ИКЕА - 2

  • 37 997
  • 301
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 1 231
Ползва ли някой тази магнитна поставка за ножове и дали е удобна? А случайно някой да е виждал подобно нещо в БГ?
http://www.ikea.com/us/en/catalog/products/00110353

Аз си я купих, но още не съм я сложила, защото нещо не мога да й харесам място. Crossing Arms
Наистина е с доста силен магнит, но не мога да кажа дали това се отразява на ползването.  33uu

# 61
  • София
  • Мнения: 54
Като ходите да си пазарувате до Икеа как си докарвате мебелите до Бг. Embarassed

# 62
  • софия
  • Мнения: 25 446
......
Но с моя скромен английски тълкувам, че нямат карти в момента available е нещо в наличност newsm78

Звънче, виж на онлайн каталозите има версия на английски, чакай да ти ги потърся

http://www.ikea.gr/content/index.asp?language=0


http://www.ikea.ro/content/index.asp?language=0

за доставка много не се надявай, особено до БГ, аз питах в австрийската, която не е франчайз и ми казаха, че най-далече до Словения имат доставка, иначе в рамките на страната няма проблем. Ако искаш питай в темата на гръцките мами, може и някоя "икейка" да намериш да ти отговори.

.....

Аз пък го разбирам, че не издават такива карти, но се надявам някоя солунска икейка да сподели от опит. По-скоро английският им не е добър Simple Smile
Благодаря ти, за линковете, но аз ги бях изръшкала и освен 5 общи изречения на кръст не открих нищо съществено, конкретно за транспорт.
  bouquet

# 63
  • Мнения: 1 800
......
Но с моя скромен английски тълкувам, че нямат карти в момента available е нещо в наличност newsm78

Звънче, виж на онлайн каталозите има версия на английски, чакай да ти ги потърся

http://www.ikea.gr/content/index.asp?language=0


http://www.ikea.ro/content/index.asp?language=0

за доставка много не се надявай, особено до БГ, аз питах в австрийската, която не е франчайз и ми казаха, че най-далече до Словения имат доставка, иначе в рамките на страната няма проблем. Ако искаш питай в темата на гръцките мами, може и някоя "икейка" да намериш да ти отговори.

.....

Аз пък го разбирам, че не издават такива карти, но се надявам някоя солунска икейка да сподели от опит. По-скоро английският им не е добър Simple Smile
Благодаря ти, за линковете, но аз ги бях изръшкала и освен 5 общи изречения на кръст не открих нищо съществено, конкретно за транспорт.
  bouquet

Само мисля на глас....Дори и да правят доставка, ще е  скъпо, а все пак става на въпрос за евтини мебели.  Ти си знаеш, но според мен им се обади и питай на място. Иначе едва ли ще цитират цени в нета, защото зависи от много неща. Тук за 200км преди 2 години искаха почти $400, просто имаше реклама в Икеата, в която пазарувах тогава.
Фемили карти е май до магазин и държава, тук (САЩ) въобще не се предлагат Peace

# 64
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 419
А някой знае ли колко км са от Варна до букурещката ИКЕА? 270 км са от тук до Букурещ, ама икеа-та къде се намира?Градът не е малък, колко още км горе долу има от границата до магазина?

Питам за да си направя сметката дали за един ден ще мога да отида и да се върна, евентуално....
IKEA е на другия край на Букурещ и точно колко километра е пътя в града не знам, но задръстванията са огромни. Ние ходихме в началото на септември, тръгнахме в 7,15 от Варна, и в 11,30 бяхме в магазина разгледахме, напазарувахме и вечерта се прибрахме във  Варна към 10часа

# 65
  • Мнения: 292
Писах в гръцката тема ,има бг мами в Солун, дано се намери и някоя икейка!

По повод транспорта погледнах какво е положението в австрийската и останах приятно изненадана-имат бърза доставка-веднага след като напазаруваш, ако нямаш транспорт ще ти достават стоката срещу 20% от стойността ако си в радиус около 100 км. Има доставки и до Словения и Хърватско!!!
Ако не ти трябват спешно нещата таксата е до 30кг-20 евро, над 30-120 евро!

Ние имаме комби и за сега не сме ги ползвали, а и всички стоки са супер опаковани,разглобени и пр, транспортабилността им е отлична!

Но въпроса с фемили картата newsm78

Тъпо-едни я предлагат, други не #Cussing out И точно в Америка да я няма  #Cussing out
А най-много магазини имат там.

Е не мога да си го обясня и това е! Работила съм в 2 големи международни вериги-не икеа - и непрекъснато ни се повтаряше, че клиента/госта трябва има същия сървиз навсякъде, повечето хора затова избират големите вериги, защото знаят какво може да очакват.
В Америка магазините на икеа са определено на фирмата, т.е не са франчайз и трябва да предлагат същото като в Австрия и като стока, и като сървиз.
А гърците ако не предлагат транспорт до близката България направо оставят парите на пътя Mr. Green

# 66
  • Мнения: 720

Фемили карти е май до магазин и държава, тук (САЩ) въобще не се предлагат Peace


възможно е,тук в Английската Икеа  за фемили кард листовките за попълване са   със свободен достъп в магазините им,който иска отива и си взема . ние не знаехме за тях ,докато на касата самата касиерка не ни  я предложи.

# 67
  • Мнения: 132
Привет!  Аз съм тежък фен на Икеа, къщата ни в Гърция е изцяло обзаведена и декорирана от там с малки изключения. В София също мъкна постоянно неща от там. Миналата седмица ходих до солунската, никакви карти не ми предложиха, но и аз не съм питала, защото не знаех за такова нещо. 

# 68
  • Мнения: 292
 Добре дошла при нас, Margre!!  bouquet

отдавна чакаме гръцка мама в темата, солунската икеа е най-близката до София и теоретично най-посещаваната от българите. Имаше въпрос тук как се стига до нея като се тръгне от България, колко време отнема пътя и пр...
Друг въпрос е предлагат ли гърците транспорт до България newsm78
Питай на касата следващия път за фемили карта, ако не видиш някъде щанд-обикновено накрая на експозицията-на който да пише фемили карти.
Или ти ходиш до атинската по-често newsm78
Какво мислят гърците на тема ИКЕА?!

Дано не съм те уплашла с толкова въпроси Grinning

# 69
  • Мнения: 13 512
Ако на някой му се ходи другия петък и събота /23, 24.11/ до ИКЕЯ в Истанбул да ми пише на лични, моля ви!
Аз отивам в Букурещ за Коледна украса:-)
Като бях та преди 2 седмици, я подреждаха...останаха ми очите.

# 70
  • Мнения: 1 800
хаха, аз току що си идвам от нашата. Точно коледни украси си взех. Ама не съм доволна Crossing Arms Искам поне две елхи, за да мога да си вземе всичките украси, които ми харесаха там. Пазих стила досега, но догодина сменям...сигурно ще ги сънувам тази нощ Crazy

# 71
  • Варна
  • Мнения: 1 231
За какви украси говорите?  newsm78 Аз пак съм изостанала.
benson10, покажииии. Praynig

# 72
  • Мнения: 7 605
При нас коледните украси са то4но преди касите. И аz исках да купя в4ера, но беШе такава лудница, такива дълги опаШки на касите, 4е въобЩе не можах хубаво да се оглеждам  Sad

# 73
  • Мнения: 1 800
ria,  ето тук можеш да разгледаш. Според мен на живо са още по- красиви:

http://www.ikea.com/us/en/catalog/categories/seasonal/holiday/tree_ornaments/

# 74

Общи условия

Активация на акаунт