зъбен камък

  • 219 569
  • 288
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 898
Някой ще каже ли цени за тази екстра във Варна?

# 76
ама май наистина в софия има радиация а
като ви чета глупостите ама и сами си вярвате
вийте сега да ви обясня
аз съм стоматолог от "провинцията" и много добре знам как ва тупат у софия колегите
аама то вии си заслужавате
и аз да бях на тяхно място и аз така щях да ви тупам
искам само да ви кажа че себестойността на едно почистване полиране и както му викате "избелване" у софето не е повече от 15 лева и половин час труд и то ако се направи както е по учебник
а това дето онази госпожа се хвали че са и го пуснали по касата е затуи че не си знаете правата на здравно осигурени а именно че нямате такива
касата поема за всеки възрастен здравноосигурен един преглед и две манипулации както си искате пломби или вадене
аааама то у софия може и да е иначе
ако има нещо сори ама нали сме от "провинцията"
пък вий си давайте по 120 лв. за погъдилкване и ревете после че ви е сложен живота
Другарю Димитров освен,че "у софето" можем да си позволим 120лв.,"моем" и да си пишем грамотно,"моем" и титлите да си пишем грамотно

Слушай бе дебил, ти защо си мислиш, че на село трябва да е по-евтино? Ти по-малко пари ли даде за машината си? Или скалера ти е по- евтин? Или ти си копаш на медията и не ти дреме? Сори приятел ама ако искаш да работиш дори и на село трябва да определиш някакъв стандарт и той определено не е 15 лева. Скоро прочетох и нещо за композитни обтурации - ококо 15 лева. С какво работите бе колеги- виях един композит brightlight целия струваше около 120 лева. Явно такъв ползвате! И искате да правите модерна стоматология да ама не! Нямате шанс с това мислене! И пациентите ви също. Съжалявам и като чета мнения на дами от форума за това, че машинаката и кабинета са малко гадни ама то не е проблем. Проблем е и то голям, многооо голям. В новите машини има много неща които помагат за: контрол на инфекциите, чистота на околна среда, комфорт на пациента, ергономия, улеснена работа на стоматолога и това води в крайна сметка до по- качествена услуга. А нали от това имаме нужда?

Такива прости колеги никога няма да разчупят селското си мислене и ще си останат провинциялни смотани зъболекари и техните пациенти ще страдат. Тези смотаняци ще продължават да казват, че " ПАРАДОНТОЗАТА" не се лекува а малко родожил не е излишен на есен.

И накрая предлагам да почетете малко специализирани издания да отидете при някой колега " у софето" не, че тук няма селяни ( под селяни визирам точно тези идиоти, аз лично познавам колеги, които са от провинцията и те са доста интелигентни), за да ви покаже как аджаба се прави дентална медицина и как да си съберете пари за да си купите рентген и как да си направите модерна практика!

А сега останете си със здраве.

# 77
Айде малко помощ хора .. по - малка съм от вас и за това ви питам .. може ли някой да ми каже къде в София могат да ми почистят зъбния камък с ултразвук и да не дам повече от 60-70 лева .. благодаря ви предварително!!!  Hug

# 78
  • Мнения: 93
Дай мейл, за да ти пратя координати. 40 лв, устройват ли те като цена? Промоционална е, само за декември.

# 79
Eni_ba, хайде прати и на моя e-mail въпросните координати, че моята зъболекарка не е на разположение.

landriser@gmail.com

Благодаря предварително!

# 80
  • Мнения: 4 068
Д-р Менгеле, шапка ти свалям! Съвсем сериозно. Колко ли пъти ми се е искало да напиша същото, но уж да не обидя някой пациент или зъболекар и си измълчавам.
До тук в тая тема такива глупости прочетох за зъбния камък, че ми се зави свят. Обаче проблема е и в самите пациенти. Хем да е качествено хем евтино. Е те такова нещо нема! Който твърди, че за 15 мин. и 30 лв. може да почисти зъбния камък и да полира зъбите е пълен идиот, а който пък му вярва....още по-зле. А това, че минавало по Здравна каса....думи нямам. И за мануалното почистване прочетох бая глупости. Истината, че при наличието на подвенечен зъбен камък без мануално почистване и заглаждане на корена все едно нищо не е направено.
Та ей поради тия причини страдат качествените зъболекари, защото други пълнят главата на пациентите с глупости, а пък пациентите гледат все по-евтиничко да минат и става един омагьосан кръг.

# 81
  • Мнения: 397
Ама и аз да ви кажа че вече се обърках от зъболекари.Точно преди година ми правиха кюретаж на венците и после ходих няколко дни да ми слага дренчета м/у тях.После ми казаха ,че никой вече не слага такива памуци...Оставете това ,ама сега си открих и зъбен камък вече по самите зъби-долните предни,където никога не съм имала.Мисля,че там ми е съсипала емайла???

# 82
  • Мнения: 21
Да се включа и аз.Вчера ми махаха зъбния къмък с ултра звук на 6 зъба,утре ще продължим пак.Почистваха ми ги ултразвук след това с някаква спещиалн паста ги полира и след това дезинф.разтвор.Процедурата не болеше,без кръв.За първи път в живота си правих тази процедура.Нямах мн зъбен камек ,а и ми е 2 път да ходя на зъболекар-нямам проблеми със забите само еднапломба имам.Преди 3-4г в Бг беше 20лв сегакато чета мн е скъпо.Аз съм в Македония и още неми е взел пари зъболекара.Каза като приключим със всички.Май бая ще ме оръси....

# 83
  • Мнения: 2
На мен са в петък ше ми го махат или с ултра звук или с някфи машинки цената в перник е 1,50 лв. на зъб  Peace

# 84
  • Мнения: 2 898
На мен са в петък ше ми го махат или с ултра звук или с някфи машинки цената в перник е 1,50 лв. на зъб  Peace

 Не ми се заяжда, но не издържах. Може ли на един ред да допуснеш толкова грешки?! Дай малко по-грамотно. Но с цените добре се справяш. В случая - колкото по-малко зъби имаш - толкова по-добре  newsm62 !

# 85
  • Мнения: 5 539
Нямам зъбен камък, въпреки че никога не съм правила процедури за премахване. Зъболекарката ми го потвърди.
Това възможно ли е?

# 86
  • Мнения: 2 898
Явно е възможно.При мен пък е точно обратното - предразположена съм към образуването му.

# 87
  • Мнения: 397
Най-вече цигарите натрупват зъбния камък.

# 88
  • Мнения: 2 898
Най-вече цигарите натрупват зъбния камък.

 Не пуша и никога не съм  newsm78

# 89
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Натрупването на зъбния камък си е до предразположение, никога не съм пушила, но бързо образувам зъбен камък.

Общи условия

Активация на акаунт