Проблем с опората на краката

  • 12 484
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 250
И още нещо Бърди
Не мога да повярвам, че не знаеш какво е електростимулация на мускул! Защото въпреки това което ти писах в личните събщения за начина на откриване на вродена луксация, лечението и, ти напълно оправдаваш коментара на bib.bib за незачитането на женските приказки. Това че наравно с мъжете съм се дипломирала като машинен инженер, това че наравно с мъжете конструирам и се развивам, това че при равни условия съм спечелила докторанстко място състезавайки се с мъже, не ти прави впечатление.
В моята професия съм свикнала с половата дискриминация, но тя се е отнасяла само за професионалите качества. Факта че работя като инженер показва, че не всички мъже в българия са такива сексисти.
Е Бърди, като се пишеш толкова запознат, помниш ли случайно, че токът по невроните тече с честота 50Hz, помниш ли рефлекса и механизма на мускулното съкращение? И след като излизат в наредби рисковите групи за луксация, които задължително трябва да се проверят на ехограф, ако беше в България, щеше ли да пращаш всяко първо бебе и всяко момиченце при ортопед?

# 31
  • Мнения: 4 414
dete_viara, що се ядосваш?! то е по-добре да спориш с радио Ереван, отколкото с д-р Бърди Wink
откакто се е появил не е спрял да плюе БГ си колеги...може би е единственият, завършил в България лекар, който е кадърен Thinking за мен фактът, че категорично поставя и отхвърля диагнози по интернет и то въз основа на 2-3 изречения написани от притеснена майка, е  абсолютно красноречив...
просто не си заслужава да му се връзваш! нека си пише и да се изживява като специалист #1 ...има нужда човекът, явно.

# 32
  • Мнения: 155
Благодаря ви за съветите.
 Ако трябва да съм точна педиатърката ни още от 4-тия месец ни каза, че трябва да посетим невролог заради това нежелание на Гоги да “поеме тежестта на тялото” си върху крачетата докато го държа под мишниците. Той, напъно отпуснат в ръцете ми, започва бясно да търка ходила едно о друго, но понякога се опира.
Не виня педиатърката ни, но ме подразни това трябва, което не беше придружено с никакви обяснения. Това “трябва” няма да изгради доверието в педиатъра, дори да се повтори няколко стотин пъти. Очаквах да ни каже нещо повече, но ни даде само направление.
Вчера попитах познат невролог, той каза, че е рано, но все пак да го види детски невролог. Явно в БГ лекарите са тесни специалисти и не смеят да дават мнение.
Исках да знам как е при другите дечица.
Бърди, благодаря за обясненията. Имах нужда да знам нещо повече.
И може би наистина ще изчакам с невролога.

# 33
  • Мнения: 6 315
Марча, само да ти кажа, че направлението важи 1 месец. След това ще ти трябва ново.

# 34
  • Мнения: 8 585
Цитат на: dete_viara
И след като излизат в наредби рисковите групи за луксация, които задължително трябва да се проверят на ехограф, ако беше в България, щеше ли да пращаш всяко първо бебе и всяко момиченце при ортопед?


От 2004 месец януари ААП препоръчва ултразвук за ВСИЧКИ новородени, с цел да не се пропусне случай на луксация. Беше много правилно и навременно.
Не пращаме на ортопед-правим ултразвук и ако има луксация, тук ортопедите си слагат "гащичките" и лекуват заболяването. Аз само следя детето да е добре и да няма странични ефекти-сътрудничим си на РАВНА ОСНОВА.

# 35
  • Мнения: 8 585
Цитат на: Марча
Благодаря ви за съветите.
 Ако трябва да съм точна педиатърката ни още от 4-тия месец ни каза, че трябва да посетим невролог заради това нежелание на Гоги да “поеме тежестта на тялото” си върху крачетата докато го държа под мишниците. Той, напъно отпуснат в ръцете ми, започва бясно да търка ходила едно о друго, но понякога се опира.
Не виня педиатърката ни, но ме подразни това трябва, което не беше придружено с никакви обяснения. Това “трябва” няма да изгради доверието в педиатъра, дори да се повтори няколко стотин пъти. Очаквах да ни каже нещо повече, но ни даде само направление.
Вчера попитах познат невролог, той каза, че е рано, но все пак да го види детски невролог. Явно в БГ лекарите са тесни специалисти и не смеят да дават мнение.
Исках да знам как е при другите дечица.
Бърди, благодаря за обясненията. Имах нужда да знам нещо повече.
И може би наистина ще изчакам с невролога.


Марча,
Представяш ли си да дойде дете тук на преглед и аз да кажа такова нещо по този конкретен повод?? Настрана, че се мисли 5 пъти преди да се каже нещо, особено ако е стресово за майката.
Първо-ще ме вземат за некомпетентен, защото не мога точно да им дефинирам проблема и да им обясня за какво ще препращам.
Второ-ще ме питат-"Докторе с какво невролога ще ни е по-полезен от Вас? ".
Аз ще кажа:" Да ми постави диагноза, че аз не мога...и да ви обясни кое е нормално за дадена детска възраст и кое не..."
И след това те ще ми кажат:
"Но това са Ваши задължения-Вие не можете ли да го направите? Ние Ви плащаме за да сме сигурни и спокойни с Вас-благодарим Ви-ще потърсим друг Ваш колега, който ще решава проблемите ни по-бързо и акуратно..."

Майчета-то е просто-няма нужда от много приказки и ...епитети.

# 36
  • Мнения: 1 250
Цитат на: Birdie

Не пращаме на ортопед-правим ултразвук и ако има луксация, тук ортопедите си слагат "гащичките" и лекуват заболяването. Аз само следя детето да е добре и да няма странични ефекти-сътрудничим си на РАВНА ОСНОВА.


А кой извършва УЗ изследване? И кога се прави това изследване?
Ползвате ли някакви експертни системи за диагностициране? - просто за информация.

Какви задължителни изследвания правите там на новородено?
Какво профилактични прегледи правите през периода на израстването?

Как стои въпроса с посещение по домовете и какви са критериите за спешна помощ?

# 37
  • Мнения: 8 585
Цитат на: dete_viara
Цитат на: Birdie

Не пращаме на ортопед-правим ултразвук и ако има луксация, тук ортопедите си слагат "гащичките" и лекуват заболяването. Аз само следя детето да е добре и да няма странични ефекти-сътрудничим си на РАВНА ОСНОВА.


А кой извършва УЗ изследване? И кога се прави това изследване?
Ползвате ли някакви експертни системи за диагностициране? - просто за информация.

Какви задължителни изследвания правите там на новородено?
Какво профилактични прегледи правите през периода на израстването?

Как стои въпроса с посещение по домовете и какви са критериите за спешна помощ?


ОК, ще поясня...
Аз лично си пращам ВСИЧКИ новородени на ултразвук до 15 ден след раждането. Сътруднича си с колежка рентгенолог, работеща на частно или записвам аз самият децата си в местната Университетска болница-тук няма "направления", всеки върши това, което смята за необходимо и разумно. И на двете места аз имам абсолютно доверие на резултатите и съм спокоен след изследванията.

На новороденото се взема кръв за вродени заболявания от петата на 3-6 ден-точно преди изписване от родилното, и се изследват в Атина централно. Прави се задължително и ултразвук на тазобедрени стави и това са задължителните изследвания. От там нататък по персонална преценка.

Практика е всички деца до 1 год възраст да се преглеждат( теглят, измерват)задължително 1 път в месеца-ако има ваксинации или други екстренни събития-пак ги преглеждаме, независимо че са дошли за ваксина само, например. Прегледа на уши при децата Е ЗАДЪЛЖИТЕЛЕН И СЕ ВЪРШИ ОТ ПЕДИАТЪР. Всеки си има уред и си гледа уши в рамките на прегледа.
Гръдни обиколки на деца не се мерят-счита се за ненужно и архаично. Ваксинации се правят само от лекар!
Аз лично вземам кръв или урина през цялата възраст до 1 год само при много редки случаи. Работя колкото се може по-щадящо за детето и съм ограничил кръвните изследвания до минимум.

Тук педиатрия се работи на частно. В болниците ходят или за прием, или хора без средства. Смята се за нормално дори и най-бедният да си има собствен детски лекар-някой пациенти плащат, други плащат със застраховките, които имат.
Ако са ми пациенти или ми се обадят дори непознати, се ходи по домовете във всеки час-не се отсъства от града без предупреждение, не се затварят мобифони, не се отказват визити, не се затваря кабинетът ако има болни да чакат, или пред лицето на майката, в който и час да е дошла-всички се обслужват с внимание и коректност. Не се говорят ненужни неща, не се травматизират майката или детето с шизофренични "заключения", "мисли" или "наблюдения". Говорят се само сигурни неща. Спокойствието и сигурността на майката за нас е от най-важните неща.

Няма критерии за спешна помощ-обаждат ви се, преглеждате, ако детето е за болница->> го изпращате, след като предварително сте говорили с дежурният колега в знак на уважение и колегиалност.
Смята се особено добре за Вас като професионалист, ако можете да излизате от Всички ситуации, без да стигате до болница или да препращате насам-натам. Тук повечето от пневмониите се лекуват по домовете, астматични бронхити-също.

# 38
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Виждам че канал 2001 е отворил врати отново. Он-лайн диагностика е смешна да не кажа нелепа. Едно обръщение към майките на малки деца-бебета. Много от вас се шашкат от най- дребното нещо. Много майки  не виждат очевадни неща. Това е от липсата на опит и незнание, което НЕ Е ОСЪДИТЕЛНО-повечето от вас са майки за първи път. Един стар педиатър на времето слагал съкращения върху картоните на децата ЛК ,МД, и др. Сестрата полюбопитствала какво означават тези съкращения. ЛК- лошо куче(навремето са правили регулярни домашни посещения всяка седмица). МД- с цялото си чувства за хумор човека така кръстил една категория майки които подскачат за всичко и означава Майка - диярия:) Е аз съм МД. Нищо че съм с две деца и имам вече някакъв опит предпочетам превантивно да се притеснявам сега за да не ми се налага да припадам от ужас след време. Бързо отхвърлям съмненията с един преглед при специалист. Моята педиатърка изцяло застава зад мен дори да не са основателни страховете ми - тя винаги допуска че аз в целодневния си контакт с детето виждам повече неща от нея за половин час. От друга страна аз нямам нейните знания и не виждам същественото което тя може да разпознае веднага. Между нас се е изградила симбиоза за доброто на моите съкровища. В БГ УЗ се извършва от детски ортопед. Моята педиатърка казва - той е специалиста в тази област аз не съм, затова следвам инструкциите МЗ и пращам бебетата на УЗ до 30-40 ден. Бърди или както ти е там ника, амбицираш ме да я вкарам в нета и да си поговорите. В БГ нещата стоят така- специалисти по всичко няма. Драго ми беше.

# 39
  • София
  • Мнения: 13 204
Цитат на: yosarian
Между нас се е изградила симбиоза за доброто на моите съкровища.


Ей това беше най-смисленото изречение в целия тоя абсурден спор! Браво yosarian!
И ние с нашата педиатърка сме в симбиоза! Да чукам на дърво досега за 2 г. не ни е пращала на специалист, но ако ни прати няма да се поколебая да отида, дори няма да задавам въпроса "Да отида ли?"

Общи условия

Активация на акаунт