Майчинството става 60-90% от заплатата

  • 3 022
  • 54
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 6 559
Така е, тук често гледаме на нещата в  черно и бяло, всички знаем, че има милиони нюанси  Rolling Eyes .
А пък пред това предложение има толкова "ако" и толкова  Confused:  Confused:  Confused: ..., че май даже много внимание му отделихме, чакайте да видим и другите "сили" какво ще предложат  #Crazy  Mr. Green  #Silly  #Cussing out  Twisted Evil

# 46
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Еи Биби много присърце си я взела тая тема. Аз във случая не съм много съгласна с теб, но рискувам да те подразня ако вляза в спор:))))))
Само ще кажа че ако си събира човек парите дето ги дава на държавата за да се осигури като е болен или стар ще е много по-осигурен. А пък тези приказки да си внасяме осигуровки за да има за пенсионерите и болните са "мижи да те лъжем". Щото постоянно пращаме пари насам-натам за болни деца а пък като се обърнем и видим пенсионерите до себе си колко са зле с тия пенсии макар че са давали по 30-40 години пари на държавата за да са добре и какво се получава? Ние даваме пари за болни и стари пък гледаме как здрави и млади министри се возят в лимузини. А не благодаря. Аз пак давам пари ама знам къде отиват. Парите за лекарства - директно в джоба на свеки и по разни смс-си  за помощи и т.н. Парите за моето здраве - в частния кабинет дето ме гледат като писано яице и ми правят всякакви изследвания, а не при личната дето ми къса нервите всеки път като й кажа за направление - все едно я карам отзад да си го вади (с извинение). И аз работих няколко години в държавна фирма и се осигурявах на пълна заплата и като ме съкратиха се оказа че имало таван на обезщетенията и ще взема 1/3 от това дето съм го внасяла всеки месец. А пък моя мъж до преди 2-3 години се осигуряваше на 10 минимални заплати и какво получи - като отиде по спешност в поликлиниката да му извадят кърлеж се разправяха с него половин час че не им било работа и трябва да си плати. А пък майка ми и баща ми дето са работили толбкова години на държавата и са внасяли маса пари за осигуровки сега са безработни и ги карат да внасят повече здравни от работещите а пък като гледам пенсията няма и да я доживеят, щото познай кой ще вземе на работа 50 годишен в провинцията.
Повече не   искам да пиша че взех да се ядосвам а иш стана дълго та ще ви омръзна да ме четете.
МАЙНАТА МУ И НА ТОВА ПРАВИТЕЛСТВО! И ТО НИЩО НЕ НАПРАВИ КАТО ХОРАТА ЗА ХОРАТА!!!!!!!!!!

# 47
  • София
  • Мнения: 6 559
Хм, ама не всеки може да отиде в частен кабинет да го гледат като писано яйце. Пък ако спрем всички да внасяме осигуровки и това дето го има няма да го има а съгласете се, че има и д-ри дето спасяват животи и те не са малко, съгласете се че има пенсионери с деца в чужбина примерно, или с деца, които са починали (да не дава годпод никому) и разчита само на пенсиято си  пък била тя и 70 лв.
Пък който има пари и не му се плащат задължителните осигуровки - ами за си ги внася в банка, да ги инвестира в частен пенсионен или здравен фонд, или у нас или в чужбена (възмажности бол), но хората които го правят са нищожен процент от общото населеиие.
И още пак искам да го подчертая, щото искам да бъда разбрана правилно - не съм защитник на правителството, нито на това конкретно, нито на което и да било, но и ние трябва да си променим начина на мислене, щото за 1 германец примерно е недопустимо да укрива данъци волно или неволно, по желание или не , пък ние все гладаме нещо да скътаме, и затова не са виновни само работодателите...
п.с. и още нещо значи и да не си осигуряван и да си осигуряван на 10 минимали работни заплати би следвало по 1 и същи начин за ти третират кърлежа  Laughing  Laughing  Laughing , така че примерът не е особено уместен, а това че здравеопазването бъка от такива случаи е факт, който никой не отрича, но я има и другата страна , за която писах по-горе.
И още нещо това ми е последният постинг по социална тема - обещавам!

# 48
  • Мнения: 955
Абсолютно подкрепям Биби и всички останали, които са явно са наясно, че и в общ, както и в личен план трябва да дадеш, за да вземеш. Осигурявана съм на реалната ми заплата и имам трудов стаж над 13 години. Мисля, че никой не попада  СЛУЧАЙНО при  работодателя си. Напуснах предишния си за да си намеря работа, където нещата са 1/1. Въпрос на личен избор и достойнство е да подпишеш трудовия си договор.
И повярвайте ми не съм го направила защото ще получавам заслужена пенсия или майчинство, а в защита на личните ми права като цяло, а те почват от трудовия договор. Ако искаме да влезем в ЕО трябва да сме съгласни с промените, които ни предстоят. Крайно време е, да скъсаме с старите порядки. Докога с това едноправие?

# 49
  • Мнения: 3 153
Цитат на: Grami1
Цитат на: bibi
Аз съм от ези дето имат 10 години трудов стаж и винаги съм осигурявана на максимума (не го приемайте като парадиране моля, просто искам да обясня позицията си), та само приветствам такива решения, дай боже да станат реалност, не може да получавам 130 лв. майчнство при горните условия  (а в моя случай и при две бебета) и приятелката ми, която има цефром исловом 10 месеца ФИКТИВЕН трудов стаж да взема също 130 лв. -  е не става. Аз да не вземам детски, понже сме богати, щото не осигуряват на реалните доходи, а тя да взема, щото мъжо й се подписва на 200 лв приемрно, а взема пъти повече - е не става  #Cussing out  #Cussing out  #Cussing out .
За всички ще има осигурен минимум, пък който и внасял и са му внасяли повече, да получава повече, това е и начин и за изкарвене на икономиката на светло, за да бъдем осигурявани всечкие на това, което получаваме реално, щото те парите оттам идват не от другаде. Щото всички викаме дай, всички от една крава цицаме, а пари внасят примерно половината, че даже и акъл раздаваме ( в т.ч. и аз най-активно  Embarassed ), на някои мами какви ИЗМАМИ (защото това си е чиста изамама)  да правят, за да вземат майчинство, една или две години, болнични  и т.н. за да увеличат доходите си.
А колкото до Христина Христова, познавам я лично, както и министрите преди нея и смея да кажа, че е най-социално ориентираният министър осглавявял това министерство откакто избухна демокрацията (че е дебелогъза-така е, но това не й пречи да бъде професионалист, не всички сме манекени). Не съм гласувала за НДСВ, няма и да гласувам, не ги защитавам, обаче пък и само с плювни не става ще ме прощавате.


Аз съм в абсолютно същото положение!!! Напълно те подкрепям и се чувствам като теб!

И аз се присъединявам!

# 50
  • Мнения: 3 153
Гледам, че се вихри спор за осигуровките....моето мнение съм го казвала и преди-ако мога и 1 лв. няма да дам на държавата, но при положение, че нямам такъв избор предпочитам да имам все пак някаква полза!

# 51
  • Мнения: 2 755
bibi, напълно споделям твоето мнение  newsm10

# 52
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Не, няма да учавствам в този спор, но няма сила на света, която да мее убеди, че германците не си и помислят да не плащат данъци.
Пък и май имат повече варианти за данъчни облекчения от нас, а?
По отношение на един стар постинг на Биби за болничните, колко много хора си взимали болничен. Ами регламентирано е от закона. Какво да кажем фирми с мото: Нашите болни най-здрави, защото се осигуряват на тавана, а получават повече, тогава те не си взимат болнични и не товарят здравната система, а излизат в полагаемата им се отпуска, защото ще получават несъизмеримо по-малко.
Т.е. какво да тръгнат на бунт, защото хем плащат най-много, а и хем им казват, че са богати и могат да си позволят частен кабинет???
За мен сумата, която се предвижда за майките е недопустимо ниска, но проблемът не е в хората, в спазването на законите, което се осигурява от държавата. Един познат ревизор от НОИ преди две години ми обясняваше логиката на работата си-прави проверки на регистрираните в НОИ, а на нерегистрираните - не. Така че не разбирам какъв е проблемът с хора, които се осигуряват било то и на МРЗ, а  да няма проблем с тези, които работят без ТД и без да плащат осигуровки. И тук, уважаеми дами, все още не говорим за ДАНЪЦИ, защото те се плащат отвъд МРЗ.

# 53
  • Мнения: 3 116
Цитат на: Ina Sebieff
Какво да кажем фирми с мото: Нашите болни най-здрави, защото се осигуряват на тавана, а получават повече, тогава те не си взимат болнични и не товарят здравната система, а излизат в полагаемата им се отпуска, защото ще получават несъизмеримо по-малко.


Tochno taka e kato po-skoro hodiat bremenni s 40 gradusa temperatura i antibiotic na rabota !

# 54
  • Мнения: 449
Не съм съгласна с някои от вас. Защото - не се осигурявам на заплата, която получавам , но разликата в сумата не е голяма. Осигурявам се на 200лв, а получавам чисто 255лв. Това означава, че ако бъде 60% от заплатата ще получавам 120 лв.
Както ви казах не получавам тройно и четворно отгоре.
Освен това съм с 10г. трудов стаж, работното ми време е от 9,30ч до 19,30ч. По всички официални празници работя, в събота също. Но заплатите в провинцията са толкова ниски, няма значение с какво образование си.

Общи условия

Активация на акаунт