Грижите ли се за себе си?

  • 4 041
  • 50
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 616
Да се включа и аз по въпроса. Не мога да кажа, че съм се занемарила, но откакто родих, по-малко време отделям за хубостта си. Не че не ми остава свободно време, но предпочитам да го оползотворя в малко лежане- просто се чувствам уморена. Но си имам някои задължителни "ритуали", които не пропускам: сутрин и вечер измиване на лицето и нанасяне на крем, като веднъж-дваж седмично слагам и някоя готова маска, докато върша нещо друго. В банята почти всяка вечер се обтривам с утайка от кафе, след това винаги си намазвам краката с крем, а поне веднъж седмично ги пиля. На косата си много държа и веднъж месечно и подрязвам връхчетата, винаги слагам балсам, а най-накрая- течни кристали, след което оформяне със сешоар и кръгла четка. За ноктите: рядко намирам време да ги лакирвам, но винаги са добре оформени с 3 вида пили и с прозрачен гланц.У дома слагам само балсамче за устни, но на разходка задължително съм гримирана- фон дьо тен, пудра, руж, сенки, червило. Страшно се дразня от всеобщото очакване, че раждалата жена не трябва да изглежда добре, затова отделям поне половин час за хубав грим. След това умирам от кеф, като ме срещат познати по улицата и ахкат колко добре изглеждам и как не ми личало, че съм раждала. Mr. Green  Mr. Green  Mr. Green Добре, че ме напомнихте- трябва да се заема с епилатора! Лек ден на всички!

# 46
  • Мнения: 6 315
Аз съм от умерените. Грижа се за кожата на лицето си като се мажа с кремове за суха кожа и си правя маска веднъж седмично. Косата си я къносвам почти всеки месец, подрязвам по-рядко. Слагам маска чат-пат, но много рядко и я оставям сама да си съхне и да си се чупи, защото така си я харесвам.

Грим слагам, но само на очите и устните. Пудра, фон дьо тен и т.н. не понасям. Имах гадже професионален гримьор, който няколко пъти ме гримира с всичките му там нужни неща - резултатът беше, че два часа по-късно ми идеше да си смъкна кожата, защото ме сърбеше  Embarassed . Просто съм с много чувствителна кожа и гледам да не я тормозя.

Нокти - не ми остава време и освен това с бебето ми е трудно да се лакирам - мокря си ръцете непрекъснато като съм вкъщи и никакъв лак не се задържа. Маникюр и педикюр сама си правя, както и сама се обезкосмявам......

# 47
  • Мнения: 5 539
Цитат на: bomboto
Абе някак чудно ми звучи това с липсата на време - според моч скромен опит поддържането в прекрасен вид не отнема някакво безкрайно време... През това време Бимбото закусва кротко и никой на никого не пречи Grinning  .


Голямо ти е Бимбото, щом закусва само Wink А онези майки, които имат малки бебета и ги хранят по 6-7 пъти на ден... плюс останалите задължения... не е съвсем лесно да намериш време за себе си Simple Smile

# 48
  • Мнения: 2 258
Аз също полагам усилия за външния си вид.Посещавам редовно и фризьор и козметик.Гримирам се много леко,дори и когато съм си вкъщи.Така самата аз имам самочувствие и се харесвам ,когато мина покрай огледалото и се мерна за момент.Когато родих нямах особено желание за това,тъй като имах мнооооооого излишни кг. върху себе си.Сега обаче вече съм във форма и с удоволствие полагам грижи за външния си вид:)

# 49
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Лилита, аз в никакъв случай не твърдя, че е лесно или, че винаги ти е до това - нали писах - при мен отнема 10 минути - толкова все ще се намери.  Grinning

# 50
  • Мнения: 2 596
Аз също не обичам да ходя без малко грим, особено пред мъжа си. Слагам само спирала, за да подчертая дългите си мигли и малко гланц за устни. Много ми се иска да ходя на солариум, но няма кой да ми гледа бебето. Иначе съм много бяла чак страшна  Wink . Друго - правя си всяка седмица маска на лицето и така го почиствам по-дълбоко. Крем само вечер ползвам. За тялото - винаги се мажа с лосион и мъжа ми много го харесва.
Косата за сега съм я оставила така неподстригана от 3 месеца и ми е много кофти, но нали ви казвам няма кой да ми гледа малкия, за да ида да се подстрижа. Но ще го направя скоро.

Общи условия

Активация на акаунт