Гладене на бебешки дрешки?

  • 8 509
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 35 961
Момичета, напомнете ми, маля ви, защо се налагаше да се гладят бебешките дрешки, кърпи, чаршафи и всичко, до което се допира бебето? Спомням си, че с първото си дете гладех до умопомрачение до 5 месец, но не помня защо съм го правила  Embarassed  Embarassed  Embarassed имам предвид онова гладене, което не е свързано с това, че бебето трябва да изглежда добре

# 1
  • Мнения: 4 358
За дезинфекция. Парата убива всички дребни гадинки.

# 2
  • Мнения: 1 289
Цитат на: tedi_b
За дезинфекция. Парата убива всички дребни гадинки.

Същото, освен това да се неутрализират и остатъците от прах за пране. Поне на мене така ми казаха, въпреки че не виждам логика за праха. Аз по принцип плакна 2 пъти дрехите на Ради в пералнята.

# 3
  • Мнения: 5 228
За дезинфекция. Освен това скоро четох някъде, че по този начин се елиминират и евентуални остатъци от перилните препарати, които биха могли да дразнят бебешката кожа.

# 4
  • Мнения: 35 961
Колко дребни? колко време след гладенето трябва да се облече дрешката, за да има какъвто и да е смисъл? ако престой в гардероба ден-два или седмица? според една акушерка, преварената вода в превареното шише е стерилна до 3 часа, ако не се пие от нея, но хайде, там намирам смисъл ... а тук? освен да убия нещо с размера на хлебарка или муха  Confused:

# 5
  • Мнения: 35 961
и как точно се елиминират остатъците от парховете? при гладене изпаряват ли се /не се заяждам, просто търся смислено оправдание на това "загуби-време"/? гладенето не е ли остатък от времето, когато са прали в реката и всичко е съхнело на околните камъни  Confused:

# 6
  • Мнения: 2 028
с пара или без пара трябва да се гладят?? някъде четох пък, че не трябва да се гладят с пара!

# 7
  • Мнения: 35 961
Цитат на: ray
не трябва да се гладят с пара!

ново двайсе Sign Exclamation би било по-логично да се гладят с пара...съвсем се обърках  #Cussing out

# 8
  • Мнения: 2 028
Цитат на: bubanka
Цитат на: ray
не трябва да се гладят с пара!

ново двайсе Sign Exclamation би било по-логично да се гладят с пара...съвсем се обърках  #Cussing out


неее, и аз като теб се чудя, просто съм попадала на двете противоположни мнения та рекох да го повдигна въпроса Stuck Out Tongue може някой да каже, трябва или не да се глади с пара

# 9
  • София
  • Мнения: 2 896
аз смятам да гладя първо с пара за да се изгладят и за т.нар. дезинфекция - и после на сухо за да се изпекат и да не остават влажни от парата...

# 10
  • Мнения: 46 508
Аз гладих до 3-4 месец, докато не дойде леля ми и каза, че нейната педиатърка препоръчала гладене до 40 ден за дезинфекция, после край, защото не било добре да се гледа бебето в прекалено стерилна среда. На мен само това ми трябваше, мразя да гладя Close  Сега гладя само тези, които са за излизане навън и се мачкат Grinning

Това за парата го чувам за първи път  Shocked

# 11
  • Мнения: 35 961
а кърпи и хавлии гладите ли? те се скапват от гладене, поларът - също! и на всяко къпане ли ги перете и гладите /това е по въпроса с бактериите, които евентуално ще живеят в тях и прахът за пране, който ако е останал се овлажнява и по-лесно влиза в контакт с кожата/
имам приятелки, които използват и омекотител, той не е ли още по-вреден, все пак не се изплаква и едва ли се маха с гладене /само се съсипва ефекта от него/

# 12
  • Мнения: 35 961
до кога гладихте всичко Confused:
още един въпрос - двустранно или едностранно?

# 13
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Не съм особено уверена, че ще убиеш акари и пр от ютията, освен ако не гладиш на максимум, евентуално, по-скоро да спомогнеш за развитието на животинките, ако някоя мама е по-запозната да ме информира и мен.
Аз си признавам, че имам сушилна, като ги мина оттам, няма нужа да ги гладя, освен ако не са смачкани.
За парата четох, че оставала остатъчна влага и спомагала развитието на гъбите.

# 14
  • Мнения: 5 228
Аз ги гладя с пара, само от външната страна - двустранно чак ми се струва прекалено, а и наистина, все пак децата ни няма да растат в изолатор, та да им осигуряваме едва ли не стерилна среда.

# 15
  • Мнения: 1 976
Цитат на: Gush
аз смятам да гладя първо с пара за да се изгладят и за т.нар. дезинфекция - и после на сухо за да се изпекат и да не остават влажни от парата...

Абсолютно правилно! Парата е влажна среда, в която се развиват всякакви гадинки! А пък за гладенето - то и за себе си човек го прави за дезинфекция, не само заради бебето. Например, при течение, лекарите казват да се глади бельото! При всички положения температурата на ютията е много по - висока от температурата, с която се пере! Навремето са изварявали пелените! Сега поне тази грижа нямаме.

# 16
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
.ами....аз пък не съм гладила бебешки дрешки.
Колкото до дезинфекцията...ами...все пак това дете живее в среда пълна с гадинки и трябва да свиква с тях.
Нито си дезинфектирам гардероба, където прибирам дрехите, нито ръцете си минавам с ютия или белина преди да го пипна, нито въздуха в стаята е стерилен, а за този, който идва отвън...да не говорим.

Глади дрешките, ако имаш нерви и ти в кеф, но според мен, резултата е чисто и просто естетически..Simple Smile
Ще имаш изгладено бебе, но не  и дезинфектирано...
Все пак нямам намерение на отглеждам Майкъл Джексън....пък и като гледам от прекалена стерилност май окапва носа накрая.. smile3503

# 17
  • Мнения: 4 358
Цитат на: bubanka
Колко дребни? колко време след гладенето трябва да се облече дрешката, за да има какъвто и да е смисъл?........

Аз простирам навън и по дрешките цял ден кацат какви ли не буболечки. Гладя всичко, което съм внесла и слагам на сушилник вътре, за да не прибирам дрехите влажни от парата.
Дори не си правя труда да се замислям след колко време дрешките трябва да се облекат, за да има ефект гладенето  Wink

# 18
  • Мнения: 436
Аз не съм гладила бебешки дрешки. Намирам го за абсулютно ненужно. Бактериите са на всякъде около нес не можем да ги убием с гладене по дрешките. А в стерилна среда не можем да живеем. Само при отваряне на прозореца нахлуват хиляди бактерии. А и бебешките дрешки са толкова хубави и пухести че не им трябва гладене. Виж сега гладя вече защото имаме ризки, панталонки.
А за хавлии и пелени вообще пък не става дума за гладене.
Прекалената стерилизациа води до алергии това си е вече доказано. Но тази тема е спорна точно като темата за къпането на бебето всеки ден.   Stuck Out Tongue

# 19
  • Мнения: 414
Аз пък никога не съм гладила. Нито на Цоко, нито на Ани.
Може някой път, Ането като порастне малко и почне да носи рокли, да й изгладя някоя рокличка за красота Simple Smile))

# 20
  • Мнения: 1 181
Аз престанах да гладя след първия месец. Много рядко, ако случайно някоя бебешка дрешка е попаднала при общото пране включвам ютията. Не ползвам омекотител, но сега наистина се замислям дали от гладенето се унищожават остатъците от праха (ако има такива)

# 21
  • Мнения: 1 753
Дрън-дрън. Нищо не се дезинфекцира при гладене.

Но за всеки случай аз гладих до края на 1 месец и след това спрях. Адски мразя да гладя и не можех повече да се занимава. Е, бебка си е супер и с измачкани дрехи  Grinning

# 22
И аз не съм гладила изобщо бебешките дрешки, а моята Каролина досега, с изключение само на лека хрема, никога не е била болна. И понеже Strandwasser отвори дума, че и темата бебето да се къпе всеки ден е спорна, трябва да кажа и че я къпя само веднъж в седмицата и това също по никакъв начин не и е навредило. Напротив всички казват, че има изключително меки бузки, може би защото кожата и не е изсушена от прекомерно често къпане.

Николета + Каролина (1 година и 8 месеца)

# 23
  • Мнения: 532
Аз  1ironing всичко.Дори и нашите дрехи ( не само горните ) , а какво остава за детето.Всеки си решава сам за себе си.Но това дали обичам или не не е причина да не гладя.Ако не обичам да  newsm64  гладни ли ще стоим?

# 24
  • Мнения: 1 567
Цитат на: bubanka
а кърпи и хавлии гладите ли? имам приятелки, които използват и омекотител, той не е ли още по-вреден, все пак не се изплаква и едва ли се маха с гладене /само се съсипва ефекта от него/


Аз лично ги гладя, както и тензух-пелените и бельото й. Естествено и дрешлетата за разходки. Иначе за останали ...не.
Омекотител се слага, при много твърдите води. Ако няма след това и с пълна пара да гладиш, резултатът е кофти ........ Докато омекотителят наистина "омеква" дрехите и работата става по-лесна. Продават и специални омекотители за бебета, но аз лично не ги ползвам по съвет на мойта педиатърка. (имаме си атопичен дерматит). Но иначе дрешките миришат вълшебно......

# 25
  • Мнения: 46 508
Цитат на: Jenia_Violeta
Аз  1ironing всичко.Дори и нашите дрехи ( не само горните ) , а какво остава за детето.Всеки си решава сам за себе си.Но това дали обичам или не не е причина да не гладя.Ако не обичам да  newsm64  гладни ли ще стоим?


Ако се налагаше бих гладила, но просто не виждам смисъл  Thinking

# 26
  • Мнения: 781
Въобще не гладя-само в началото го правих 1ironing , но тази дейност просто ме убива  #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire

# 27
  • Мнения: 3 663
Аз знам, че се глади за дезинфекция на колкото е възможно по-силна ютия. Аз гладя на макс на ютията. И не вярвам да няма ефект като се сетя каква температура се развива. Все някакви микроби умират. А иначе съм далеч от мисълта, че децата трябва да живеят в стерилна среда, но все пак в началото нямат никакъв имунитет и особено като знам моята Таня каква кожа има, представям си ако не гладя какво ще стане - пъпки на поразия. Така че гладя всичко наред Simple Smile но пък другото е, че аз обожавам да и гладя дрешките Simple Smile мога да го правя цял ден без да ми омръзне Simple Smile

# 28
  • Мнения: 46 508
Цитат на: T o n i
.......мога да го правя цял ден без да ми омръзне Simple Smile


Ако някой път много ти се доглади, а у вас си изгладила всичко ... заповядай, пък съм ти и наблизо  Wink

# 29
  • Мнения: 3 663
Цитат на: nikol78
Ако някой път много ти се доглади, а у вас си изгладила всичко ... заповядай, пък съм ти и наблизо  Wink

Ама направо си носи прането у нас  #Milti

# 30
  • Мнения: 46 508
Цитат на: T o n i
Цитат на: nikol78
Ако някой път много ти се доглади, а у вас си изгладила всичко ... заповядай, пък съм ти и наблизо  Wink

Ама направо си носи прането у нас  #Milti


Аз преди бях пускала една тема за гладенето и ме обвиниха за мърла, какво ли остава като спра и да пера  Laughing  Срам, срам  Embarassed

# 31
  • Мнения: 3 663
Цитат на: nikol78
Аз преди бях пускала една тема за гладенето и ме обвиниха за мърла, какво ли остава като спра и да пера  Laughing  Срам, срам  Embarassed

Ееее, т'ва ще да е бил  някой дето не живее близо до вас и не ти вижда терасата мисля аз ... Simple Smile мда Simple Smile онези лилавите чаршафки са ми най-любимите Simple Smile Цунки на София Simple Smile

# 32
  • Мнения: 46 508
Цитат на: T o n i
Цитат на: nikol78
Аз преди бях пускала една тема за гладенето и ме обвиниха за мърла, какво ли остава като спра и да пера  Laughing  Срам, срам  Embarassed

Ееее, т'ва ще да е бил  някой дето не живее близо до вас и не ти вижда терасата мисля аз ... Simple Smile мда Simple Smile онези лилавите чаршафки са ми най-любимите Simple Smile Цунки на София Simple Smile


Много си наблюдателна  Laughing
Поздрави!

# 33
  • Мнения: 863
аз също гладя вси4ко, просто защото ми доставя удоволствие Embarassed

# 34
  • Мнения: 2 784
Гладя с пара,повечето неща на най-високата температура.Доколкото знам,това е за да се убият акарите,които се хранят с люспички кожа и оцеляват при пране на 60 градуса,аз на толкова пера.Това че седи в гардероба не е важно,когато дрехата не се облича по нея няма люспици и не би трябвало да има и акари.До 40 ден гладех от двете страни,сега само от едната.Малко е досадно,ама мисля да продължа до годинката.

# 35
  • Мнения: 35 961
Цитат на: T o n i
. Все някакви микроби умират

да, наистина умира, но при съприкосновение с въздуха, пак се появяват - това е нещото, което ме кара да мисля, че гладенето с цел дезинфекция е "бошлаф работа"  Imp

# 36
  • Мнения: 2 556
До 40-я ден бяхме при майка ми с бебето и тя гладеше всичките му дрешки. Когато се отделихме сами, не съм гладила нищо. Просто грам време не ми оставаше, или ако оставаше, гледах да си почина, а не да гладя. Леле, прочетох тук и за гладене от двете страни  #Crazy  Браво, момичета, аз такова нещо не съм в състояние да правя с малко бебе, признавам си. Във всеки случай на детето му нямаше нищо, така че с второто сега може и да поизгладя нещо първия месец, но след това - абсолютно не.

# 37
  • София
  • Мнения: 2 686
Извинете, ако сте го писали, а аз не съм го видяла, но ако съм купила дрешките, изпрала съм ги и съм ги изгладила поне седмица - две преди бебето да се роди, трябва ли като дойде времето да му ги обличам пак да ги гладя, или това, че са сгънати и прибрани е що-годе достатъчно?

# 38
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Нали има циркулация на въздуха-това, че стоят в гардероба и нямат люспици (нима-аз незнам такава пералня, която да ги издухва докрай!? Wink ) не означава, че не влитат вътре акарите, а те са толкова малки, че 10 от тях са големи, колкото точката в края на това изречение. Не си миете и гладите гардеробите при всяко слагане на изпрани дрехи. А и акарите са полезни, защото ядат праха.
А перете ли и гладите матраците? за съжаление аз за себе си не мога да намеря мотив за гледенето, освен желанието за една дреха да изглежда добре и евентуално за успокоение на майката.  Embarassed

# 39
  • Мнения: 2 784
Е,това че акарите са полезни,защото ядат праха,направо ме фърли у оркестъро Laughing Ами,че да вземем да си ги развъждаме тогава,а?А знаеш ли,че алерголозите смятат,че алергията към прах е всъщност алергия към акарите,които живеят в него и се хранят с него.Всеки сам си решава,разбира се,ама мойто дете и без това е предразположено,ще му гладя.
А дюшечетата редовно ги тупам и ги оставям навън да се понапекат и проветрят.Със същата цел...
Дрешките на малката са в отделно шкафче и в чекмеджетата на кошарата,те също се забърсват често и се постилат с чист лист хартия.Пак с тази цел.

# 40
  • Мнения: 3 663
Това за акарите и мене ме хвърли в тъча Simple Smile И освен това наистина не вярвам след като си прибера веднъж дрехите в гардероба или скрина да влиза толкова прах вътре, че и акари да се развъждат и какво ли не. Все пак не е като да са ми дрехите на простора на терасата. А като се сетя навън колко прах има, и вятъра как го раздухва, просто сърце не ми дава да я оставя неизгладена. Но пак казвам - освен всичко останало на мен си ми харесва да я гладя така или иначе.
Матрак-а досега не съм го тупала и проветрявала. Мисля, че е достатъчно, че сменям чаршафите отгоре често.
Сънчо - аз не бих ги гладила втори път. За мен идеята на гладенето е да унищожи микробите, които са се събрали от съхненето на простора, а не малкото прашинки, които могат да полепнат вкъщи. Щом са гладени след изпирането и съхненето за мен е достатъчно.

Общи условия

Активация на акаунт