Колко често да въвеждам нови храни?

  • 7 943
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 358
Момичета, свинското месо не е никак тежко. Алерголозите даже го препоръчват веднага след заешкото и пуешкото (преди телешкото, рибата и пилето).
Моля, не ми се нахвърляте, само предавам мнението на нашия алерголог  Wink

По-неалергизиращите и по-леките храни вкарвам за десет дни (давам през ден). Ако след 5 приема всичко е наред, смятам новата храна за въведена.
Останалите храни вкарвам за около месец.
Аз карам по-бавно, защото Оги е с алергия към белтъка на млякото.

# 16
  • Мнения: 1 289
Цитат на: tedi_b
Момичета, свинското месо не е никак тежко. Алерголозите даже го препоръчват веднага след заешкото и пуешкото (преди телешкото, рибата и пилето).
Моля, не ми се нахвърляте, само предавам мнението на нашия алерголог  Wink

Не ти се нахвърлям. Аз също давам свинско месо, но не давам телешко, агнешко и риба. Ради прави атопичен дерматит и понеже не могат да установят към какво е алергията, не е към белтъка на кравето мляко, все пак ме посъветваха да и давам пуешко, пилешко и крехко свинско. Става и заешко, но тя не го хареса изобщо и го плюе.

# 17
  • Мнения: 3 394
значи така да смятам:

1.пилешко
2.пуешко

3.телешко
4. свинско
5.агнешко

6. риба

Но пък навсякъде разправят,че рибата била страшно полезна за бебоците , особено за мозъка и прочие.

# 18
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз още не съм въвела меса, но мисля да са в този ред:
заешко, агнешко, свинско, риба. За пуйките, пилетата и телетата не смея и да си помисля, те са бъкани с хормони, антибиотици и всякакви гадости.....е, освен домашните......ако намеря домашни ще въвеждам така:
пуйка, заек,  пиле, теле, агне, прасе, риба

Общи условия

Активация на акаунт