КРИЕТЕ ЛИ СЕ ОТ МОМЧЕНЦАТА СИ КОГАТО СЕ ОБЛИЧАТЕ

  • 3 529
  • 57
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 217
На мен ми се струва прекален този непукизъм за голотата пред децата. Все пак сме тяхни родители - трябва да има някакъв авторитет, не мислите ли? Не че авторитета се гради само на това, но... Дори ми е трудно да повярвам, че масово майките са толкова "освободени".
Хайде, ако детето е много малко, разбирам, но едно дете на 6,7,10 или повече години, ще ме прощавате, ама това е криво разбрана освободеност.
Ако едно дете приема голотата на родителите си спокойно, защо сте сигурни, че и друго ще я приеме  така? То може да не сподели никога, както и става в повечето пъти, но в главата му остава спомен, който не се знае как ще му се отрази.
Моят син е на 12 години и аз не мога да си представя, че ще си размахвам голотиите пред него. Просто изпитвам неудобство. Да е дъщеря  - да, но момче, незнам, това си е мое мнение.

# 31
  • Мнения: 411
Не се крия - поне за сега. Как да се скрия като сме по цял ден сами в къщи и аз не мога за отида до тоалетна сама или да се изкъпя сама. Независимо дали мъжа ми си е в къщи , Алекс щом види че липсвам от стаята веднага ме намира .  Blush

# 32
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Цитат на: Alexa
На мен ми се струва прекален този непукизъм за голотата пред децата. Все пак сме тяхни родители - трябва да има някакъв авторитет, не мислите ли? Не че авторитета се гради само на това, но... Дори ми е трудно да повярвам, че масово майките са толкова "освободени".
Хайде, ако детето е много малко, разбирам, но едно дете на 6,7,10 или повече години, ще ме прощавате, ама това е криво разбрана освободеност.
Ако едно дете приема голотата на родителите си спокойно, защо сте сигурни, че и друго ще я приеме  така? То може да не сподели никога, както и става в повечето пъти, но в главата му остава спомен, който не се знае как ще му се отрази.
Моят син е на 12 години и аз не мога да си представя, че ще си размахвам голотиите пред него. Просто изпитвам неудобство. Да е дъщеря  - да, но момче, незнам, това си е мое мнение.

и до сега в къщи никой не парадира с голота ама не се и крием - аз съм на 29 - вече майка, а майка ми и баща ми са над 50-те....
нищо по-особено нито е останало в главата ми, нито пък ще остане в главата на сина ми - освен това да не се срамува от голотата!
аз не го уча да я афишира, а просто да я приема и тя да не буди излишно любопитство у него!

# 33
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: Assinka
...но мъжът ми е доста притеснителен и ще ни се наложи да проведем серия от разговори по въпроса, та ми се ще да съм подготвена от рано Wink


 Arrow едва ли ще го превъзпиташ или измениш мирогледа му.
Скоро една позната ми спомена, че мъжът й не се показвал даже по бельо  #Crazy  на щерките си (на 6г и на 4г.)!
Иначе - мъж ми винаги е къпал децата си и нивгаш не се е крил от никого. Не че си го афишира...  Flutter

# 34
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Цитат на: Alexa
....

Алекса, зависи от родителите и от това как започнеш с детето отначало. Моето момче е на 8, не се крия и не мисля да се крия, не афиширам и голотията си пред него. Имаше период на по-голямо любопитство, което не ми допадна, но след кратко обяснение всичко си идва по местата.
От баба си се срамува пък и ако я види гола ще се  #Shocked Но мен да ме види натурална е нещо естествено Wink
Никога не съм предполагала, че ще бъде такава ситуацията. Получи се от самосебе си и е толкова естествено, че сега се чудя на мамите и татковците дето се крият от децата си. То ще да е постоянен стрес всяко преобличане и къпане в къщи тогава  Thinking

# 35
  • София
  • Мнения: 1 546
Какво да кажа аз, синът ми от 10-те думи които знае една от тях е....тци-тци  Embarassed и...пишшш...това е пишока му  Wink а когато съм по бикини само ме гони да си вре ръката между краката ми....какво ли  разбира и той ама на! Thinking

# 36
  • Варна
  • Мнения: 791
Цитат на: Alexa
На мен ми се струва прекален този непукизъм за голотата пред децата. Все пак сме тяхни родители - трябва да има някакъв авторитет, не мислите ли? Не че авторитета се гради само на това, но... Дори ми е трудно да повярвам, че масово майките са толкова "освободени".
Хайде, ако детето е много малко, разбирам, но едно дете на 6,7,10 или повече години, ще ме прощавате, ама това е криво разбрана освободеност.
Ако едно дете приема голотата на родителите си спокойно, защо сте сигурни, че и друго ще я приеме  така? То може да не сподели никога, както и става в повечето пъти, но в главата му остава спомен, който не се знае как ще му се отрази.
Моят син е на 12 години и аз не мога да си представя, че ще си размахвам голотиите пред него. Просто изпитвам неудобство. Да е дъщеря  - да, но момче, незнам, това си е мое мнение.

      Напълно съм съгласна с Аlexa ! Ние с мъжа ми не се крием умишлено, нито създаваме неудобни ситуации. Обясняваме всичко, засега виждам децата ни нормално заинтересовани според възрастта си, не усещам да се срамуват от голотата си. Но да си призная, аз самата не се чувствам удобно по принцип, да се разхождам гола свободно или да ме гледат....Като се има предвид, че моите родители никога не са се криели от мене и не съм отрасла с чувство за срам от голотата, нито съм била притеснена от нещо в живота си- просто не се чувствам комфортно гола! Събличам се пред децата(от кръста надолу не се показвам вече), забелязвам понякога любопитния поглед на сина ми (почти на 6) и се старая да се държа естествено и да му давам отговор на въпросите му. ..
  Сега се сещам как веднъж като беше на 4г и нещо , ми зададе въпроса:" Мамо, защо някои жени обичат слиповете им да са заврени в дупето?" Laughing   Тогава обяснихме за видовете гащи... Wink

# 37
  • Мнения: 6 390
все още нямаме момченце  Wink но съм любопитна и затова чета  Party

# 38
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Не се крия Naughty, първо му бях много интересна, но сега вече не му прави впечатление.Една приятелка никога не се обличала/събличала пред сина си (на 5 години е) Rolling Eyes

# 39
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 179
Никога не съм се крила,не мисля че криенето е добра идея Peace

# 40
  • Мнения: 3 405
Смятам, че в голотата няма нищо срамно.  Но съм обяснила и подкрепила с литературен материал свързаното с темата.
Е не се разхождам откровено гола из къщи Mr. Green
И вече внимавам да не ме засича често като се преобличам, все пак човек има нужда и от лично пространство Whistling
За статистиката - синът ми е на 7 г. и половина Simple Smile

# 41
  • София
  • Мнения: 3 421
  В къщи не се крием от децата си когато се преобличаме, къпем и т.н.(еее, мъжът ми малко се притеснява, но кой го пита). Но пък от друга страна не ходим целенасочено голи - т.е. вижте ни.
  Разходката по бельо обаче се явява като любимо занимание на цялото семейство.
  Малкият още не се впечатлява толкова, че да задава разни въпроси.
  От поминалата година като ходим на море се къпем заедно - та щерката е виждала баща си. Вкъщи той я къпе(отказва обаче да й мие дупето -струва му се супер нередно).
  Сигурно с времето нещата ще се променят, но за сега засрамени още няма Wink

# 42
  • Мнения: 7 430
Не, поне и не мисля да го правя занапред Naughty...на него му и интересно и идва да ме гъделичка щом ме види Wink

# 43
  • София
  • Мнения: 3 111
Да, без да изпадам в крайности. Обикновено го подканвам да излезе от стаята, или пък аз се заключвам, докато се приготвя. Обяснила съм му, че голотата е нещо лично и не е необходимо да се демонстрира. Той няма проблеми с това, приема го като нещо нормално.  На няколко пъти ме е сварвал по случайност съвсем неглиже, но трагедии не съм правила от това.
 

# 44
  • Мнения: 4 629
Не се крия чак. Но аз обикновено се преобличам в спалнята, когато беби не е наоколо

Общи условия

Активация на акаунт