рехидратиране-как?

  • 7 517
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 932
Мамчета,сигурно на много от вас темата ще се стори глупава и ще кажат ''да отива на лекар''.Моля ви,не ме съдете!
Бременна съм за втори път,отново с ужасно гадене и повръщане/хиперемезис/.Това,от което ми се гади най-много,е вода.Не мога да понасям вкуса й!!!/от бременността,преди обичах да пия/Опитах да слагам лимон и какво ли още не,не помага.През цялото време се чувствам ужасно отпаднала,едва се влача,вие ми се свят и устните и кожата ми са ужасни сухи.Вече си знам всички симптоми на дехидратация.Помня,че имаше нещо-литър вода с не знам си колко сол и захар ли беше?Някой знае ли как се приготвя вълшебното питие,наподобяващо физиологичен разтвор?/ще го пия,ако ще да умирам от гадост/Вече лежах седмица в болница.Бях 24 часа на симптеми всичките 7 дни и пак си оставах все така обезводнена,въпреки че повръщах рядко/биеха ми някакви прекрасни инжекции/.Не искам да се връщам!Беше ужасно...Да не говорим,че няма кой да гледа малката,а ако мъжът ми спре работа,потъваме с главата надолу.Моля ви,ако някой е минал през това,дайте ми съвети!Какво ви помагаше?Ям диня,от нея се чувствам добре,но това не е достатъчно.Има ли някакъв начин да възстановя изгубените соли?

# 1
  • Мнения: 5 940
Съчувствам ти, звучи ужасно. За съжаление не знам как да ти помогна. Не можеш ли поне сокове да пиеш, да хапваш повече плодове със съдържание на вода-мандарини, портокали и т.н?

# 2
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Компот от кайсии Peace

# 3
  • Мнения: 1 264
Ако ти се гади само от вода, то пий други течности - сокове, компоти, айран (може и със сол), прясно мляко. Яж повече плодове. Не се сещам друго.  newsm78
 Hug

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Има вариант да си добавиш водата чрез храненето.
Както и момичетата по-горе са посочили :плодове,компоти,сокове,супи,по-течни манджи.
Успех и бързо преодоляване на проблема!  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 35 812
1% сол, 5% захар или може да направиш следното на:
1 л чай/за да е по вкусно/
1 сл сол и
5 сл захар

# 6
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Защо просто не ползваш готовите прахчета рехидратиращ разтвор от аптеката? Хидратин-алфа се казват - попитай лекаря си дали можеш да ги ползваш (не виждам причина, поради която да не се ползват, тъй като са електролитен разтвор и възстановяват баланса на солите в организма, но все пак заради бременността питай). Със сигурност са и по-лесни за приготвяне, и по-ефективни, и по-малко гадни на вкус от домашно приготвения разтвор.

# 7
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
Ама никъде не е казано, че само водата набавя течностите в организма  Naughty Пий сокове, компоти, чайове. Хапвай супи и плодове. Краставицата пък да не говорим, че е с повече от 90% съдържание на вода.
 Не е толкова сложно и без да се наливаш с вода  Peace

# 8
  • Мнения: 1 032
Аз също бих ти препоръчала рехидратиращи прахчета. При един много подъл вирус с повръщане и разтройство точно такива прахчета ме вднигнаха на крака. Тогава две седмици нищо не бях яла и пила, а връщах всичко, но не бях бременна, така че се консултирай с гинеколога си, кои стават за бременни. Чаят, сока от компот и айряна също са добър вариант. Бързо възстановяване.

# 9
  • Мнения: 1 155
Не е задължително да пиеш вода. Щом ти става лошо от нея, пий други течности. Компоти, сокове,  фрешове. Просто трябва да видиш от какво НЕ ти става гадно и да наблегнеш на тази напитка.

# 10
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Защо просто не ползваш готовите прахчета рехидратиращ разтвор от аптеката? Хидратин-алфа се казват - попитай лекаря си дали можеш да ги ползваш (не виждам причина, поради която да не се ползват, тъй като са електролитен разтвор и възстановяват баланса на солите в организма, но все пак заради бременността питай). Със сигурност са и по-лесни за приготвяне, и по-ефективни, и по-малко гадни на вкус от домашно приготвения разтвор.

Това е и моето мнение. Давала съм от тях на малкия и на майка ми когато бяха със зверско разстройство и повръщане. Действат!

# 11
  • Мнения: 1 103
Не е задължително да пиеш вода. Щом ти става лошо от нея, пий други течности. Компоти, сокове,  фрешове. Просто трябва да видиш от какво НЕ ти става гадно и да наблегнеш на тази напитка.
пробвай  и успех   Peace

# 12
  • Мнения: 932
Благодаря ви,мамчета,от сърце!Нито за компот се бях сетила,нито за айран със сол! ooooh!От киселото мляко ми става лошо,но пък ако го пия на малки глътки,може да помогне!Наистина ми дадохте идеи.И краставици понасям,така че ще опитам да ям повече.В момента така ми е блокирал мозъка,че сигурно скоро ще имам нужда някой да ми казва коя обувка на кой крак да сложа.А за готовите разтвори-знам ги!Но живея в Англия и тук ги няма Sad.Затова питах и за съотношението сол/вода/захар.Денис,благодаря за рецептата!Купих си прахчета,които съдържат глюкоза и започнах да ги пия.Подкрепата ви значи много!

# 13
  • Мнения: 961
Здравей,
Аз имах подобен на твоя проблем, но не чак в такава крайна фаза. От 2 месец до края на 4 месец не можех да пия и глътка вода. Толкова ужасно ми ставаше, повдигаше ми се и ме отвращаваше. Понеже знаех, че без течности ще се дехидратирам, започнах всеки ден задължително да хапвам супа поне 2 пъти на ден (например на обяд и следобед). Задължително изяждах по няколко мандарини на ден. Понякога пиех и компот, но и от него ми ставаше гадно. Но все пак беше по-добре, отколкото като пиех вода. Краставици също доста хапвах заради високото съдържание на вода. Също като теб киселото мляко не ми понасяше, нито прясното. Затова прибягнах до следните трикове: обичам айран със сол и таратор и често си правех, обичам и мляко с какао и като добавя и малко мед и можех да преглъщам напитката. Наложих си всеки ден да изпивам поне по 3-4 чаши някаква напитка (включих чай с лимон и мед, макар че и това много не ми понасяше) и досега успях да избегна дехидратирането. Успокоението ми е, че от 5-тия месец вече нещата се нормализират и макар да не мога да пия по 1,5 л вода на ден, както беше преди забременяването, все пак успявам поне 1 л течности на ден да приема и от водата вече не ми е чак толкова гадно. Стискам ти палци и ти да имаш напредък.

# 14
  • София
  • Мнения: 43 903
А пробва ли да пиеш глюкоза.
Другото, което се сещам е, сина ми се беше обезводнил като беше на годинка. По този случай ми бяха казали ако пак тръгне да се обезводнява да му купя хидратин елфе puh (не знам колко точно го пиша - преписвам го от рецептата) Прахче е разтваря се в 200мл вода и се пие. това е същото което ти наливат в болницата през с-ма за обезводняване...по-добро е от глюкозата....
Може да питаш дали става за бременни, но според мен щом за бебе е ок....
Иначе вместо вода пробвай компоти, чайчета, сокове и др такива...все нещо ще можеш да пиеш...лошото е че като почне да се обезводнява организма почва да отхвърля всичко....

и наистина не е зле една консултация с лекар...Wink

Общи условия

Активация на акаунт