Капки за колики

  • 5 474
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Цитат на: karla
kazvat se SIMETHICONE DROPS gas relief prashtat mi gi ot USA naistina sa efikasni,stom go zaboli koremcheto davam mu i sled 15 min spi kato kapan po ciala nosht



 Aми и Саб Симплекса съдържа simethicon  Shocked  Confused

# 16
  • Мнения: 1 517
emi neznam cialoto zaglavie e Infants`Simethicone drops

# 17
  • София
  • Мнения: 310
И ние ползвахме Babynos и по мое мнение помагаха,но и нашите колики не бяха силни,пук и не продължиха много време.Педиатърката ме посъветва да давам чайче от копър,което може да се дава в по-големи количества,а не като Бебезан-а или др. специализирани чайчета.Имаше ефект.Относно капките съм давала само в следобедните часове,когато имаше по-силни колики и то най-малката доза-3 капки,но става дума за Babynos.

# 18
  • Мнения: 1 517
chudesno no nali pisah efekta ot SAB pri nas kakav beshe

# 19
  • Мнения: 3 042
Здравейте пак!!
И ние сме ползвали и Еспумизан,и Саб Симплекс, и Бейбинос.
Пихме и чай на Хип. Най-голям ефект при нас имаше Бейбинос. Немски са и миришат силно на копър.
Поздрави

# 20
  • Мнения: 343
Здравейте!
Ние ползвахме Infacol и мисля че имаха ефект - бебка започна да се уригва като каруцар  Laughing и с това май й намаляваха коликите, а те нашите бяха страхотни, защото съвпаднаха с това че тя не акаше редовно и педиатърката ни каза да даваме Дуфалак, от който тя не се оправи ами само й надуваха коремчето и се скъсваше да плаче Cry

# 21
  • Мнения: 4 458
сега, ще се повторя от други теми но....водорасли, това е истината! помагат с/у колики, а и не вредят!
за капките, не съм съгласна да даваш по толкова много. Имай в предвид, че те запичат - това педиатърката каза ли ти го? Сигурно е пропуснала както и много други. Ще намалиш коликите, но ще запечеш детето! Да уточня - не съм лекар, но имам близначки и доста съм препатила.

# 22
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Цитат на: karla
kazvat se SIMETHICONE DROPS gas relief prashtat mi gi ot USA naistina sa efikasni,stom go zaboli koremcheto davam mu i sled 15 min spi kato kapan po ciala nosht





e,е точно тава е истината. това са единствените капки, абсолютно единствените капки, американските Симетикон, няма други такива като тях, в Европа не знам дали ги има, но Симетикон-а е нещото, което "убива" коликите за минути, просто като с магичекса пръчка, но само Симетикон- нищо друго.

Исках да кажа, точно за американските капки, но не можах да се сетя по-рано за името.

# 23
  • Мнения: 2 693
Цитат на: Liorena
просто като с магичекса пръчка, но само Симетикон- нищо друго.


Е това просто не е вярно. Ние се оправихме със Саб-симплекс - 3-4 опаковки и край. Децата и коликите им са индивидуални.

# 24
  • София
  • Мнения: 13 204
Цитат на: Liorena
Цитат на: karla
kazvat se SIMETHICONE DROPS gas relief prashtat mi gi ot USA naistina sa efikasni,stom go zaboli koremcheto davam mu i sled 15 min spi kato kapan po ciala nosht


Всъщност и Саб-симплекс и Еспумизан съдържат точно симетикон  Grinning

# 25
  • Мнения: 3 927
Цитат на: aylin
сега, ще се повторя от други теми но....водорасли, това е истината! помагат с/у колики, а и не вредят!
за капките, не съм съгласна да даваш по толкова много. Имай в предвид, че те запичат - това педиатърката каза ли ти го? Сигурно е пропуснала както и много други. Ще намалиш коликите, но ще запечеш детето! Да уточня - не съм лекар, но имам близначки и доста съм препатила.



Не се сдържах като видях за водораслите.
Аз давам Бифидус от 15-я ден на малката, не забелязах никакъв ефект; пробвала съм и Саб симплекс и Еспумизан, също мисля, че не действат; стигнах и до хомеопатия, която имаше ефект за няколко дни и тъкмо си помислих, че съм им видяла сметката на коликите, беба пак почна да рита и да се дере в следобедните часове.
Всъщност коремчето на моя бебо никога не е спирал да къркори и пука - преди , по време на ядене, след ядене и изобщо цял ден, със или без капки, с малко или много от Бифидуса.............та затова си мисля напоследък, че терминът "колики" се използва, когато родители и педиатри не мгат да обяснят защо бебето плаче и се гърчи.......а моето бебо май се очерава голям характер и плача го отдавам на това Confused дано не се лъжа.....

# 26
  • Мнения: 1 793
И аз давам на моя син Инфакол и като че ли има ефект. т.е. на моменти действат много добре, на моменти не, защото пак се дере страшно много понякога. но определено с Инфакола положението е по-добре.

# 27
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Цитат на: bobolenta
Цитат на: Liorena
просто като с магичекса пръчка, но само Симетикон- нищо друго.


Е това просто не е вярно. Ние се оправихме със Саб-симплекс - 3-4 опаковки и край. Децата и коликите им са индивидуални.



ами прсто казваш това , защото никога не си давала американските капки. Изобщо съвсем друго щеше да кажеш.

# 28
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Liorena
Цитат на: bobolenta
Цитат на: Liorena
просто като с магичекса пръчка, но само Симетикон- нищо друго.


Е това просто не е вярно. Ние се оправихме със Саб-симплекс - 3-4 опаковки и край. Децата и коликите им са индивидуални.



ами прсто казваш това , защото никога не си давала американските капки. Изобщо съвсем друго щеше да кажеш.

Е,според мен всичко е до детето, и до това колко търпи на болка. Аз вече не си спомням името на капките (от БГ си ги купих), които давах на моята щерка, защото тя нямаше толкова силно изразени колики, плачкаше по 15-тина минути вечер, давах й по малко каптки преди заспиване вечер и с това се приключваше. Имало е най-много 3-4 дни, в които съм й давала по 3 пъти капки. Иначе - само по два пъти й капвах по 5 капки-преди последните две хранения за деня.
Явно детето ми търпи на болка. Wink

# 29
  • Мнения: 2 693
Цитат на: Liorena
Цитат на: bobolenta
Цитат на: Liorena
просто като с магичекса пръчка, но само Симетикон- нищо друго.


Е това просто не е вярно. Ние се оправихме със Саб-симплекс - 3-4 опаковки и край. Децата и коликите им са индивидуални.



ами прсто казваш това , защото никога не си давала американските капки. Изобщо съвсем друго щеше да кажеш.


Ами просто не ми се е налагало да търся други бе Лио Grinning ! Започнах със Саб - и с това се приключи. Някои деца, както ти е написала Туфи имат по-слабо изразени колики, други пък явно търпят на болка Wink ! Факт е, че аз не знам какво е да не спиш от рев Sunglasses . И коликите ни минаха за по-малко от месец Sunglasses . Плюс това хората ти обясниха, че съставката е една и съща, само имената са различни Grinning .

Общи условия

Активация на акаунт