата рода /и на майка ми и на баща ми/, и всички братовчеди са по-малки от мен с поне 10-тина години /разликата с брат ми е най-малка, "само" 6 години/. Винаги е имало нещо, или някого, за когото да се грижа, и от малка имам повече отговорности от връстниците си.
Естествено, сега е малко по-различно, когато имам свое дете, но не съм имала проблем с майчинския инстинкт. Общо взето смятам, че майчинският инстинкт не е нещо, което задължително се проявява с раждането на дете. Някои жени не го проявяват никога.

# 2
  • Мнения: 364
И аз като Боболента съм най-голямата от три сестри, а и изобщо от братовчедките ( женско царство е в нашия род Grinning ). Винаги съм помагала и съм се грижила за по-малките, но както казва малката ми сестра това е по-скоро "синдрома на голямата сестра". Laughing  Това е било по-скоро като подготовка за майчинството  Grinning  
На третия ден след раждането моя малък юнак така пожълтя, майчиното ми сърце се свря в стомаха и тогава разбрах колко много го обичам това малко човече и че бих направила всичко за него.  Grinning  И за малката , сладка принцеса! Grinning

# 3
  • Мнения: 1 072
Grinning  Grinning  Grinning Здравеи, мамо Кенга. При мен се появи след 3_месец.От на4ало, разбира се му се радвах на малкия Михаил, а тои ми отговаря6е само с пла4. През пове4ето време спе6е, като вси4ки малки бебоци и аз го гледах с голяма симпатия. Но мина време, мина ми и следродилната депресия, която ме мь4е6е ужасно и вси4ко си доиде на мястото.
 Sunglasses  Sunglasses  Sunglasses Сега врьзката маика _дете е много , много силна и здрава, както се надявам , 4е е при вси4ки, дали живот и отглежда6ти живота с всеотдаиност и лиубов.


поздрави от дьгдовна Италия. Wink  Wink  Wink

# 4
  • Мнения: 2 693
Цитат на: Rali
И аз като Боболента съм най-голямата от три сестри, а и изобщо от братовчедките ( женско царство е в нашия род Grinning ). Винаги съм помагала и съм се грижила за по-малките, но както казва малката ми сестра това е по-скоро "синдрома на голямата сестра". Laughing  Това е било по-скоро като подготовка за майчинството  Grinning  
На третия ден след раждането моя малък юнак така пожълтя, майчиното ми сърце се свря в стомаха и тогава разбрах колко много го обичам това малко човече и че бих направила всичко за него.  Grinning  И за малката , сладка принцеса! Grinning


Рали, "синдрома на голямата сестра" е когато си с двама родители. Като казвам, че е трябвало да се грижа за брат ми имам предвид изцяло, с изключение на финансовия аспект. Наложи се майка ми да започне работа на три смени, така че почти не я виждахме и ми се наложи да се науча на много неща - от готвене - до ходене на родителски срещи.

# 5
  • Мнения: 364
Цитат на: bobolenta

Рали, "синдрома на голямата сестра" е когато си с двама родители. Като казвам, че е трябвало да се грижа за брат ми имам предвид изцяло, с изключение на финансовия аспект. Наложи се майка ми да започне работа на три смени, така че почти не я виждахме и ми се наложи да се науча на много неща - от готвене - до ходене на родителски срещи.


 Cry Много съжалявам,че ти се е наложило толкова рано да пораснеш. При нас наистина нещата са били други.

# 6
  • Мнения: 2 693
Цитат на: Rali
Cry Много съжалявам,че ти се е наложило толкова рано да пораснеш. При нас наистина нещата са били други.


Недей така, моля те Grinning ! Аз изобщо не съжалявам Grinning ! Мога да ти кажа, че само ми е от полза това! А иначе сега се радвам на "второ детство" заедно със сина ми! Grinning

Поздрави!

# 7
  • Мнения: 8 769
Не знам, може би още преди да родя.... Grinning

# 8
  • Мнения: 52
чесно казано не съм се замисляла но ми се струва че веднага след раждането а сега вече бих казала още по силно майчино чувство имам

# 9
  • София
  • Мнения: 4 423
Откъде ги намери тези теми? Shocked

# 10
  • Мнения: 9 990
Е за това пък никога не съм мислила newsm78Щом сме били решили с таткото да имаме дете-значи сигурно тогава, незнам.Родих и взех детето си на ръце като най-нормалното нещо за една жена и не съм се питала въобще-обичам ли го бебето и къде ми е майчиното чувство.... Crazy Wink

Баси провокацията с това вдигане.................... Crazy Crazy

# 11
  • Мнения: 445
Още като забременях. Мислих само позитивно и по майчински за малкия Мартин. А сега не мога без него, сякаш винаги е бил с нас.

# 12
  • Мнения: 3 447
На четвъртия ден след раждането, в болницата. Бебчо плачеше безутешно, на нене също ми се ревеше, защото бях със секцио и ми беше трудно да го разнасям и люлея. Така че го взех, сложих си го върху корема и той моментално ми заспа до сърцето. Тогава просто ми "щракна нещо". И когато го накърмих за първи път също - пак по това време.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 642
Оф - успокоих се - мислех че аз съм единственната която не го е изпитала със самото раждане!!!
Чесно казано не знам дали го имам но щом ми се къса сърцето като реша да го оставя да плаче - сигурно не съм чак толкова лоша майка-нали?!?!?
мИСЛЯ ЧЕ В НАЧАЛОТО ДОРИ НЕ ЗНАЕХ КАК СЕ ЧУСТВАМ - НО НАЙ СТРАННОТО Е ЧЕ АЗ КОЯТО ИЗПИТВАХ ПАНИЧЕСКИ УЖАС ДА ДЪРЖА МАЛКО ДЕТЕмоето още от първия миг държа без страх- това броили се??? newsm78

# 14
  • Мнения: 1 117
когато го накърмих за първи път Simple Smile
това беше най-великото чувство , което съм изпитвала

Общи условия

Активация на акаунт