За " Св. София"

  • 2 297
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 622
Мили момичета, знаете ли кога се заявява избора на лекар, къде и какво още се включва в тези 500 лв.? А да, и кога се плаща.
Май беше самостоятелна родилна зала..?
Аз уж мислех да ходя на дежурен екип, но сега си промених мнението.

# 1
  • Мнения: 6 315
Цитат на: Ripple
Мили момичета, знаете ли кога се заявява избора на лекар, къде и какво още се включва в тези 500 лв.? А да, и кога се плаща.
Май беше самостоятелна родилна зала..?
Аз уж мислех да ходя на дежурен екип, но сега си промених мнението.


Здравей!

Кога се плаща точно не знам, но зная че тези 500 лева включват САМО избора на лекар. За да си в самостоятелна зала плащаш още 100 лева, а за присъствието на таткото - още 100. Предполагам, че самото заплащане става след раждането.

Поздрави и леко!

# 2
  • Мнения: 1 220
s 500 lv prosto zajavajavash izbora si na lekar, ne sam sigurna che v tjah vliza samostojatelna zala, za neja se plashta oshte! Ti izbra li lekar!?

# 3
  • Мнения: 1 622
Ами на училището за родители казаха, че се включва и самостоятелна род. зала, но тогава не ме вълнуваше.
Преди малко говорих  с лекаря си, но от толкова въпроси забравих да го питам заявявам ли избора си предварително.Sad

# 4
  • Мнения: 1 220
Цитат на: Ripple
Ами на училището за родители казаха, че се включва и самостоятелна род. зала, но тогава не ме вълнуваше.
Преди малко говорих  с лекаря си, но от толкова въпроси забравих да го питам заявявам ли избора си предварително.Sad


da, kato si plashtash 500lv, zajavjavash izbranijat lekar

# 5
  • Мнения: 1 622
Цитат на: nadq
s 500 lv prosto zajavajavash izbora si na lekar, ne sam sigurna che v tjah vliza samostojatelna zala, za neja se plashta oshte! Ti izbra li lekar!?

Да, спрях се на д-р Динчо Георгиев, ходила съм на частни прегледи при него и съм доволна.

# 6
  • Мнения: 1 220
Цитат на: Ripple
Цитат на: nadq
s 500 lv prosto zajavajavash izbora si na lekar, ne sam sigurna che v tjah vliza samostojatelna zala, za neja se plashta oshte! Ti izbra li lekar!?

Да, спрях се на д-р Динчо Георгиев, ходила съм на частни прегледи при него и съм доволна.


sestra mi se konsultirashe pri nego , toj beshe v ekipa na sekcioto i, tja e mnogo dovolna!

# 7
  • Мнения: 1 391
На мен също ми направи впечатление че всички говорят с добро за д-р Динчо Георгиев!
ще съм ви благодарна да споделите повече за него и дали сте доволни от раждане при него!!!
Защото се чудя дали да не си избера и аз да раждам при него.
А съответно сигурно е хубаво да ида и 1-2 пъти на преглед при него преди да тръгна да раждам?!

Какво ще ме посъветвате?

# 8
  • София
  • Мнения: 10 291
Az sashto reshih da rajdam v Sv.Sofiai, no mislia da si spestia 500lv.za izbor na lekar. Tozi pri koito hodia na konsultacii, raboti tam no ne mi haresva osobenno...
Moje li niakoi rajdal pri dejuren ekip da kaje kak e bilo.

# 9
  • Мнения: 125
Az sashto reshih da rajdam v Sv.Sofiai, no mislia da si spestia 500lv.za izbor na lekar. Tozi pri koito hodia na konsultacii, raboti tam no ne mi haresva osobenno...
Moje li niakoi rajdal pri dejuren ekip da kaje kak e bilo.
Az rajdah pri dejuren ekip v Sv. Sofia i zamalko da si otidem i az i deteto i to zashtoto ne biah platila na nikoi lekar. Prosto biah zabravena na edno leglo v predrodilna zala i sled kato 24h me chakaha da polucha razkritie, kato imash predvid che biah s iztekli vodi, me vkaraha po speshnost za sekzio, tai kato ne poluchih razkritie. Vodite mi veche biaha stanali tamno zeleni, a na vsichkoto otgore zepnaha glavichkata na bebeto mi i to poluchi infekzia ot zelenite vodi. Visiahme v bolnizata 2 sedmizi, dokato se stabilizira deteto. Taka che po-dobre si plati na niakoi. Edna rodilka ot moiata staia rodi pri d-r. Tashkov - zam direktora na bolnizata i e strashno dovolna, dori ia poseti niakolko pati sled operaziata. Inache pediatrite tam sa nai-dobrite v ziala Sofia.

# 10
  • Мнения: 1 771
Az sashto reshih da rajdam v Sv.Sofiai, no mislia da si spestia 500lv.za izbor na lekar. Tozi pri koito hodia na konsultacii, raboti tam no ne mi haresva osobenno...
Moje li niakoi rajdal pri dejuren ekip da kaje kak e bilo.

Аз раждах в СВ.София без избор и каквото и да е заплащане нито легално, нито нелегално. Екипа който ме прие, всички бяха много мили и любезни както лекаря, така и помощния персонал. Бях цяла нощ на системи за разкритие и контрасций. Доктора каза, че ако до сутринта няма резултат ще раждам секцио. И така стана. На сутринта нямах резултат и следващия екип, който застъпи ме оперира. Много съм доволна и от тях. В реанимация също съм доволна от сестрите и помощния персонал. Всички жени в стаята си бяха платили за лекар, но отношението към тях и мен не беше по различно. Следващия път пак там и без уговорка ще раждам в СВ.София.     

# 11
Моят гинеколог ме насочва за раждане към "Света София" д-р Григорова.
Тази болница за мен освен име не е нищо друго, така че бих била благодарна да получа мнението на жени раждали там за условията в болницата, д-р Григорова и отношението на сестри и санитарки към родилките.
Учудих се когато прочетох във форума, че плащаш 500 лв. само за избор на лекар. Според моя гинеколог в тях влиза сума за лекар, екипа който ще те изражда и санитарка, която ще се грижи за теб без да се държи с теб като куче. Ама май не е точно така  newsm78

# 12
  • Мнения: 7 837
и санитарка, която ще се грижи за теб без да се държи с теб като куче.
Продължавате да ме изумявате с изказвания  Shocked
Санитарките се грижат за хигиената и не им влиза в задълженията да се грижат за пациентите.
А относно 4овешкото поведение - полу4аваш го и без да си платил.

# 13
и санитарка, която ще се грижи за теб без да се държи с теб като куче.
Продължавате да ме изумявате с изказвания  Shocked
Санитарките се грижат за хигиената и не им влиза в задълженията да се грижат за пациентите.


А кой мислиш ще те подмива?

# 14
  • Мнения: 7 837
А кой мислиш ще те подмива?
Когато аз лежах в Св. София, въпросното измиване го вършеше дежурната сестра. А и да не го прави тя, повярвай ми, от парите, които се плащат за избор на лекар, нищо не се дава на санитарките. Те не са 4аст от екипа на акушера.
Когато о4акваш да се "държат с теб като с ку4е", обикновено това полу4аваш. Вси4ко е до нагласа.
Успешно раждане и мисли позитивно  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт