Проблем с опората на краката

  • 12 438
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 164
Първо искам да кажа,че и аз подкрепям мнението на Ваче-значи става на въпрос за рефлекс.а не за стъпване.т.е като го хванеш за подмишниците  и го изправиш.бебо инстинктивно си опъва крачетата надолу и търси опора(ох,дали го обясних правилно)съвсем различно от това да си стъпва на крака и да си стои така-което наистина е рано за едно 5 м. бебе.така че мила послушай педито и без паника.Успех!

# 16
  • Мнения: 4 414
няма да споря с най-големият специалист, който разпръсква категорични диагнози по интернет Mr. Green
аз бих посетила невролог, щом личният педиатър на детето ми смята, че има нужда...все пак, за разлика от виртуалният д-р Бърди, тя/той има реален поглед над нещата...
накрая ще кажа, че за 6 месеца специализирана рехабилитация, която посещавахме с дъщеря ни, съм се нагледала на деца, които "нямат нужда от невролог".

# 17
  • Мнения: 8 585
Цитат на: agneshka
няма да споря с най-големият специалист, който разпръсква категорични диагнози по интернет Mr. Green
аз бих посетила невролог, щом личният педиатър на детето ми смята, че има нужда...все пак, за разлика от виртуалният д-р Бърди, тя/той има реален поглед над нещата...
накрая ще кажа, че за 6 месеца специализирана рехабилитация, която посещавахме с дъщеря ни, съм се нагледала на деца, които "нямат нужда от невролог".


Аз съм мъж от 38 години... Grinning
Ако са имали добър педиатър, нямало е да имат нужда от невролог. И ние грантираме за това което ще кажем на болните- и си мерим "езика" много прецизно-хората разчитат на нас да им даваме решения-компетентни и бързи, а не да ги препращаме насам-натам. Това само в БГ става... все още...

Вие можете ли да си представите аз тук в Гърция да започна да препращам децата насам натам, защото имам дупки в квалификацията??? и за нищо? Разбира се, че ако чуя шум на сърцето ще консултирам с кардиолог, но това са други ситуаций.

Простете-виждали ли сте добър, ама наистина добър педиатър-защото аз съм виждал и картината ми е още в главата, а са минали 15 години...колега на 65 години-Базел-Швейцария-Университетска клиника, работещ като 29 годишен...пожелавам ви да срещнете такъв-тогава ще разберете, че никой друг не Ви трябва и сънят Ви ще се подобри значително Grinning

А Бърди-Бърди е точица в пространството, и не за него става реч тук...

# 18
  • Мнения: 781
Само ще отбележа, че днес бяхме при педито и ни похвалиха, че стоим много стабилно на крачетата/разбира се хванати под мишниците-става дума за опора на крачеата/ Simple Smile Така сме от около месец и според мен послушай педиатърката си-просто за успокоение и да не го мислиш този въпрос Rolling Eyes Иначе е ясно, че всяко дете се развива индивидуално

# 19
  • Мнения: 4 414
Цитат на: Birdie
Цитат на: agneshka
няма да споря с най-големият специалист, който разпръсква категорични диагнози по интернет Mr. Green
аз бих посетила невролог, щом личният педиатър на детето ми смята, че има нужда...все пак, за разлика от виртуалният д-р Бърди, тя/той има реален поглед над нещата...
накрая ще кажа, че за 6 месеца специализирана рехабилитация, която посещавахме с дъщеря ни, съм се нагледала на деца, които "нямат нужда от невролог".


Аз съм мъж от 38 години... Grinning
Ако са имали добър педиатър, нямало е да имат нужда от невролог.

Бърди, или имаш проблем с българския или не четеш като хората! много добре знам, че си мъж.."той/тя"  се отнася за педиатърът на детето.
това дали имаш нужда от невролог не зависи от това колко е добър педиатърът ти! но пък добрият педиатър ще те прати на невролог НАВРЕМЕ! децата за които говоря бяха КЪСНО изпратени на невролог.
не е необходимо на теб/дипломиран и практикуващ лекар/ да ти обяснявам, но ще го направя за майките, за да знаят какво имам предвид като защитавам тезата да се посети невролог... бебетата се раждат с така неречените примитивни рефлекси, които са им необходими преди раждането и в началото на живота им...примитивните рефлекси трябва да изчезнат до определени месеци /всеки по различно време/, за да могат да се заемат от други, по-висши такива...ако даден рефлекс се задържи по-дълго, това може да блокира правилното двигателното развитието...не го обясних професионално, но мисля, че именно наличието на абнормни примитивни рефлекси е притеснило педиатърката на Марча /прочети пак постинга, вместо да бързаш да отговаряш/. неврологът е специалистът, който може да прецени дали има някакъв проблем или става въпрос за индивидуално развитие. вярвам и се надявам, че в случая се касае за второто.
и за пореден път ще помоля да се въздържаш от квалификации, защото ЛЛ разполага с  информация за детето, която на нас ни е неизвестна...така че не можеш да кажеш, че се е изказала некомпетентно, при положение, че не разполагаш с доводите и!

# 20
  • Мнения: 3 164
Кой казва ,че в БГ нямаме добри педиатри?Това,че ни изпращат при колега специалист-е съвсем незначи,че педито е лош(по добрият вариант от който да се прави на всезнаещ) и то затова има такива които са  ДЕТСКИ кардиолог,Детски невролог и т.н.Педиатър не значи лекар по всичкология.

# 21
  • Мнения: 8 585
Цитат на: ralitza03
Само ще отбележа, че днес бяхме при педито и ни похвалиха, че стоим много стабилно на крачетата/разбира се хванати под мишниците-става дума за опора на крачеата/ Simple Smile Така сме от около месец и според мен послушай педиатърката си-просто за успокоение и да не го мислиш този въпрос Rolling Eyes Иначе е ясно, че всяко дете се развива индивидуално


Ако позволите да коригирам (чуйте ме преди да ме квалифицирате):

Грешно пак са Ви информирали-на 3 месечна възраст това НЯМА АБСОЛЮТНО НИКАКВО ЗНАЧЕНИЕ-

Ако го прави->или е защото има нормален примитивен рефлекс, или защото просто има известна хипертоничност на долните крайници-> по-трудно раждане или е нормална особеност за някои деца.

Следователно не виждам за какво да препоръчам на майката да се  радва по отношение на факт без значение...
Храненето, контролът на главата (липсата на лаг), леко отслабване на флексията на горните крайници, наличието на обичайните за възрастта рефлекси, следенето с поглед до 180 градуса, фиксирането на биберона, леко игране със звуци, и наличието на усмивка, са много по-важни за тази възраст...

# 22
  • София
  • Мнения: 13 200
Бърди последно ще кажа нещо... когато ме е интересувало нещо свързано със здравето на детето ми съм задавала въпроса си в клуб "Медицина" на дир.бг. Искам да ти кажа, че лекарите там отговарят лаконично, но изчерпателно. Няма да видиш постинги дълги като твоите, няма да видиш да плюят по колегите си, няма да видиш диагнози поставени онлайн, а само коментари и предположения. Може би там ще научиш малко повече за колегиалността. Вярно, всеки може да има различно мнение, но може да го изкаже без да засяга колегите си и да нарича методите им идиотии. Точка!!! За пореден път се уверих, че дори и да дадеш свестен отговор на въпрос винаги ще гледам предубедено, защото не можеш да спечелиш доверието ми като лекар. Тук става дума за онлайн общуване, силно се надявам да не се държиш така с реалните си пациенти, защото тежко им и горко...

# 23
  • Мнения: 8 585
Цитат на: Vache
Бърди последно ще кажа нещо... когато ме е интересувало нещо свързано със здравето на детето ми съм задавала въпроса си в клуб "Медицина" на дир.бг. Искам да ти кажа, че лекарите там отговарят лаконично, но изчерпателно. Няма да видиш постинги дълги като твоите, няма да видиш да плюят по колегите си, няма да видиш диагнози поставени онлайн, а само коментари и предположения. Може би там ще научиш малко повече за колегиалността. Вярно, всеки може да има различно мнение, но може да го изкаже без да засяга колегите си и да нарича методите им идиотии. Точка!!! За пореден път се уверих, че дори и да дадеш свестен отговор на въпрос винаги ще гледам предубедено, защото не можеш да спечелиш доверието ми като лекар. Тук става дума за онлайн общуване, силно се надявам да не се държиш така с реалните си пациенти, защото тежко им и горко...


*Мъча се да обяснявам, за да бъда разбран-затова излиза малко дълго.
* Днес широката БГ педиатрия за жалост ( и огромна моя тъга) не може да се похвали с нищо прогресивно, разумно и съвременно-Всички Ваши постинги тук са най-добро доказателство за това.

Ами то си е пълна идиотия да искаш бебе на 5 месеца да стъпва, преди даже да може да седи добре, и да го оценяваш за това->> и още по-лошо-да препоръчваш "масажи за корекция", как другояче да се нарече ???Thinking

За останалото-съжалявам че мислите така за мен. Езика ми може да е остър,но когато е нужно и такъв трябва, вместо безкрайната лъжа (или неизказаната истина).

# 24
  • София
  • Мнения: 2 952
Бърди, Бърди ...
Не разбра ли какви специалисти сме всички тук  Wink

Иначе нещо, което според мен е в основата на спора. На Бг здравна система й куцат много неща. Едно от тях е контролът върху изразходването на средствата. Личен лекар, който се сблъска с нещо различно от хрема веднага дава направление за специалист, масово се прави секцио без медицински причини в държавните болници, правят се частни прегледи в държавни/общински болници, като се ползва и оборудването и консумативите там. Всички сме участвали в тази пиеса.

# 25
  • Мнения: 1 214
Момиченцето на моя приятелка и на една годинка не стъпваше.Обичаше да пълзи и се хилеше само като го пробвахме да стъпва,събираше си стъпалцата едно към друго Sad Няколко пъти бяха правени прегледи при ортопед.Проходи без проблем на 1г.2 м.

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Нито Денис, нито Ерик са имали опора на 5 месеца. Нито пък на 6 Twisted Evil Май и на 7 им беше трудно Laughing
Денис проходи без да пропълзи и един метър през живота си почти на годинка и два месеца. Според ортопеда Дреганов - идеалната възраст за прохождане / ако е случило на родители Mr. Green /. Ерик този месец ще стане на годинка и е пълен тюфлек. С тези му 13 килограма - обяснимо. Но стои правичък на крака сам и предполагам, че ще проходи на възрастта на брат си.
Децата са различни и според мен е излишна психоза да търсим и откриваме "грешки" в развитието им само защото правят едно или друго по-късно...или по-рано в сравнение с връстничетата си.
Аз съм лек непукист в това отношение и не бих се затормозявала да водя детето си на невролог на такава крехка възраст. Бих изчакала поне още месец и половина и ако се появят тревожни тенденции - тогава да.
Така мисля аз.

# 27
  • Мнения: 4 414
Цитат на: Birdie

Ами то си е пълна идиотия да искаш бебе на 5 месеца да стъпва, преди даже да може да седи добре, и да го оценяваш за това->> и още по-лошо-да препоръчваш "масажи за корекция", как другояче да се нарече ???Thinking

за N-ти път ще кажа, че НЕ става въпрос за СТЪПВАНЕ, а за нормален ХОДОВ АВТОМАТИЗЪМ, който ти така добре си описал преди известен брой постинги. това е, което е искала педиатърката от детето и не е видяла. не мога да кажа дали трябва или не трябва да се посети невролог...може би Додо Додо е права, като казва, че би изчакала още един месец...това си решава майката...аз лично бих отишла веднага, защото ще ме човърка отвъре и по-добре да го отхвърля и да съм спокойна.
хайде със здраве, че зациклихме вече!
пожелавам на Марча притесненията и да са напразни и никога да не се повтарят  Heart Eyes

# 28
  • Мнения: 6 315
Цитат на: Birdie

* Днес широката БГ педиатрия за жалост ( и огромна моя тъга) не може да се похвали с нищо прогресивно, разумно и съвременно-Всички Ваши постинги тук са най-добро доказателство за това.

Ами то си е пълна идиотия да искаш бебе на 5 месеца да стъпва, преди даже да може да седи добре, и да го оценяваш за това->> и още по-лошо-да препоръчваш "масажи за корекция", как другояче да се нарече ???Thinking

За останалото-съжалявам че мислите така за мен. Езика ми може да е остър,но когато е нужно и такъв трябва, вместо безкрайната лъжа (или неизказаната истина).


Езикът Ви излиза от рамките на доброто възпитание. И щом имате наглостта да плюете по този начин по българските си колеги значи не струвате и пукната пара. Нямате етичното право да давате квалификации и да казвате кой колко струва като специалист без да го познавате изобщо. И педиатърката на моето бебе беше заклеймена от Вас, а да Ви призная - тя е един чудесен човек, който обича децата и знае как да се грижи за тях Sign Exclamation По-добре вземете и сменете тона, защото наистина няма да спечелите съмишленици, а хора, които ще ви четат отгоре-отгоре и то предубедено Sign Exclamation

# 29
  • Мнения: 1 250
Искам да кажа, че и в България има добри педиатри. Ама ми взимаше много скъпо и отказа да ми стане личен лекар...

Една позната, лекар в болница, я попитах защо не стане личен лекар, ще взима повече пари. Тя ми отговори, че иска да изкара още в една болница, за да може да прецени правилно дали едно дете е спешно за болница, или не е толкова спешно. Имаше предвид опита.
На два пъти дъщеря ми беше зле, и та беше човекът, който ме накара да отида при специалист въпреки мнението на педиатърката.

Едно време мисля че тези които днес се водят лични лекари се водеха специалист общи болести. Т.е. като има проблем и не открият нещо обичайно, да пратят на специалист. Не и като предишната педиатърка да изкарва всяка температура от зъби, всяко растройство от зъби или грип не минава за 2 дена.

Общи условия

Активация на акаунт