Тайната на дългата и здрава коса-21

  • 51 153
  • 387
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 4 496
И аз не съм разнасяла ампули по дължината.Важно е съставките да попият в кожата, според мен де.
На aaNaaNana аз ще и викам Нана.любимата книга на майка ми.

# 376
  • Мнения: 31
На мен в аптеката от която си пазарувам маслата ми дадоха листовка на FloryVital. Ето какво пише на листовката на ампулите:
Стимулант за коса с растителна плацента. На основата на Хидролизирани соеви протеини, Д-пантенол /провитамин В5/, витамин F за нежна грижа и разкрасяване на косата. Хидролизираните соеви протеини са с почти еднаква структура и свойства като екстрактите от животинска плацента. Соевите протеини повишават метаболизма и дишането в клетките, набавят необходимите хранителни вещества в кожата. Поради високото си съдържание на аминокиселини влизащи в синтеза на кератина и колагена, плацентния екстракт играе роля на силен стимулант при растежа и заздравяването на косъма.
Витамин F и провитамин В5 овлажняват ствола на косъма, намаляват степента на накъсване на косъма, подобрявайки здравината на косата.
Прониква дълбоко в корените на косата, възстановява нейната естествена здравина и й придава жизненост и блясък.
заздравява косъма, възвръща силата и еластичвостта на косата. Подсилва, стимулира растежа и регенеративните процеси.
Присъствието на Д-Пантенол, който прониква дълбоко в кожата на главата, стимулира образуването на пигменти и с това допринася за нейното подмладяване и разхубавяване. Хидрофилните му свойства запазват естествената влажност на кожата. Поради отличната си проникваемост чак до корена на косъма Д-Пантенолът се явява естествен кондиционер, който прави косата еластична и гладка, премахва чувството на мазност и сплъстеност.
Начин на употреба: Преди употреба разклатете добре ампулата. В случай, че остане неизползвано количество в ампулата запушете с тампон от памук. Комплексът се нанася на измита и подсушена коса. Масажира се 2-3 минути. Не се изплаква! Избягвайте контакт с очите! При евентуален допир да се изплакне обилно с вода. Да се пази от деца.
Интензивен курс- 2 ампули седмично до подобряване на състоянието на косата.
Поддържащ курс - 1 ампула седмично
Препоръчва се през пролетния и есенния сезон курс по 2 ампули за 3 седмици и по 1 ампула за следващите 6 седмици.
Специална цена: 1.95лв./20мл.
  bouquet

# 377
  • Мнения: 965
Така е - важни са за кожата на главата ампулките. А тези с жен-шена подхранващи ли са или имат и друго предназначение? А щом е само в корените, а Поли казва, че са 20мл., то значи ще ми стигне една ампулка за няколко нанасяния?!  Hug


Чернокоске, мерси... изпревари ме  Peace

# 378
  • Мнения: 31
Съжалявам ако има правописни грешки, но бързах да препиша листовката, а и съм с дълги нокти  Embarassed  и ми е малко неудобно.
Явно тези ампули с жен-шена са някакъв друг вид и щом като poli__5 пише, че са хубави може и тези с плацентата също да са добри.
Дано съм била полезна   bouquet

# 379
  • Мнения: 31
Anelia85   bouquet  имам няколко въпросчета към теб за деавида и рициновото масло за мигли, но ще ти пиша утре на лични, че сега трябва да лягам за да успея да се наспя  Hug

# 380
  • Мнения: 965
Беше доста изчерпателна и доста полезна с това скорошно инфо  bowuu
Тези с плацентата, за които пишеш звучат страхотно. Не знам тези с жен-шена за какво точно са, но сигрно и те са хубави. Пък и ако едните ти харесат, можеш да редуваш двата вида  Peace

# 381
  • Мнения: 965
Добре, няма проблеми, Чернокоске. Само хубави неща ще ти кажа за рициновото масло  Flutter

# 382
  • Мнения: 4 496
Ще се купуват и двата вида.Пфу. Crossing Arms

# 383
  • Мнения: 2 726
Ей,аз чак сега разбирам,че имало и други ампули Флоривитал,мислех че са само един вид,и като питах аптекарката дали имат такава марка тя направо ми даде тези с жен-шен.Но тези с плацентата ми звучат доста добре от описанието,то се е видяло ще търся и тях Money

# 384
  • Мнения: 284
Красим и аз ще взема да пробвам маската с чесъна по оригиналното описание.И определено ще си взема от ампулките момичета.
п.с.Голяма зарибявка е тази тема-едва смогвам да ви чета  bouquet

# 385
  • Мнения: 603
И аз днес ще поразгледам за ампулки , и ще потърся минералното олио за коса, което се обсъжда в една тема..
аннНаа  Rolling Eyes много хубава коса, със страхотен блясък

# 386
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Добро утро! Laughing
Да докладвам и аз. bowuu
Снощи си направих маската.За моя голяма изненада я измих много лесно и то с един шампоан,който не ми вдъхна голямо доверие на Билка.Очаквах да е много мазна ,но лесно се изми.След,което косата ми стана много остра(нетипично за нея) и се наложи да си сложа балсам,за да мога да я разреша.Тъй-като беше станало и много късно ,пуснах и сешоара в действие,макар,че гледам по принцип да го избягвам.Тази сутрин си харесвам косата,в никакъв случай не ми е мека ,ама аз и не харесвам,обичам да ми по-твърда. Crazy
Моите съставки бяха:1 жълтък.1 ч.л. мед.1 ч.л. водка.1 ч.л. зехтин,стимулант на Икаров(на око),10 ml тривитаминол.Реших,че ще ми е по-удобно да го изтеглям със спринцовка.

# 387
  • Мнения: X
Кога, кога успяхте да изпишете толкова много Laughing

Заповядайте в новата тема Hug:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=247092.0

Общи условия

Активация на акаунт