Логопед

  • 1 689
  • 8
  •   1
Отговори
Здравейте!

Обръщам се към Вас по препоръка на Liorena с конкретна молба .
 Моя близка завърши Висшето си образование специалност Логопедия в СУ Климент Охридски през 1997г. Оттогава насам не може да си намери работа по специалността. Оказа се, че по-голямата част от обявите за логопед всъщност предлагат работа за Специален педагог. След като дълго време беше безработна миналата есен тя реши да опита  по една такава обява. Както и очакваше се наложи да върши работата на специален педагог като същевременно изискваха от нея напредък при децата и от гледна точка на работата и като логопед. Притесняваще се, че не отговаря на очакванята и напусна.
И така обръщам се към Вас с молба да ме насочите ако е възможно към някаква Асоцияция на логопедите или към трудова борса, която предлага работа за такива кадри. Разбира се всякаква друга информация би ми била полезна.
Предварително Ви благодаря!

# 1
  • Мнения: 3 459
Ще следя темата  Peace
И аз това ще завърша  Peace

# 2
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Може да опита по ресурсни центрове, училища, частни училища и градини...
Евентуално мисля, че би могла да работи като ресурсен учител в някое училище.

Като майка на дете, което не проговаря, бих казала, че всъщност логопеди са нужни, друг е въпросът, че повечето са квалифицирани само на ниво поставяне на звуци и изглаждане на произношение.
При децата, и особено при децата с проблеми е необходимо логопедът да излезе от рамките на това разбиране за професията си, ако въобще иска да постигне нещо.

# 3
  • България
  • Мнения: 106
В детската градина на дъщеря ми отскоро идва логопед ,не се заплаща такса от родителите ,незнам дали е инициатива на общината или вече има такава политика да идват специалисти в дет. градини .Би могла да попита за такава работа ,само ,че незнам към кого би трябвало да се обърне.

# 4
Благодаря на всички, които се включиха в темата.
Ще последвам съветите Ви. Не се колебайте да пишете ако имате мнение по въпроса или някаква друга информация.
  bouquet

# 5
  • Мнения: 530
Ходих 3 год. докато бях малка и все още имаше надежда да се оправя, защото не мога да казвам буквата РРрррр.
Е да ви кажа полза никъква, а толкова години ходих и си останах така, а децата така ми се подиграваха, че и сега имам лек комплекс за това.  Cry

# 6
  • Мнения: 4 585
Има много детски градини, в които има деца с проблеми и се посещават от логопеди.
Тя се е насочила към училищата, явно. Има и центрове за социална интеграция и рехабилитация -
и в тях работят логопеди.
Темата не е за тоя подфорум, но не се кахъри за това - ще дойде мод и ще я премести.
Модовете са неизбежни.

# 7
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Темата не е за тоя подфорум, но не се кахъри за това - ще дойде мод и ще я премести.
Модовете са неизбежни.

Е темата беше в ''Нашите деца'', Мод я премести в ''Клюкарника'', сега къде ще я местим newsm78

# 8
  • Мнения: 4 585
Е, значи тук й е мястото.
Модовете винаги са прави.

Общи условия

Активация на акаунт