малка или голяма разлика между децата?

  • 1 776
  • 33
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 702
детето ми е на 2г и 7м и вече се замислям за второ дете!дали това е подходящият момент?









---------------------------
Пиши на кирилица!

Последна редакция: ср, 31 окт 2007, 00:57 от Доня Туфиня

# 1
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4823.0

Аз съм ЗА малка разлика Peace действайте Peace

# 2
  • Мнения: 865
Щом се" замисляш", а не си решила значи не е време.А таткото на каква мнение е?Както много пъти тук е казвано:малката разлика е по-добра за децата,а голямата за родителите.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 294
Дали момента е подходящ може само вие със съпруга ти да си отговорите.
За родителите голямата разлика е по-добра, а за децата малката  Peace

Така че, ако сте решили двамата, че момента е настъпил действайте.
Но ако само ти се замисляш, не е, просто поговорете  Peace

# 4
  • Мнения: 4 621
Дали е подходящ момента само ти можеш да решиш Peace
Моето лично мнение е, че аз не бих могла да се оправя с дъщеря ми която е доста палаво дете и бебе към настоящия момент Peace

# 5
  • Мнения: 186
Малката разлика е добре за децата.При нас разликата е 7 години.За мен е добре,но баткото и малката имат различни интереси ,което им пречи в общуването.Когато дъщеричката ми беше бебе,баткото я гледаше и се радваше много,а сега това не е така-не може да я търпи.Тя все го дразни и той ,издебва моментът в който ме няма, и я шамаросва.Карам се ,обеснявам,но не чува.

# 6
  • Мнения: 1 931
След като детенцето е на 2год и 7 месеца вече разликата няма да е малка според мен. Ако си решите,че ви е време за следващо дете,то няма и никой да питате,а просто ще действате.

# 7
  • Мнения: 8 999
Моментът за второ дете винаги е подходящ! Въпросът е ти доколко си готова и доколко имаш желание. Децата лесно се нагаждат към всички промени, но по-често родителите сдават багажа. Да не се заблуждаваме. Две деца се гледат по-трудно, отколкото едно.
Моите са с малка разлика, вярно е, че беше трудно в началото, но сега си играят заедно и не скучаят /е, посбиват се понякога, ревнуват, но мисля, че това са малките проблеми/.

# 8
  • Мнения: 1 121
За родителите голямата разлика е по-добра, а за децата малката

Напълно подкрепям!

# 9
  • Мнения: 2 498
За всеки родител разликата между децата му е най-добрата.....аз съм за голямата разлика Peace

# 10
  • Мнения: X
Зависи - за вас или за детето. Също така всяко семейство е различно, само вие можете да определите момента за второ.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Надявам се скоро да разбера  Laughing
Аз и сестра ми имахме 2 години разлика, незнам на майка ми как и е понесло, но определено имаше кавги  #2gunfire и дразги  Embarassed

# 12
  • Мнения: 1 426
Както се случи  Laughing

# 13
  • Мнения: 750
Както ти подсказва сърцето е най-добре, аз също съм "за" голямата разлика.С каката мога да проведа смислен разговор и с пълно спокойствие и желание да сменям памперсите на малкото човече  Hug

# 14
  • Мнения: 5 401
С мъжа ми мислим да започваме творенето на второ дете горе-долу когато Каби навърши 3 год.

# 15
  • Мнения: 385
Моят син е 9г. и ние мислим за второ,че на мене ми става късно. Crazy

# 16
  • Мнения: 2 723
Мислехме да е към 4 години, но така се случи, че подранихме. Сега ще имат 2,4 години

# 17
  • Мнения: 875
само ти и съпругът си знаете, дали е време за второ. аз също съм ЗА малката разлика (във вашия случай дори не е и толкова малка). дечицата ще си израснат заедно и след петнайсетина година ще си караш втора младост.  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 107
при нас разликата ще е 3 год.. и честно казано малко ми настрахва косата как ще се оправя ноо... определено съм за такива разлики в които децата ще имат общи интереси и допирни точки...... newsm10така че ако ти решиш действай smile3534

# 19
  • Мнения: 4 496
Когато децата са с малка разлика е по-добре за самите деца, а с голяма разлика е по-лесно за родителите.
Всеки от двата варианта си има предимства и недостатъци.Преценете ги и действайте! Flutter

# 20
  • Мнения: 1 043
Аз съм за по- голямата разлика между децата- до 6 години напр. За себе си съм решила да изчакам с второто, пък каквото стане. Така, че Вие сами си решете как за Вас ще е по- добре!

# 21
  • Мнения: 1 479
Когато децата са с малка разлика е по-добре за самите деца, а с голяма разлика е по-лесно за родителите.
Всеки от двата варианта си има предимства и недостатъци.Преценете ги и действайте! Flutter

# 22
  • Мнения: 4 406
относително е деленето на възрастта- за някои 3 год са малко, за други- много за разлика между децата.

# 23
  • Мнения: 27 524
Всеки иска и разбира различно. Малката разлика, казват, е добре за децата. Аз лично не съм сигурна. Голямата е по-удобна за родителите. Аз съм за голямата по ред причини. Ако ви се иска - действайте  Simple Smile

# 24
  • Мнения: 130
Според мене, за да е по-леко на родителите, по-голямото дете трябва вече от части да може самостоятелно да се храни и обслужва елементарните си нужди. Че аз си представям- две бебета да се нахранят, две дупета да се измият, две деца да се преспят и... то с разлика във възраста.  Малко сложно ме се струва! Инак съм ЗА да се раждат повече дечица....  Flutter

# 25
  • Мнения: 406
Ами не знам. newsm78 Големия на 7 години и половина ,малкия на 1 година и 9 месеца ,а сега вече започнахме да се замисляме и за трето Crazy.Така че,от първото и третото разликата ще е голяма,а от второто  и третото не. Heart Eyes

# 26
  • Мнения: 620
Аз със сестра ми имаме 5 години разлика и се разбираме чудесно, е, не сме играли в пясъчника заедно, но пък играхме на по-смислени игри вече като бях пораснала малко. И се биехме доста и се карахме и измисляхме всякакви комбинации да излъжем родителите ни. По-късно я дебнех с гаджетата й и тайно се влюбвах в тях... А бе всичко си имаше. Сега се обожаваме и сме много близки, въпреки че сме много различни.
Аз лично съм за по-голямата разлика, съгласна съм с книгите по детска психология, които съм чела. Там се обяснава, че разликата трябва да е 4-6 години, за да получи първото дете максимална доза индивидуално внимание от родителите си за да е готово да приеме по-малкото без да се чувства ощетено.
Но ако сега забременея - няма да ми пука особено за книгите Simple Smile

# 27
  • Мнения: 33
моите са на 15 на 6 и на 2 г И малката и голямата разлика си имат плюсове  Каката се грижи за дребните като втора майка а пък малките се заиграват заедно

# 28
  • София
  • Мнения: 4 588
И двете си имат предимства и недостатъци. Аз като че ли предпочитам по - малката разлика ( но не по-малко от 2 години) за моите деца. Живот и здраве, ще видим... Heart Eyes
Обсъдете го със съпруга ти и ако се чувствате готови за второ дете, действайте. Simple Smile

# 29
  • Мнения: 752
Вие трябва да усетите кога е подходящо за вас да се появи второто дете. По принцип съм за малката разлика.

# 30
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Чудесно е да имат малка разлика. Това означава, че ще израстат най-вече приятели и ще имат общи интереси. Със сигурност първите 1-2 г. ще са трудни, но от друга страна майката няма да е забравила опита си от първото и ще действа с лекота.
И аз искам много децата ми да имат малка разлика, но ще е абсурд да се справя с 2 бебета, бабите са надалеч, а и татито за сега няма възможност активно да се включи в отглеждането. Ако имаш помагачи и с половинката сте решили да действате, ами, няма нищо по-хубаво от това, давайте!

# 31
  • София
  • Мнения: 679
Ние определено решихме да е малка разликата като се има впредвид собствения ми живот. Имам сестра 10 години по-голяма и 7 години по-малка, аз съм по средата и винаги съм имала проблеми с общуването със сестрите ми, както и те. Малката разлика е много добре за връзката между децата, но направо е съсипваща за родителите, особено ако не разчитат на помощ от баби и дядовци.  Всеки сам си решава.

# 32
  • San Diego, CA
  • Мнения: 78
рАЗЛИКАТА МЕЖДУ ДЕЦАТА МИ Е 6Г.И3МЕСЕЦА.ДТНАЧАЛО ГОВОРЕХМЕ ЗА 5Г. РАЗЛИКА,НО КАТО ЗАПОЧНАХ РАБОТА И ЗАПОЧНАХ ДА ОТЛАГАМ,ДОКАТО ПРЕЦЕНИХ ,ЧЕ ПО-ГОЛЯМАТА РАЗЛИКА ВЕЧЕ ЩЕ Е В УЩЪРБ НА ДЕЦАТА.СЕГА СЪМ ДОВОЛНА ,ЧЕ СТАНА ТАКА ЗАЩОТО ГАБИ МНОГО МИ ПОМАГА ЗА БЕБЧО(1МЕСЕЦ И 3 ДНИ)КАКАВАТО И ДА Е РАЗЛИКАТА ВСЕ ЩЕ СВИКНЕШ-НЯМА НАЧИН!

# 33
  • Мнения: 8 769
За малка разлика. Изпиттах го на гърба си-не боли чак толкова, но първата година е трудно, доста трудно. Хубавото е,ч е минава доста бързо. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт