СИНДРОМ НА ТЪРНАР ИМА ЛИ ДРУГИ КАТО НАС

  • 102 405
  • 336
  •   1
Отговори
# 330
  • шумен
  • Мнения: 25
Здравейте момичета колко пораснаха момиченцата в за 1 год. Ние сме пораснали 6см и много се притеснявам след два месеца ще влизаме в болница пак  за изследвания  да проверим защо така. В началото растеше много добре но последните месеци почти не е мръднала. Hug На растежен хормон сме  Омнитроп

# 331
  • Мнения: X
Здравейте.Дали има някакъв вариант да не се влиза в болница за контролни прегледи и съответно да може да се издаде протокол за растежния хормон?

# 332
  • Мнения: 534
моето дете също е с този синдром,Откриха го когато беше бебе,вече е на 7г.Лекува се с растежен хормон,но все още е нисичка-115см.При видеозона се видя матка и 1яйчник,което ми даде надежда за деца.Детето е умно,много емоционално и чувствително.Не се притеснявай има много жени,които са здрави и не могат да имат деца,а според статистиката 30% от тези деца стават майки.Има много по страшни болести,радвай се че детето може да ходи да говори и умствено е добре.Освен това с епикризата иТЕЛК имаш право на социална помощ и двойни детски независимо от дохода-към 150лв. месечно,ако още не си се възползвала направи го

# 333
  • Мнения: 9
Здравейте мили мами,
Имам дъщеря на 9, на която и беше направено генетично изледване за синдром на търнър. Бяха проверени 25 клетки от 100, и всичките се оказаха с пълен брой хромозоми. Въпреки това лекарката продължава да настоява, че е много вероятно дъщеря ми да има мозаичен тип Търнър и просто да не се успяли да хванат клетка с аномалии.
Питането ми е следното: Когато на вас ви правиха генетичното изледване, знаете ли колко на брой клетки са изследвали и колко от тях са имали по малък брой хромозоми?
Благодаря предварително!

# 334
  • София
  • Мнения: 199
Здравейте Франи, до колкото си спомням са правени на 11, но на генетичното изследване си пише Кариотипът какъв е. На вашето какво пише ? И кой лекар твърди, че го има синдромът ? Разкажете по - подробно.

# 335
  • Мнения: 4 733
Здравейте.Чакам епикризата.Предполагам без резултат от генетичните,няма да я изготвят.Нали? Ясна е костната възраст и нивата ба растежуя хормон.Четох изследванията.На две места го споменават—едното е просто растежен,другото инсулиноподобен растежен.На кое от двете да гледам референтните за са се ориентирам?

# 336
  • Мнения: 6
Здравейте! Не знам дали да говоря за шока или не, но едва ли това би впечатлило повечето от вас. Изживели сте го на ранен или по-късен етап. Моето съкровище го диагностицираха на 12 години и 10 месеца. Знам, че е късно и се обвинявам, но назад времето не се връща..Госпожицата е със 45,X.  Нямаме екстри /мозаичен/, много неща още нямаме.... Тя е на 13год. и 5м.  На Омнитроп е за сега.  Ами - направих си нов профил в бг мама за това. Не искам да стига до нея всичко или каквото и да било.

Отново здравейте! Явно само аз пиша последно в темата и ми дава вариант да си допълня отговора. Да споделя - за времето от откриване до сега е пораснала със 7 см.  Увеличиха се доста невусите - очаквано. Естрадиола също скочи /изненадващо, защото сме 45.X/ . При нас изследването е направено във Варна. Говорих с проф. Савов от генетика в Майчин дом София и той каза, че не е нужно да изследваме и там - обикновено веднъж излязъл кариотип - препотвърждава се. Притеснявам се, че костната и плътност не е добра. Тъй като е балерина - постоянно си чупи пръсти на ръка, крак, чупи ръка и сега докато  е ваканция - навехна глезен. Чудя се дали да не и давам сусамов тахън, но пък не е слаба -  на 151 см е 43 кг и той е доста калоричен. След разговор с професорката се притеснявам, защото са склонни да отключат диабет. Пишете да споделяме Simple Smile

Здравейте! Ако има ФБ група, може ли да ми напише някой как да я намеря за да се присъединя!  Никой не пише тук, а е добре да се споделя. Благодаря Ви!

Последна редакция: вт, 26 окт 2021, 17:54 от Мария8817

Общи условия

Активация на акаунт