ОВЕСЕНИТЕ ЯДКИ

  • 716
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 596
Здравейте,
аз много обичам овесени ядки и знам че  са подходящи за диета,и че са полезни.
Но за какво са най-полезни,знаете ли?
Ползвате ли ги?

Мерси Heart Eyes

# 1
  • Варна
  • Мнения: 63
И аз обичам. Надявам се някой да каже с какво са полезни. Чували ли сте в България да се отглежда овес? Вносни ли са ядките?

# 2
  • Cacao Land
  • Мнения: 603
Овесените ядки са пълноценна зърнена закуска, богата на белтъчини, мазнини, въглехидрати, витамини и минерални соли. Регулират обмяната на веществата, повишават жизнения тонус на организма, подсилват имунната система. Те притежават висока хранителна стойност и са лесно усвоими.Отличават се с високо съдържание на хранителни влакнини – фибри, поради което понижават нивото на холестерол в кръвта. Подходящи са за всяка възраст и допринасят за здравословното хранене.

източник: http://www.incom-bg.com/Page.aspx?lang=bg&f=78

Аз бих добавила, че овесените ядки са чудесен източник на фибри, имат нисък ГИ (гликемичен индекс), което означава, че се абсорбират бавно от кръвният поток, запазвайки нивото на кръвната захар стабилно. Общо взето, 50гр овесени ядки ви снабдяват дневно с:

 34% Фосфор
 19% Калций
 18% Вит В1
 17% Цинк
 16% Вит В2
 12% Вит B
 67% Желязо

# 3
  • Мнения: 305
Аз лично много обичам овесени ядки и често закусвам с финни и кисело мляко,при възможност обезмаслено ,като добавям и плод или стафиди,какао,бадеми,според зависи какво имам в наличност

# 4
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
И аз ги обичам много  Grinning. Приготвям си ги с кисело мляко, малко мед и различни плодове. Засищат за дълго, вкусни са и полезни Peace, надявам се да науча и сина ми да ги яде след време.

Общи условия

Активация на акаунт