Тесто за кекс и миксер?

  • 2 959
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 294
и аз бъркам с миксер и ми става супер (малко нескромно Embarassed ), номерът е да се слагат постепенно всички продукти като започвам с белтъците, захарта и чак тогава жълтъците един по един и т.н.

# 16
  • Мнения: 3 927
Не видях някой да прави като мен:
бъркам с миксер само първите няколко лъжици брашно, после го махам и дообърквам всичко с дървена лъжица.

Между другото познавам една германка, която прави фантазии като бърка всичко само с вилица - така че наистина не е до миксер Wink

# 17
  • Мнения: 689
Аз бъркам винаги с миксера, но той си има специални бъркалки за тестото и нямам никакви проблеми, винаги се подува добре, а също загрявам предварително фурната, първо печа малко отдолу и след това включвам и горния реотан. Wink

# 18
  • В офиса
  • Мнения: 4 007
Цитат на: mam4e
Бъркам с миксер, да Grinning . И моята кръстница ми е казвала, че не трябвало много бъркане и миксера да го забравя, но аз от кексовете си рекламации нямам Wink . Всъщност има значение, когато се добавят отделно разбити на сняг белтъци - тогава с лъжица, но аз рядко правя нещо такова засукано. Рецептите ми са с цели яйца и карам с миксер по правилото на Karimma - бъркам само в едната посока, ще взема и на осморки да пробвам.


И аз така. Но темичката беше полезна. Научих три неща - че е хубаво да се бърка на осморка (аз така бъркам само сосовете), че в началото се пече само отдолу (в тоя ред на мисли къде слагате скаричката на фурната?) и че Теди е случила на мъж Grinning  Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт