Рицинус Кумунис 5CH...

  • 10 009
  • 16
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 752
Не съм много сигурна, че се пише точно така, но въпросът ми е някой знае ли по колко хапченца и по колко пъти на ден трябва да го взимам? Педиатърката ни ми каза да да го взема за увеличаване на кърмата, но заправих по колко хапченца трябва да взимам... Embarassed

То е хомеопатично и не съм сигурна че и да прекаля нещо ще навреди , но все пак...

# 1
  • Мнения: 8 769
На мен ми предписаха по три пъти дневно по едно.

# 2
  • София
  • Мнения: 752
Аз току що намерих това... http://www.bg-mamma.com/viewtopic.php?p=27412&highlight=rici … ommunis+5ch#27412

И аз също имам спомен, че педиатърката ни ми каза 2 или 3 пъти по 5 и понеже ми се стори много за това реших да питам, но явно не съм сбъркала...

# 3
  • Мнения: 8 769
Цитат на: nadezhda
И аз също имам спомен, че педиатърката ни ми каза 2 или 3 пъти по 5 и понеже ми се стори много за това реших да питам, но явно не съм сбъркала...

А на мен лекарката ми каза,че няма значение количеството на хапчетата, а честотата на приема.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 912
Цитат на: Туфи
А на мен лекарката ми каза,че няма значение количеството на хапчетата, а честотата на приема.

Така е при всяко хомепатично лекарство, дозата е без особено значени, важна е честотата.

# 5
  • Мнения: 5 228
На мен педиатърката ми го предписа по 5 глобули сутрин и вечер.

# 6
  • Мнения: 2 784
На мен 3 пъти дневно по 3,да ги хрускам-те са сладички като бонбонки и 15 мин. преди това и 15 след никакво ядене.

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 912
Цитат на: Tsvety
На мен 3 пъти дневно по 3,да ги хрускам-те са сладички като бонбонки и 15 мин. преди това и 15 след никакво ядене.

Да ги хрускаш?#Shocked
Мислех, че е задължително да се смучат Thinking

# 8
  • Мнения: 2 784
Предполагам,че може и да се смучат,ама аз понеже съм бърборива,а хапчетата малки,веднъж се бях задавила с тях и сега ги хрускам Embarassed

# 9
  • Мнения: 1 278
Ей тук да взема да се цитирам  Grinning

Цитат на: Demetra

Хомеопатията е много полезна и в областта на кърменето, но трябва да се внимава с разреждането!!!

За увеличение на лактацията се използва Ricinus communis 5 CH. Обикновено се приема два пъти на ден (сутрин и вечер) по 5 гранули. 15-20 мин. преди и след приема не е желателно да се яде или пие. Иначе може да го употребявате неограничено във времето, ерго докато чувствате, че ви помага.

По-високите разреждания обаче действат обратното. Ricinus communis 9 CH и особено 15 СН и 30 СН  потискат лактацията. Така че бъдете внимателни като купувате!

Успех!


Да допълня - хомеопатичните лекарства задължително се смучат. Поставят се под езика, докато се разтворят напълно. Целта е да попаднат в кръвообращението възможно най-бързо.

# 10
  • Мнения: 6 243
При хомеопатичните лекарства не се приема храна 1 час преди и след приема, 15 мин. е паузата за течности. И аз като Джейд знам, че от значение е не количеството на глобулите , а честотата на приема. И не забравяйте да си вземете пасти за зъби без мента, да не стоите в помещение с пушачи и никакъв кафяв шоколад  Sad

# 11
  • Мнения: 1 278
Цитат на: sladka hapka
При хомеопатичните лекарства не се приема храна 1 час преди и след приема, 15 мин. е паузата за течности. И аз като Джейд знам, че от значение е не количеството на глобулите , а честотата на приема. И не забравяйте да си вземете пасти за зъби без мента, да не стоите в помещение с пушачи и никакъв кафяв шоколад  Sad


Да, така е според класическата хомеопатична школа  Simple Smile . Тя освен това използва само един единствен препарат по време на лечението, който обикновено е с доста високо разреждане.
Аз използвам обаче френската (боаронската) школа. Тя е доста по-свободна в това отношение и не бих казала, че е по-малко ефективна  Simple Smile Мия се с ментова паста за зъби, пия кафе, не пуша по принцип, но шоколад си хапвам (не по време на кърмене, де Neutral Face ) Това, което се старая обаче, освен 15-20 минути преди и след приема да не ям и да не пия, е да не ми е останал никакъв вкус в устата. Казвам го основно по повод на кафето и ментата. Те оставят по-дълго време вкус, затова за тях не са достатъчни 15-20 минути наистина  Wink

Апропо според класиците не трябва също така да се използват гримове, червила, както и други видове козметика  Mr. Green

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 912
Цитат на: Demetra
Апропо според класиците не трябва също така да се използват гримове, червила, както и други видове козметика  Mr. Green

 Laughing Laughing  Ей, това не го бях чувала! Thinking
Аз ходя при класик и според нея интервлите между храна и прием могат да се смалят и до 15 минути, какато казваш Деметра, важно е да не е останал вкус, ако има такъв е добре да се изплакне с вода устата.
А иначе на мен ми е предписвала лекарство което да давам на 15 мин. при по-спешни случаи, ама това не значи, че трябва да се гладува цял ден Wink
Най-удачното в случая е след хранене да се изчака 15 мин. и да се започне "форс"(както го нарича тя) с приеми до следващото хранене.
А те боаронци и класици май не се долюбват много, но това е друг въпрос Wink

# 13
  • Мнения: 1 278
Цитат на: Jade
А те боаронци и класици май не се долюбват много, но това е друг въпрос Wink


Ахъм, но това у нас най-вече идва от факта, дали зад хомеопата стои лекар или не. Не съм много сигурна, дали имаме лекари-класици в БГ  Confused . Твоята докторица ли е? И, от любопитство питам, защото не знам, в какви разреждания изписва лекарствата?

Извинете за офф-а

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 912
Цитат на: Demetra
Ахъм, но това у нас най-вече идва от факта, дали зад хомеопата стои лекар или не. Не съм много сигурна, дали имаме лекари-класици в БГ  Confused . Твоята докторица ли е? И, от любопитство питам, защото не знам, в какви разреждания изписва лекарствата?

Извинете за офф-а

Да, докторица е, преди е била анестезиолог.
Най-често ми изписва потенции от 200 CH, но се е случвало и 1 М.

Общи условия

Активация на акаунт