Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
# 210
Може ли на лично името на въпросната госпожа по немски, че дъщеря ми е отскоро с нова госпожа и нещо никак не вървят нещата?

# 211
Здравейте и от мен. Детето ми е в 8-ми клас в 35-то и определено има късмет с учителката по немски, която им е класна. Но проблемите са повече от предимствата. Сградата е порутена, оборудването архаично а двора е като след бомбардировка! И това "нещо" се ръководи от директор и заместници ,за които децата са просто бройка и които са абсолютно слепи за проблемите и собствените си пропуски в процеса на обучение. Не си заслужава, повярвайте ми! Имиджа на това заведение като "елитна софийска гимназия" е меко казано преувеличена!

# 212
  • Sofia
Flowers Four Leaf Clover
Здравейте и от мен. Детето ми е в 8-ми клас в 35-то и определено има късмет с учителката по немски, която им е класна. Но проблемите са повече от предимствата. Сградата е порутена, оборудването архаично а двора е като след бомбардировка! И това "нещо" се ръководи от директор и заместници ,за които децата са просто бройка и които са абсолютно слепи за проблемите и собствените си пропуски в процеса на обучение. Не си заслужава, повярвайте ми! Имиджа на това заведение като "елитна софийска гимназия" е меко казано преувеличена!
Neesii:, сигурно си права за повечето неща, навсякъде има проблеми, така е, но училището не е толкова лошо на фона на всичко останало и мисля че заслужава да е в челните позиции. Имаше вчера събрание на Настоятелството и мисля че много неща могат да се направят, избра се нов Съвет. Имало е представители на 27 класа, нашия представител е много деен и други родители също имат идеи и т. н. Ще се обсъждат различни идеи и инициативи,  ще се събират такива от всички класове, които после ще се обсъдят и ще се действа. На сайта на училището се публикуват много полезни неща, виждам децата къде участват, в какви клубове, печелят награди, ходят по фестивали, състезания, олимпиади и т.н., т. е. има надежда Simple Smile) Сигурно ще е добре и полезно, ако имаш идеи и препоръки да ги споделиш с представителите на Настоятелството и да се опитаме да променим нещата, които не ни харесват, заедно. Все пак децата ще учат там още 3, 4 години...Heart EyesFlowers Four Leaf Clover

# 213
Tsene@to ,и аз подходих с твоята надежда и оптимизъм, но....съм силно разочарована! Не срещнах никакво разбиране от страна на "ръководството"! Нещо повече-държаха се безочливо и нагло, позволиха си да гледат родители "отгоре", обяснявайки им как проблема не е в тях, а във цял един клас.....Що се отнася до сайта им-аз съм на противоположното мнение. Пример: след грипната ваканция нямаше публикувана програма даже за първия ден, а когато се обадих в канцеларията за информация, се оказа че въпросната служителка даже не знае, че децата обръщат смените! Приказките са им големи, но само хвърлят прах в очите на всички. Идеи и препоръки-много, но не вярвам ,че ще се случи нещо....Какво би казала за базата? А за това, че всички се качват и слизат по едно стълбище от 50-та година? Толкова училища се реновираха в София, защо в това училище положението е такова? Явно в другите има кой да кандидатства по проекти.....

# 214
  • Sofia
Определено има какво да се желае по отношение на материалната база, но и доста е направено в последните години, поне такава актова зала малко училища имат, мултимедийни проектори във всяка стая и т.н. Да, има проблеми, но като цяло обучението е на ниво, с известни изключения, но то къде ли няма.... Родители на ученици, които сега са в една от немските паралелки на 10 клас се пребориха и сега им преподава друг учител по основен предмет. За съжаление много от проблемите идват, защото липсват учители, особено по немски, но и по другите предмети вече е сериозен проблем. Ние сме имали срещи със заместник директорката по учебната част, правят, каквото могат и каквото им позволява "системата". Не съм сигурна, но разбрах, че директорката ще се пенсионира скоро и това незнам дали да ми дава надежда или да съм песимист. Определено обаче с новия съвет на Настоятелството съм обнадеждена, защото нашата представителка е супер и не оставя нещата без да има резултат. Училището все пак държи ниво от години, не само по бал на приемане в 8 клас, но и като резултати от матурите след 12 клас, което е показателно, че е добро. В крайна сметка родителите и децата си преценяват накрая Simple Smile))))

Общи условия

Активация на акаунт