зъбен камък

  • 219 687
  • 288
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 0
Преди буквално 2 часа ми почистиха зъбния камък с ултразвук. Тъй като имам ужасно чувствителни зъби, леко ме боля, но не мисля, че има нужда от упойка. В момента нямам никакъв дискомфорт. Цената беше около 17 лв. на зъб.

# 211
  • София
  • Мнения: 313
Точно се опитвам да намеря информация за центъра на д-р Лечев. В момента има хубава оферта за профилактичен преглед, почистване на зъбна плака и зъбен камък с ултразвук, и премахване на преоцветявания с Air Flow - за 29.90лв. в сайт за колективно пазаруване. Някой да има отзиви?

# 212
  • Мнения: 14
Днес ходих да ми почистят зъбния камък в ж.к. Белите брези, бл.7, в к-та на д-р Лилчева. За първи път ми беше за моите 33 години, но смея да твърдя, че видимо не съм имал нужда, а по скоро като профилактика и защото съм склонен да вярвам, че е за мое добро. Оказа се, че не само имам, но е и от този вид дето е подвенечен, т.е не се вижда или ако се вижда е малко над венеца от вътрешната страна. Процедурата включваше ултразвук, полиране с паста и жабуркане с препарат за стягане на венците. Цената бе 50 лева за двете челюсти = горна и долна. Смея да твърдя, че процедурата бе болезнена, защото с уреда постоянно се засягаше месестата част на венеца. Доста кръв изплюх и дори часове след процедурата още храчех. Въпреки всичко, препоръчвам всеки да си направи тази процедура, заради приятното чувство на облекчение което обзема зъбите, избелващия ефект и хигиенизирането. След процедурата мийте зъбите и плакнете с дентална вода за уста. Дъхът в устата в ще е като от реклама за дъвки Simple Smile

# 213
  • Мнения: 3 118
Някой да иска да похвали много личния си зъбар от "Младост" дето се е справил чудесно със зъбния му камък?

# 214
  • Мнения: 7
Здравейте !
След почистване на зъбен камък стоматолога ми винаги изписва Инсадент капс. 2х1 за 3 мес .общо 6 опаковки .Има фолиева киселина и специална царевица ,която е много полезна за венците .Стопира ако има процес започнат т.е парадонтоза.Премахва лош дъх в устата и стяга венцител

# 215
  • София
  • Мнения: 577

Знам, знам...и аз се изненадах, защото забравих да питам предварително.  Rolling Eyes
Сигурно е тарифа "на дребно", защото работиха по 3 зъба.  Laughing



А защо Ви изчистиха зъбният камък и плаката само на 3 зъба?

# 216
  • Варна
  • Мнения: 75
Досега при всеки профилактичен преглед зъболекарката ми маха зъбен камък ръчно, насъбира ми се предимно на долните предни зъби и имах чувството, че всеки момент цялата ми челюст ще изскочи /така силно ръчкаше/, всеки път ме болеше + кървене /венците ми са много чувствителни/. След процедурата между зъбите зейваха едни големи дупки и при допир с език е много драскащо ...
Сега си взех ваучер за почистване с ултразвук и се надявам да съм по-доволна от резултата.

Последна редакция: чт, 23 фев 2012, 14:43 от *Krissy*

# 217
  • Мнения: 229
Привет... Преди няколко часа ми направиха почистване на зъбния камък с ултразвук. Цената беше 30 лв. След прочита на темата тук останах с впечатление, че ще е доста повече и че най-вероятно ще бъде доста болезнено. Искам да успокоя тези като мен, които до сега не са се подлагали на тази процедура. Наистина има известна болка (още повече, че на едно място имах доста натрупване), но не е болка за умиране. По-скоро е неприятно. Бях се подготвила за доста по-фрапиращо нещо.  Имаше и кръв естествено, при това не малко, но за кратко. Сега остана едно особено усещане (отчасти неприятно), но пък чувствам зъбите си толкова гладки и чисти  hahaha

# 218
  • Мнения: 3 118
Присмех, това в село София или на друго място?

# 219
  • София
  • Мнения: 795
Според мен това дали боли или не, дали има кръв или не и тнт, зависи много от състоянието на венците на човека.. ако са възпалени..еми ще боли! Така, че аз не бих се водила чак до толкова от някоколко изказани мнения Simple Smile

# 220
  • Мнения: 229
В Пловдив  Rolling Eyes И, разбира се, всичко е много относително в зависимост от състоянието на венците и зъбите. И все пак не можех да не се афектирам от изявленията за адската болка... Все пак сме жени, "адска" си го представям като нещо наистина нечовешко. Пък и нали знаете, че на страха очите са големи  Joy , те така. Важното е, че се престраших, видях, че няма нищо страшно и вече ще го правя абсолютно редовно, тъй като зъбите ми се чувстват страхотно в момента  Mr. Green

# 221
  • Мнения: 0
Чистенето  на зъбен камък е абсолютно задължителна процедура. Горещо препоръчвам да се направи, ако не е преавена до момента или е направена преди дълго време. Иначе като име....д-р Рахвалиева-занимава се основно със заболявания на венците, това и е специалността. Много пъти съм си чистила зъбите при стоматолог, но при нея разбрах какво всъщност е усещането за идеално чиста уста. Мъжът ми започна да се лекува при нея, защото костта му беше почнала да се топи сериозно, та покрай него и аз. Много съм доволна.

# 222
  • Мнения: 1
От доста време чета теми тук и сега най-накрая си направих регистрация.Проблема е следният-никога не съм си махала зъбен камък, не защото не искам, а защото зъболекарите не са казвали, че е спешно или нужно.Имам здрави зъби...за първи и последен път ми правиха пломба в 4-ти клас от тогава са минали много години и когато съм ходила на преглед при различни зъболекари казват:"Имаш много здрави зъби-радвай се" и "Имаш малко зъбен камък, но не е спешно!"Какво значи "не е спешно" и трябва ли сама да поискам махане на зъбен камък?Истината е, че очевидно имам доста и става все повече....също така наскоро зъбите ми станаха чувствителни и венците ми кървят.Виждам, че тук са писали доста зъболекари...ако някой може да ме посъветва или направо да ми препоръча как и къде да ги почистя.....Проблем с парите няма...студентка съм, но работя и искам просто като се върна сега след Нова година във Варна да отида при специалист.Благодаря Ви предварително.

# 223
  • Мнения: 7 201
трябва ли сама да поискам махане на зъбен камък?Истината е, че очевидно имам доста и става все повече....също така наскоро зъбите ми станаха чувствителни и венците ми кървят.
Да, сама казваш, че искаш почистване на зъбен камък.
И щом венците ти кървят дори е необходимо. Peace
Възпалението на венците обикновено е безболезнено, така че кървенето след миене на зъбите не трябва да бъде оставяно без внимание.

# 224
  • Мнения: 1
Благодаря ти!Сега остава да намеря някой добър специалист във Варна.....освен пломбата в 4-ти клас нищо не се е случвало със зъбите ми и малко ме е страх...дали ще боли много....дали зъбите ми ще се разклатят и други неща, които вероятно изглеждат смешни в очите на хората.

Общи условия

Активация на акаунт