Кърмене на близнаци

  • 3 729
  • 27
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 2 051
Момичета, чакам близнаци и знам, че с тях кърменето няма да е същото както е на едно бебе (там всичко си беше наред и се кърмехме успешно дълги месеци).
Дайте малко акъл - линкове или информация за книжки,  на всякакви неекзотични езици (без немски). Искам да изчета повечко от по-рано, че после знам, че няма да има време.
Общо взето информацията по този въпрос е по-оскъдна има и доста противоречия. Личните впечатления, които получих от майки на близнаци също не са обнадеждаващи. А имам голямо желание да мога да кърмя нормално и двете бебета.

# 1
  • Мнения: 4 458
Confused  Confused  Confused  какво да ти кажа, аз издържах 2 месеца. Не,че нямах желание да продължа, но кърмата взе че спря Cry  Голям гърч е ама при добро желание ще се справиш Wink . Най-важното е да не се панираш Sign Exclamation  Още по-важно е да имаш помошници - ама истински а не такива дето само отчитат дейност. Аз нямах късмет с помощта Cry  , то сигурно и за това ми спря кърмата - ама какъв рев му ударих Embarassed  Абе, няма да те плаша от сега. Само искам да ти пожелая: яшни деца (да не се налага да се цедиш), поспаливи (че да имаш време да поотпочинеш) и разбира се здрави. Не го мисли толкова. Нещо весело: пробвай да кърмиш и двете едновременно  Drunk - голямо е шоу (поне малко да се посмеем) Wink

# 2
  • Мнения: 2 051
Как ли изглежда позата (имам предвид при едновременното кърмене), представям си нещо като майка-орлица. Майтапа настрана, има ли място за двете бебета и с коя ръка си оправяш например изпуснатата гърда?
Иначе на помощ (в смисъл да се мотаят баби наоколо) никога досега нито към разчитала, нито съм я допуснала и бях много спокойна (и със спокойни поспаливи деца).

# 3
ама ти колко деца имаш? Shocked  как си поправяш изпуснатата гърда???? Confused  де да знам, те моите нямаха особено желание да сучат - особено едната Close . Те в родилното ги бяха размързеливили с тия шишета... - само чакаха да им се изсипе в гърлото! Rolling Eyes  Не бе, не те съветвам да го практикуваш - само пробвай - като са малки става номера, после почват да се ритат! Laughing . По-добре е да свикват да се изчакват, като не забравяш да ги редуваш - първо едната ще е първа, после другата...  Божееее, спомените нахлуха в главата ми Grinning  Лелееее, как съм се справяла наистина??? И аз не знам #Silly
Ще помолиш децата да ти помагат - докато храниш едното, да занимават другото. Не,че ако е гладно ще се залъже но... Ох, изобщо не знам какво да ти кажа. ако си на смесено хранене ще ти е по-лесно. На едното хранене едната е на къма а другата на адаптирано мляко, после ги разменяш. И това съм пробвала, но ми беше гузно Cry  и жал за това което е на шише. Има и др. начин! След кърмене да се цедиш и да пазиш кърмата в хладилника (питай педиатърката как точно!), и пак така едното на гърдата, другото със шишето от предишното кърмене - следващия път ги разменяш. айде стга толкова, че съвсем ще те объркам! Rolling Eyes
Кога ти е термина? Къде ще раждаш?

# 4
  • Мнения: 4 458
Embarassed  Embarassed  забравих да се регистрирам! Горното ферманче е от мен? Wink

# 5
  • Мнения: 1 497
Айлийн, ти близначета ли имаш?! Поздравления!!!

# 6
  • Мнения: 4 458
ДААА  bigdance2

# 7
summer съм. Два бързи линка на английски,

http://www.lalecheleague.org/FAQ/twins.html

и

http://www.askdrsears.com/html/2/T026200.asp

Също можеш да дадеш search na "breastfeeding twins" na yahoo, google i t.n.

# 8
  • Мнения: 429
Az uspqh da gi kurmq 5 meseca . Moite bebki ne sa nikak q6ni , no aznastoqvah i to dosta .
Probvah nomera da hranq purvo ednata , posle drugata , no tova se polu4ava6e edinstveno , kogato sa suneni , ne slagah bebinki mnoogo gladni da su4at , naprotiv te bqha dosta spokoini4ki , dokato gi hranih . a tova da gi kurmi6 i dvete ednovremenno , ne stava , adski trudno e , a na teb nqam da ti e nikak udobno !!!
Az se izcejdah poslednite nqkolko meseca , za6toto mi stava6e vse po-trudno da gi kurmq , no efekta purvo ednata , posle drugata , ima6e efekt opredeleno , puk i dvete sa na ednakvi kilogrami !!!
Uspehhhhhh , 6te stiskam palci!!!

# 9
  • Мнения: 2 051
Момичета, благодаря Ви.
Това със смесеното хранене хич не ме ентусиазира, но изглежда е неизбежно. Като не го изпитал човек на гърба си изглежда по-трудно - сега като си го представя едно хранене как плавно се слива със следващото хранене...И как да се редуват ако едното от тях примерно се буди първо и явно е по-гладно? Това с изцедената кърма е добра идея, стига млекоцентралата да произвежда достатъчно Confused
Aylin, колко са големи твоите? Викаш как си се справяла, аз се питам как се справяш сега, особено ако тичат в противоположни посоки!
Summer, мерси за линковете.
Ще раждам към края на септември, живот и здраве и се очертава да е в Бургас, тук сме за 1-2 години.
NaNa, ти и двете ли гърди изцеждаше всеки път?

# 10
# 11
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Пускам нова тема за кърмене на близнаци. Тези дни щом си дооправя компютъра ще ти допълня с още.
Можеш да си вземеш книгата на Хана Лотроп "Книга за кърменето", където има практични съвети за кърмене на близнаци. Ако не - мога да ти препиша някои по-основни от там.
Лека бременност и успех!

# 12
  • Мнения: 4 458
Цитат на: vedrra
Момичета, благодаря Ви.
Това със смесеното хранене хич не ме ентусиазира, но изглежда е неизбежно. Като не го изпитал човек на гърба си изглежда по-трудно - сега като си го представя едно хранене как плавно се слива със следващото хранене...И как да се редуват ако едното от тях примерно се буди първо и явно е по-гладно? Това с изцедената кърма е добра идея, стига млекоцентралата да произвежда достатъчно Confused
Aylin, колко са големи твоите? Викаш как си се справяла, аз се питам как се справяш сега, особено ако тичат в противоположни посоки!
Summer, мерси за линковете.
Ще раждам към края на септември, живот и здраве и се очертава да е в Бургас, тук сме за 1-2 години.
NaNa, ти и двете ли гърди изцеждаше всеки път?



Желая ти успех! То, сега може да ти изглежда малко объркано но, като ти дойде на главата..... нямя как. Моите деца са на 3 години Wink  - и слава богу! Това с търчането в различни посоки, го минахме. Беше страхотен купон - за зяпачите де Grinning  Аз ставах разногледа ама... сега вече ме оставят да почивам Stuck Out Tongue  Сега, ми късат нервите с глухотата си! Twisted Evil  Лелеее, сто пъти повтарям едно нещо, но ефект никакъв, а като писнат в един глас...., пък като започнат да се бият, хапят и скубят... Иначе много се обичат Laughing " Тя мене пател!" Общо взето сме подвижна лудница  ura . Не искам да те плаша, но е добре да се въоражиш с повечко търпение Simple Smile
Лека бременност - и не се ядосвай за да не са ти нервни децата  Wink

# 13
  • Мнения: 2 051
Цитат на: boo
.
Можеш да си вземеш книгата на Хана Лотроп "Книга за кърменето", където има практични съвети за кърмене на близнаци. Ако не - мога да ти препиша някои по-основни от там.

Мерси, Буу, мисля че е по-добре да търся книгата. Понамериха се и доста сайтове, така че мъглата започна малко по малко да се вдига.

Айлин, твоите еднакво ли наддаваха и различават ли се изобщо?

# 14
  • Мнения: 195
"Това със смесеното хранене хич не ме ентусиазира, но изглежда е неизбежно..... с изцедената кърма е добра идея, стига млекоцентралата да произвежда достатъчно."

 Не е неизбежно - по ред причини сестра ми си хранеше бебето с изцедена кърма, като се цедеше през три часа и от двете гърди още докато то беше в болницата.
Всеки ден и оставаше поне по 1 литър мляко, при положение, че бебето хапваше здраво през два часа. На това сигурно му викат "хиперлактация", но ти го пиша като пример - преспокойно ще можеш да "произвеждаш" и за двете бебчета Simple Smile.
Успех!

# 15
да, еднакво наддаваха. разбира се че се различават Rolling Eyes  близнаците са еднакви само за външния свят, за хора които ги виждат за малко. Едната например беше по-яшна - по-лакума, а другата, по-търпелива. сега разликата им е 300гр. и 1 см. на височина. Хората като ги гледат казват че много си приличат, но си мисля че това е по-скоро защото знаят че са близначки и очакват да са като две капки вода. ако обаче ги гледат сред много деца и са облечени различно, едва ли ще се сетят че са близначки. То, аз и без това се опитвам да ги обличам различно... само дето по магазините няма особено голям избор Sad

# 16
  • Мнения: 4 458
пак забравих да се логна Embarassed  Embarassed  Embarassed  Hug

# 17
  • Мнения: 2 051
[quote="натали
 Не е неизбежно - по ред причини сестра ми си хранеше бебето с изцедена кърма, като се цедеше през три часа и от двете гърди още докато то беше в болницата.Успех![/quote]

А как го хранеше, със шише, с лъжичка или по друг начин?

# 18
  • Мнения: 2 051
Цитат на: Anonymous
Хората като ги гледат казват че много си приличат, но си мисля че това е по-скоро защото знаят че са близначки и очакват да са като две капки вода.


Еднояйчни ли са? Как ги роди?

# 19
  • Мнения: 229
Даааааа, да гледаш близнаци си е шоу!
Предполагам, че става да се кърмят едновременно, но аз да си кажа честно не успях да го постигна, затова гледах храненията им да са с интервал от около половин час. Така е по-лесно. Ние бяхме на смесено хранене - кърма + адаптирано мляко. Това, че близнаците са еднакви е мит - не може две отделни личности да са еднакви.

# 20
  • Мнения: 195
Хранеше го с шише - имаше страшно много шишета, сутрин си ги изваряваше да има за цял ден, отделно в хладилника си държеше резервни 1-2 пълни, та ако ревне бебето неочаквано да има да му даде. Тя изобщо не прави опит да го кърми след като почна да се изцежда, така че не се притесняваше да дава с шише.

# 21
  • Мнения: 4 458
Цитат на: vedrra
Цитат на: Anonymous
Хората като ги гледат казват че много си приличат, но си мисля че това е по-скоро защото знаят че са близначки и очакват да са като две капки вода.


Еднояйчни ли са? Как ги роди?


Не, двуяйчни са! За това казвам, че хората само си въобразяват, че си приличат. Wink  Е,  не са мноооого различни. Абе, ще ви дам снимка да ги видите - само да ми каже някой как става номера с качването на снимките Rolling Eyes
Раждането! От лесните случаи съм! Stuck Out Tongue  Родих ги за 4 часа! Вляазох в Шейново с 3 см. разкритие. Акушерката попита лекаря дали да ме качват в предродилно. Аз обаче се заинатих и казах, че съм дошла за задържане а не за раждане! Laughing  - беше точно 46 дена преди термина.  Та, смилиха се над мен и ме качиха за задържане Grinning  Там, др.лекарка, която беше на смяна се развика (не на мен де, ама вратите бяха отворени и се чуваше)" тоя луд ли е? (лекаря, който ме прегледа) какво задържане? Ще задържим най-много до утре!"  Аз обаче си мислех, че тая нещо не разбира - страха си е голямо шубе Laughing . За да ме успокоят, ми казаха че утре ще ме изпишат (бяха ми намаляли контракциите - надупчиха ме със системи!). Като ми изтекаха водите на др. ден вечерта (събота - ама съм тъпа, събота и неделя НЕ изписват - само през седмицата) ги попитах защо са ме излъгали, че ще ме изпишат. отговора беше : не сме те излъгали, ние наистина ще те изпишем но с две дечица! Wink  Шоу! От там на сетне, всичко мина като миг. Кошмара беше за шефката на Неонатолигията - чака ме до 11 вечерта за да поеме децата. Тя се изплаши,че ще са под 2 кг защото имах много малак корем. Само се вайкаше: леле, леле, колко ти е малък корема! какво ще те правим?! Извикаха и линейка от Майчин дом , да ме чакат и като родя, да вземат децата. За щастие децата се родиха малко над 2 кг. и всички се успокоиха! Та, това беше моето раждане! Не споменах, че ме гледаха поне 8 души - стажанти, лекари, акушерки и дори чистачката - облегната на метлата Imp . Чувствах се като опитно зайче - всички се бяха вторачили в мен. Добре, че по едно време един лекар ги изгони; да ми оставят място да дишам! Laughing  Разминах се само с 3 или 4 външни шева  Stuck Out Tongue Winking Eye  После, останах 15 дена в родилното - 10 дена децата бяха в кувиози....

# 22
  • Мнения: 2 051
Цитат на: натали
..... отделно в хладилника си държеше резервни 1-2 пълни, та ако ревне бебето неочаквано да има да му даде....


Натали, тези чудеса с многото кърма сестра ти как ги постигна - с лактогонни средства ли?

# 23
  • Мнения: 2 051
Цитат на: aylin
Раждането! От лесните случаи съм! Stuck Out Tongue  Родих ги за 4 часа! ..


Айлин, ти си късметлийка, дечицата също!
Честно казано не ме е страх от раждане, страх ме е от преждевременно раждане и последиците...
Колко пъти на ден си кърмеше дечицата в началото след като са били толкова мънички?

# 24
  • Мнения: 2 051
Цитат на: aylin
Абе, ще ви дам снимка да ги видите - само да ми каже някой как става номера с качването на снимките Rolling Eyes
...


Виж във форума на майките, около 1-2 май имаше доста съвети по въпроса.

# 25
  • Мнения: 4 458
Цитат на: vedrra
Цитат на: aylin
Раждането! От лесните случаи съм! Stuck Out Tongue  Родих ги за 4 часа! ..


Айлин, ти си късметлийка, дечицата също!
Честно казано не ме е страх от раждане, страх ме е от преждевременно раждане и последиците...
Колко пъти на ден си кърмеше дечицата в началото след като са били толкова мънички?


Няма нищо страшно при преждевременно раждане - вече!
Тоест, незнам, нали сега нещо няма лекарства... Sad  Абе, стискам палци на всички бременни!
Колко пъти ги хранех? Ами на 3 часа - денонощно Laughing

# 26
  • Мнения: 195
Не, не е ползвала никакви лактогонни средства. Само изцеждане с хубава помпа през три часа - каза ми, че в началото е ставала и нощем. Явно е изцеждала повече, отколкото бебето може да изсуче и така ( то в началото беше в болница ). Помпата не помни каква е, струвала 15 лева.

# 27
  • Мнения: 195
В началото  не знам колко изцеждаше, но към 2-3 месец ве4е изцеждаше по 200 мл от гърда на всяко цедене.

Общи условия

Активация на акаунт