Помощ за лещи

  • 3 250
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 047
Сълзите са разтвор, прилича на вода, в малки шишенца са обикновенно , капваш една-две капки и мигаш за да се възстанови Ph-то в окото. Ползвала съм на Алкон и бях много доволна, някак си усещаш как се прочистват очите.На мен ми помагаха и като ми кръвясваха очите тези изкуствени сълзи успокояваха.
Обаче пък очен доктор ми бе казал, че поне половин час след слагането на сълзи, не бива да слагам лещите.

# 16
  • Мнения: 844
Цитат на: uni_wipes
Сълзите са разтвор, прилича на вода, в малки шишенца са обикновенно , капваш една-две капки и мигаш за да се възстанови Ph-то в окото. Ползвала съм на Алкон и бях много доволна, някак си усещаш как се прочистват очите.На мен ми помагаха и като ми кръвясваха очите тези изкуствени сълзи успокояваха.
Обаче пък очен доктор ми бе казал, че поне половин час след слагането на сълзи, не бива да слагам лещите.

Да не би някак си повреждат лещите, може би хим. състава на сълзите, знам ли, някой по-компетентен да се изкаже Sign Exclamation

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 6 281
Момичета препоръчайте някоя марка лещи.Носила съм преди години,когато се продаваха в поликлиниките,но след едно раздразнение на очите си взех очила и от тогава съм вземала 2 пъти на Baush&Lomb,но ми дразнят и не мога да свикна с тях.
Мисля,че защото са по-големи от окото.

# 18
много е сложно това с препоръчването, просто трябва да обесниш на твоя оптик или офтамолог какъв е проблема и да се намери причината. аз нося B&L твърда (нося само една леща, защото на едното око съм 0, на другото 6 диоптъра) за астигматисъм и дълекогледство, трудно свикнах, дразни ми понякога, но сега вече ми е по-добре. но и аз съм се навила да си взема сълзи, защото като започне да изсъхва окото с твърда леща става малък кошмар.

при мен има и друг проблем, окото ми е деформирано физически при тежкото раждане, и не е сфера, както трябва да бъде, а е малко като бейзболна топка. визуално не си личи, но всички скенери и компютърни изследвания на очите го показват, и тази леща вместо да прилепне плътно, тя леко се измества и не приляга. е това ми създава допълнителен дисконфорт, ама очила не ме спасяват.

# 19
nezistratievaСълзите са вид лекарство все пак, и се ползват когато имаш зачервяване или сухота, което се предполага , че не се случва всеки ден. Ако е всеки ден, значи има преносване на лещите, замърсяване и т.н. На мен ми се налагаше да ползвам сълзите най-много веднъж месечно след голяма преумора и недоспиване. И тогава се слагат сълзи преди лягане, тоест няма какво да те притеснява химичния им състав, защото през следващите няколко часа няма да сложиш лещите, а и очите ти ще си почиват. Това са нещата, които ми е обяснявала моята очна докторка, ако желаеш се допитай до някой очен също, ще ти обясни и химичния състав.[/b]

# 20
  • Мнения: 4 621
Аз носялещи от 8 години. Принципно не използвам изкуствени сълзи, само ако съм заспала с тях или съм ги носила много дълго време. А за слепването, като ги оставиш в разтвора се оправят.

# 21
  • Мнения: 2 534
Цитат на: Anonymous
nezistratievaСълзите са вид лекарство все пак, и се ползват когато имаш зачервяване или сухота, което се предполага , че не се случва всеки ден. Ако е всеки ден, значи има преносване на лещите, замърсяване и т.н. На мен ми се налагаше да ползвам сълзите най-много веднъж месечно след голяма преумора и недоспиване. И тогава се слагат сълзи преди лягане, тоест няма какво да те притеснява химичния им състав, защото през следващите няколко часа няма да сложиш лещите, а и очите ти ще си почиват. Това са нещата, които ми е обяснявала моята очна докторка, ако желаеш се допитай до някой очен също, ще ти обясни и химичния състав.[/b]

Не са лекарство и са абсолютно безвредни , нещо като физиологичен разтвор за окото .

Общи условия

Активация на акаунт