Свински бут е плик?

  • 4 702
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 100
Дайте идея,как да приготвя това за да стане вкусно.
Купила съм бут и никога не съм пекла с плик каквото и да било.
Давайте съвети и рецепти?  bouquet

# 1
  • Мнения: 5 001
Бута с кост или без кост е?

# 2
  • София
  • Мнения: 2 100
без  Thinking

# 3
  • Мнения: 5 001
Аз по принцип не обичам да пека с пликовете...Пека си с фолио или в йена с капак...НО....ето за теб един от вариантитие.Измиваш и нарязваш месото.Овкусяваш със сол,черен и червен пипер,напръскваш със вино и оставяш да поотлежи 1/2-1 час.Слагаш в плика,завързваш го надупчваш го и печеш.Отделно правиш гарнитура и сос какъвто харесвате и готово.Това е най-простия вариант,така,че да върви със всякакъв сос след това...      bouquet
 
 

Последна редакция: пт, 14 дек 2007, 09:36 от TheNMaster

# 4
  • София
  • Мнения: 2 100
плика в тава ли се поставя, с мазнина ,с вода за да не се залепи?

# 5
  • Мнения: 5 001
плика в тава ли се поставя, с мазнина ,с вода за да не се залепи?
Aми в тава се слага.Мазнината се слага при месото...забравих да кажа...Аз слагам и малко водичка в тавата,за всеки случай..Не им вярвам аз на тези пликове та затова....

# 6
  • Мнения: 161
Ето в тази тема също се обсъждаше печенето на цяло голямо парче месо в плик.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=247839.0


Пробвай да направиш “Специалитет книга от св.месо” на Зори.
Рецептата е тук:   http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=231610.0
Отзивите са че става супер.
Наканила съм се да го пробвам за Коледа.

   , ,

Аз често готвя св.месо в плик. Дори когато имам гости предпочитам така да го правя, защото така ми се освобождава доста време за други неща. Винаги резултата е бил прекрасен. Никога не ми е ставало сухо месото. Когато пека пържолите в тава, (дори и с фолио) - са ми ставали сухи, но с плика няма никаква такава опасност - месото става крехко и сочно.
 Затова ти го препоръчвам.
Само не забравяй да го надупчиш на 4-5-6 места с игла, за да има дупчици от където да излиза парата.
Веднъж не го бях стегнала хубаво. Бях оставила доста "въздух", плика се наду и стигна до горния реотан и се проби, но това беше още в самото начало на печенето. Имах резервен плик, така че прехвърлих всичко в него и продължих.
Съвета ми е ако количеството на месото е по-малко, просто като сложиш всичко вътре да си го вържеш според количеството вътре в него, а не като мен- на края на плика. Аз връзвам с конец - така ми е по-удобно, а не с онези лентички дето са комплект към плика.

Рецепта специална нямам.
Слагам месото, подправки, гъби, малко лук(нарязан на месечинки), понякога горчица и/или топено сирене. Сипвам малко мазнина ако месото е сухо, ако има сланинки - не слагам мазнина, добавям малко вода,(1ч.ч.) за да се получи хубав сос. Сервирам го с картофено пюре, гъбен сос и полято със соса от печенето.
Може да направиш задушени зеленчуци. Един пакет замразени зеленчуци (микс) ги задушаваш в масло.
Винаги гостите са си облизвали пръстите и са ме питали как съм приготвила толкова крехко месото.

П.п. Разглеждайки вкуснотийте на Зори ми хареса и това:
Руло от месо с плънка

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=231610.msg5293893#msg5293893
 ,  ,

Последна редакция: пт, 14 дек 2007, 12:30 от Rommi

# 7
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Не съм пекла цяло парче месо в плик, но да кажа по принцип за това печене.

Най- редовно готвя в плик- картофи, зеленчуци, всякакви меса. Става бързо и много вкусно. Не се слага никаква мазнина в плика при продуктите, никаква вода в тавата. Никога не ми се е получавала издънка  Naughty Всичко е сочно, крехко и вкусно.

Общи условия

Активация на акаунт