не иска да преглъща и само плюе

  • 1 629
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 214
Захраних малкия точно в деня, в който навърши 6 месеца (17.11). Дотогава беше само на кърма. Предложих му тиква, понеже с каката имах горчив опит със захранването - имаше невероятен запек и много се мъчеше. Затова сега избрах да почна с нещо разхлабващо. Да, ама вече 1 седмица (2 дни беше болничък и не съм му давала твърда храна) като му дам направеното от мен пюре и прави гадни физиономии, държи храната под езика и след няколко секунди го избутва навън с езиче. би трябвало да яде поне 5-6 лъжички, а в коремчето му сигурно и една не отива. Всичко плюе. След 10 минути почва да мрънка, слагам го на гърда и се успокоява. Почнах да му предлагам и водичка, ама не знае как да захапе биберона и само го дъвче. Освен тиква, въведох и тиквичка (домашна) и морков. Днес и картоф пробвах, но ефекта е все един и същ. Не слагам сол, краве масло или захар. Само 30мл кърма. Чудя се дали изобщо ще происка да дъвче и гълта. Тежи 8700 (роди се 4220) и ако е от значение, долната му юздичка е къса, което никога не е било проблем при сучене обаче. Как да подходя?

# 1
  • Мнения: 630
Може да не е готов за захранване. Изчакай или пробвай с плодово пюре. Мен педиатрите винаги са ме съветвали да захранвам с готово пюре, защото при домашно приготвените няма как да се премахнат някои киселини и т.н., но ти си знаеш най-добре. По принцип приема ли лъжичката или не я иска и го насилваш?

# 2
  • Мнения: 214
когато подам лъжичката, отваря уста. и когато вкарам лъжичката, избутва с езиче напред или седи с отворена уста известно време и после отново всичко навън. ще купя едно пюре, да видя дали не е заради вкуса, както ме съветваш.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 658
или не е готов за захранване или още е болен. При нас имаше такъв двуседмичен период и се оказа, че и е зачервено гърлото и затова не иска да преглъща друго освен кърма. Аз лично от самото начало готвя всичко и тя никога не е харесвала купените пюрета.

# 4
  • Мнения: 484
Яна харесва само купени пюрета. Яде тиквата на ХИП с голямо удоволствие, затова реших да й сваря домашна. Пълен провал - не поиска дори една лъжичка да приеме. По същия начин отказва и останалите домашни неща. Напоследък хапва малко намачкан банан, круша и ябълка, но само ако давам с пръсти.
Може и твоето бебе да не харесва домашно варените неща, пробвай с купешки пюрета, за да видиш дали изобщо имате проблем или е просто въпрос на вкус Simple Smile.

# 5
  • Мнения: 214
пробвах преди 2 часа да му дам лъжичката, вече потопена в пюрето и той веднага си я напъха в устата. така 2-3 пъти и изплю само веднъж. поне със сигурност половин лъжичка има в коремчето Simple Smile
чудя се дали да не пробвам и с каша, че е по-водниста от пюрето.

Общи условия

Активация на акаунт