удачно ли е да корумпирам учителката?

  • 2 190
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 66
Минзухар, аз бях в твоето положение приди година. Бебе на 4м и ученичка. Много е трудно. Бебето ревеше по 24ч, а кака вместо да седне да пише вадеше куклите.Аз създадох график за учене и за игра.Разбра, че докато не напише домашните няма да има игра.Според мен е най-добре детето да е около теб и да свикне да си учи само уроците разбира се ако има нужда от помощ да му помогнеш.
И НЕ СЕ ОТКАЗВАЙ ДА ЗАПОЧНЕШ РАБОТА.  Grinning

# 16
  • Мнения: 3 622
минзухар напълно си права, че един учител ще се справи по добре с детето, ще му създаде навици и ще му поднесе материала по друг начин. Когато сина ми започна първи клас аз опитах да  му помагам с уроците, но бързо се отказах и му намерих учителка, с която е вече трета година.  Малко или много той има респект от нея, и имай предвид, че материала става доста труден и обемен и не е хубаво ако изпусне началото.

# 17
  • Мнения: 494
 Ако минзухар смята, че не може да се справи, да си наеме учител, разбира се. Тя си знае най-добре какво може и какво не може. Да си "педагог", дори и на собственото си дете, не е за всеки и по-добре да си наясно и да вземеш мерки, няма нищо лошо, напротив.
 Според мен не е проблем да се говори с учителката на детето. В класа на сина ми имаме два такива случая. Децата не се справят в занималнята, с родителите си също. Госпожата се занимава с двамата, след училище. Съгласи се, без проблем, не и плащат много, а резултатите са много добри. Мисля, че и плащат по 2 лв на час. Не виждам да има и проблем с другите деца. По никакъв начин не се чувстват специални, дори мисля, че самите деца се стараят много повече, именно защото тя ги занимава. Но си зависи от учителя, де... ,а колкото до корумпирането Laughing-изобщо не мога да погледна на това, по този начин...

# 18
  • у дома
  • Мнения: 7 140
Не знам тази учителка с кой акъл се е съгласила да помага на деца,на които преподава срещу заплащане и то така че и други знаете и то даже и сумата.Не е разрешено да дава уроци не само на децата,на които преподава , а и въобще на деца от училището, в което работи.Към авторката на темата-намери си добра пенсионирана учителка и то според мен за известно време,докато наваксват и препускат из материала,но примерно след зимната ваканция се пробвай да минете вече и без нея.Иначе детето ще свикне постоянно да му виси някой на глават,докато учи и следващите 12-13г все трябва да търсиш частен учител...

# 19
  • Мнения: 494
Не знам тази учителка с кой акъл се е съгласила да помага на деца,на които преподава срещу заплащане и то така че и други знаете и то даже и сумата.Не е разрешено да дава уроци не само на децата,на които преподава , а и въобще на деца от училището, в което работи.Към авторката на темата-намери си добра пенсионирана учителка и то според мен за известно време,докато наваксват и препускат из материала,но примерно след зимната ваканция се пробвай да минете вече и без нея.Иначе детето ще свикне постоянно да му виси някой на глават,докато учи и следващите 12-13г все трябва да търсиш частен учител...
  Хм...хвърли ме в размисъл...Аз, лично, не виждам проблем. Не знаех, че било забранено... newsm78

# 20
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
За мен лично  частна занималня е най-добрия вариант. За частен учител за помощ на дете в 1 клас мисля,че е рано.

# 21
  • у дома
  • Мнения: 7 140
Ами да,има проблем-все едно го подкупваш,за да пише по-висока оценка.Не знам дали ме разбра правилно-той може да си дава колкото иска частни уроци,но на деца,които не учат в училището в което преподава.

# 22
  • Мнения: 1 679
Аз също бих те посъветвала, ако нямаш възможност да се занимаваш сама с него, потърси някоя пенсионирана начална учителка.

# 23
  • Мнения: 524
Дъщеря ми е първи клас след стачка. Не виждам никакво препускане по материала.  Единствено домашните може да им идват в повече, но то и на мен пет от реда двойки и пет реда "Ъ" може да писне.
Нека ги разпредели равномерно за целия следобед и може и да се справи.
Струва ми се лудост да наемеш учител за първокласник Ръката ли да ме държи като пише?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт