Любимите ми фунийки!

  • 13 970
  • 57
  •   1
Отговори
  • Canada,Montreal,L'île-Perrot,Pincourt
  • Мнения: 40
Фунийки

3 яйца
1ч.ч. захар
1ч.ч. олио
1ч.ч. кисело мляко
1пакетче амонячна сода
1щипка хлебна сода
Брашно колкото за меко тесто,всичко това се смесва до получаване на меко
тесто,разточва се и се режи на лентички след което всяка лентичка се навива
на фунийката и се пече.След като се опекат се пълнят с крема и се поръсват с
пудра захар.Да ви е сладко!
Извинете ме ако случайно вече е пускана тази рецептата.


За крема:

2 яйца
1ч.ч захар
500мл.прясно мляко
1/2п.краве масло
5 супени лъжици брашно


# 1
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Ауу и на мен са ми любими. Спомням как ги умитахме за нула време като ги правеше баба.
Въпрос имам обаче. Фунийките от какво ги правиш и с тях ли печеш тестото и после го сваляш.
Второ питане: С какво мога да заменя амонячната сода, че тук такова чудо не се намира  newsm78

# 2
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 732
Ауууууууу!
Нямате срам! Как може такова нещо!
От 1 януари мисля да намалявам храната, а вие продължавате да ме изкушавате, но няма как - ще се пробват
благодаря за рецептата

Много те моля само, редактирай я, като опишеш поне с 2-3 изречения как правиш крема
И пак - благодаря  Hug

# 3
  • Canada,Montreal,L'île-Perrot,Pincourt
  • Мнения: 40
bob4enka -фунийките съм си ги копувала от преди 15 години,
незнам сега дали ги има някъде но съм чувала ,че някои ползват капачки от компотен
буркан за фунийки.Всяка лентичка навивам за фунийката и така ги пека до златисто,
след това изчаквам малко да поизтинат за да мога да  извадя по лесно фунийката от
формичката.А за  амонячната сода незнам какво да те посъветвам,на мен специално
ми изпращтат от BG защтото и тук в Канада няма .
galausa -крема го правя така:първо разбивам яйцата със захарта
и брашното,след това слагам прясното мляко с кравето масло на котлона на слаб огън и
постепенно прибавям яйчената смес към млякото като постоянно бъркам до сгъстяване на
крема.

# 4
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Амонячната сода се заменя с обикновен бикарбонат - 1ч.л. за тези пропорции е ок - аз не използвам амонячна - много бързо ми шупва тестото от нея . Слагайте само бикарбонат - няма да сгрешите . Фунийките си ги свийте от по- твърдо фолио . Крема може да бъди и нишестян с мляко - малина или др. по желание .
Моето тесто :
2 яйца
1ч.ч. захар
1/2ч.ч.олио
1/2 ч.ч. кис. мляко с 1 ч.л.сода угасена в него.
брашно - до меко тесто

Прекрасни сладки ! - Браво !

# 5
  • Мнения: 5 713
biberon, само да кажа, че амонячна сода и в Канада / Монреал / има. Simple Smile В началото, когато търсех бакпулвер, все на нея попадах.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 889
  Амонячната сода не е ли сода бикарбонат + лимонтозу ?  Thinking

# 7
  • Мнения: 5 713
Ами не. Simple Smile Това е бакпулвер.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 889
 Права си.   Embarassed  Хич не са ми ясни, кога се слага сода, кога амонячна, кога бакпулвер... Thinking
 Фунийките изглеждат супер !  Crazy Мисля и аз да ги пробвам, ама да видим на форма как ще ги докарам.   Simple Smile

# 9
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Изглежда голяма играчка с това навиване. но време бол. Ще се пробва  Peace, толкова много ги обичам, само ако може някой да ми даде идея за крем, който е без мляко, че сме алергични  newsm78

# 10
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
biberon , моите поздравления, изглеждат перфектно! Hug

 Някой знае ли дали все още се продават някъде форми за фунийките?

# 11
  • Мнения: 2 550
ехааа, колко ги обичах!
още утре ще си направя, да си припомня колко са вкусни Simple Smile
имаше и едни сладки орехчета, които бяха страаааааааашни!

# 12
  • Мнения: 823
Колко гр. е пакетчето амонячна сода?

# 13
  • София
  • Мнения: 15 435
Преди години правех същите,но след напълването със сметанов крем, ги нареждах в тава и ги сиропирах със студен сироп.Става още по вкусно. Опитай и така.

# 14
  • Мнения: 7 106
Метални формички за фунийки има в сладкарската борса в Редута на ул. Кадемлия № 6, обаче са доста скъпички - една е 3 лв. Аз съм си купила една и по нея огъвам капачка от буркан, от тези за компотите с лъскавото от външната страна. направила съм си 50-тина и така си пека цялата доза на два пъти  Peace. Ползвам си ги вече няколко години и ми вършат идеална работа  Wink.

Общи условия

Активация на акаунт