Ние горди сме мадами, че ще бъдем МАЙски мами

  • 14 691
  • 297
  •   1
Отговори
# 45
  • В събота
  • Мнения: 201
Здравейте, мили момичета   bouquet
Много отдавна не съм писала, обаче обещавам да се поправя.
Ами и на мен ми дръпнаха термина за 25 април (засега и аз няма да си сменям лентичката). След две седмици пак съм на преглед и ще е вече по-ясно, но засега вървим с по-големи размери. Все така корема ми расте "предсрочно", вече усещам и бебчо - не ритничета, но не и "пърхане" или "рибки", а по-скоро като малка мишка гимнастичка  Laughing
А таткото сама на преглед ме не пуска - той се вълнува много повече от мен. Даже вече обмисля как да купи видеозон на старо или на кредит, за да можел всеки ден да си го гледа  Joy
Вдигнах ембаргото и на  luvbed  Embarassed След толкова време въздържание беше малко трудно и за двама ни, но сега всичко е наред Embarassed

# 46
  • София
  • Мнения: 448
Pesa,на мен ми стават само 2 поли,защото са с паднала талия.За панталоните и дума да не става.Много съм се разширила в ханшаи краката,имам си коремче.
Момичета,да Ви питам нещо....
Синът ми е болен,искам утре да си остана с него.Личната ми лекарка ми обясни,че нямам право на болнични,защото съм използвала 90 дни.Януари тази година ме оперираха и съм ги използвала за това.Имах право на 6 месеца,но използвах само 3 и се върнах на работа.Възможно ли е да нямам право да гледам детенцето си докато е болно?

# 47
  • Варна
  • Мнения: 903
Никси, шегувах се Laughing . Предполагам, че е една хубава дрешка. Да ти е честита!!! И аз бременеех лятото и се надявам за последния месец да имам подходящи дрехи.
Pesa, споко, и аз нямам коремче.  И смятам да започна с по-широките дрехи, когато наистина се почувствам некомфортно. Като начални мерки използвам преместване на копчето Embarassed отлага купуването на дрехи с 2 месеца поне.
А за  luvbed не съм питала специално, но си мисля, че майката като се чувства добре и бебето е добре. Дори някъде бях чела, че в по-късните месеци "полюшването" приспивало дечко Twisted Evil Така че...давайййййййй ( ако не е рискова бременност)
 Лека нощ!

# 48
  • Мнения: 19
Здравейте, честита ни нова темичка.
Ние с таткото ходихме на лекар и видяхме бебчо -в 12 седмица съм.
Имам коремче, и съм качила 5 кг, вече си нося по спортни и удобни дрехи. Смених и бельото с по голям размер. ИЗаписахте ли се на ЖК по НЗОк? Аз не съм и се чудя къде? Ходя на платени прегледи досега. Ако някой има добра идея за лекар по НЗОК , нека сподели. Благодаря.

# 49
  • Мнения: 731
Никси, извинявай за объркването!

Аз си купих миналата седмица едни по-големи черни дънки, които сега нося с колан. Миналия път си купих дънки за бременни, които хич не бяха евтини. Наистина доста ги поносих, ама не бях виждала дънки да се разпадат по шевовете за толкова кратко време. Надявам се да мога да понося новите в следващите два-три месеца, а после ще видим.

Марсси, в кой квартал живееш? Надали ще ти е удобно да пътуваш от Младост до Люлин, например, за редовните прегледи през зимата.

Лека и спокойна нощ на всички!

# 50
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
marssi , зависи в кой квартал живееш. Също и дали имаш собствено транспортно средство.
При предишната бременност ходех при д-р Денизова от Х поликлиника. Бях много доволна, жената си разбира определено от пренатална диагностика. Само дето ми беше малко далечко и ходехме с колата. Ама то с тези задръствания не си е много работа.
Сега много се чудих къде да ходя, особено с малко дете. Накрая отидох в кварталната, ХV поликлиника, при д-р Паликов. Гледах, че винаги е пълно пред кабинета му и реших да опитам там. Оказа се, че е много внимателен, говори с нормален тон /да не кажа тихо/, човечен, разбиращ и определено е в час. Така че мисля да си остана при него.
Иначе имаш право да се преместиш, отново с направление от личния лекар. Обикновено джи пи-тата дават, защото са им извън бройката за месеца.
За дрехите - и мен започват да ме стягат лекичко, скоро ще трябва да се ориентирам за нови дрехи. Ще видим.
Alabala, кажи повече за тортата и приготовленията. Че и мен ме чака след един месец Grinning.

Приятна вечер!

# 51
  • Мнения: 517
Я кажете какво знаете за пътуване със самолет? Казаха ми че няма страшно!
Няма нищо страшно, пътувай си спокойно! Аз летях и нищо ми няма.


Добър ден Flutter Моят доктор каzа, че изследването се прави в 12. седмица. Аз си имам гинеколог, ходех при него осте преди да забременея. В Германия изследването не се поема от здравната каса и струва 150 евро, но аз сте го направя. Такава е и препоръката на лекаря...


Сигурна ли си, че не се поема от касата? На мен не ми казаха нищо за плащане Thinking
Какви изследвания още не се поемат?

Не се пласта и допълнителния видеоzон и изследването за токсоплаzмоzа (50 евро), а при този преглед става дума за т. нар. Nackenfaltenmessung. Аз не съм се допитвала до касата, доверявам се сляпо на моя доктор, но може би сте намеря време и сте им се обадя...

# 52
  • Мнения: 255
Добро утро мамчета!
Хубав ден от мен.

# 53
  • Мнения: 18
добро утро и от мен !!!сега се връщам от лекар и видях ме с таткото бебока!!!имаме си сърце,ръчички,пръстчета,главичка абе всичко!!!и е 5см.много съм щастлива че всичко е наред!!!лек ден ви желая!!!!

# 54
  • Мнения: 1 492
Добро утро и от мен, мацки Simple Smile

Имам питане за осигуровките, ако има някоя мама счетоводителка или някой, който е наясно.
Та досега ме осигуряваха на минимално 240 лв. и искам да додам още примерно 100лв. за осигуровки, но счетоводителката ни нещо не е в кондиция и нищо не успя да ми каже с точност.
Трябва да си напиша допълнително споразумение, че ми се увеличава заплатата от 240лв. на....е тук е проблема, че не знам. Тя твърди, че досега за 240 лв общо работодател и работник осигуровките са 88лв.,  но + 100лв. не знае каква заплата се получава.
Уф, много объркано, но ако някой е наясно моля да помага.

# 55
  • Мнения: 667
Привет и от мен!
И аз не съм писала от доста време, но имах много работа.
Вече си мечтая за една по-дълга отпуска за коледа  Party

goris - снимките са ви разкошни! И ние ходим доста по планините, но с малката не сме правили такива преходи (не сме чак толкова тренирани), пък и тя в раница вече не можеш да я сложиш, а за дълго ходене е малка още - ееех такава носталгия ме налегна като гледах снимките..

maria_yanutseva
- дъщеря ми като тръгна на ясла личната и лекарка ме предупреди, че за 1 година имам право на 80 или 90 (не помня) дни болничен общо за мен и за детето и ако ги надхвърля трябвало да търсим друг вариант (баби или таткото да взема болничен)  Crazy Другия вариант е отпуск някакъв да си вземеш.

galita - аз пия цитросепт като усетя някакво неразположение, много лимон с мед и чай от шипки. и Зелената енергия на Аква Сорс е много хубава. Как си оправи ли се вече?

На ЖК и аз още не съм се записала  Rolling Eyes Коремче имам малко, но почти всичко ми стяга, нося само едни широки дънки и едни джинси с разкопчано копче  Mr. Green
Още не съм казала нито в работата, нито на родителите мисля да поизчакам до следващя преглед.

Хайде лек ден ви желая!

# 56
  • Мнения: 34
Не се пласта и допълнителния видеоzон и изследването за токсоплаzмоzа (50 евро), а при този преглед става дума за т. нар. Nackenfaltenmessung. Аз не съм се допитвала до касата, доверявам се сляпо на моя доктор, но може би сте намеря време и сте им се обадя...
Не знам, на мен нищо не ми казаха. На 30 съм на лекар, ще разпитам и ще ти кажа.

# 57
  • Мнения: 728
Добро утро и от мен, мацки Simple Smile

Имам питане за осигуровките, ако има някоя мама счетоводителка или някой, който е наясно.
Та досега ме осигуряваха на минимално 240 лв. и искам да додам още примерно 100лв. за осигуровки, но счетоводителката ни нещо не е в кондиция и нищо не успя да ми каже с точност.
Трябва да си напиша допълнително споразумение, че ми се увеличава заплатата от 240лв. на....е тук е проблема, че не знам. Тя твърди, че досега за 240 лв общо работодател и работник осигуровките са 88лв.,  но + 100лв. не знае каква заплата се получава.
Уф, много объркано, но ако някой е наясно моля да помага.


Не разбрах точно какво питаш, затова ти давам два възможни варианта на отговор  Grinning:

1. Ако искаш да се осигуряваш на 340 лв., то от 01.10.2007 г. за този осигурителен доход сумите за осигуровки общо за сметка на работника и работодателя, включително данъка,  са приблизително 135 лв.
 
2. Ако искаш общата сума за осигуровки и данък, която даваш на работодателя, да бъде около 188 лв., то осигурителният доход трябва да е 440 лв.

И двата варианта са, при положение, че ти изцяло плащаш от джоба си осигуровките и данъка, т.е. при положение, че само фиктивно се водиш на работа.

# 58
  • Мнения: 1 492
Не е фиктивно. Аз си ходя на работа и получавам съвсем друга заплата, но ме осигуряват на 240лв. Предполагам, че тези 88лв. ги поема изцяло работодателя, защото моя фиш е за 240 лв. а не за реалната сума, която получавам.
Та аз искам да прибавя 100лв или максимум 150лв. най-много към тези 88лв.,/които 88лв. ще продължат да се дават от работодателя/  и не зная какво ще се получи в случая. 
Лелее, като се чета излиза, че и аз май не знам какво искам.  Simple Smile

# 59
  • Мнения: 559
Не е фиктивно. Аз си ходя на работа и получавам съвсем друга заплата, но ме осигуряват на 240лв. Предполагам, че тези 88лв. ги поема изцяло работодателя, защото моя фиш е за 240 лв. а не за реалната сума, която получавам.
Та аз искам да прибавя 100лв или максимум 150лв. най-много към тези 88лв.,/които 88лв. ще продължат да се дават от работодателя/  и не зная какво ще се получи в случая. 
Лелее, като се чета излиза, че и аз май не знам какво искам.  Simple Smile
И аз ще правя нещо подобно. Мен ме осигуряват на 250. Аз ще додавам по 150 и ми обясниха, че излиза заплата към 550лв. Не съм сигурна дали е точно така.
А кога трябва да започнат тия врътки? Нали 6 месеца преди термина? Работодателите ми внасят осигуровките до 10то число на месеца. Тоест според моите изчисления трябва да започнем от 10,11,2007?- тогава ще се внесат осигуровките за 10ти месец.

Общи условия

Активация на акаунт