Отговори
  • Мнения: 4 664
 Отдавна не съм писала в този форум...
Не зная как са се развили съдбите на повечето от Вас момичета. От сърце се надявам при всяка да се е получило или с течение на времето и постепенно нещата да се нареждат.
 Въпросът ми е малко странен. Всъщност е типично по женски романтично-прагматичен. Интересува ме как гледате на повторния брак след вече един провален такъв. В смисъл, позитивно ли сте настроени или по-скоро песимистично? Рискува ли ви се втори път? Зная, че гаранция за вечно щастие, вярност или т.н няма, но все пак питам...

Последна редакция: ср, 12 дек 2007, 14:06 от Kasidy

# 1
  • Мнения: 2 336
За себе си да кажа, че въпреки всичко съм оптимистка. Иска ми се да повярвам отново и да имам истинско семейство.
Но дали пак бих сключила брак? Не знам. На този етап по - скоро не бих.

# 2
  • Мнения: 189
Едва ли бих сключила повторен брак. То за този се дърпах, в смисъл не исках да подписвам, а просто да живеем заедно, но накрая поддадох. Така, че едва ли бих се навила отново. То не че някой се е засилил да ме иска.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 477
Да отворя песимистичната глава тогава? Не, нито смятам да сключвам брак, нито смятам да съжителствам безбрачно с някой. Постигнала съм равновесие в живота си  сега и нямам никакво намерение да го губя отново. Нямам никакво намерение да се овъртолвам в емоции и всичките му там производни гадории!

# 4
Опитах втори път, но без брак! Резултата е: Отново провал! Не искам да губя вяра, но я изгубих, искам да ти кажа нещо окуражаващо, но край себе си нямам познати със щастлив втори брак. Иначе съм чувала, че можело и че имало случаи на щастливо и задружно заживели във втори брак партньори. Дано е така, но аз засега не бих желала да мисля в тази насока! Много зависи от това, какъв е човека, как е настроено семейството му към теб /но това важи и за първите бракове така, че/.... Успех ти желая ако питаш за себе си.

# 5
  • Мнения: 1 809
Бих живяла с някой,но без да подписвам.Оптимистично съм настроена относно това,че вторият път може да е успешен !Бих рискувала,но не бих се бракувала  Grinning

# 6
  • Мнения: 463
ПодкрепямMalvina,да имам един провален брак и за нищо на света неискам втори.След срещата в понеделник при адвокатката ми(която ми е много близка приятелка) и казах ако дойда да те каня на сватба моля те освидетелствай ме.Никога повече,да живея с някой да,но да подпиша отново никога.Живях в една страна където никой не се жени всички живеят на "партнер",сега осъзнавам колко е по-удобно.Живеят си,когато решат да си променят живота събират си багажа и готово.Няма режими на виждания,няма делби.Ей това ми беше най-тежко.Не мога да го преглътна тоя режим на виждания и това е.

# 7
  • Мнения: 2 336
Като се замислих втори път над настоящата тема ме осени мисълта, че бих се оженила след 20-25 години съжителство с някого. Като стана на 60 може да реша, че това е човекът.
И все пак и тогава пак може да сгреша. Нали знаете  - никога не е късно да станеш за резил.  Laughing

# 8
  • София
  • Мнения: 6 999
Имаше такава тема скоро.

Може би, защото първия път отказах да сключим брак - сега съм много за  Party Няма само аз да не съм била булка я.  Stop А и детето иска да е шаферка  Laughing

Има една гръцка легенда: За това как хората първоначално били двуполови с мъжка и женска половина. Бог ги разделил и те са обречени да търсят цял живот другата си половинка... Ще ми се да вярвам, че и аз имам. Ще ми се да мисля, че дори вече съм я срещнала тази моя друга половина и съм неговата също.

При всички случаи бях веднъж на огневата линия и оцелях и пак съм щастлива. Значи и втори път ако ми се случи - пак ще оцелея...и трети...

И там...нали помните - всички сте поканени на моминското ми парти  Party Party Party

# 9
  • Мнения: 624
 Simple SmileВсекий случай е различен , живях без брак дълги години ,сключих брак когато поисках ,съпруга ми мн. добре знае защо го сключих ,заради недвижимия имот ,щото аз имах той си имаше ,ама когато поискахме да купим сегашния банката се хвана за главата трудно и беше да асимилира двама купувачи ....та така де. Дали се промени нещо за мен ...ами не ,вс. си е както преди ,сега обаче както казва съпруга ми мърморя"законово",а преди съм мърморела "незаконово Mr. Green"

# 10
  • София
  • Мнения: 4 493
но край себе си нямам познати със щастлив втори брак. Иначе съм чувала, че можело и че имало случаи на щастливо и задружно заживели във втори брак партньори.
Абсолютно не си права  Peace, аз имам няколко близки приятелки с втори бракове за тях и първи за мъжете им. За сега всичко върви много добре и се надявам да продължи  Peace
Мисля, че всичко си е до човек, т.е. до двамата които се събират заедно - както за първи път, така и за втори, трети и т.н.
Знам само , че след първият път гледаш доста повече и то под лупа, защото парен от каша и таратора духа, нали  Wink. Не виждам нищо лошо, ако на двама човека им хубаво заедно и се разбират, да сключат брак и да са щастливи - независимо за кой път им е.
На някой хора им трябват повечко опити докато намерят половинката си  Peace Hug

# 11
Диони, дано е така  Praynig, както казах и аз съм чувала за щастливи повторни бракове просто край себе си нямам подобни примери, но точно на този етап не мога дори да си помисля за брак, защото тръпки ме побиват. И да, няма нищо лошо в това двама човека да се съберат щом са щастливи и се обичат така, че който иска да рискува смело напред! Grinning
Аз определено ще духам таратора, сигурно докато стана на 50-60 години, както казва Сиси. Mr. Green

# 12
  • Мнения: 2 336
Иса, да не искаш да ни кажеш нещо?

# 13
  • София
  • Мнения: 17 140
Сиси, какво да иска да ни каже, тя на моминско парти на стрийптиз ни покани, няма отмятане  hahaha

# 14
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Ами вторият път живях без брак,склонна съм на ново съжителство(може би ,някога) ,но за брак точно...... едва ли,освен ако не е принца от приказките. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт