Кърмене на близнаци

  • 3 716
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
да, еднакво наддаваха. разбира се че се различават Rolling Eyes  близнаците са еднакви само за външния свят, за хора които ги виждат за малко. Едната например беше по-яшна - по-лакума, а другата, по-търпелива. сега разликата им е 300гр. и 1 см. на височина. Хората като ги гледат казват че много си приличат, но си мисля че това е по-скоро защото знаят че са близначки и очакват да са като две капки вода. ако обаче ги гледат сред много деца и са облечени различно, едва ли ще се сетят че са близначки. То, аз и без това се опитвам да ги обличам различно... само дето по магазините няма особено голям избор Sad

# 16
  • Мнения: 4 458
пак забравих да се логна Embarassed  Embarassed  Embarassed  Hug

# 17
  • Мнения: 2 051
[quote="натали
 Не е неизбежно - по ред причини сестра ми си хранеше бебето с изцедена кърма, като се цедеше през три часа и от двете гърди още докато то беше в болницата.Успех![/quote]

А как го хранеше, със шише, с лъжичка или по друг начин?

# 18
  • Мнения: 2 051
Цитат на: Anonymous
Хората като ги гледат казват че много си приличат, но си мисля че това е по-скоро защото знаят че са близначки и очакват да са като две капки вода.


Еднояйчни ли са? Как ги роди?

# 19
  • Мнения: 229
Даааааа, да гледаш близнаци си е шоу!
Предполагам, че става да се кърмят едновременно, но аз да си кажа честно не успях да го постигна, затова гледах храненията им да са с интервал от около половин час. Така е по-лесно. Ние бяхме на смесено хранене - кърма + адаптирано мляко. Това, че близнаците са еднакви е мит - не може две отделни личности да са еднакви.

# 20
  • Мнения: 195
Хранеше го с шише - имаше страшно много шишета, сутрин си ги изваряваше да има за цял ден, отделно в хладилника си държеше резервни 1-2 пълни, та ако ревне бебето неочаквано да има да му даде. Тя изобщо не прави опит да го кърми след като почна да се изцежда, така че не се притесняваше да дава с шише.

# 21
  • Мнения: 4 458
Цитат на: vedrra
Цитат на: Anonymous
Хората като ги гледат казват че много си приличат, но си мисля че това е по-скоро защото знаят че са близначки и очакват да са като две капки вода.


Еднояйчни ли са? Как ги роди?


Не, двуяйчни са! За това казвам, че хората само си въобразяват, че си приличат. Wink  Е,  не са мноооого различни. Абе, ще ви дам снимка да ги видите - само да ми каже някой как става номера с качването на снимките Rolling Eyes
Раждането! От лесните случаи съм! Stuck Out Tongue  Родих ги за 4 часа! Вляазох в Шейново с 3 см. разкритие. Акушерката попита лекаря дали да ме качват в предродилно. Аз обаче се заинатих и казах, че съм дошла за задържане а не за раждане! Laughing  - беше точно 46 дена преди термина.  Та, смилиха се над мен и ме качиха за задържане Grinning  Там, др.лекарка, която беше на смяна се развика (не на мен де, ама вратите бяха отворени и се чуваше)" тоя луд ли е? (лекаря, който ме прегледа) какво задържане? Ще задържим най-много до утре!"  Аз обаче си мислех, че тая нещо не разбира - страха си е голямо шубе Laughing . За да ме успокоят, ми казаха че утре ще ме изпишат (бяха ми намаляли контракциите - надупчиха ме със системи!). Като ми изтекаха водите на др. ден вечерта (събота - ама съм тъпа, събота и неделя НЕ изписват - само през седмицата) ги попитах защо са ме излъгали, че ще ме изпишат. отговора беше : не сме те излъгали, ние наистина ще те изпишем но с две дечица! Wink  Шоу! От там на сетне, всичко мина като миг. Кошмара беше за шефката на Неонатолигията - чака ме до 11 вечерта за да поеме децата. Тя се изплаши,че ще са под 2 кг защото имах много малак корем. Само се вайкаше: леле, леле, колко ти е малък корема! какво ще те правим?! Извикаха и линейка от Майчин дом , да ме чакат и като родя, да вземат децата. За щастие децата се родиха малко над 2 кг. и всички се успокоиха! Та, това беше моето раждане! Не споменах, че ме гледаха поне 8 души - стажанти, лекари, акушерки и дори чистачката - облегната на метлата Imp . Чувствах се като опитно зайче - всички се бяха вторачили в мен. Добре, че по едно време един лекар ги изгони; да ми оставят място да дишам! Laughing  Разминах се само с 3 или 4 външни шева  Stuck Out Tongue Winking Eye  После, останах 15 дена в родилното - 10 дена децата бяха в кувиози....

# 22
  • Мнения: 2 051
Цитат на: натали
..... отделно в хладилника си държеше резервни 1-2 пълни, та ако ревне бебето неочаквано да има да му даде....


Натали, тези чудеса с многото кърма сестра ти как ги постигна - с лактогонни средства ли?

# 23
  • Мнения: 2 051
Цитат на: aylin
Раждането! От лесните случаи съм! Stuck Out Tongue  Родих ги за 4 часа! ..


Айлин, ти си късметлийка, дечицата също!
Честно казано не ме е страх от раждане, страх ме е от преждевременно раждане и последиците...
Колко пъти на ден си кърмеше дечицата в началото след като са били толкова мънички?

# 24
  • Мнения: 2 051
Цитат на: aylin
Абе, ще ви дам снимка да ги видите - само да ми каже някой как става номера с качването на снимките Rolling Eyes
...


Виж във форума на майките, около 1-2 май имаше доста съвети по въпроса.

# 25
  • Мнения: 4 458
Цитат на: vedrra
Цитат на: aylin
Раждането! От лесните случаи съм! Stuck Out Tongue  Родих ги за 4 часа! ..


Айлин, ти си късметлийка, дечицата също!
Честно казано не ме е страх от раждане, страх ме е от преждевременно раждане и последиците...
Колко пъти на ден си кърмеше дечицата в началото след като са били толкова мънички?


Няма нищо страшно при преждевременно раждане - вече!
Тоест, незнам, нали сега нещо няма лекарства... Sad  Абе, стискам палци на всички бременни!
Колко пъти ги хранех? Ами на 3 часа - денонощно Laughing

# 26
  • Мнения: 195
Не, не е ползвала никакви лактогонни средства. Само изцеждане с хубава помпа през три часа - каза ми, че в началото е ставала и нощем. Явно е изцеждала повече, отколкото бебето може да изсуче и така ( то в началото беше в болница ). Помпата не помни каква е, струвала 15 лева.

# 27
  • Мнения: 195
В началото  не знам колко изцеждаше, но към 2-3 месец ве4е изцеждаше по 200 мл от гърда на всяко цедене.

Общи условия

Активация на акаунт