Обърната матка?

  • 12 149
  • 63
  •   1
Отговори
  • Мнения: 71
Здравейте!
Със мъжа ми смятаме да започваме опити за второ детенце Grinning Но при прегледа след първото раждане гинеколога ми каза че имам обърната матка и това ще доведе до трудности в опити за повторно забременяване. Преди бременноста не ми бяха казвали че маткамата ми е обърната Thinking било възможно да се е обърнала след раждането. Ходих и при друг лекар - той пък твърди че е едва ли ще е проблем забременяването. Разни приятелки и те ми пускат нотки на съмнение, че само някои пози при акта били ефективни Rolling Eyes Не знам вече на кого да вярвам... Имали ли сте такъв проблем?

# 1
# 2
  • Мнения: 71
Много благодаря   bouquet

# 3
  • Мнения: 1
здравей,и на мен преди години ми бяха казали,че имам обърната матка и едва миналата година се оказа,че има по голяма извивка,просто повечето лекари използват израза*обърната матка*

# 4
  • Мнения: 256
Аз съм с обърната матка, но това го разбрах когато забременях с малкия.Няма проблем относно забременяването, просто е малко по трудно!По време на бременността се обръща на където трябва, а след раждането отново се обръща както си е била.Сега ние също правим опити за второ детенце, все още не е станало, но аз вярвам че в най-скоро време ще видя така мечтаните две черти.Пожелавам ти късмет и скоро да се похвалиш!

# 5
  • Мнения: 177
здравей.аз също съм с обърната матка,казаха ми,че след раждането е станала така и че няма проблем да забременея отново.майка ми също е с обърната матка,а ни е родила трима Grinning.ние също мислим за второ,но кога ще стане не знам newsm78.

# 6
  • Мнения: 188
здравей, аз също съм с обърната матка и в момента съм бременна - така че.....Вярно е, че стана малко по-трудно, но при положение, че това ще ти е втора бременност, значи и ти си успяла!Дано скоро се похвалиш!!!

# 7
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


  И аз съм с обърната матка.Първата бременност се получи от раз, а втората на втория месец.

# 8
  • Шумен
  • Мнения: 403
Ох и аз съм с обърната..при нас опитите още продължават.Дано по-скоро да стане, да си имаме бебче.Че вече съм на ръба да зарева и да се тръшна ако пак ме посети лелката  Embarassed

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 1 048
И аз сьм в отбора - с дьщеря ми ми трябваха 6 месеца да забременея, като по време на бременността матката ми застана нормално и като родих пак се обьрна. С втората /за сьжаление по други причини неуспешна/ бременност и на мен ми трябваше доста повече време. Сега много се надявам като подновим опитите да не се налага пак да чакам дьлго  Praynig

# 10
  • Мнения: 385
И аз да се включа, имам едно дете и когато забременях с него докторът каза на мъжа ми "Браво майсторе." Каза ми, че за второ ще бъде по-трудно, защото съм с обърната и прегъната матка.

# 11
  • София
  • Мнения: 570
 Не се притеснявай. И аз съм с обърната матка, а сега съм бременна с второто, което стана от първия път.

# 12
  • Мнения: 55
И аз раздбрах че съм с обърната матка, едва като забременях втория път! Първия път стана доста трудно, но успешно, а втория път забременях от втория опит! Няма място за притеснения!  bouquet 

# 13
  • Мнения: 4 700
Aми то и аz май съм с обърната матка. Преz последната година бях поне 6 или 7 пъти на лекар и никой ниЩо не ми е каzвал, а таzи седмица лекарката ми каzа "Матката ви сочи наzад, вместо напред, но това не е проблем zа zабременяване."  Shocked

Сега като прочетох темата и оЩе повече се успокоих.  Laughing

# 14
  • Мнения: 945
Миле, а моята сочи прекалено много напред и това също е проблем, но ако е речено да тръгнат юнаците нищо не може да ги спре!

# 15
  • Мнения: 564
Миле, а моята сочи прекалено много напред и това също е проблем, но ако е речено да тръгнат юнаците нищо не може да ги спре!
Joy Много добре казано! И аз съм с обърната матка! Бебето ни стана от 4 "опит" ако може да се нарече...Просто не се пазехме..и най-интересното е, че май това за позата е вярно  Embarassed Така, че опитайте   Peace, логично е : обърната матка-обърната поза Wink
Но не твърдя, че е вярно..може и да е съвпадение...
Успех  Hug

П.С. Сега ме хвърлихте в размисъл, дали и аз няма да имам проблеми с евентуално второ забременяване  newsm78 Ноооо няма да е скоро, така, че ще му мисля след време  Crazy

# 16
  • Мнения: 4 700
Ами то аz всъЩност zабременях от първия опит, но не го иzносих. Което обаче нямаШе ниЩо обЩо с матката ми.  Sad
И когато съм zабременяла си практикувахме мисионерската поzа. Тъй че както е каzала iglikalika   реШат ли плувците Ще стигнат целта.  Laughing

# 17
здравейте моми4ета ,моята матка не е обърната но след цветна снимка ми казаха 4е била изместена в дясно надявам се това да не е проблем скоро да забременея  Praynig, ако имате пове4е информация за тези проблеми пишете. Joy

# 18
  • София
  • Мнения: 5 693
Аз също съм с обърната матка и забременях много бързо Peace

# 19
  • Мнения: 560
Оффф тия лекари-колкото доктори,толкова мнения.
И аз съм с обърната матка.Забременях след 4-5 опита.

# 20
  • Мнения: 10
Аз също съм с обърната матка. Преди 5-6 години го разбрах от един професор при който бях на преглед.  Каза ми "като тръгнеш да забременяваш ще ми се обадиш, тъй като имат значение позите и е малко по-трудно забременяането" Нищо подобно - забременях от един опит и въпреки, че бебчо бе желан бях изненадана и някакси неподготвена. Логична изненада, тъй като се бях настроила подсъзнателно, че няма да е лесно. Така, че дерзайте - няма да попречи!

# 21
  • Мнения: 3 634
и аз съм с обърната матка, но мога да забременея и от кихане.  Laughing Не го намирам за повод за тревоги.  Hug

# 22
  • Мнения: 93
И моята матка е обърната и ми казаха,че ще забременея по-трудно,но....Първия път беше преди 5 години след прекъснат полов акт. Тогава не бях готова за дете...Втория път(преди 5 месеца)-вече целенасочено започнали с опитите за бебче, стана от третия път, но за съжаление се оказа кухо яйце (по други причини).Така,че не мога да кажа,че обърнатата ми матка пречи на забременяването. Надявам се след 2 месеца,като подновим опитите,пак да стане бързо Praynig

# 23
  • Мнения: 279
Аз съм също с обърната матка. Нямах проблеми със забременяването Peace
Успех desika_!!! Всичко ще е наред Wink

# 24
  • Мнения: 5 577


  И аз съм с обърната матка.Първата бременност се получи от раз, а втората на втория месец.

същото и при мен. моята е тотално обърната, каквото и да означава това.  Crazy
докторката казваше, че трудно се забременява, не бих казала.

успех

# 25
  • Мнения: 195
И аз съм с обърната матка, последно доктора ми каза че това е напълно нормално, точно колкото са нормални хората с чип нос или клепнали уши...
Не съм забременявала още, но не съм правила и опити.
Според 2-ма лекари, с които съм говорила за това, обърнатата матка не е от значение за забременяването и износването на бебе, така че само с положителни мисли напред Peace

# 26
  • Мнения: 71
Скоро се съветвах пак със специалист - казаха ми че наистина няма да е проблем да забременея и че това за трудностите били митове  Crazy Но бебчо  така или иначе ще чака  Sad Сега ми се появиха разни хормонални проблеми и първо с тях трябва да се преборя

# 27
  • Мнения: 640
Аз имам същия "проблем", забременях без да искам и след като се пазехме Grinning

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 1 081
И  аз съм с "обърната матка" , но на пипане ми прави впечатление , че отвора на шийката е изнесен в дясно и назад.
Май на това му казват - обърната  newsm78. Интересно ще е момичета с нормално разположение да кажат къде се намира при тях Embarassed

# 29
  • Мнения: 4 700
casablanka, цитирам гинеколожката, която ми каzа, че съм с обърната матка. "ВаШата матка "сочи" наzад. Нормално е да "сочи" напред, но това се среЩа при много жени и не е проблем, а анатомична особеност." Факт, че zа една година са ме преглеждали на ехограф 6 гинеколоzи и чак последната ми каzа zа таzи особеност.  Confused

# 30
az syshto sym sys obyrnata matka no v syshtoto vreme sym i bremenna no oshte v pyrvite sedmici tova problem li shte e za razvitieto na ploda?  Cry

# 31
  • Мнения: 1 171
Няма проблем при бременността mp,
аз също съм с обърната матка и изкарах много лека бременност.

В течение на бременността тя заема "правилната" позиция и е така до разждането, след раждането отново застава в началната позиция Simple Smile

# 32
  • UK
  • Мнения: 1 351
 Да, така е. При мен само дето малко по- трудно ми установиха бременността защото не се виждаше хубаво но след седмица вече се видя всичко... Аз забременях трудно, точно година без никакви причини.

# 33
da moqt lekar oshte ne e na sto procenta siguren zashtoto nemojel da se vidi dobre i mi kaza sledvashtiq pyt kogato otida da ne hodq do toaletnata za da mi se nadue mehura i toi shtql da q obyrne i za tova mnogo se pritesnqvam.Blagodarq vi za byrzite otgovori tova koeto si pishete tuk malko me uspokoqva

# 34
  • Мнения: 19
И моята матка е обърната и ми казаха,че ще забременея по-трудно,но....Първия път беше преди 5 години след прекъснат полов акт. Тогава не бях готова за дете...Втория път(преди 5 месеца)-вече целенасочено започнали с опитите за бебче, стана от третия път, но за съжаление се оказа кухо яйце (по други причини).Така,че не мога да кажа,че обърнатата ми матка пречи на забременяването. Надявам се след 2 месеца,като подновим опитите,пак да стане бързо Praynig
ох колко ми е познато ... и аз съм преди шест години след стриктно пазене се оказах бременна и в шок ... а уж трудно щеше да ставааа забременяването... е детенце е вече на 5 г. .. . преди месец два пак без да искам се оказах неочаквано бременна за съжаление за кратко и изобщо през ум не ми е минавало че обърнатата матка може да е проблем въпреки лекарските подмятания ... не си го прави психологичен проблем ..... това е моя съвет

# 35
Здравейте, момичета! От дълго време чета форума, но чак сега се регистрирах. Може ли някой все пак да уточни някоя и друга поза. Смятам, че ще бъде полезно за тези, които се опитват да забременеят, а имат такъв проблем.  newsm78 Embarassed

Последна редакция: пн, 02 юни 2008, 22:11 от Луши

# 36
# 37
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Здравейте, момичета! От дълго време чета форума, но чак сега се регистрирах. Може ли някой все пак да уточни някоя и друга поза. Смятам, че ще бъде полезно за тези, които се опитват да забременеят, а имат такъв проблем.  newsm78 Embarassed

 Защо да е проблем?Както виждаш повечето са забременели от раз.Една лекарка ми беше казала, че в такъв случай е по-добре да си по корем, като отдолу имаш възглавница.След полов акт е хубаво да полежиш няколко минути в тази поза.

# 38
  • UK
  • Мнения: 1 351
Здравейте, момичета! От дълго време чета форума, но чак сега се регистрирах. Може ли някой все пак да уточни някоя и друга поза. Смятам, че ще бъде полезно за тези, които се опитват да забременеят, а имат такъв проблем.  newsm78 Embarassed

 Защо да е проблем?Както виждаш повечето са забременели от раз.Една лекарка ми беше казала, че в такъв случай е по-добре да си по корем, като отдолу имаш възглавница.След полов акт е хубаво да полежиш няколко минути в тази поза.

 Аз лежах по- корем без да мърдам цяла вечер  Mr. Green Blush

# 39
здравейте аз току що бях на гинеколог и ми каза че по нормален начин с видеозон не може да ме види защото съм с обърната матка. Взе един друг уред и през влагалището ме гледа, при вас така ли беше?

# 40
  • UK
  • Мнения: 1 351
здравейте аз току що бях на гинеколог и ми каза че по нормален начин с видеозон не може да ме види защото съм с обърната матка. Взе един друг уред и през влагалището ме гледа, при вас така ли беше?

 Аз не позволих да ме гледа в вагиналния  Confused

# 41
  • Видин
  • Мнения: 685
Аз съм с обърната матка, или поне бях преди да родя. Сега не знам, другата седмица ще ходя на гинеколог. При мен нямаше особен проблем със забременяването. Стискам палци съвсем скоро да се похвалиш Hug

# 42
  • UK
  • Мнения: 1 351
Аз съм с обърната матка, или поне бях преди да родя. Сега не знам, другата седмица ще ходя на гинеколог. При мен нямаше особен проблем със забременяването. Стискам палци съвсем скоро да се похвалиш Hug

 Пак си си  Peace

# 43
  • Мнения: 499
Аз също съм с обърната матка. Но не ми попречи д азабременея като бях на 18 год. от тогавашния ми приятел. И го попитах как е станало като всеки път беше от вън, а той ми каза че съвсем леко се е изпуснал. Което ме навежда н амисълта че матката не е от голямо значение, а така наречените плувци. Както майка ми тогава ми казваше ти ако минеш покрай казарма и да духне вятъра си бременна така че внимавай. Но до този момент аз все още не мога да забременея. Понеже проблема не е в мен а в мъжа ми. Но знам че до края на годината ще съм бременна.

# 44
  • Мнения: 571
И аз съм с обърната матка!Забременях на 19 за пръв път и то от раз!!От веднъж и то с пазене!!
Сега отново съм бременна/имахме проблеми но свързани с друго не с матката/Забременях на 1вия месец опити след лечението на някои неща!!И то не в позата "Той отзад" или с възглавница под корема/кръста или с краката на свещ!!! Peace
Доки не ми е казвал че матката може да ми е проблем за забременяване и така се и оказа!!Чета че се обръща по време на бременност newsm78Не зная дали се е обърнала вече ще питам моя лекар следващия път!!Успех желая на всички с обърната или не матка скоро да гушкат малки сладки бебоци  Hug

# 45
  • Шумен
  • Мнения: 403
Здравейте.И аз съм с обърната, нещо много нагъната била матката ми, гинеколожката ми каза задължително с мъжа отзад.Да, добре.Но тази сутрин с две възглавници под д'то, вирнати краката на стената в продължение на час и в резултат ,като станах почти всичко си изтече  Cry Cry Cry за малко да се разрева. Вие какво правите, защо ми изтича...след кекса как лежите.Къде точно си слагате възглавницата под д'то. Вече обръщам внимание на всияко-само и само да стане бебенцето ooooh!

# 46
  • Мнения: 384
Здравейте, момичета! От дълго време чета форума, но чак сега се регистрирах. Може ли някой все пак да уточни някоя и друга поза. Смятам, че ще бъде полезно за тези, които се опитват да забременеят, а имат такъв проблем.  newsm78 Embarassed

 Защо да е проблем?Както виждаш повечето са забременели от раз.Една лекарка ми беше казала, че в такъв случай е по-добре да си по корем, като отдолу имаш възглавница.След полов акт е хубаво да полежиш няколко минути в тази поза.


 Аз лежах по- корем без да мърдам цяла вечер  Mr. Green Blush

 Peace не само че така си лежах, ами и така спах от 3 опит стана, преди това бяхме пробвали около 8 месеца, но не знаехме за този мой проблем
Vilism, защо не пробваш след полов акт да се обърнеш по корем и възглавницата да е под корем и без вирнати крака newsm78

# 47
  • Шумен
  • Мнения: 403
няма проблем, и по корем ще лежа. Но тази възглавница под корема-няма ли да изтика плувците навън Sad, те без това при малък натиск или напън излизат .Може да ви звучи глупаво-но може ли по-подробно къде точно се слага възглавницата и колко на високо, колко дебела да е възглавницата. Tired

# 48
  • Мнения: 4 700
Нормално е една част от спермата да иzтече. Това няма ниЩо обЩо с поzата или дали матката е обърната или не.  Peace

# 49
  • Видин
  • Мнения: 685
Нормално е една част от спермата да иzтече. Това няма ниЩо обЩо с поzата или дали матката е обърната или не.  Peace
Наистина е нормално. Не съм забелязала когато съм забременяла да е изтекла по-малко и пак стана. Дано скоро да се похвалите Peace

# 50
  • Шумен
  • Мнения: 403
благодаря Ви момичета ! Дано всички скоро се похвалим с хубавата новина.

# 51
  • Мнения: 156
Аз също съм с обърната матка. Е, вярно че не стана от първия път, опитвахме година и половина, но едва ли само това е причината за по-трудното забременяване.

# 52
  • Мнения: 4
Вчера ходих на специалист.Той ми каза че нямам проблем със зачеването,единственото което ме притесни е че ми каза ,че имам особена матка ,което не знам какво ще рече.От паника ли не знам ама не го попитах какво значи това.Ако някой може да ми каже какво да правя моля да ми пише.От половин година опитваме да си направим бебе,а не става.

# 53
  • Мнения: 564
Вчера ходих на специалист.Той ми каза че нямам проблем със зачеването,единственото което ме притесни е че ми каза ,че имам особена матка ,което не знам какво ще рече.От паника ли не знам ама не го попитах какво значи това.Ако някой може да ми каже какво да правя моля да ми пише.От половин година опитваме да си направим бебе,а не става.

Ей, тези гинеколози  ooooh! Какво изказване само  ooooh! "Особена матка"  ooooh! ooooh!
Спокойно мила, сигурно е имал предвид обърната  Peace А и нали ти е казал, че няма да има проблеми, не го мисли  Hug А ако се тревожиш много иди пак при него и го накарай да ти разясни тази "терминология"  Tired
Всичко ще е наред, скоро да се похвалиш с две чертички  Hug

# 54
  • Мнения: 975
Споко ,да искал е да каже обърната матка.И аз съм с такава ,но всички доктори са ми казвали че не е проблем за забременяването.

# 55
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
И аз съм с обърната матка. Може би се е обърнала след раждането ,защото преди това не са ми казвали да е обърната. Първия път забременях от раз, на 19 г., сега не мога от близо 4 г. Проблемът е в мъжа ми, ама сега си мисля дали пък не е допълнителен проблем моята матка за мързеливите плувци.

# 56
  • Мнения: 44
Здравейте и от мен!
Вчера моят лекар ми каза, 4е съм със обърната матка Sad
Добави още, че това предизвиква болки по време на полов акт и това беше отговорът на въпроса ми защо всеки път ме боли така, сякаш ми е за 1ви път.  Weary Докторът ми каза, че болката никога няма да отмине - може само да я намалим като избираме подходящи пози.
Някоя с подобен проблем? Някакви препоръки?
Благодаря предварително

# 57
  • Мнения: 2 802
Здравейте и от мен!
Вчера моят лекар ми каза, 4е съм със обърната матка Sad
Добави още, че това предизвиква болки по време на полов акт и това беше отговорът на въпроса ми защо всеки път ме боли така, сякаш ми е за 1ви път.  Weary Докторът ми каза, че болката никога няма да отмине - може само да я намалим като избираме подходящи пози.
Някоя с подобен проблем? Някакви препоръки?
Благодаря предварително
Мила и аз съм с обърната матка, но при мен няма нищо такова Thinking. Може би за всеки е строго индивидуално, незнам  newsm78. Само знам, чи при жени с обърната матка, забременяването е по трудно, но и това е спорен факт, понеже приятелката ми, която е с обрната матка, забременя от първият път.....

# 58
  • Мнения: 1 464
По въпроса със секса-и мен ме боли много,но при избор на подходяща поза,намалява.За забременяването-това са пълни глупости,защото аз забременях от първия път!

# 59
  • Мнения: 637
Само ще ти кажа, че майка ми има 3 бременности и 1 аборт както е с обърната матка. Така че -кураж Peace Hug

# 60
  • Мнения: 421
Обърнатата матка не е проблем. Аз съм с такава, а имам 2 бременности. При първата бременност спермограмата ни беше с 30% подвижност. Сега при втората бременност спермограмата беше с лоша морфология, но ние напук даже близнаци ги докарахме. Никога не съм слагала възглавници, просто си лежах по корем 10 - 15 мин.
За болките - и при мен ги има и най-благоприятната поза за мен е "попови лъжички", т.е. лице в гръб.

# 61
  • Мнения: 606
И аз съм с обърната матка. При мен стана, но малко повечко почаках- 5 години, но сега имам една прекрасна дъщеря. Hug

# 62
  • Мнения: 13
И аз съм с обърната матка,която разбрах чее такава след като забременях(но за жалост правих аборт,защото не можех точно този момент да родя,а и мъжа се оказа несериозник) Но забременях в поза аз отгоре което е странно,защото и аз съм чувала,че жени с обърнати матки трябва да практикуват кучешката поза! Така че спокойно можеш да забременееш аз хванах първия път в който не се пазихме  Simple Smile

# 63
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Искам да попитам тези, които са с обърната матка - това повлиява ли позицията на маточната шийка?
Някоя от вас да е следила позиция, твърдост и отвореност на шийката?

Аз съм с обърната матка, не успявам да засека промените и се чудех на какво се дължи това  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт