Риба?

  • 888
  • 17
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 565
От каква възраст мога да давам риба при положение, че захранвам от 6 навършени месеца? Още не съм съвсем сигурна дали да давам месо на бебка и мисля в началото да го заменя с риба. Видях че има хубави пюрета на Семпер с рибка:)

# 1
  • Мнения: 6 206
Риба не преди една година според мен. риск от алергии.

# 2
  • Мнения: 565
Ама защо тогава има пюрета с риба?

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Цитат на: Fighty
Ама защо тогава има пюрета с риба?


Ами то по принцип има и глутенови каши за 4 месечни - това изобщо не трябва да ти е ориентир. По-добре първо си минете през месото. Рибата е силен алерген, затова внимателно с нея.

# 4
  • Мнения: 565
Имам много задръжки по отношение на месото.Съображенията са ми няколко , но специално за бебка ме води мисълта, за нещата с които блъскат животните за месо. Ами ще проуча още малко и ако наистина не става с рибата май ще купувам зеленчукови пюрета и ще добавям "чисто" месо (мисля да купувам от някоя баба от село).

# 5
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 823
Рибата е силен алерген.
Първо пилешко, заешко, пуешко.
След година свинско, по-късно риба и агнешко(последните може и след 1.5г)
Ако искаш да правиш домашни месни пюрета най-добре купи месо от "баба на село".

# 6
  • Мнения: 565
Поразривих се из нета- казват първо пилешко, пуешко и риба. Само че бяла риба. От 8ми  месец.Сетих се и че тия дни имаше тук една тема за китайците- и те захранвали с риба:)
Ще събирам още информация-до 8ми месец имаме време:)

# 7
  • Мнения: 1 194
Алерголожката ми каза след 1 годинка, нищо че има готови пюрета с риба. То има и с ягоди за 6 месеца, те гледат да печелят...

# 8
  • Мнения: 565
Сега погледнах и в книгата на Лиляна Трифонова-риба към 6ти месец Rolling Eyes  Има цял абзац за това колко е полезна и как съдържа всички полезни елементи, които има в месото.

# 9
  • Мнения: 3 394
Вие ме разбихте-как така риба след година Shocked
За свинско, телешко-нямам против, но рибата..............
Ако детето не проявява алергични реакции защо да го лишаваме от нея?

Тук има пюрета с риба за след 4 месец #Shocked Не,че аз ще давам, но като минем 7-ия ще дам.
Да не говорим ,че сьомгата е на особена почит.

# 10
  • Мнения: 280
Според нови проучвания(четох в списание-със сигурност не жълто,но не помня кое точно),сьомгата е канцерогенна.Дори при възрастни.Та аз лично не бих я давала на бебе.Но за други риби-с по-леко месо,нямам против.Щом детето не е проявявало алергии.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 249
Цитат на: Zlati
Според нови проучвания(четох в списание-със сигурност не жълто,но не помня кое точно),сьомгата е канцерогенна.Дори при възрастни.Та аз лично не бих я давала на бебе.Но за други риби-с по-леко месо,нямам против.Щом детето не е проявявало алергии.


Самата сьомга не е канцерогенна, проблемът идва от живакът,който се натрупва в нея поради замърсяването на световния океан.

# 12
  • Мнения: 4 358
Цитат на: tomase
Рибата е силен алерген.
Първо пилешко, заешко, пуешко.
След година свинско, по-късно риба и агнешко(последните може и след 1.5г).....

За начало са най-добри заешкото и пуешкото.
Пиле се дава само от пюре или домашно! Бройлерите ги тъпчат с какви ли не антибиотици, за да не боледуват и да растат по-бързо... всичко това отива в детето! По-добре дайте свинско преди годинка, отколкото бройлер от магазина. Измамно е, че пилето е по-добре от свинското.
Това е мое мнение, не го налагам. Заради алергията на сина ми всичко е консултирано с педиатър и алерголог.
Те все още не дават да захраня Оги с пиле от магазина, а свинско яде от доста време.

# 13
  • Мнения: 5 255
Ние също се захранихме на 5,5 м.
Не си спомням точно  ooooh! , но рибата въведох някъде след 7 м.
Дадох пюре на Semper /най-богат избор/, и до момента продължавам да давам.
Лора много харесва риба /ние с баща и сме почитатели на всичко рибно/.
Може би е индивидуално за всяко дете.

# 14
  • Мнения: 4 244
Риба е най добре да се дава след 8/9 месец.
За предпочитане да е риба с бяло сухо месо. Или морска или високопланинска - пъстърва, сьомга (и речната и морската - речната е бяла, морската е характерно оранжева) и хек
Те са меки на вкус, не са толкова силен алерген
Най добре ако си приготвят сами пюрето да слагате за проба само 1/2 к.л месо смесено с зеленчуково пюре.
На следващия ден пак толкова и ако няма реакция, може да повишите количеството

# 15
  • Мнения: 1 220
Да, а от бабата на село е сигурно 4е месето е "ехтра" ка4ество! #Shocked

# 16
  • София
  • Мнения: 2 958
Йоан досега ,Слава Богу ,не е проявявал алергични реакции.Давам му риба-хек от 7-я месец -веднъж седмично.

# 17
  • Мнения: 2 596
Почти ставаме на 9 месаца. Дадох риба преди 2-3 дни. Всичко изповръща след 30 минути. Няма да му давам повече докато не направи годинка.

Общи условия

Активация на акаунт