Въпроси относно Омнео

  • 4 715
  • 24
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Здравейте, от два дни давам на сина си /4.5 мес/Омнео 1. Той има много голям проблем със запека и това е последната ми надежда. Можете ли да ми кажете има ли такива, на които  не им е помогнал в борбата със запека и въобще приемам всякакви отзиви. Вторият ми въпрос е - какво количество готова смес се получава при смесване на 150 мл вода + 5 м.л. Преди ползвах Фризовом и на кутията пишеше, че се получава 165 мл, но пък там мерителната лъжичка е по-малка. Ще Ви бъда много благодарна за отговорите.

# 1
  • Мнения: 2 575
мога само да то отговоря, че ние бяхме на Омнео 2 и много ни помогна - никакъв запек нямаше Ясен. А за дозировката - жлкао, но беше много отдавна вече Laughing

# 2
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
не сме имали проблеми с изхождането никога - до 5 м на кърма, а след това Омнео.
За дозировката - ами не знам. Честно казано никога не съм гледала какво количество се получава след като смеся сухото в-во и водата. В твоя случай някъде към 160 приблизително мисля, че ще стане.

# 3
  • Мнения: 117
Вече не помня точно, но като че ли имаше ефект, да определено. Ние преди това бяхме на НАН НА и бебе акаше на 5дни веднъж. После се нормализира, макар че е възможно особеностите на изхождането да са свързани и с бебешкия организъм. А за пропорциите следвай указанията на кутията и нямай грижа.Успех.

# 4
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
испански млека - Блемил АЕ - срещу запек 9.30 в Штъркел и 10.70 в Малечко 400г
има и на Фризолак - май фризопем или нещо такова

Чай срещу запек - Хип или Испански Блемил Л - 8.4 кутията

Аз ползвам испанските продукти

# 5
  • Мнения: 18 542
Цитат на: catnadeen
испански млека - Блемил АЕ - срещу запек 9.30 в Штъркел и 10.70 в Малечко 400г
има и на Фризолак - май фризопем или нещо такова

Чай срещу запек - Хип или Испански Блемил Л - 8.4 кутията

Аз ползвам испанските продукти

Борис пи Блемил 1 АЕ, но не само, че запекът му не се оправи, ами стана и по-зле.
На Фризо млякото е Фризовом. Wink  а има и Фризопеп (за деца с доказана алергия към кравето мляко).

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 277
И до ден днешен сме на Омнео, от 6 месец на Омнео 2, никакви проблеми с акането не сме имали, явно действа доста добре при запека, защото при нас имаше един период когато започна да ака само 1 мах. 2 пъти на ден мноого твърдо, и мисля че беше защото махнахме сутрешното мляко.
А за количеството 150мл. вода+5л.=165мл.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Цитат на: catnadeen
испански млека - Блемил АЕ - срещу запек 9.30 в Штъркел и 10.70 в Малечко 400г
има и на Фризолак - май фризопем или нещо такова

Чай срещу запек - Хип или Испански Блемил Л - 8.4 кутията

Аз ползвам испанските продукти


Пробвах и Блемил АЕ и Фризовом, да не говорим за чайчета, пюренца и др. такива. С Фризовома се оправи за 4 дни и после отново отчайващо положение Sad

# 8
  • Мнения: 117
Пробвала съм и чай-blevit l-файда никаква!

# 9
  • Мнения: 1 289
Ами Ради никога не е имала запек, но Омнео е пила само веднъж, на 4 месеца когато изчезна NAN AR. Направо се посра, без извинение Embarassed . 7 пъти за един ден и получи яки колики. Та пак си намерихме нашето мляко, а 10 лева отидоха в контейнера за смет, защото не намерих на кой да го подаря. Confused

# 10
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
ние се оправихме от пюрета плодови + зеленчукови + сок
круши + ябълки - разхлабват
сливи - отрегулират стомаха
моркови - запичат!
кашите също запичат и брашната
пробвай - круши пюре + сок сливи поне 100гр + чай за разхлабване и спри морковите, ориза и др.запичащи зеленчуци!

Гимнастика с краката - свиване и опъване + разтриване на корема - много помага + режима на хранене

# 11
  • Мнения: X
Ние имахме големи проблеми от Омнеото, та само, като го чуя и ми се при с..ра

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Цитат на: catnadeen
ние се оправихме от пюрета плодови + зеленчукови + сок
круши + ябълки - разхлабват
сливи - отрегулират стомаха
моркови - запичат!
кашите също запичат и брашната
пробвай - круши пюре + сок сливи поне 100гр + чай за разхлабване и спри морковите, ориза и др.запичащи зеленчуци!

Гимнастика с краката - свиване и опъване + разтриване на корема - много помага + режима на хранене

Благодаря ти за съветите
Всичко е изпробвано плюс куп други неща, с изключение на зеленчуковите пюрета, защото още не е захранен с тях. Той е недоносен/роден е през 31г.с/

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Цитат на: pandora
Ние имахме големи проблеми от Омнеото, та само, като го чуя и ми се при с..ра

Защо? Какво стана?

# 14
  • Мнения: X
Ами стана, че 2 часа след изпиването на шишето се почна едно повръщане, корема и къркореше, сякаш всеки момент ще се пръсне, получи спазми, колики.....абе.....
Не, че и при вас ще стане така, просто за Омнеото майките или са изключително доволни, или имат големи проблеми - за щастие по-редкия вариант.

# 15
  • София
  • Мнения: 4 412
И моята дъщеря е на Омнео 1. Не сме имали проблем с колики, газове и други. Тя е още по-рано родена от твоето бебе. Може би трябва да минат няколко дни, за да се регулира стомахчето. Но на моя позната също подранило бебе, дори и с Омнео си имаше запек. Те са се оправили със сокчета, най-вече сливи. Ние пък се запекохме от пюретата, но включихме разхлабващи плодови и вече сме по-добре.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Аз му давам и сокче от сливи и пюре от сливи, и пюре от круши...Давала съм и овесена вода, но... ефекта е нулев, затова както казах Омнеото ми е последната надежда. Пък след двайсетина дни като започнем със зеленчуковите пюрета може и нещата да се оправят.

# 17
  • Мнения: 3 663
Аз за Омнео освен хубави неща друго не мога да кажа Simple Smile чудесно мляко е за мен това Simple Smile
Запек може да се каже, че не знам какво е.. случвало се е няколко пъти само (като се има предвид, че за запек считам неакане 24 часа)
За грамажа - една мерителна лъжичка е 5.1 мисля грама, така че 150 вода и 5 лъжички мен ми се струват 175 Simple Smile ПОгледни си на скалата на шишето най-добре Simple Smile

# 18
  • Мнения: 1 289
Цитат на: pandora
Ами стана, че 2 часа след изпиването на шишето се почна едно повръщане, корема и къркореше, сякаш всеки момент ще се пръсне, получи спазми, колики.....абе.....
Не, че и при вас ще стане така, просто за Омнеото майките или са изключително доволни, или имат големи проблеми - за щастие по-редкия вариант.

Абсолютно същото се случи и с Ради, но и в комплект с това ужасно разтройство. На 6 хранения, 7 пъти ака на вода. Аз се бях ошашкала страшно да не се обезводни. След това бяхме 2 дни на лечебна Мулупа и пак продължихме с NAN AR.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Цитат на: T o n i
Аз за Омнео освен хубави неща друго не мога да кажа Simple Smile чудесно мляко е за мен това Simple Smile
Запек може да се каже, че не знам какво е.. случвало се е няколко пъти само (като се има предвид, че за запек считам неакане 24 часа)
За грамажа - една мерителна лъжичка е 5.1 мисля грама, така че 150 вода и 5 лъжички мен ми се струват 175 Simple Smile ПОгледни си на скалата на шишето най-добре Simple Smile

При нас е определено запек - 48 часа, ужасно твърди и оформени акита. За грамажа питам защото открих разминаване в скалите на шишетата на чико - големи и малки и тези на Авент.Значи 120 мл вода в голямото шише на Чико съответства на 130 мл в малкото на чико и на Авент. Shocked

# 20
  • Мнения: X
Цитат на: Mira_V

При нас е определено запек - 48 часа, ужасно твърди и оформени акита. За грамажа питам защото открих разминаване в скалите на шишетата на чико - големи и малки и тези на Авент.Значи 120 мл вода в голямото шише на Чико съответства на 130 мл в малкото на чико и на Авент. Shocked


Стига бе, т'ва за грамажа сериозно ли #Shocked
Иначе давай сок от круша, от сини сливи, тиква и няма да имате проблем Wink

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Стига бе, т'ва за грамажа сериозно ли #Shocked
Иначе давай сок от круша, от сини сливи, тиква и няма да имате проблем Wink[/quote]

Да сериозно. Преди малко пак пробвах-150 мл голямо шише на Чико - над 150 мл в малкото на Чико/казвам над защото скалата е до 150 мл/ Относно сокчетата сме ги пробвали, нооо Confused

# 22
  • Мнения: 3 663
Мира, това с шишета направо ме  Shocked ако разликата е 2-3 мл вода, не е много сериозно, но все пак ми се струва много шантаво... като се има предвид, че все пак става въпрос за бебета....аз никога не съм правила такива сравненя между другото..
А, за да видиш дали ще има ефект Омнео-то върху запека, трябва да го даваш поне една-две седмици. То не е като с магическа пръчка. Явно детето си има сериозен запек и трябва време докато чревната флора се пооправи..
Успех от мен ! Simple Smile

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Цитат на: T o n i
Мира, това с шишета направо ме  Shocked ако разликата е 2-3 мл вода, не е много сериозно, но все пак ми се струва много шантаво... като се има предвид, че все пак става въпрос за бебета....аз никога не съм правила такива сравненя между другото..
А, за да видиш дали ще има ефект Омнео-то върху запека, трябва да го даваш поне една-две седмици. То не е като с магическа пръчка. Явно детето си има сериозен запек и трябва време докато чревната флора се пооправи..
Успех от мен ! Simple Smile

Не знам аз ли съм недоскив или какво, но няколко пъти проверявах и преливах -  разликата идва около 10 мл.
Оставаме вече на Омнео, така или иначе, защото сменихме доста млека и ще видим. Дано бебоче започне редовно[smilie=smile3550.gif]

# 24
  • Мнения: 3 663
Цитат на: Mira_V
Не знам аз ли съм недоскив или какво, но няколко пъти проверявах и преливах -  разликата идва около 10 мл.

Да бе да, аз ти вярвам напълно
сега идва въпросът кое аджеба е вярното мерило...
10мл не са малко...
стискам палци да се оправи стомахчето  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт