СНБМ - инициативи - 14 част

  • 14 752
  • 430
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 214
момичета, срещата тази вечер се фиксира за 9:30 (21:30). Моля всички, които могат да се включат, защото имаме много важни неща за обсъждане.
Моля който има тел. на Жени да и звънне, за да не я забравим този път, че стана много неудобно.

целувки
т.
Ще гледам да не заспя и да съм на линия

и аз...

# 151
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
Малко късно може би, но малката ме прави луда и имам малко проблеми с нея  Sad

Та ето за изследвания през бременността
http://www.bg-mamma.com/index.php?PHPSESSID=edcec97a889b29b88568 … 292413#msg2292413
http://www.bg-mamma.com/index.php?PHPSESSID=edcec97a889b29b88568 … 353985#msg2353985

Дребната пак реве... Ще гледам да прочета най-късно утре какво сте писали, ако ме включите. Компа ми е в стаята на Лина, а тя трябва да ляга, че утре е на градина...  Rolling Eyes

# 152
# 153
  • Мнения: 4 181
Момичета, писах подробно в скайпа за заседанието днес, накратко да кажа и тук:
точките , които ни интересуват вече ги споменах вчера:
1)190 лв майчинство
2)отпадане на данъчните облекчения за деца
3)прага за достъп до детски - остава 200 лв

Христина Христова повдигна и трите въпроса към Христосков и към зам-министрите на финансите и МТСП   bouquet

По 1-ва точка, Христосков каза, че са правили и разчети при 210 и при 220 лв и това не  е окончателно решение така че има поле за действие.

По 2-ра точка предстои да се внесе от МС законопроект за данъците на физическите лица и там да видим вече какво точно се случва. Така или иначе бяха изказани мнения от няколко депутатки, все от нашето лоби  Laughing че са против това.

По 3-ия въпрос също се изказа и Весела Драганова, че е може прага да бъде оставен на равнището от миналата година. увеличението на детските в този им вид при 200 лв праг ще струва 100 млн на бюджета  Tired така че не знам доколко е реално да се вдигне прага.

Ще изчакаме да видим черно на бяло законопроекта за данъците, за да си напишем писмото.
Петър Мръцков каза, да си подготвим исканията и да се видим да ги осбъдим  Wink
ами това е

# 154
  • Мнения: 4 181
Много важна информация:

http://insurance.bg/news/?cat=news&cat_id=1&sn_id=55767

Това е информация как ще се ползват данъчните облекчения за 2007г. от работещите на трудов договор.

Моля прочетете я, защото ви касае всички.

# 155
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 462
Днес имам имен ден и минавам да почерпя!

Повече в клюкарската тема.

# 156
# 157
  • Мнения: 1 671
Пуснах тема в Клюкарника, за да знаят повече хора, че декларациите за данъчни облекчения могат да се теглят и че се подават към работодател.

# 158
  • Мнения: 3 336
Раде, честит имен ден, да си ни жива и здрава и много обичана и желана, таткото на Жорката да те носи на ръце, а той да те слуша и да оздравява бързо  bouquet

# 159
  • Мнения: 2 388
Пуснах тема в Клюкарника, за да знаят повече хора, че декларациите за данъчни облекчения могат да се теглят и че се подават към работодател.

добре си направила

# 160
# 161
  • Мнения: 4 978
Пресцентър на МТСП:
Подобряване качеството на живот на децата е основна цел на одобрена от правителството национална стратегия
http://www.mlsp.government.bg/bg/news/news.asp?newsid=9870&catid=1

# 162
  • Мнения: 4 978
Още една тема за мин. р-р на обезщетението за майчинство:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=239173.0

Ако не е тайна, какво сте решили да предприемете по въпроса?
Бих могла да помогна все пак при нужда  Peace

# 163
  • Мнения: 1 828
Момичета, говорих със Силвето, която има възможност и ще се включи в обучението на ФРГИ - и двата дни.
Раде ти дочете ли ни скайпа - ти какво реши? (бяхме ти отправили един въпрос дали ти ще имаш възможност да се включиш също.. да зътвърдиш знанията от предишните обучения  Mr. Green)

Чакаме и Мими (Айла) да каже дали ще успее да се включи на 17 в събота.

Това е за обучението.

Пращам на пощата една брошура, която сканирах  и която дава информация за начините на кандидатстване за средства от ОП Регионално развитие, за училища, детски градини и т.н.  Бяхме говорили на срещата за това и сега ми попадна брошурата. Тази оперативна програма официално стартира през тази седмица. Ако някое училище или ДГ искат средства, трябва да следят в сайта на МРРБ каго ще пуснат процедура по този приоритет, който е цитиран в брошурата.

# 164
  • София
  • Мнения: 12 900
  Само да пусна линк към нещо което открих и може да е от полза. За да не го изгубя  Simple Smile
  http://en.wikipedia.org/wiki/Parental_leave - например за Бг не е осъвременена информацията, но пак са ни посочили като едни от най-облагодетелстваните  Simple Smile Опитвам се да открия нещо за плоския данък, но не особено успешно.

Общи условия

Активация на акаунт