свобода във връзката

  • 4 368
  • 86
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 18 679
       Бебчето,като остане гледно - няма къде да ходи и ще прояде от шише! И без това,рано или късно трябва да се научи.
Това пък откъде го измисли Laughing Простете, че не е по темата, но това наистина няма нищо общо с истината. А и намирам за жестоко да оставиш бебето насила да свиква с каквото и да било. В крайна сметка аз като имах бебе, не излизах по клубове 2 години, ей ме на, нищо не ми стана Laughing После наваксваш, голяма работа. Детето е най-важно.

С всяка друга дума на цитираната потребителка съм съгласна на 100% Grinning Умна жена, поздравления Hug

# 31
  • Мнения: 22 349
хм, ако ситуацията беше друга щях да кажа ок.
но при положение че има 4месечно бебе, той да хукне да купонясва, а ти да го гледаш само защото си му майка - не става така.
Да излезе веднъж в седмицата и да закъснее добре, но да се прибира посред нощ, за мен това е пълна глупост.
Седни и си поговори малко с мъжа.
А къде е блеял докато го е нямало детето, да не би да е бил вързан?
Изведнъж много им се докупонясва когато се роди бебето, чудна работа.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 25 212
   Абе на сила хубуст не става! 
       И честно ви казвам аз,ако вляза в някой мъжки форум и прочета някой да казва на мъжа ми " Не я пускай,не и давай свобода,не и давай онова...това..."  Абе кви сме ние,че да позволяваме на някой да излиза или не?  Сега пък аз се ядосах! И моя имаше един период дето повечко излизаше....почнах и аз да излизам (не на пук,а просто защото нямаше какво да правя...) и ...сега пък ме гони като психопат,не мога да се оттърва  Laughing 
       Живейте си живота,обичайте си мъжете - но не обсебващо,а истински...вълнуващо и няма как да не са доволни всички.


Ок, а я си представи ситуация, в която ти си развяваш байрака по цели нощи, а мъжът ти стои вкъщи да гледа децата и не е излизал от незнам колко време, понеже няма на кого да ги остави? Пък ти не щеш да си останеш вкъщи някоя вечер вместо него, щото ти се живее? Ще се жалва разбира се, и точно такива съвети ще получава! Въпросът не е да вържем мъжете на каишка и да им забраняваме или разрешаваме разни неща. В една връзка и двамата трабва да бъдат равни и свободни - и в правата и в задълженията! Това имат предвид всички тук, никой не говори за забрани и разрешения ей тъй зарад идеята!

# 33
  • София
  • Мнения: 903
И моят все мрънка, че искал повече свобода, но съм му казала, че след като за всяко нещо гледа все да сме по равно ( и той да не се мине да направи нещо повече) тогава и за свободата ще бъде така - детето не е само мое, че да го гледам сама. И нашите отношения не са цветущи, но не мисля, че като му разреша да купонясва до ранни зори всяка седмица ще станат по-добри - даже напротив. Засега сме се разбрали, че всеки е свободен няколко пъти в месеца да излезе с приятели на по кафе или бира, но не до сутринта - през деня или рано вечер. През останалото време ще се грижим заедно за детето.

# 34
  • Мнения: 685
Има огромна разлика между свобода и свободия!!!! И в случая се касае за второто...
На теб не ти се живее така ли? Не ти се иска да се забавляваш?!
След като е поел отговорността да бъде съпруг и баща малко е късно да се сети, че му се живее  #Cussing out и щом не го е направил до сега, няма да оцени жеста, който правиш.

# 35
  • Мнения: 983
Поискай и ти равностойна на неговата свобода.... Цедиш се, оставаш му мляко и излизаш ... дори и да не ти се иска ...

 PeaceСъгласна съм напълно. Не му забранявай да излиза. Това може да се окаже извинението му ако някога ти изневери- "Ти никъде не ме пускаше, постоянно скандали..."- дъра бъра. Не, че ако е решил няма да го направи, ако все още не го е направил. Не искам да те отчайвам, но за мен човек, който те оставя сама с детето не те уважава. Вместо да ти каже да поспиш и той през ноща да гледа детето, ходи да  ми купонясва. Ако бях аз.. #Cussing out

Така, че вместо да му забраняваш, да вдигаш скандали и после ти да бъдеш виновната, спокойно му кажи, че много добре го разбираш, защото ти също си усетила нуждата от свобода. Да видим тогава какво ще каже. Единият вариант е да се кротне, а другият е да те остави и ти да излизаш. И при двата печелиш.

# 36
  • Мнения: 2 751
Поискай и ти равностойна на неговата свобода.... Цедиш се, оставаш му мляко и излизаш ... дори и да не ти се иска ...
Подкрепям  Peace

Освен това, понеже съм ужасно мнителна, ако до сега си е стоял вкъщи и сега изведнъж му се е "доживяло", веднага би ми намирисало на женско присъствие  newsm78

# 37
  • Мнения: 2 131
Глупости, каква постродилна параноя, не си внушавай такива неща. Какво значи да му се живее?! А на теб не ти ли се живее. Той поне сигурно ходи на работа и има някакви контакти, а ти...... Не позволявай такива неща. Не казвам въобще да не излиза, но не трябва да се прекалява, още по-малко с обяснението, че му се живее.
А пък идеята да оставиш бебето на него и ти също да излезеш, също не е лоша. Или пък, ако можете да оставите бебето на някоя баба, излезте заедно.

# 38
  • Мнения: 71
kloie: "Въпросът не е в това,че ти трябва да поставяш ограничителни заповеди за това,тъпо е...ама като чуя за лично пространство и личен живот лампичката светва да знаеш.Знам го от опит,кога човек иска това.Ако оставиш така нещата не се надявай да размисли и да се находи.
Няма такива филми."
За каква лампичка не разбрах,но явно тълкуваме по различен начин личното пространство и личен живот.Щастливо омъжена съм и смятам,че сме намерили златната среда в отношенията ни и съм твърдо ЗА онова пространство, в което можеш да се видиш в друг образ а не задължително като съпругата на...,майката на... и тн.

# 39
  • Мнения: 421
       Бебчето,като остане гледно - няма къде да ходи и ще прояде от шише! И без това,рано или късно трябва да се научи.
Това пък откъде го измисли
 
                        Laughing  Laughing Това го написах ей така,за да си спестя размислите по темата ... как да се излезе - може или не може,след като кърми! Иначе ме хвана в крачка - признавам  Laughing

              Месечинка виторога   ... доста неща от поста ти не разбирам защо са отправени към мен? Rolling Eyes
Що се отнася за описаната от теб ситуация и до това какви точно съвети ще получава...Да - определено ще чува точно такива думи и те ща са точно толкова безумни! Никой не можа да "спре да ме пуска"  или да "не ми дава свобода"  - аз съм човек и съм свободна с цялото си същество.   А за равенството - естествено,но то трудно ще се постигне така,както повечето съветват!
          

                

# 40
Той има нужда от свобода newsm78...А ти какво,да стоиш по цял ден и нощ да гледаш бебето newsm78.Струва ми се,че мъжът ти е егоист в случая,така че просто се разберете кой как ще си ползва свободата,така че и двамата да сте доволни.

# 41
  • Мнения: 950
Абе по-принцип във всяко семейство проблемите са еднакви май .Всеки иска да хайманосва /за разнообразие/ ,но защо тогава са създали семейство и деца след като искат свобода  newsm78 Crossing Arms въобще не ми е ясно .Няма нищо по-хубаво от това да прекараш първите годинки на детето си и да му се радваш, а те още при първите проблеми и им става тягостно  #Cussing out 
Винаги ще си остана на мнението ,че щом мъж и жена решат да правят семейство/ обичат се/ да имат деца то трябва да се жертват в някои отношения .Има майки които ходят на работа и след това ангажимент вкъщи с деца,мъж,къща ,но все пак са поели пътя към "семейното щастие" и е нормално да иска помощ от мъжа в къщата и малко свобода.

sladina незнам точно какви са ви проблемите нито ви познавам като характери  ,но и като му дадеш свобода да си прави каквото иска вие все повече ще се отчуждите вместо да се сближите както мислиш ти .Не вярвам да дойде след 5 дена с чиста съвест и да каже "мило извинявай, че бях такъв егоист и искам да бъда с моето мило семейство"  Naughty и да видя няма да повярвам . Мисля така защото като се включи на вълната и ще си каже "иииххаа, че то е супер така да си правя каквото си искам "
малко извън темата като пример е
Преди години като работех с в рент имах много клиенти млади семейни двойки и когато ходех по заведения и гледах въпросните мъже сами и то не в каква да е друга компания а със жени /сваляйки ги/  #Cussing out а като ги видиш със съпругата и е като ангелче невинно и любвевилно . Laughing

Ние не излизаме двамата много ,защото и в къщи си ни е приятно с нашето съкровище и отделно излизаме само ако е на кафета и то през деня .

Извинявам се че се отплеснах ,но вече доста такива теми четох и честно казано ме боли като гледам как някои мами имат проблеми .Пожелавам на всички ви лек семеен живот и лесно да разрешавате споровете и да се обичате много .  Hug

# 42
  • Мнения: 20
И аз не бих имала нищо против,да си кажа честно,мъжлето ми да купонясва в компания,до посреднощ!
Само  в случай,че на следващата вечер му дойде кърмата,за да мога да отпусна и аз, след тежък ден и да се позабавлявам с приятели!

Последна редакция: пн, 14 яну 2008, 03:02 от DERLA

# 43
  • Мнения: 2 270
Аз също съм за свободата във връзката, но само когато тя може да важи с еднаква сила и в еднаква степен и за двамата партньори.Когато единия от двамата се чувства неудовлетворен,подтиснат или пренебрегнат заради свободата на другия значи действително има проблем.

 Peace

# 44
  • Варна
  • Мнения: 25 212
              Месечинка виторога   ... доста неща от поста ти не разбирам защо са отправени към мен? Rolling Eyes
Що се отнася за описаната от теб ситуация и до това какви точно съвети ще получава...Да - определено ще чува точно такива думи и те ща са точно толкова безумни! Никой не можа да "спре да ме пуска"  или да "не ми дава свобода"  - аз съм човек и съм свободна с цялото си същество.   А за равенството - естествено,но то трудно ще се постигне така,както повечето съветват!
           [/b]
   

Ами не са безумни! Не става дума за "пускане" и "непускане". Става дума за съобразяване с другия. Както вече писах, никой не може да сложи на другия каишка и да го пуска или да му забранява. И не прочетох някой да дава подобни съвети. Но че ситуацията не е нормална, не е! Не смятам, че е в реда на нещата на единия да му се живее и да скитосва постоянно, а другия да не може да мръдне от къщи, защото кърми! Никой не може да ме убеди, че това са нормални семейни отношения, сори! Като му се живее, да не е създавал семейство. Тези прекалени призиви към свобода и личен живот винаги са ми били малко странни. Като че ли семейството е някакъв затвор.

Общи условия

Активация на акаунт